tranzity Neptunu


02.05.2021 - 15:41
(Blíženci) tajga
tranzity Neptunu
Neptun se přiblížil k mojí Luně a za nějaký čas mě navíc čekají kvadráty na Slunce s Venuší :39:. Zajímají mě zkušenosti s neptunskymi tranzity, jestli někdo máte, podělte se prosím.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
04.05.2021 - 21:08 | Filtr
(Blíženci) tajga » eau
díky tomu pochopila až do morku kostí o čem ten můj neptun může být, kde jsou mé slabiny, kde jsou mé největší závislosti, kde si nejvíc lžu, jak moc jsem ztotožněná se svými stíny, mimo sebe, v roli oběti.


někteří za tohle poznání platí drahé terapie a stejně se nic nedozví :) Tobě to odhalil Neptun, to je ohromné. Sice mám pocit, že z té největší mlhy jsem už v životě dávno vystoupila, ale zdaleka ne úplně. Tak se asi začínám těšit...trochu.
04.05.2021 - 20:52 | Filtr
(Blíženci) tajga » thééé
Znám 2 lidi, kteří to mají stejně jako Ty, narození podobně a jsou na tom stejně - pracovití, spořádaní, nekuřáci, nepijou :) Můj muž narozený o pár dní později má i dost strach z představy změněného stavu vědomí, třeba u holotropního dýchání, ze ztráty sebekontroly. Myslela jsem, že je to hlavně Saturnem v 8.d. ale ona je důležitá i opozice na Neptun.

Takže tě Neptun naučil cítit se dobře jako Ryba :108:

O aspekt na Saturn se moc neopřu, ten je tak široký, že už spíš jako by nebyl. Musí to nějak jít i bez něj.

Kila, no jo, to by mi mohlo taky hrozit, když Luna je vládce ASC, dobře, že to vím, snad se uhlídám.
04.05.2021 - 13:34 | Filtr
(Ryby) thééé » eau
:4: :15: je to prostě mlžič, pozor na něj :108:

už jsem chtěla napsat k tvému příspěvku s jasnějším viděním - že podle Handa k neptunským tranzitům patří oči.
tak nic..

"zhulena okolnostma
Já jsem byla přímo zářným prototypem neptunské oběti :94: :15: uvězněná ve svém oparu, toužící jen po další dávce x)) "
dobře popsané
:4: :15:
04.05.2021 - 07:48 | Filtr
(Blíženci) eau » eau
Edit....neeeee bleeeee :39: :75: :61: tohle byl typický neptunský zásek :61: :94:
Koukla jsem se kdyže mi to procházel ten neptun přes ty moje planety a musím to uvést na pravou míru :14: ten transit mi spustil ty největší iluze :61: jako ve větším psychu a “zhulenosti okolnostma” jsem v životě nebyla....to byla tak cenná zkušenost, že už nikdy nikdy nikdy víc ; )
Já jsem byla přímo zářným prototypem neptunské oběti :94: :15: uvězněná ve svém oparu, toužící jen po další dávce x))

A když to hodnotím zpětně, tak ten příspěvek výše je asi tím výsledkem ano, prostě jsem díky tomu pochopila až do morku kostí o čem ten můj neptun může být, kde jsou mé slabiny, kde jsou mé největší závislosti, kde si nejvíc lžu, jak moc jsem ztotožněná se svými stíny, mimo sebe, v roli oběti. Ale v té době jsem si na tom prostě jen ujížděla, rozhodnutí z toho vystoupit přišlo později...
04.05.2021 - 07:26 | Filtr
(Rak) Urania
Ja to ešte rozšírim na tie závislosti ktoré sa pripisujú Neptúnovi. Mne už v roku 1988 v nemocnici povedali že ja nemám ten gén a teda nikdy nebudem trpieť žiadnou závislosťou. Vraj po 2 rokoch byť znovu 2 týždne na morfine a ja ho odmietam je jasný dôkaz že nie.
No napriek všetkému som sa bála čo ak by som začala piť? a to vlastne pijem málo celý život. Až prišiel Neptún do opozície na moje Slnko a ja som vtedy pochopila že sa nemusím báť - nejako som prezrela a odrazu vedela že žiadna závislosť ani na alkohole u mňa nie je - je to ako ked otvorite oči a viete.
Takže neberiem, že silný Rak a ešte aj silná Ryba musí byť závislak.
Súhlasím s Eau? že Neptún otvára oči ale doslova akoby ti ich nasilu robil väčšie a odrazu človek videl akoby aj do strán oveľa viac.
Môj anafylaktický šok spustil dým z marianky ktorú fajčil človek na zástavke - a to odrazu odhalilo moje základné ochorenie - intolerancia chémie a druhý krát postrek u susedov na záhrade a ja som mala mrtvičku a odrazu sa ukázalo že za celou chrbticou aj všetkými prejavmi príhody sú aneuryzmy.
Takže to je môj dôkaz že tie sajrajty nie sú pre Neptunicu ale preto aby sa odhalila prapríčina ochorenia.
Takže si myslím že by sa malo o tomto velikánovi hovoriť trochu inak, my sme už generácie ktoré to doslova vidia.
Ja vnímam Neptúna ako veľkého liečiteľa ale nielen tela ale aj ducha alebo u neho je to naopak, najskôr duch a v zapätí telo. Je vizionár, dokonca vie na určitý čas pridať aj barličky ak to človek inak neustojí.
Je úžasný umelec, otvára brány do úžasných krajín čerpania krásy, obdaruvava duševnou silou, ale aj krásou - pod jeho vplyvom doslova vidieť zmeny v človeku črty sú omnoho jemnejšie.
Dáva nám dar jasnozrivosti, intuícia je na doraz. No najdôležitejšie z toho všetkého je fakt - naučí človeka vidieť dobro v tej pravej miere a tiež ho naučiť oddeliť plevy od zrna.
No rozbije všetko naučené z kníh či ezoseminárov, prehádže všetky hodnoty, ale postaví človeka na nohy.
04.05.2021 - 07:18 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Ano, nic se nedalo popohnat, natož řídit. Ale taky jsem u toho dozrála na další úroveň. Asi každý silný a dlouhodobý aspekt něco takového udělá. Ale zajímavé je, že stejně jako před spostou let, když jsem měla Pluto na ASC, i teď můžu říct, že už nikdy nebudu stejná jako jsem byla předtím. Asi nenadarmo se říká, že krásně vybroušený diamant lze vytvořit jedině tlakem.
A to byla další věc, kterou jsem cítila. Obrovský tlak, který jsem měla místy problém ustát. K čemu byl, to se začíná odkrývat teprve teď... Možná, že za 2 roky, tady budu básnit, jak super bylo, že to takhle bylo :4:
04.05.2021 - 07:09 | Filtr
(Rak) Urania » thééé
To je pekné. :74:
03.05.2021 - 22:58 | Filtr
(Blíženci) eau
Na mě poslední významný neptunský transit zafungoval úplně jinak než by se od neptunu očekávalo...začala jsem vše vidět mnohem jasněji, víc si dávala dokupy co vlastně chci, padalo mnoho iluzí ve světě kolem i ve mně samotné, ale vždycky to spíš bylo úlevné než bolestivé...možná jsem měla dobře našlápnuto, protože už několik let na sobě opravdu "pracuji", začala jsem meditovat a věnovat se víc "prakticky" duchovnu...to určitě hrálo velkou roli, odlupování slupek a odkrývání iluzí jsem jen vítala...citlivost také, jelikož jsem potřebovala víc poznávat sebe a vnímat co je pro mě dobré, co vnímám jako dobré a potřebovala jsem úplně nejvíc soucit sama se sebou...

Takhle to tedy vnímám já...byl to transit neptun kvadratura slunce a měsíc a v opozici na mars...měla jsem z něj taky strach, ale já jsem za něj nesmírně vděčná...vnímám tam velkou cestu odpuštění, soucitu, mystického přesahu...vnímala jsem to jako prolévání "živou vodou" x)

Tak ať ti také přinese to nejlepší pro tebe :74:
03.05.2021 - 21:01 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
ano, pamatuju si, jak jsi o tom mluvila.
Jakoby jsi tehdy všechno musela nechat doslova "plavat" ne? prostě nechat plynout vlastním tempem..nic se nedalo popohnat, řídit?
03.05.2021 - 20:58 | Filtr
(Ryby) thééé » Žihadlo
Jak slyším téma matka, tak se chytám :-)
Když se dívám na Tvůj horoskop, máš hezkou lunu - dalo by se říct, že měli Tvoji rodiče prohozené role, a ty mužské aspekty kolem slunce a marsu by se dali aplikovat právě na matku?
Všímám si, že to tak bývá, když je slunce v 10. domě.
03.05.2021 - 20:55 | Filtr
(Ryby) thééé » Urania
To věřím, z Tebe přirozeně neptun cítím hodně :-)
hezký sen - bárka bez vesel

a víš co, já jsem zase poslední dobu měla jakési sny o Uránii :-D jsme si to prohodily
03.05.2021 - 20:50 | Filtr
(Ryby) thééé » tajga
ano, tu venuši mám kvadr. neptun i saturn. A vůbec mi ten saturn celý život drží neptuna na uzdě, aby neujel někam. Třeba nepiju vůbec alkohol - což je pro neptuniky netypické.
Ještě tak nad tím uvažuju - u té mojí venuše to bylo hodně o blbé sebehodnotě. Tehdy jsem si to dost uvědomila.

K tomu slunci a návratu je zvláštní, že jsem se posledních asi 15 let vůbec jako ryba necítila. Spíš mě ovlivňoval tranzit pluta a před tím uranu.
Teď mám pocit, že se zase stávám rybou, ale už líp. Už mě asi ten proud nestrhávám, ale umím plavat , nebo jak to napsat :4:

(jak to tak pročítám - jak píše žihadlo - ta matka mě taky napadla, budeš mít možnost to dát do jiné roviny).

U Tebe by ten tranzit mohl být hodně důležitý, když luna vládne ascendentu.
Mohla by to být velká změna v osobnosti.
Já myslím, že neptunské tranzity můžou být fajn, jen člověk musí být uzemněný, ukotvený a ochotný odkládat iluze, posunout ideály k realitě.
Ty tam máš naštěstí nějaký aspekt luny k saturnu, o to by se taky dalo opřít.

(edit - a právě přemýšlím, jak mi poslední rok strašlivě letí kila nahoru, až mě to děsí, tak nekontrolovaně se mi rozpínají hranice :61: :85:)
03.05.2021 - 18:23 | Filtr
(Blíženci) tajga » Žihadlo
Vidíš, na matku jsem ani nepomyslela, že by to mohlo mít i s ní něco do činění.

Vím, psala si to tady, to jsou tak strašné věci, že si je tvoje matka ani snad připustit nemůže z pudu sebezáchovy :( Obdivuju, že si tím takhle prošla, až k uzdravení, musíš být hodně silná :68:
03.05.2021 - 18:13 | Filtr
(Blíženci) tajga » Mici Angóra
Mám ji za sebou, teď jsem zjistila, že jsem byla v té době vážně nemocná, bylo to špatně diagnostikované, takže se nemoc nezačala řešit hned, ale v době, kdy už to bylo hodně blbé. Takže to přesně odpovídá

Díky :)
03.05.2021 - 15:47 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Když mi šel Neptun po Luně, těžko se mi odděluje, co byl jen Neptun a co Chiron, protože si tam podávali ruce, ale bylo to dost bolesné. A nutné.
Konfrontovala jsem moji matku se vším, co jsem jí měla za zlé. A odstřihla jsem se od ní. Už jsem s ní nebydlela delší dobu, protože několik let zpátky jsem utekla k otci, ale nikdy jsem jí naostro nevyjevila, co jsem jí měla za zlé. Vzala jsem ji až na dno svého pekla. Stejně mám pocit, že nic z toho nepochopila, nic si nepřipustila. Ale jak jsem se jednou postavila jí, už jsem mohla komukoliv. Vedlo to k mému uzdravení. K uzdravení našeho vztahu ne.
03.05.2021 - 15:26 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » tajga
No ale neptunskou kvadraturu do toho 6. už máš dávno za sebou, ne? Právě, ty jsi daleko víc Neptunik než já...i když ten Blíženec se s tím jako moje Panna taky dost tluče. To dáš :17:
03.05.2021 - 15:15 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Mně přijde, že celý můj život je jedno velké NEVÍM :61:

Hele jo, u mě taky, ale myslím, že přesně k tomu, co píšeš dál, to spěje...

Díky :12: A vidíš, je fakt, že tyhle tranzity mě vlastně docela k tomu načly, pak byl v roce 2018 1. pokus, který jsem neustála a já se obarvila. Na začátku března 2020 už ale padlo definitivní rozhodnutí, že už nebarvím ať se děje co se děje. A jsem spokojená, takže doporučuju :45:
03.05.2021 - 15:13 | Filtr
(Blíženci) tajga » Mici Angóra
zdravotní problémy, aj aj...na to ani nechci pomyslet. Ne, že by mě to už nenapadlo, obzvlášť když je to na 12.dům a když mám Neptun v 6.domě. Zase si říkám, že neptunské energie jsou můj denní chléb, tak by to nemuselo být tak drsné.
Neuchopitelné porozumění, no vida, a pak že totální antineptunovec :D
Díky za zkušenost.
03.05.2021 - 15:06 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
Mně přijde, že celý můj život je jedno velké NEVÍM :61: takže to možná nebude až takové neznámo. Přijde mi dobré, co vesměs píšete, rozšíření vnímání, odevzdání se, ...to si opravdu přeju. A chtěla bych, aby se to NEVÍM aspoň trochu posunula k nějakému hlubšímu pochopení, proč jsou věci, jak jsou. No, uvidím.

Je fakt, že i krátkodobé tranzity na Neptun jsou někdy jako brodit se po krk v bahně, i fyzicky. Jenomže u mě 6.dům, není divu.

Líbí se mi ty tvoje postříbřené vlasy :12:, čím dál víc si uvědomuju, že barvení je vlastně něco jako "lež" o vlastním životě, což mi jde vlastně i dohromady s tímhle tématem.
03.05.2021 - 14:48 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Já jako totální antineptunovec snáším hlavně napěťové tranzity Neptuna docela špatně, pamatuju si, když byl ve Vodnáři a dělal mi delší dobu kvadrát/opozici na můj nativní kvadrát Luna/Uran-Merkur/Jupiter, začaly mi vleklé zdravotní problémy. Opozice od Neptuna na Slunce s Venuší (navíc v 5. domě) byl sklon si některé lidi včetně partnera poněkud idealizovat, opozice na Saturna (nedávno) symbolizovala nemoc otce. Neptunská kvadratura zase zdravotní problémy u mě. Ale pozitivní Neptunské tranzity k Marsu a Luně s Uranem nedávno byly moc příjemné, cítila jsem se více napojena na okolí, takové neuchopitelné porozumění.
03.05.2021 - 14:10 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Dneska čtu od konce :14: :41: :4:

"Podle mě je čas povýšit to, čeho se neptun dotýká." :15: :15: :15:

Velký souhlas. Tohle je určitě pozitivum, které jsem z toho všeho vytěžila. Nicméně, bylo to fakt těžký :49: :4:
03.05.2021 - 14:07 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
...zřejmě se Ti špatně realizují záměry, touhy a přání...

Jo, tak tahle věta je přesná. Tu bych do mého příspěvku doplnila :15:
03.05.2021 - 14:05 | Filtr
(Štír) Nalani
Hlásím se :)
Je to nedávno, co jsem procházela postupně tranzity Neptunu z 3. domu: kvadrát na Lunu, DSC, ASC, opozice Venuše/Mars.
Spíš tě asi nepotěším, ale na Neptun není metr :D Pro mě bylo nejhorší, že ho nešlo uchopit (a že jsem se fakt usilovně snažila). Jakoukoliv planetu můžeš uchopit tím, že si přečteš popis a více méně s tím jde celkem pracovat. Ale z Neptunem? Nebudu lhát, že to nebylo pro mě období utrpení. Ale z jedné strany to bylo i tím, že jsem urputně chtěla mít nad svým životem kontrolu, tedy nad tím, abych "TO všechno pochopila a vyřešila". No tak hádej co? Na Neptuna to nefungovalo :39: Postupně jsem si začala uvědomovat, že se mi vytříbuje intuice, vnímání se mi mění, rostla ve mě potřeba odevzdání. Zároveň jsem si připadala pořád jako zahalená v mlze, neschnopná kroku. (Tohle je moje téma i mimo Neptun, ale tady se to vystupňovalo). Mou logickou mysl štvalo to, že neumím konkretizovat, vyjádřit se. Připadala jsem si jako někdo, kdo pořád někam jde bo musí (doslova se vláčí), ale na to světlo na konci tunelu furt není vidět :D.
Na druhou stranu padlo opravdu hodně iluzí o vztazích, o mě samé, naučila jsem se odhalovat místa kde si lžu (byť nevědomě). Trochu mi přijde, že ty tranzity Neptuna byly pro mě určitým způsobem začátek něčeho mnohem širšího a důležitějšího. Ale taky nebudu popírat, že jsem ráda, že už tyhle konstelace nemám.
Pro mě to bylo těžké a únavné období. Období jednoho velkého NEVÍM.
A když si to teď čtu, tak je můj příspěvek stejně nekonkrétní jako bylo to období, takže to sedí :4:
03.05.2021 - 13:59 | Filtr
(Blíženci) tajga » thééé
Děkuju za zkušenost, koukám, že Ty máš Venuši tak protichúdně aspektovanou, kvadrát na Neptun i Saturn, takže drsná zkušenost, kterou popisuješ není ani překvapivá.
To si vlastně pamatuju, s tím vysněným návratem domů :78:...to je hezké.zřejmě se Ti špatně realizují záměry, touhy a přání.
Ano :85:...hlavně co se 10. domu týče.
03.05.2021 - 08:26 | Filtr
(Rak) Urania » thééé
Vieš u mňa to už takých 20 rokov ide cez sny, jednoducho sa mi nanúti a všímaj si ma. Asi pred 2 rokmi som dokonca napísala aj báseň Neptúnovi, lebo to som už nevedela čo s ním ale to vlastne bolo to odovzdanie sa jeho vplyvu a to bolo dobre. Asi pred pol rokom sa mi sníval znovu, dal mi bárku a ja som v nej bola šťastná bez vesiel a prirazila som k brehu, vyšla som na breh zaliaty slnkom a prijala som Neptunicu a moje telo spievalo som Neptunica. Bol to veľmi pekný sen ale ihned po prebudení sa mi nesmierne točila hlava takže to bol ozaj sen.

Zaujímavé dievčatá na tom všetkom je to že ked ste starší oveľa jednoduchšie idú aj veľmi ťažké tranzity, aj ked tiež dajú zabrať.
Příspěvky: 33-9 8-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »