nádor


13.09.2010 - 11:31
(Střelec) milakriv
nádor
kdo mi poradí jak se zmírnit bolesti a zbavit se vody v dutině břišní při nádorech v této oblasati moc děkuji

Řazení:
13.09.2010 - 20:21 | Filtr
(Lev) růžička
Já jsem užívala extrakt z aloe wera od energy.cz. nemohu ho ale na internetu najít.

PŮL LITRU DENNĚ 1 lžičky MEDU´NKU A 1lžičku MÁTU PEPRNOU...ZALILA A NECHALA 20MINUT LUHOVAT
Bolesti jsem zklidnila :17:
ODVODNĚNÍ Z BŘIŠNÍ DUTINY, ASI JEN LÉKAŘ! :17:
13.09.2010 - 20:17 | Filtr
(Lev) růžička

Šťávu můžeme získat i z naší pokojové aloe. Po vnitřním užití ale působí velmi silně, takže nad jejím případným užíváním by měl dohlížet odborník. Šťáva z aloe je velmi účinným projímadlem, které působí bezbolestně a pouze v tlustém střevě. Účinek nastupuje po 8 hodinách po podání. Doporučuje se u chronické zácpy, která nereaguje na jinou léčbu, ale jak bylo uvedeno výše, pod dohledem lékaře. Aloe pozitivně působí na celý zažívací trakt. Podává se při chronickém zánětu tlustého střeva, při nechutenství, potížích s trávením - stimuluje činnost trávicího traktu. V kombinaci se spasmolytiky jako je Atropa belladonna (rulík zlomocný) dokonce uvolňuje křeče. Pokud se rozhodneme vyzkoušet působení aloe na zažívací trakt, je vhodnější použít již vyrobené přípravky z aloe, např. ve formě tobolek. Pozor! Tyto přípravky nebývají vhodné pro děti. Aloe se také nedoporučuje podávat při krvácejících hemoroidech, menstruaci, gynekologických obtížích a těhotenství.
Zevně používaná šťáva má protizánětlivý účinek. Zklidňuje kožní záněty, hnisavé rány, flegmony, popáleniny.
13.09.2010 - 19:56 | Filtr
(Lev) růžička

Vlastnosti břišní bolesti
Ráz. Útrobní bolest je líčena jako tlaková, křečová, palčivá. Má omezenou diagnostickou cenu. Somatická bolest je líčena jako prudká, ostrá, přesně vymezená – má velkou diagnostickou cenu.
Lokalizace. Umísťování útrobní bolesti je nepřesné a neodpovídá poloze nemocného orgánu (např. do epigastria se propaguje bolest při onemocnění pankreatu, duodena, do okolí pupku viscerální bolest z krajiny ileocekální apod.).
Vyzařování. Do ramene vyzařuje bolest při onemocnění bránice a podbráničního prostoru (subfrenický absces, infarkt sleziny, ruptura sleziny s krvácením, atd.). Pod pravou lopatku se šíří bolest při nemocech žlučníku. Do levého podžebří, mesogastria a do zad vyzařuje bolest z těla a ocasu slinivky.
Trvání. Bolest způsobená křečí trvá vteřiny, minuty (koliky). Bolest zánětlivá trvá hodiny, dny (trvalý charakter).
Rytmus. Objevování a mizení bolesti v průběhu dne. Útrobní bolest je rytmická a souvisí s funkční aktivitou orgánů. Bývá přerušovaná. Somatická bolest je stálá, neměnná (zánět trvá nepřetržitě do kauzální terapie).
Periodičnost. Kolísání chorobných příznaků v průběhu roku. Záchvatovitá periodičnost: trvá hodiny, dny – např. exacerbace chronické pankreatitidy, biliární koliky při cholecystolitiáze apod. Sezónní periodičnost: vředová nemoc (jaro – podzim). Nárazová periodičnost: idiopatická proktokolitida.
Proti bolesti periodické stojí bolest stálá – jednak u zhoubných nádorů, jednak u afekcí psychogenních.
:17:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »