Nejvnitřnější postoj


24.11.2017 - 10:26
(Rak) dan162
Nejvnitřnější postoj
Pozemšťan vymyslel podle mne krásné téma "otevřenost ve sdělování skutečného nejvnitřnějšího postoje". To se týká mnoha lidí, rád bych diskuzi na toto téma zachoval, tedy bez mazacích orgií.

Pro inspiraci ocituju tato slova: "Cítím potřebu mít tu možnost necenzurovat svoje myšlenky a s úlevou si dopřát tu nádheru být naprosto uvolněná s někým blízkým..., ale zase si myslím, že jsou třeba ryze ženský věci, který je lepší zbytečně nepitvat a je lepší je řešit je s kámoškou, podobně i u muže. A je tu u někoho možná ještě něco, kam nepustí vůbec nikoho, nebo né hned, což se mě myslím netýká ale dokážu to respektovat. Vůbec si myslím že spousta věcí chce svůj čas a tak to může bejt jenom čím dál tím hezčí a silnější ne?"

Stránka: 5 4 3 2 1
Řazení:
30.11.2017 - 11:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
S tím se ztotožňuji :15:
30.11.2017 - 11:38 | Filtr
(Rak) dan162
Si tady ukládám hypotézu z mazací diskuze: "Hodnocení ve smyslu dobrý/špatný si myslím že je produkt ega, povýšení úsudku nad okolí. Hodnocení ve smyslu souladné/nesouladné se mnou už není ego, jen ten úsudek."
25.11.2017 - 17:12 | Filtr
(Rak) dan162 » Crumb
Nebezpečí, která plynou z naivity versus nebezpečí, která plynou ze strachu. Chápu obě krajnosti, ale v praxi pro mne není jedna o tolik horší než druhá. Volím proto něco mezi, a dočasně než strachy zmizí, tak naivitu.
25.11.2017 - 13:34 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Za dobrý stav považuju, když maska je pryč a žádná hrůza se nekoná.
:15:
25.11.2017 - 12:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ty kráso bloncka. :15: :4:
25.11.2017 - 11:45 | Filtr
(Štír) tronco » dan162
Uff. Dekuji za dobre mirenou reflexi. Chtel jsem tim predeslym rici asi spise to, ze nikdo nejsme dokonaly a myslet si to, ze znam pravdu, je Pravde na hony vzdaleny nazor. A nalhavani si ve smyslu radeji si neco nepripoustet. Takova uchlacholujici lez, kterou muzu pouzivat i na ostatni. Me masky tez jsou hodne pruhledne, chces-li je prokouknout, muzes, ale najdes tam takovou rozmanitost, ze se radeji spokojis s tou maskou. A ja casto tez. Je to hranice. Je dobra. Barikada, nebo hradby meho mesta. Prijde na to, jak se pouziji a nejsou nerustupne, chci-li otevrit branu ... atd... Jde tez o to, aby se do mesta nenavazel bordel a nebo ho nekdo nevyplenil a i proto by mel byt clovek co nejvice casu na radnici....
P.S. Barikada vypada hrozne s i, ale je to dobre, vsak ?
25.11.2017 - 10:15 | Filtr
(Rak) dan162 » Háňa*
Ale jo, maska je něco, díky čemu individuality mohou žít ve smečce a nepomlátit se. Skupina lovců v pravěku tak pomlátí tygra a kmen má co jíst.

Něco nechceme vidět my, něco nechceme aby viděli druzí. Za dobrý stav považuju, když maska je pryč a žádná hrůza se nekoná, tedy je v sobě vyhledávat, nalézat - a pořád testovat, zda masku lze sundat a tím být svobodnější. Doma určitě.

Společenské masky, třeba abys "nestrašila", připadala si dobře tím, že ostatní se cítí při pohledu na tebe příjemně, jsou vlastně stejný princip. Jakkoliv když jsem to mohl posoudit, tak nanesení xychtu na obličej to pěkné často zakrývalo. Jako cokoliv, i toto lze posílit a ohnout nepatřičně, jako třeba maska podvodníka, aby nebyl poznat. Dále ženy masky používají jako nástroj komunikace, muži mnohem méně. Proto je asi z pozice ženy muži důležité umět říct, co člověk v sobě opravdu má, aby se v té přemíře masek muž vyznal. Naopak taky, ale o něco méně, žena do muže obvykle vidí líp. Je to častá situace, náhlé překvapení, když s enějaká maska sundá a ejhle ptáček je pryč, měl to v sobě celou dobu, že být se mnou nechce, čekal na příležitost. Doma masky za mne sundavat, zcela.

Ano, komu řeknu na shledanou, tak ho rád uvidím, ale uznávám, že jsem excentrik. Když mám ten pocit, tak mu řeknu, že ho rád uvidím, když ne, tak jen popřeju hezký den. Vždy lze snadno najít slovo pravdivé a souladné se sebou.
25.11.2017 - 10:03 | Filtr
(Rak) dan162 » Sosna zvlčelý
Jen nemůžu říct, že mám pod čepicí, protože to bylo připevněné k čepici :-)) Blbá blondýna, to se (mi) přihodí snadno a rychle :61:
25.11.2017 - 09:09 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » dan162
Tak jo, teď už Ti tu blondýnu věřím. :15: Pokud nejsi odbarvená. :4:
25.11.2017 - 06:12 | Filtr
(Beran) Háňa* » dan162
Možná je to slovo "maska" zbytečně radikalizované do nějaké hrůzy :1:
Je samozřejmě něco jiného, když někdo v podstatě nepřetržitě žije v přetvářce a klamu. Ten neklame druhé, kvůli tomu si tu masku nenasazuje, ikdyž si to většinou myslí. V druhých vidíme sami sebe (stará známá zrcadla) a on prostě chce vidět ten svůj odraz takový, aby se mu líbil, to je celé. Dělá to pro sebe, ne pro druhé. Jim to může být jedno. Některé to tedy dráždí, říkají o sobě "nesnáším lidi, co se přetvařují", ale z toho dosud napsaného se dá snadno vydedukovat, proč asi.
Člověk se tomu jen pousměje, protože hned ví ... :1:.
A něco jiného, když se ráno učešu a trochu nalíčím, abych nestrašila :45:
a někdy se usmívám, i když mi do smíchu není. Ostatní nemohou za to, že jsem zrovna naštvaná, protože jsem dostala pokutu za rychlou jízdu a nezbude mi tudíž na nové kozačky. S mým nasráním okolí nemá nic společného, tak proč je do něj tahat a otravovat vzduch.
To je teprve maska pro okolí. Maska momentální, taková zdvořilostní - takové občas nasazuji, kdo ne, a nevidím na nich nic nemístného nebo špatného. Nebo i naopak, když mám ve voze někoho, kdo dělá rotiku a potřebuji ho usměrnit, nasadím na chvíli masku "komisní ksicht", abych to urychlila. To, že mě ve skutečnosti baví, nebo, v případě třeba některých bezdomovců, bych ho ze všeho nejraději objala a dala mu polštář, mu nedám vidět. Nemůžu - jsem v práci a mám své úkoly, tam někdy Háňa musí zalézt a předat slovo občance Stojanové.
Pobyt v systému je prostě takový a tyto role hraje každý.
Nebo chceš snad každého, komu jsi kdy řekl nashledanou, opravdu ještě vidět ? :3:
25.11.2017 - 00:09 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
Díky za doporučení.

Néé, mluvit mlčením. Ono to jde: nic neříkám, ale na má slova dojde !!!

Mne se přímost líbí, vyslechnu. I když mne to třeba chvíli mrzí. Za čas to přejde a je čistý stůl.

No to je pravda, přijímač nepremáva a můžeš sdělovat třeba zlatou cihlu a k ničemu. Příklad nemáme daleko - Buddha/2 se často snaží mi něco vysvětlit a jsem natvrdlý, nedaří se mu to snadno.
25.11.2017 - 00:04 | Filtr
(Ryby) Crumb » bubobubo
OK :1:
25.11.2017 - 00:04 | Filtr
(Rak) dan162 » Crumb
Dobrá dobrá, tomu rozumíš ty. Já si mohu leda rád hrát.
25.11.2017 - 00:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Knížka není lepší,než se ti zdá,ale mě pobavila trefností. :3:
Malá míra sdělování???To je ale tvůj osobní postoj.Někdy člověk řekne víc,když mlčí.
Ono je to asi jinde,než za maskou.Třeba já jsem přímá,ale někdy mě to zas mrzí a pak se trápím,když vidím,že to ten druhý nepobral.Takže ta niternost je vlastně stejně o cítění a naladěnosti na druhého,jinak je to sdělení o :93:.
25.11.2017 - 00:02 | Filtr
(Ryby) Crumb » dan162
Ano, krajní příklad. Pokud jde o kartu Blázna, tak tu mám raději na místě, které mu přisoudila kabalistická tradice, a to i s jeho tradičními významy.
25.11.2017 - 00:00 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
vůbec si to nebudu vykládat, neboj.
24.11.2017 - 23:56 | Filtr
(Rak) dan162 » bubobubo
Mne ani né, vzal jsem návrh tématu téma pozemšťana, on tu pak celý den nebyl a já měl volno :-) Večer to pak nazval maskami.

Přetvářky snad ani ne, člověk vycítí, že něco není v pořádku, nebo je knížka lepší než se mi povrchně zdá ?

Zajímá mne téma sdělování vnitřního postoje, protože kde je malá míra sdělování, tam je to příčina mnoha partnerských problémů. Splynutí si bez toho ani nedovedu představit. Přesto v běžném životě se tak nechováme. Někdo ale jo, ty mi krásně napíšeš, že ti něco ode mne vadí, i když by jsi klidně mohla zůstat za maskou společenské konverzace. Je to v běžném životě možné, žít jak to cítíš i vnějším projevem ?
24.11.2017 - 23:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Crumb
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ne
24.11.2017 - 23:54 | Filtr
(Ryby) Crumb » bubobubo
Držím palce ohledně psaní té knihy. Mohu se zeptat, kdo je ten známý vydavatel?
24.11.2017 - 23:48 | Filtr
(Rak) dan162 » Crumb
maska je opravdu potřebná, jako IPCHOJ byla pro každého připravená ve skladu. Krajní příklad jasně. Asi i běžné případy, natož něco mezi nebem a zemí říkají, že můžeš cokoliv, ale ani Achilles nebyl nezranitelný, co píšeš mezi řádky má svůj dobrý základ.

Blázna mohu dát na jeden konec, jako dítě, ale i na druhý konec, jako člověka, který si může dovolit kráčet i k propasti a být nezraněn. Nikdo jiný si to dovolit nemůže. Já ale nemířím ke kartě Blázen, pravda.
24.11.2017 - 23:47 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo tobě jde celou dobu o masky?Tak to doporučuji knihu Za maskou je člověk.
https://m.kosmas.cz/knihy/80/…
Tam je to vcelku dobře sesumírované. :3:
24.11.2017 - 23:43 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele bubobubo, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Mě jeho profilovka připomíná Eddiho z Velkého blázince v malém hotelu.Vždycky když ji vidím,tak slyším...píííp jedno vařené vejce... :4:
Ale to se musí vidět ten film,jinak by si to mohl niterně blbě vyložit.
24.11.2017 - 23:43 | Filtr
(Ryby) Crumb » Buddha/2
S tím nelze než souhlasit :15:
24.11.2017 - 23:41 | Filtr
(Rak) dan162 » Sosna zvlčelý
Bílé je holt někdy černé, případně blonďaté, nejen žádné, jo to je můj nejvnitřnější postoj, po vzoru Budy :-)

Edit: v noci jsem si uvědomil, že vlastně mám z letoška "pěknou" fotku k tématu. Někdy blonďaté :-)))
24.11.2017 - 23:40 | Filtr
(Ryby) Crumb » dan162
Strach s námi dělá všelijaké věci. Často způsobuje i to, že naše maska sedí dobře. Představ matku ve světové válce, které okupační vojáci znásilní a zabijí dceru. Představ si dále tuto matku, která už o jednu dceru přišla, jak kvapně schovává svou druhou dceru za hranici polen, aby alespoň ji uchránila před znásilněním a zabitím vracejícími se vojáky, kteří ji už připravili o první dceru. Tato matka si díky strachu o svou druhou dceru nasadí důkladně masku matky jedináčka - a díky tomu strachu bude ta maska sedět opravdu pevně. A zapře svou druhou dceru, bude lhát a křivit se, jak to jen půjde. Kdyby se totiž pořádně nekřivila a kdyby ta její maska pořádně neseděla, mohlo by to dopadnout špatně i s její druhou dcerou. A co teprve, kdyby v kritické chvíli ta matka odložila masku a otevřeně by těm vojákům sdělila svůj skutečný nejvnitřnější postoj, který k nim zaujala, a hrdě jim prozradila, kde má ukrytou svou druhou dceru.

Jinak karta Blázen je hezkým příkladem člověka bez masky. Blázni totiž masky nemají - stejně jako děti. Proto také děti a blázni vyžadují ochranu. Hrozí jim totiž bez masky větší nebezpečí. Proto je také tarotový Blázen zobrazován jako člověk na okraji propasti. Blázen také zastupuje v tarotu archetyp dítěte a značí všeobecně nevědomost a pošetilost. Karta ukazuje na nebezpečí, jež plynou z bezstarostnosti, naivity, nezkušenosti, lehkomyslnosti, nerozvážnosti atd.
Příspěvky: 112-88 87-63 62-38 37-13 12-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »