Je možné budovat vztah, i přesto, že má člověk v sobě spostu problémů?


29.11.2022 - 20:53
(Vodnář) Barbora)
Je možné budovat vztah, i přesto, že má člověk v sobě spostu problémů?
Zdravím, abych přiblížila svůj dotaz..
Jak už to tak bývá, nějak mě různé události v životě dovedly k tomu, abych si sundala oblíbený růžový brejle- sáhla si do svědomí, podívala se sama na sebe. A přišla jsem si postupně na hodně věcí, které podle mě nejsou úplně v pohodě. Jde třeba o sklon k závislostním vztahům, nedůvěra, nepřijetí sebe, uvnitř hluboko v sobě stud.., chaos, strachy, přehánění, výbušnost a mohla bych pokračovat ..
A mi jde o to, že teda jsem si vědoma toho, co není podle mého v pohodě, nějak se snažím to čistit, chci se zbavit sebedestruktivních věcí atd.. ale zároveň je tam touha po hezkém vztahu bez manipulaci atp., a mi připadá, že mi všechno v sobě brání mít vztah s mužem. Zajímá mne, zda je možné aby žena jako já mohla mít příjemný vztah a budovat ho, a zároveň si čistit všechny ty věci co jsem psala? Je to vůbec možné i obecně? Nebo prostě na nějakou dobu vymazat sdílení v životě s nějakým mužem a být ještě dýl a dýl sama ?
Pěkně děkuju za každý názor:)

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
27.01.2023 - 15:13 | Filtr
(Býk) player » Glimmer Man
"Vážená Barboro, máte velké štěstí, že jsem zcela náhodou prošel kolem a přečetl si Váš příspěvek a také se rozhodl potěšit Vás svojí reakcí. Važte si toho, můj čas je poslední dobou takový "vzácnější", mohl bych dodat."


:61:
Ty woe , Glime , nenecháváš si doma doufám říkat Hospodine nebo Alláhu...?
25.01.2023 - 17:12 | Filtr
(Beran) Háňa*
Vztah se nebuduje, ten se rodí.
Pokud to tedy nemá být účelová koalice.
A pokud má, potom stačí nastavit si pravidla a dodržovat je.
24.01.2023 - 17:58 | Filtr
(Býk) player
Ne. Ty bys neměla mít vztah s mužem. Budeš pořád v slzách , frustracích a nasrání.
Měla by sis najít někoho na sex , koho ani třeba nebudeš mít bůhvíjak v oblibě. A zabývat se nějakým kumštem. Tito šílení lidé mívají občas na něco talent.

Vztah není chrám. Ten se nebuduje. Vztah vznikne z přírodních důvodů a ze stejných v mžiku zanikne. Je-li příroda v daný okamžik výtečně shovívavá, tak v něm může setrvat dlouhodobě, ale budování. Vztah - to je řada nekonečných na sebe navazujících kompromisů a paradoxů - a k hovnu. Možná k teplu rodinného krbu. To snad.
21.01.2023 - 18:15 | Filtr
(Beran) Háňa* » Glimmer Man
:30: :15:
05.01.2023 - 09:22 | Filtr
(Blíženci) Lupi
No, jestli příjemný.................takhle to řeknu: mně došlo po nějakých 15 letech manželství, že my spolu nejsme proto, abychom simulovali nějaké hrdličky, ale proto, abychom se něco jeden od druhého něco naučili. To něco bylo velmi zásadní - aspoň pro mě a bez manžela bych se k tomu prostě nedopracovala. Velmi se mi ulevilo, když jsem si připustila, že vlastně nemusím být hrdlička.
Ovšem příjemným bych to tedy nenazvala ani omylem.
Zase jestli chceš čekat, až si všechno vyčistíš, tak se nemusíš dočkat ani v rakvi. On člověk vykopává kostlivce za kostlivcem a leckdo se prohrabe až na Olšana.
Co svět světem stojí vrhaly se do vztahů miliony bytostí s miliony problémů, to prostě nevyřešíš.
Tak si to nějak přeber :37:
03.01.2023 - 21:11 | Filtr
(Vodnář) Barbora) » Glimmer Man
Děkuji za Váš čas a upřímnost:)
02.01.2023 - 14:31 | Filtr
(Býk) Glimmer Man
Vážená Barboro, máte velké štěstí, že jsem zcela náhodou prošel kolem a přečetl si Váš příspěvek a také se rozhodl potěšit Vás svojí reakcí. Važte si toho, můj čas je poslední dobou takový "vzácnější", mohl bych dodat.

Váš problém je váš vkus, který je na hraně "retardofilie" – přitahují Vás emočně porouchaní jedinci (tj. jedinci s nízkou nebo téměř žádnou sociální inteligencí => machři, kurevníci, manipulátoři, zoufalci, a další podobné diagnózy nízkého sebevědomí). Tento Váš vkus má samozřejmě svoji příčinu ve Vašem sebevědomí a Vaší míře sociální inteligence, ale to nechme stranou. Podstatou toho, jak z tohoto koloběhu ven je kultivace své osobnosti skrze právě rozvoj své sociální inteligence a vzorců svého chování a myšlení. A to je právě to pozitivní, čeho jsem si ve Vašem příspěvku všiml. Mám totiž pocit, že tento proces u Vás již začal. Uvědomila jste si, co je špatně a začínáte emočně dozrávat. A to je moc pozitivní. Takže zahoďte nedůvěru a pokračujte dále ve Vašem duchovním růstu, je to správná cesta. Čím více proměníte sebe z lejna na květinu, tím méně budou přilétat mouchy a možná se pak objeví nějaký ten krásný motýl. Čistěte tedy dál, Vás vztah bude vždy odpovídat tomu, jak jste daleko. Tak se nenechte vylekat, když to třeba občas nevyjde, každý vztah Vás má něco naučit a posunout Vás.

Držím palce a opatrujte se. A radujte se – jste na dobré cestě. :75:
02.01.2023 - 13:12 | Filtr
(Blíženci) fanik » cimi
Tak to jsi moc hodná, že nemusím řešit ještě tvoje problémy.. :75:
02.01.2023 - 12:25 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » cimi
:4:
Snažím se tu jen Barču trochu rozveselit a ty z toho naděláš hnedka hovězí :48: :66: nemá telátko Petík ..nemá :24: :4:

Tatínek jednoho mého kamaráda po třech infarktech v nemocnici na lůžku povídá svému synovi: "Petře, podívej co se mnou provedla, podívej se na to." Za 99% problémů na světě může ženská, to si pamatuj." ..a od tý doby to sleduju a měl pravdu. :4: Jak je někde ženská, tak je dřív nebo později vždycky nějakej problém. To jsou životní zkušenosti. :5:
27.12.2022 - 23:49 | Filtr
(Vodnář) Barbora) » Nalani
Děkuji:)
23.12.2022 - 07:58 | Filtr
(Štír) Nalani
Ahoj, podle mě, podívat se na rodinné vazby (v sobě i v reálném životě) je určitě vždycky ku prospěchu (rodinné konstelace s někým zkušeným můžou být dobrá volba), zvlášť když je člověk z rozbité, neúplné rodiny. U mě byla smrt matky v raném věku dost podstatná záležitost, která se táhla jako červená linka, mým životem. Plus celkové vztahy v rodině byly velmi nepodporující, spousta kritiky, odmítání apod.
Tím, že chybí základní pouto, je tam pak tendence k závislým vztahům, v některých případech s velmi toxickými a manipulativními jedinci.
Myslím, že v určitém období je dobré být sama. Není podle mě nutné vymazat sdílení, pokud tak necítíš, ale je dobré třeba nevcházet do úžších vztahů s muži, pouze poznávat, komunikovat a pozorovat sebe, své pocity, své reakce.

Napadá mě pár tipů.
1) Pokud jsi dostatečně sebereflexivní, zkus sledovat jaký primární pocit se ti táhne životem, jaké lidi potkáváš, jak se chovají a jaké máš reakce. Možná si i uvědomíš, že v některých případech reaguješ automaticky, kdy si posléze řekneš, že takhle reagovat nebylo třeba. A i tohle se dá odnaučit.
2) Druhá věc je aboslutní přijetí toho jak to máš, co cítíš, po čem toužíš. Bez znalosti toho, jak co skutečně mám a CO JE TO "MOJE" a sebepřijetí, se těžko do života přitahuje věci, které chceme.
3) HRANICE, HRANICE, HRANICE - tohle je Alfa a Omega, zvlášť u empatických jedinců! Kde cítím ano a kde cítím NE. Tělo je většinou dobrý indikátor, který nás naše společnost (a rodiny) doslova naučily vypnout. Samozřejmě je to začarovaný kruh, kdy nelze vinit rodiče ani společnost, jsme tak vycvičení a vychovaní. - S tím se pojí pocity nesebedůvěry, toho že máme pochybnost o vlastní hodnotě atd.
4) Pokud je tady dlouhodobě něco, s čím nemůžeš hnout, tak vyhledej zkušeného psychoterapeuta (jednak se naučíš identifikovat a dobře (nebo líp :D) formulovat svoje myšlenky a pocity a jednak ti to pomůže porozumět některým záležitostem) a doplňuj to prací na sobě (vizualizace, meditace, konstelace apod.).

Držím palce, každopádně to nevzdávej, jen si dej čas a prostor sama pro sebe :17:
22.12.2022 - 19:23 | Filtr
(Vodnář) Barbora) » Buddha/2
:4: :4: přesné
22.12.2022 - 14:25 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » cimi
Podle jedné definice má problémy jen ten, kdo si je připouští :4:
22.12.2022 - 14:23 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Ty problémy cos vyjmenovala mají společného jmenovatele a když na to přijdeš, tak pak máš šanci s tím něco dělat. Jinak je velká šance, že půjdeš do vztahu s někým, kdo bude nevědomě vyvolávat situace, které budou odrazem Tvých vnitřních problémů. Vlastně je to forma vztahové terapie, ale ne zrovna příjemná. A určitě to není takový vztah o který bys stála.
Vztah tvoří dva a jeho kvalita odpovídá součtu (zjednodušeně).Pokud budeš své problémy řešit přes partnera a on svoje přes Tebe, pak se asi sežerete :4:.

Ale protože to vypadá, že tohle minimálně tušíš, neviděl bych to černě :5:. Jen si fakt dobře pohlídej důvody proč s někým do vztahu jít :3: a pokud zjistíš, že si se sekla, neboj se to rázně ukončit. Nikdo učenej z nebe nespadl :20:. Držím :15:
22.12.2022 - 13:11 | Filtr
(Blíženci) cimi » fanik
Problém poznáš tak, že ho musíš řešit. A tohle řešit faaakt nemusíš x))
Páá páá :34: :29:
22.12.2022 - 09:31 | Filtr
(Blíženci) fanik » cimi
Zase nějaký problém? :5:
20.12.2022 - 18:30 | Filtr
(Blíženci) cimi » arogantní floutek
Jj vy dva jste se hledali : )

Přemýšlím jestli tu bujarou radost způsobuje jen ten telecí mozek :25:
Ale ono je to asi fuk že :46:
20.12.2022 - 15:22 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » fanik
:61:
16.12.2022 - 21:59 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti » fanik
Sak tobe taky ne :61:
16.12.2022 - 15:53 | Filtr
(Blíženci) fanik » Hustokrutě obscénní Morti
Taky dobrý :4:
Akorát ti to neladí se zadáním diskuze :29:
16.12.2022 - 09:27 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti » fanik
Vidis...a ja myslela ze proto aby se teticky furt nevyptavaly :61:
16.12.2022 - 08:34 | Filtr
(Blíženci) fanik
Víte proč se žena vdává za muže?

Protože nechce být sama se svými problémy :61:
15.12.2022 - 23:46 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti
Asi bych nejdriv "srovnala" sebe. To je z myho pohledu proces na jehoz konci z tebe muze bejt nekdo uplne jinej, co chce neco jinyho...a veskery to budovani pujde do haje :32:
Pokud je ti "smutno", zvolila bych neco volnejsiho bez budovani a "makala" bych predevsim na sobe :12:
14.12.2022 - 20:24 | Filtr
(Vodnář) Barbora) » Sosna zvlčelý
Vztah matka nebo otec... nevyrostla jsem s nimi. Přijdu na to, co s tím:)

Pěkně děkuji:)
Příspěvky: 32-8 7-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »