
Najdise.cz ... najdi a poznej lidi, kteří se narodili ve stejný den jako ty ...
Hypotéza o Černé Luně - Diskuze a zkušenosti
- Astrologie
online
Osobní horoskop (radix)
Partnerský horoskop
Tranzitní horoskop
Psychologická astrologie
Online výpočty
solár, direkce, revoluce, kompozit a další ...
Lunární kalendář
- Horoskopy 2026
kalendáře a jiné
Znamení zvěrokruhu
Partnerský horoskop
Ascendent a Descendent
Horoskopy na rok 2026
Čínský, Keltský, Výklad karet, Léčivé kameny, a další ...
Kalendáře na rok 2026
Čínský horoskop 2026
- Slavné osobnosti
astro databáze - Narozeniny
jména, svátky - Numerologie
online - Poznej
znamení - Galerie
uživatelů - Diskuzní
fórum

Hypotéza o Černé Luně
22.04.2016 - 16:06
Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele mawuska, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Hypotéza o Černé Luně
Funguje nebo nefunguje ? Odpověď může být v podstatě prostá. Už staří Mayové zaznamenávali postavení hvězd a také to , co se třeba ten den stalo, stačilo se pak podívat zpětně, že se nějaká událost opakovala při nějakém typickém postavení planet , takto vznikaly první výklady astrologie. Stejně tak to mohlo být i s Černou Lunou, … někdo se domníval, že máme druhý měsíc a tak podle domnělých výpočtů zaznamenával efemeridy tohoto neexistujícího tělesa… (i když na druhou stranu, kdo může s jistotou tvrdit, že tam tenkrát doopravdy nebyla, mohla se vzdalovat stejně, jako se vzdaluje i náš měsíc každý rok o 3 cm a později mohla zmizet neznámo kam, přitahující se k jinému tělesu) … a tak tedy … zapisováním událostí, které se děly při určitém postavení našeho „druhého měsíce“, tak začala vznikat hypotéza o jejím vlivu…. Ona tam v postatě ta Černá luna opravdu být nemusela, ale ty zapisované události při jejím putování horoskopem, se pak časem opakovaly. Právě jednotlivé zápisy událostí při pohybu tohoto domnělého tělesa , z ní mohly udělat těleso reálné, které stále dokola potvrzuje vše, co se při každém jejím pohybu stávalo a zapisovalo už dříve. Takže tady v podstatě nejde o samotnou Černou Lunu, ale o studii a zaznamenávání událosí při jejím pohybu, které se tenkrát skutečně děly.

23.04.2016 - 20:22
| Filtr
Znovuzrozená
» Znovuzrozená
Pro Mawusku:
Jestli se to podaří a hodíš to sem někde, tak ti pošlu velkou bonboniéru


23.04.2016 - 19:44
| Filtr
Najdise.cz
» Znovuzrozená
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele mawuska, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:=====
Nemám sken ani tiskárnu, ale potřebuji procvičovat psaní všemi deseti


23.04.2016 - 19:37
| Filtr
Najdise.cz
» Znovuzrozená
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele mawuska, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:=====
Asi 25- 30, jsou tam i efemeridy od 1900 - 2000 ( ty asi neopíšu
), prodávat to nebudu, pan Sládeček mi to dal zadarmo. Tisknout to nemá cenu (šetřím lesy
), plánuji to přepsat do počítače a po jednotlivých částech to házet třeba sem do diskuze.



23.04.2016 - 10:23
| Filtr
Najdise.cz
» Znovuzrozená
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele mawuska, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:=====
Snad bude stačit k tomu jen přihlédnout, ale v porovnání třeba s někým jiným, kdo má těsný aspekt, může orbis 10° působit poměrně zanedbatelně.


23.04.2016 - 10:12
| Filtr
Najdise.cz
» Znovuzrozená
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele mawuska, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:=====
To ve své příručce pan Sládeček bohužel nepíše, já osobně počítám konjunkci tak do 5°, každý další stupeň její vliv stejně oslabuje.


© 2007-2025 Najdise.cz



....to by bylo super, možná by to stačilo oskenovat a hodit sem. 

Štíru