Radikální postoj


06.04.2022 - 10:45
(Váhy) arogantní floutek
Radikální postoj
Čím jsem starší, tím víc schvaluji a v mnoha případech se ztotožňuji, s radikálním přístupem k věci.
Hledání kompromisů a dobra v každém z nás, je fajn věc a jako mladší, jsem to také tak viděl a mnohdy i za tyto ideje "bojoval".
Lidé jsou ale stále jen lidé a vzorec chování se jen málo mění v úplných základech.

Ano násilí plodí jen násilí a naopak dobro může plodit opět dobro, ale..
Některé věci jsou ale neměnné a mám-li je plně akceptovat a respektovat, jako něco, přes co vlak nejde, musím je řešit striktně a bez výjimek, i přesto, že se v některých případech přímo nabízí.

Být úplným fundamentalistou, asi není zcela v pořádku a já ani neschvaluji tento způsob prosazování si svých stanovených principů, ideí a zájmů, ale...

přikládám video pouze pro odlehčení a pobavení, berte s nadhledem
https://www.youtube.com/watch/…

:4: :49: :29:
YouTube

Příspěvky: Všechny | registrovaná

Řazení:
07.04.2022 - 12:11 | Filtr
(Váhy) arogantní floutek » registrovaná
Ano, v podstatě souhlasím s vámi. Okolnosti "vnějšího světa" hodně přispívají ke změnám "uvnitř nás" A u mnohých z nás to vyvolalo v poslední době hodně dění kolem covidu a teď nově i dění na Ukrajině.
Já si razantní vnitřní změny, které zde částečně popisuji, uvědomil hodně už daleko dřív a to narození mých děti. Starost je řádně vychovat a hlavně uživit, mě dost formovala, asi jako každého.
Tím, že se to netočí jen kolem mé volnomyšlenkářské bohémské osoby, nacházím v sobě spousty omylů a špatného uvažování nad něčím, co bych dřív hodnotil úplně jinak. Tím ale neříkám, že mě děti naučili vidět svět jinýma očima. Jen si tak nějak přiznávám, že jsem ve spoustě věcech hledal zbytečné filozofování, místo toho, abych někde přitvrdil v rozhodování a nebo naopak slevil z nesmyslných požadavků, takřka vysněného ideálního světa, který prostě neexistuje a nikdy existovat nebude. Všechny ty rady a typy na vnitřní rovnováhu a procitnutí, jsou tak nějak k prdu, protože se opírají o abstrakci lépe řečeno utopii. Nemají s reálným světem moc společného a je to více méně jen demagogie. Mám-li být efektivní, tak jak to i ony "rady" tvrdí a motivují k tomu, tak naopak musí někdy všechna "moudra" stranou.

V nativu nemám jediného zástupce zemského živlu, bavím-li se o planetách, asc a dsc. Cheiron, lilith, sev. uzel a jiné vůbec teď neberu v potaz. Tam je to pro mě už jenom víc teoretická teorie než jen teorie. ..jestli mě rozumíte.
A i díky nezemskému živlu, jsem tak nějak vždy jen lehkomyslně uvažoval, bez materiálního zatížení. Ty děti mi koply do života "zemi" a s ní přišel i radikální postoj k určitým věcem. Nebylo to ale jenom dětma. Ten úhel pohledu se neustále přetváří z vícero podnětů.
07.04.2022 - 05:38 | Filtr
(Lev) registrovaná
Ako si všímam seba aj iných, v tomto akoby nehral úlohu vek a životné skúsenosti, ale vonkajšie okolnosti, ktoré sú razantné. Pritom som názoru, že vonkajšie dianie je len odrazom toho vnútorného, tak mám z toho celkom chaos vnútorný :)

Narážam na dianie, ktoré sa začalo pred dvomi rokmi, keď začala doba Covidu. Veľká, náhla zmena, ktorá sa odrážala na ľuďoch a ich názoroch, konaní, vnútorného naladenia, radikálnych postojoch.

Akoby nás vonkajšie okolnosti násilne tlačili na vnútorné zmeny. A mnohí (sme) sa dopracovali do stavu, ktorý opisujete u seba.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »