Kvinkunx


23.02.2024 - 11:41
(Rak) nanuk
Kvinkunx
Dobrý den,
prosím Vás, jak velkou "sílu" má kvinkunx, kdyby se to tak nějak srovnalo s trigony, sextily....např. venuše v panně kvinkunx mars ve vodáři v sekundárních direkcích. Děkuji

Příspěvky: Všechny | Gryphon

Řazení:
25.02.2024 - 12:12 | Filtr
(Rak) aktigram » Gryphon
V každom prípade aj ked sú 2 planéty v sextile tak si nerozumejú nakoľko je medzi nimi niečo silné čo nedovolí aby nastal pokoj.
Základňu YODU tvoria planety v sextilu.
25.02.2024 - 12:07 | Filtr
(Rak) aktigram » Gryphon
Toho pána nepoznám a nepíše o kvinkunxe on.
25.02.2024 - 11:50 | Filtr
(Lev) Gryphon » aktigram
To jako, že by planety v sextilu šly každá zcela jiným směrem, i když jsou spřízněné jak polaritou, tak živly? Nebo že by byly důležitější, než ta první planeta? Proč by se ale potom říkalo, že planeta je na špičce Yodu?
Povídej, rád se nechám poučit....

Mimochodem, zaslechl jsem i názor, že veškeré Yody, Sekery, Palmy a figury menších aspektů generují určité napětí, které se nedá zcela vybít, pokud tam není zároveň přítomna opozice. Opozice to umí rozseknout, vyřešit. V případě Yodu je řešením, když je mezi sextilem ještě jedna planeta, v opozici na špičku Yodu. Ta by tak utvořila Yodového draka, čímž by se energie mohla podstatně líp zacílit.
24.02.2024 - 17:46 | Filtr
(Rak) aktigram » Gryphon
Ja si myslím že YOD je presne opak toho čo píšeš.
Dvaja pohoniči každy poháňa inak ako ten druhý a preto kôň nevie čo vlastne od neho chcú.
Máme YODY v rodine a študovala som dosť dlho.
24.02.2024 - 14:18 | Filtr
(Lev) Gryphon
Kvinkunx je slabý aspekt, určitě o řád slabší, než klasické keplerovské aspekty. Je to nicméně zajímavý aspekt, a to z jednoho prostého důvodu, chová se trochu jinak, když je rozběžný (150°, fáze Panny) a jinak, když je doběžný (210°, fáze Štíra). V rozběžném aspektu "odděluje zrno od plev", pročišťuje a rozlišuje, tráví, kdežto v doběžném aspektu vylučuje, zbavuje se "zátěže", "kaká".
Dva kvinkunxy a sextil také tvoří figuru zvanou Yod. Yod typicky přináší situace "buď-anebo". Planeta na vrcholu Yodu, držící sextil svými kvinkunxy, se chová jako kočí s otěžemi, který drží dva koně. Kůň "Buď" a kůň "Anebo..."


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »