Zatmění v transitech


24.11.2020 - 18:55
(Blíženci) eau
Zatmění v transitech
Milí astrologové, mám takový dotaz.......vždycky mě zajímala zatmění, a tak když vím, že se nějaké blíží tak ze zvědavosti kouknu i do nativu, jestli se mě to třeba nějak víc netýká a stejně tak jsem koukla na horoskopy zatmění, která nás budou čekat následující úplněk a novoluní a zjistila jsem, že mi to bude docela zajímavě aspektovat můj nativ, že teda fakt nevím co si o tom myslet a jak to interpretovat. Co jen vím, že pokud se zatmění odehrálo na nějaké mé ose, planetě atd, tak to mělo vždycky nějaký výrazný vliv.
Btw osa slunce a měsíce bude navíc na ose hvězd Antares a Aldebaran..

Přikládám obrázek toho transitu a byla bych ráda, kdyby se někomu chtělo na to podívat a vyčíst z toho, co by to třeba mohlo pro mě znamenat...
Sledujete taky zatmění jak zasahují do vašeho nativu..a všimli jste si nějakých souvislostí?

Děkuji za případné myšlenky, podněty atd... :74:

Tady je zatmění měsíce 30.11.2020:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
02.12.2020 - 08:56 | Filtr
(Blíženci) eau » Sosna zvlčelý
Já to tak také vnímám, že je jedno kde se odehrává, ale že se vůbec odehrává.
Díky za kontext s tou černou lunou :15:
30.11.2020 - 16:52 | Filtr
(Rak) Urania » eau
No tak u mňa to začalo tým že som na pošte zabudla kabelu a iba s peňaženkou v ruke som prišla domov, no ked som to zistila tak tam už kabela nebola, nakoľko to bolo pol hod. pre obed. prestávkou boli tam iba 2 ženy, lebo potom už vedúca išla zamkynať a to by kabelu videla.
Pre mňa strata preukazu ZŤP a karty na autobus, ktoré musím znovu vybavovať. Takže to že si mám dať pozor na nejakú ženu v tomto vyšlo.
Dnes rozmyšľam či to mám vôbec vybavovať.
30.11.2020 - 15:52 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » eau
Stínová témata :15:, to je, myslím, perfektní vyjádření možné podstaty.

Nevím, jestli s tím orbisem je tady nutno až tak si hrát. Prostě zatmění buď je, nebo není. Možná by se dalo hledět na to, zda jde o zatmění úplné, částečné, nebo polostínové (v případě Luny). Ale u Slunce pak je to otázka mnohem komplikovanější, protože ve stejnou chvíli je někde zatmění úplné, jinde částečné a na většině planety vůbec není zatmění pozorovatelné. Z toho vyplývá, že orbis u zatmění Slunce by byl výrazně menší, než u zatmění Měsíce. Prostě zase bych dal, zda někde na povrchu zemském zatmění alespoň částečné nastává (Země se dostane do stínu Měsíce), tak je zatmění.
A to bychom si ještě mohli hrát s pojmy prstencového zatmění (kdy je v konjunkci navíc i Černá Luna), nebo hybridní (také vliv ČL u většího orbisu), případně naopak nejtmavšího zatmění, kdy je Měsíc v perigeu (opozice s ČL). Ale to bych už v této chvíli raději více nekomplikoval.
28.11.2020 - 13:03 | Filtr
(Blíženci) eau » Urania
Mně vždycky hodně pomáhá takové trochu "aikido" x) tedy jít tomu naproti...podpořit to tím, že se ponořím ještě víc do hloubky, ještě víc do toho, co se tam v té hloubce ukrývá a co je současně za tím...
Shodou okolností jsem se spontánně rozhodla v týdnu zůčastnit se semináře tzv Metamorfní techniky...no wow...nejvíc se týká prenatálního vývoje a odkrývání vrstev k vlastní podstatě...takže s tou mou opozicí slunce a měsíc velice úzce souvisí, protože odtam pochází většina mých potenciálních bloků a tam třeba já vnímám nějaké "dno" odkud mohu vůbec vzpřimovat sama sebe...a v souvislosti s tím vzpřimováním mi tam zase úžasně ladí ten princip slunce...být ve svém světle, růst, najít, přijmout svou sílu...tak trochu paradoxně mě k tomu napadá, že světlo se nejlépe hledá ve tmě ^^

Držím palce ať ti to přinese pro tebe to nejlepší :74:
28.11.2020 - 12:58 | Filtr
(Blíženci) eau » Sosna zvlčelý
Takže ale to může znamenat, že čím větší orbis, tím je ten vliv slabší, podobně jako u jiných aspektů...
Moc si to jako 3D neumím představit x)) umím si představit to zatmění 2D, jakože na to koukám, ale polohu všech těles trochu hůř x)
Ale samozřejmě mi dává smysl, že tam hraje svou velkou roli luna a díky tomu tam ten 3 rozměr jde vnímat víc...
Symbolicky jde každopádně o stínová témata...pokud se jedná o lunární jižní uzel, pak vytahuje zřejmě nějaké stíny z minulosti, u té konjunkce se sluncem to může tedy u mě nějak souviset s otcem, či mužskou energií...v souvislosti s 6.domem se to možná může týkat určité roviny "zdraví"...možná...kdoví...uvidíme :74:
26.11.2020 - 18:25 | Filtr
(Rak) Urania » eau
Ja už riešim a bolí to ako hrom, vid moje príspevky. U mňa to teda tlačí obrovským spôsobom a niekde od podlahy len tu podlahu neviem nájsť.
26.11.2020 - 15:46 | Filtr
(Rak) Urania » eau
Prvé zaznamenané zatmenie Slnka ktoré bolo na Slovensku zaznamenané sa udialo 19 dní pred narodením ale v tom roku bolo aj úplne zatmenie mesiaca aj ked to bolo presne na deň pol roka pred narodením - pán Turnovský povedal že to hrá rolu v mojom živote aby som sa tým začala zaoberať a tak som pátrala.
26.11.2020 - 15:15 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » eau
Ono je to jednoduché, ale já to popisuji komplikovaně. :4:

Co jsou lunární uzly? Průsečíky oběžné dráhy Luny s rovinou ekliptiky. Pouze v těchto bodech se Luna, Slunce a Země dostávají cca do jedné přímky, aby vůbec mohlo dojít k zatmění (Luna nebo Země vstoupit před Slunce a vrhnout stín na druhé těleso).
Kdyby dráha Luny nebyla skloněna k ekliptice, nastávalo by zatmění o každém novoluní i úplňku. Právě ten sklon vytvořil tyto (z pohledu Země) protilehlé body. Jinými slovy nebýt sklonu dráhy Luny, nejsou ani uzly. To je ta technická část.
Z této myšlenky vychází, že uzly jsou Lunou (jejími vlastnostmi) tvořeny, tedy vždy se k ní vztahují i výkladově. Jsou od Luny neoddělitelné a nejlépe se to ukazuje právě při zatměních. Proto je tu ta myšlenka, že při zatmění je aktivní právě ten uzel, u kterého se nachází Luna, on ovlivňuje zatmění, protože je aktivní (aktivován Lunou).
No, uzel se může ocitnout mimo orbis pro konjunkci a často i ocitá. Zde jde více o fyziku a matematiku a pokud stín dopadne na druhé těleso, tak je to již záležitost s uzlem související. U orbisů různých těles a bodů se totiž můžeme dohadovat, jaký vlastně je. Ale zatmění buď nastalo, nebo nenastalo a je to naprosto prokazatelné. Prostě zatmění má větší orbis (možno brát spíše jako orbis konjunkce pro SL+LU).
Pokud si to dokážeš představit v prostoru 3D, tak je to technicky naprosto jednoduché a jasné. :44: Ale na výkladovou část se raději zeptej větších odborníků na uzly. :3:
26.11.2020 - 13:32 | Filtr
(Blíženci) eau » Urania
Ono už to asi chce ven teď x)) v současné chvíli mám takové rozpoložení, že by pro mě byl největší dárek chcípnout :14:
Ale beru to...prostě proces....
Zajímavé s tím plutem a 6.domem...

A tobě se udály před narozením 2 zatmění? Jako bezprostředně?

Také to máš teda zajímavé :64:
Děkuji moc za sdílení :74:
26.11.2020 - 13:25 | Filtr
(Blíženci) eau » Sosna zvlčelý
“ Vystupuje Luna nad ekliptiku (konj. se sev. uzlem), nebo sestupuje pod (konj. s již. uzlem)? Myslím, že uzel má v tomto případě silný význam a vypovídací hodnotu.”

Toto asi budu potřebovat trochu vysvětlit. Jako když si vyjedu horoskop toho zatmění, jestli ta luna je v konj. s jižním nebo severním uzlem?
Tady je teda severní uzel v konj s lunou...i když v kolečku to teda konj rozhodně není (orbis je větší)...
A u toho druhého je slunce i luna v konj s jižním uzlem...
Co může ten uzel víc napovědět?
Děkuji :74:
25.11.2020 - 14:51 | Filtr
(Rak) Urania
Ja som sa zatmeniami začala trochu zaoberať ako mi bolo povedané že v mojom živote hrajú dosť veľkú rolu nakoľko pred mojim narodením došlo k zatmeniu Slnka a aj Mesiaca.
No a čo som odsledovala na sebe, Vždy sú dôležité svetla v akom tranzite sú na tvoje svetla a čo vtedy musím riešiť - u mňa to sú vždy také nočné mory o ktorých veľakrát viem iba zlomky že sa niečo dialo.
U teba mi naskočilo to dvojité Slnko ktoré tlačí Lunu jedno je teraz na nej a druhé v opozicií a samozrejme luna na Slnku - ja si myslím že je to niečo hlboké čo bude chcieť ísť von.
Podľa mojich skúsenosti to vždy súvisí s uvoľnením hlbkových traumat seba či rodu. Iba pri tom veľkom zatmeni čo bolo v 1999 som nenašla veľké vysvetlenie. No pre mňa to bolo aj fyzicky veľmi nepríjemné, siahla na mňa smrť - to je výstižné, napínalo ma na vracanie, hlava sa mi krútila a bolo mi nevoľno, bolela ma aj veľmi hlava. teraz ma napadlo - musím pozrieť tranzity a aj lunu kde stala u mňa.
Edit: Pozrela som si ten 99 rok a to zatmenia sa dialo u mňa na Plute a ten je v 6 dome, možno preto ten závan smrti, nesmierna hlbka smrti a fyzická nevoľnosť.


Sama som zvedavá čo budem riešiť počas tohto zatmenia u mňa Slnko v kvadrate na Lunu a na druhú stranu na Venušu, Luna v kvadrate na Lunu a aj Venušu a tak mám vytvorený veľký červený štvorec.
25.11.2020 - 11:15 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Zatmění jsem sledoval na sobě. A nevysledoval. Sice někdy reaguji na úplňěk i novoluní, ale jak kdy. Dokonce si netroufnu tvrdit, v jakých znameních se projeví a v jakých ne, souvislost jsem dosud nenašel. Prostě nejsem lunární typ (přestože v nativu Lunu vnímám dosti silně, přesně vím, jaká oblast je v její moci).

Ale nabídnu jinou souvislost (vlastně omílám, co jsem již kdysi psal jinde). Jelikož zatmění souvisí vždy s uzly (nemůže nastat jinde než v jejich blízkosti), tak bych hledal možný výklad zde.
Vystupuje Luna nad ekliptiku (konj. se sev. uzlem), nebo sestupuje pod (konj. s již. uzlem)? Myslím, že uzel má v tomto případě silný význam a vypovídací hodnotu.
24.11.2020 - 18:57 | Filtr
(Blíženci) eau
A tady zatmění slunce 14.12. 2020:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »