Cheirón jako vládce Panny


02.09.2021 - 13:51
(Rak) Tralalala100
Cheirón jako vládce Panny
Co myslíte? Četla jsem článek, kde astrologové nesouhlasí moc s tím, že merkur by měl být vládce Panny, když její princip se tak liší od toho blíženeckého. V mém případě ASC v panně, měla bych se dívat tedy na umístění Cheirona v mém horoskopu?

Příspěvky: Všechny | Sosna zvlčelý

Řazení:
04.09.2021 - 14:45 | Filtr
(Štír) Artemissia » Sosna zvlčelý
díky za skvělý výklad! :1:
03.09.2021 - 13:09 | Filtr
(Střelec) verka96 » Sosna zvlčelý
Jo, já o tom četla, Merkur před a za Sluncem, stejně tak Venuše. Hned mě to nenapadlo. Díky... :27: :29:
03.09.2021 - 12:55 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Princip Panny a Blíženců se sice liší, ale Merkur je vystihuje oba správně. Merkur v žádném případě není principem pouze blíženeckým. A astrologie to vystihla už dávno velmi dobře.
Spočívá to v tom, že Merkur může vycházet (a zapadat) buď před Sluncem, nebo až po Slunci.
V prvním případě (východ před Sluncem) se mu říká Prométheus (je to obdoba Jitřenky u Venuše). Tento Merkur Vládne v Blížencích. Je velmi otevřený, nasává vědomosti a zkušenosti, přeskakuje z jednoho do druhého. Ovšem nabyté vědomosti, jichž dokáže pojmout velmi mnoho, nepotřebuje porovnávat s praxí, ověřovat je. Je to encyklopedie, která hledí na kvantitu všech možných informací, ale nepotřebuje je kritickým pohledem prověřovat, analyzovat, takže někdy je to na úkor kvality informací.
Druhý příklad Merkura (východ po Slunci) se nazývá Epimétheus. Zde se projevuje v souladu s Pannou. Toto je jeho konzervativní kritická podoba, která vše analyzuje, provádí syntézu, někdy je to vyslovený šťoura. Popravdě tento Merkur se chová více jako lékař, který nemůže při vyšetření pacienta postupovat nesystematicky, jde vylučovací metodou do hloubky (proto Panna jako 6. znamení je znamením zdraví). Neuvěří tomu, co sám si neprověřil.

Už v samotném zvěrokruhu je toto symbolizováno tím, že Slunce je zde zastoupeno Lvem. Merkur před Sluncem (Prométheus) je Blíženec (znamení je před Lvem), Merkur po Slunci (Epimétheus) je Panna (znamení za Lvem).
Je s podivem, kolik lidí zabývajících se astrologií, se vůbec nezabývá tím (nebo o tom alespoň nemluví), jestli zkoumaný Merkur je Prométheus, nebo Epimétheus. Rovněž u Venuše neřeší, zda se jedná o Jitřenku, nebo Večernici.


Cheirón? Ano, některé principy má s Pannou společné. Ale je to dost na to, aby se stal vládcem Panny? Co jeho odlišnosti? Ne, za sebe říkám, že Epimétheus je tu jednoznačně odpovídajícím vládcem. Pokud ovšem někomu práce s Cheirónem jako vládcem Panny dá spolehlivé a prokazatelné výsledky, ať s tím klidně pracuje. Ono v astrologii daleko více záleží na tom, jak dobře (správně) dokáže astrolog zodpovědět dotaz a pomoci, než jestli výsledku dosáhl přes Cheirón, nebo Merkur. K někomu může více promluvit Cheirón. K jiným Merkur. A někteří zjistí, že na tom až tak moc nezáleží, že jde o jiné věci. :3:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »