žlučník


13.01.2009 - 08:16
(Kozoroh) primářka
žlučník
Ahoj všichni...Odhodlala jsem se,že si nechám odstranit balvan ze žlučníku.Jdu na věc 25.2. Máte s tím někdo zkušenost? Provádí to laparoskopicky.Nu,uvidíme.Ale hlavně...věřím,že bude lépe. :29:

Řazení:
16.01.2009 - 18:32 | Filtr
(Váhy) certan
No být Vámi,tak bych to nejdřív zkusil přírodní cestou.
Recept:
Je nutné si udělat 3 dny volno a věnovat tento čas sebeléčbě.

1. den
Ráno v 5 hod. vstát a vzít 3 kávové lžičky karlovarské soli ve 1/4 l studené vody a udržovat tělesný pohyb. Ke snídani kávu, mléko nebo čaj a staré rohlíky. V poledne ve 12 hod. 3 kávové lžičky karlovarské soli, pak totéž co ke snídani, nebo kaši z hrubé krupice - nemastnou, neslanou a ve větším množství. Odpoledne ve 13.45 hod. ulehnout do tepla a ve 14 hod. dát první obklad z heřmánkových květů pomocí dvou řídkých sáčků, naplněných tímto květem. Střídání obkladů po 10 minutách - sáčky se ohřívají na pařáku. Jsou velikosti 20 x 50 cm a přikládají se na pravou stranu do krajiny jaterní tak, aby zasáhly pod pravým bokem i část zad. Obklady se přikládají celkem asi 2 hod.

2. den
Ráno vstát v 5 hod. a opakovat program prvního dne. Před 12. hod. opět větší množství kaše z hrubé krupice - nemastit, nesolit, nesladit (kaše uvolní kaménky a škodlivé usazeniny i ze slinivky). Odpoledne ve 13.45 hod. opět ulehnout do tepla a ve 14 hod. začít dávat obklady z kaše lněného semene rozemletého na makovém strojku a uvařeného v mléce. Stejná hustota kaše se udržuje přiléváním mléka. Silně přehřátá se přidává do sáčků, v nichž se ohřívá na pařáku. Obklady se střídají po 20 minutách a přikládají se zepředu proti slinivce a žlučníku a nemocný stále leží na pravém boku.
V 17 hod., kdy končí obklady (3hodiny), nemocný vypije 1/3 připraveného olivového oleje (z lékárny) a zůstává ležet v klidu na pravém boku bez nejmenšího pohybu a bez mluvení. Další 1/3 oleje se vypije v 17.30 hod. a poslední třetina v 18 hod. Olej je možno mírně ohřát a nakapat do něho citronovou nebo pomerančovou šťávu. Tak se zabrání zvracení. Po vypití poslední třetiny oleje se nemocnému vezme podhlavník a polštář a dají se pod nohy tak, aby hlava byla níže než nohy. Pacient musí stále ležet na pravém boku alespoň jednu hodinu, a to bez mluvení, protože kaménky, různé zplodiny a usazeniny v této době odcházejí bezbolestně do střev. Nesmí se nic jíst ani pít a musí být snaha usnout. Tím léčba končí.

3. den
Ráno vstát v 5 hod. - déle neležet - vzít tři kávové lžičky karlovarské soli. Kaménky a všechny škodlivé hleny vyjdou mezi 5. - 6. hodinou ranní, nejdéle po 8. - 9. hodině. Jsou měkké, barvy zelené, potažené slabou blankou. Mezi léčbou nevycházet ven, používat kbelík s vodou, aby stolice mohla být oddělena od kaménků mícháním. Kaménky a šlemy ze slinivky plavou na povrchu, protože jsou nasáklé olejem po rozpaření. Když se stolice nedostaví, musí se dát klystýr. Po vyjití kaménků a zplodin lze všechno jíst a pít bez obav. Po správném provedení kúry je výsledek jistý a každému pomůže. Vyjde i písek, který dělá nemocnému nejvíce potíží.

Pro kúru je třeba: 200g olivového oleje, 1/4 kg heřmánk. květu, 1/2 kg lněného semene a 3 l mléka.

Osobně to mám vyzkoušené a pěkný svinstvo ze mě vyšlo. :28:
Od té doby si tuto kůru dělám každé jaroa jsem v pohodě. :15:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »