Najdise.cz ... najdi a poznej lidi, kteří se narodili ve stejný den jako ty ...
Diskuze, Diskuzní fórum
- Astrologie
online Osobní horoskop (radix) Partnerský horoskop Tranzitní horoskop Psychologická astrologie Online výpočty
solár, direkce, revoluce, kompozit a další ...
Lunární kalendář
- Horoskopy 2024
kalendáře a jiné Znamení zvěrokruhu Partnerský horoskop Ascendent a Descendent Horoskopy na rok 2024
Čínský, Keltský, Výklad karet, Léčivé kameny, a další ... Kalendáře na rok 2024
Čínský horoskop 2024
- Slavné osobnosti
astro databáze - Narozeniny
jména, svátky - Numerologie
online - Poznej
znamení - Galerie
uživatelů - Diskuzní
fórum
Hlavní strana >
Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích
jeho výsost žufan - Poslední příspěvky (Archiv)
27.11.2011 - 15:11
Astrologie: knížky o astrologii
elsa parkerová
jinak vše popsal tady dr.faustroll
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
24.11.2011 - 22:45
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
24.11.2011 - 16:43
Astrologie: Mytologie která se do astra hodí
Už už se Zeus chystal, že vznese nárok na „egidu", posta¬vení svrchovaného vládce nad všemi bohy, když tu se na scéně zjevil další vyzyvatel. Neboť „když Zeus vyhnal Titá¬ny nebes, velká Gaia porodila svého nejmladšího syna Typ-hoea z lásky Tartarovy, za pomoci zlaté Afrodity". Typhoe-us („Typhon") byl opravdový netvor. „Cožkoli činil, síla byla v jeho rukou, a nohy tohoto silného boha nezemdlely. Z jeho ramen vyrůstalo sto hlav hadích, hlav děsného dra¬ka s tmavými, hbitými jazyky. Zpod brv očí těch úžasných hlav zářil oheň; a oheň vyšlehl z hlav, když se zamračil. A všechny ty hlavy byly obdařeny strašnými hlasy, a ozýva¬ly se neuvěřitelnými zvuky": mluvily, jako když hovoří člo¬věk, ozývaly se hlasem býka, řevem lva i štěkáním štěněte. (Podlc Pindara a Aischyla byl Typhoeus vysoký jako obr a „jeho hlava se dotýkala hvězd".)
„Onoho dne mohla se stát neblahá věc," sdělily Múzy Hesiodovi; zdálo se neodvratné, že Typhoeus „ se zmocní
vlády nad smrtelníky i nesmrtelnými". Ale Zeus rychle roz¬poznal hrozící nebezpečí a pospíšil si, aby netvora napadl.
Celá řada bitev, které následovaly, nebyla o nic méně hrozná než předešlé boje mezi bohy a Titány, neboť hadí bůh Typhoeus měl křídla a mohl létat stejně jako Zeus (Obr. 14). „Zeus zahřměl mocně a těžce, země se roze¬chvěla strašlivým třasem, stejně tak i širá nebesa nahoře a moře i vodní toky, ba i útroby Země." Opět přišly ke slo¬vu božské zbraně - na obou stranách:
Skrze ty dvě zbraně,
skrze hromy a blesky,
velký žár zachvátil temně modré moře;
A skrze oheň netvorův
a vyprahlé větry a žhavý hromový klín
celá Země byla ve varu, i nebe a moře.
Nesmírné vlny se vzdouvaly při pobřeží...
A rozpoutalo se neutuchající chvění.
Dole v podsvětí „Hádes se chvěl v místě, kde vládl"; třás¬li se i Titáni uvěznění na konci Země. Zeus a Typhoeus se honili nad zemí i v oblacích, až se Diovi podařil přímý zá¬sah „rudým hromovým klínem". Hromoklín „sežehl všech¬ny úžasné hlavy netvorovy, všechny, které měl kolem se¬be", a Typhoeus se zřítil k zemi i se svým kouzelným létacím strojem:
Když Zeus jej porazil
a zasáhl ho mocným úderem,
Typhoeus se zřítil k zemi jako poškozený vrak.
Ohromná země zasténala.
Plamen vyšlehl z poraženého pána
v šerém, rozeklaném vzdáleném údolí Hory,
tam, kde byl sražen.
Velká část ohromné země byla sežehnuta strašlivými výpary,
tavila se, jako se taví cín zahřátý lidským umem... V žáru šlehajícího plamene se tavila zem.
Navzdory tomu, že se zřítil a že prudce dopadl na zem i jeho dopravní prostředek, Typhoeus zůstal naživu. Podle Theogonie ho Zeus také uvrhl „do širého Tartaru". Po tom¬to vítězství byla jeho vláda už jistá; Zeus se rozhodl, že teď se bude věnovat důležitému úkolu plodit potomky jak s manželkami, tak s konkubínami.
Ačkoliv Theogonie popisuje pouze jednu bitvu mezi Di¬em a Typhoeem, další řecké spisy tvrdí, že toto byla po¬slední bitva, jíž předcházely jiné, v nichž byl jako první zra¬něn Zeus. Zeus původně bojoval s Typhoeem zblízka za použití speciálního srpu, který mu dala jeho matka „na zlý čin", neboť Zeus se chystal Typhoea také vykastrovat. Avšak Typhoeus chytil Dia do sítě, srp mu vytrhl
z ruky a přeřízl mu šlachy na rukou a na nohou. Potom zavřel bezmocného Dia, jeho šlachy i jeho zbraně do jeskyně.
Avšak bohové Aegipan a Hermes jeskyni našli, Dia oži¬vili, a jen co mu spojili a zhojili presekané šlachy, vráti¬li mu jeho zbraně. Zeus potom unikl a odletěl na „okříd¬leném válečném voze" na horu Olymp, kde obdržel nový příděl střel pro svůj hromoklín. S jejich pomocí znovu zaůtočil na Typhoea a zahnal ho na horu Nyssu, kde su¬dičky Typhoea lstí přiměly, aby pojedl pokrm smrtelní¬ků, který ho oslabil, místo aby po něm nabral sil. Další boj se rozpoutal na obloze nad horou Haemus v Thrákii, pokračoval nad Etnou na Sicílii a skončil nad horou Ca-sius na asijském pobřeží východní části Středozemního moře. Tam Zeus srazil Typhoea svým hromovým klínem z nebes.
Podobnost bitev, používaných zbraní, míst i příběhů o kastraci, mrzačení a zmrtvýchvstání - a to vše v průběhu boje o nástupnictví - přesvědčily Hérodota (a další klasic¬ké řecké dějepisce), že Řekové si svou theogonii vypůjčili od Egypťanů. Aegipan nahradil afrického beraního boha z Egypta, Hermes odpovídá bohu Thovtovi. Hésiodos sám vypráví, že když se Zeus vydal za pozemskou krasavicí Alk-ménou, aby mu porodila hrdinu Hérakla, vytratil se za noci z Olympu a odešel do země Typhaonion, kde si odpočinul na vrcholu Phikionu (hora Sfingy). „Smrtící Sfinga, která zničila Prastaré", vystupující v činech Héry, oficiální man¬želky Dia, byla v těchto legendách rovněž spojována s Typ-hoeem a jeho říší. A Apollodorus píše, že když se Typhoeus narodil a vyrostl do neuvěřitelné velikosti, bohové spěcha¬li do Egypta, aby si prohlédli toho děsivého netvora.
Většina badatelů se domnívá, že hora Casius, kde se ode¬hrála rozhodující bitva mezi Diem a Typhonem, leží po¬blíž ústí řeky Orontes v dnešní Sýrii. Avšak Otto Eissfeldt ve své významné studii (Baal Zaphon, Zeus Kasios und der Durchgang der Israeliten durches Meer) dokazuje, že ve starověku existovala ještě jedna hora tohoto jména -ostroh u Serbonského jezera, který vybíhá ze Sinajského poloostrova do Středozemního moře. Předpokládá, že prá¬vě toto byla ona hora, o níž se v legendách hovoří.
Znovu nám postačí, abychom se spolehli na informace, které dostal Hérodotos v Egyptě. Když popisuje pozem¬ní cestu z Foinicie do Egypta přes zemi Pelištejců (Histo¬rie, Kniha III, 5), píše, že asijské země „se táhnou až k Ser-bonskému jezeru, poblíž místa, kde do moře vybíhá hora Caslus. Egypt začíná u Serbonského jezera, kde se podle povesti ukryl Typhoeus".
A opět se řecké a egyptské příběhy shodují, tentokrát v oblasti Sinajského poloostrova.
Nehledě na množství spojujících nitek, které staří Řeko¬vé našli mezi svou a egyptskou theogonií, evropští badate¬lé devatenáctého století našli ještě pozoruhodnější parale¬ly, a to ještě mnohem dále - až v Indii.
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
24.11.2011 - 16:41
Astrologie: Mytologie která se do astra hodí
V této vleklé válce spatřil Zeus příležitost, jak se zmoc¬nit nadvlády nad ostatními bohy, a tím - ať vědomě či ne¬vědomky - naplnit osud, který byl předurčen jeho otci Kronovi, totiž sesadit ho.
První krok, který Zeus učinil, bylo, že „osvobodil ze smr¬telných pout bratry svého otce, Uranovy syny, které jeho otec ve své pošetilosti uvěznil". Tři Kyklopové mu na dů¬kaz vděčnosti darovali božské zbraně, které Gaia ukryla před Uranem: „Hrom, Zářící hromový klín a Blesk." Hádovi dali ještě zázračnou přilbici, která svého nositele činila neviditelným; Poseidón obdržel kouzelný trojzubec, který dokázal rozechvět zemi a rozbouřit moře.
Aby sc Hekatoncheires-Storucí zotavili po dlouhém za¬jetí a nabyli ztracenou sílu, Zeus těmto třem bratřím po¬skytl „nektar a ambrosii, ten pokrm velkých bohů", a takto k nim promluvil:
Poslyšte mne,
Ó jasné děti Urana a Gaii,
ať říci smím, co srdce mé si žádá.
Již dlouhý čas jsme my,
jež Kronos zplodil, s bohy Titány
bojovali po každičký den,
v touze po vítězství a vládě.
Dáte najevo teď sílu svou a moc,
s Titány utkáte se v těžkém boji?
A Cottus, jeden ze Storukých, mu odpověděl řka: „Bož¬ský, vyslovil jsi to, co dobře víme ... díky tobě jsme se na¬vrátili z temného přítmí, z nelítostného zajetí. A proto se nyní s pevným cílem a na základě svobodného rozhodnu¬tí postavíme na tvou stranu a ve strašném boji ti chceme pomáhat proti Titánům."
A tak „všichni, kteří povstali z Krona, spolu s těmi obá¬vanými siláky nevídané moci, které Zeus z temnoty vyvedl na světlo ... ti všichni, jak muži, tak ženy, rozpoutali ono¬ho dne strašlivou bitvu". Proti těmto Olympanům se se-šikovali starší Titáni, kteří rovněž „horlivě rozhojnili své
voje".
Jakmile bitva propukla, posléze se rozšířila po celé zemi i na nebesích:
Bezedné moře zahučelo vůkol, s hlasitým nářkem pukala země; Široká nebes báň se chvěla a sténala, vysoký Olymp se pohnul v základech pod vahou nesmrtelných bohů. A zvukem kročejů velikých bohů, děsivým výpadem jejich těžkých střel se rozechvěl až vzdálený Tartar.
Ve verši, který připomíná text ze Svitků od Mrtvého mo¬ře, Theogonie připomíná válečný křik bojujících bohů:
Pak takto navzájem vyrazili
na sebe s údery hromu;
Když obě armády spustily křik,
dolétl k hvězdnému nebi,
a slil se v mohutný válečný ryk.
Sám Zeus se pustil vší silou do boje a využíval přitom co možná nejlépe svých božských zbraní. „Z nebes naproti hoře Olympu se vyřítil a vrhal svůj blesk. Údery z jeho sil¬né ruky jen pršely, hromy a blesky pohromadě, a vířily ja¬ko strašlivý plamen. Úrodná země v ohni pukala a rozleh¬lé lesy hlasitě zapraskaly v mohutném ohni. Všechna země se vařila, stejně jako sladké potoky a řeky i slané moře."
Potom Zeus vrhl Hromový kámen (Obr. 13) proti hoře Othyru; jeho účinek se podobal výbuchu atomové bomby:
Horká pára se valila kolem Titánů, z Gaii zrozených; Nepopsatelný plamen vyšlehl do výše, Zářivý jas vyrazil z Hromového kamene, jeho blesk jim oslepil zrak -tak silný byl.
Strašlivý žár zachvátil Chaos... Jako by země i nebesa nad ní se slily v jedno;
Mohutný ráz, to země snad se bortí.
„Byl to neslýchaný třesk, když bohové se srazili v boji." K tomuto děsivému rachotu se ještě přidružily oslepují-ci záblesk a nesnesitelný žár a vrhání Hromového kamene způsobilo nesmírnou větrnou smršť:
Temně zaburácely vichry, zemětřesení a prachová bouře, hromy a blesky.
Toto všechno způsobil Hromový kámen, který vlastnil veliký Zeus. A když dva soupeřící tábory slyšely a viděly, co se stalo, „zvedl se strašlivý ryk lítého boje; mnohé sta¬tečné skutky byly učiněny; bitva se nachylovala". Boj po¬stupně utuchal, neboť bohové měli navrch nad Titány.
„Nenasytně dychtíce po válce", tři Kyklopové vyrazili proti Titánům a přemohli je za pomoci svých ručních střel. „Spoutali je v těžké řetězy" a uvrhli je do vězení v da¬lekém Tartaru. „Tam, z úradku velkého Dia, jenž jezdí na oblacích, jsou bohové Titáni ukryti pod mlžnou clonou, ve
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 23:04
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 22:44
Astrologie: Starfischer
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 22:14
Astrologie: Starfischer
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 19:41
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 19:37
Astrologie: Starfischer
automaticky by to mělo fachčit, ale ono né...proto si ověřuju data i jinde, ale tohle by mě teda zrovna nenapadlo kdo ví kolik to má bugů
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 19:08
Astrologie: Starfischer
ale tu i kdybys to nastavil ručně tak je to pořád blbě protože musíš nastavit + gmt 2 a má být 1 protože máš zimní čas ne? bo už ne?
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 18:34
Astrologie: Starfischer
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 18:33
Astrologie: Starfischer
nevím co je to za krpu, že to hází asc býk...ještě se mi nestalo, aby starfischer kiksnul ..
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 14:58
Astrologie: Retrográdny Mars ?
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
22.11.2011 - 14:47
Astrologie: Retrográdny Mars ?
22 značí věk ke kterému se přičtením dostaneš na datum 23.9 a tam už třeba tvůj mars bude direktní...tož tak nějak
nevím jestli z toho co jsem napsal to jde nějak chápat
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
21.11.2011 - 17:53
Astrologie: Retrográdny Mars ?
http://www.youtube.com/watch/…
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
21.11.2011 - 17:52
Astrologie: Retrográdny Mars ?
retro mars způsobuje pocit viny a odděluje ho od energetického toku mezilidských vztahů, to tě izoluje. snažíš se nalézt takové lidi, kteří tě v minulých životech naplnvoali takže se je snažíš nalézt v této "realitě"...pokud najdeš někoho takového, který tě ale z neznámých důvodů znejistí tak se zas stáhneš do sebe.můýžeš si z minulého života nést, to má za následek, že třeba nedůvěřuješ lidem a teďkom už se tvůj mars stal "direktním" neé?
taky to sebou může nest nehody, hádky z prudkého jednání? taky nějaké problémy ze stresu, z toho můžou pramenit třeba psychosomatické zdravotní problémečky..
ono retro mars je vlastně silnější než direktní bych řekl, akorát ta energie není zaměřená ale roztroušená, takže je z ní hovišo
no radši si počkej až se k tomu vyjádří někdo znalejší, retrogradita mě moc nebere
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
18.11.2011 - 21:21
Astrologie: aspekty planetární, aspektární
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
17.11.2011 - 22:17
Astrologie: Saturn a Urán
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
16.11.2011 - 22:10
Astrologie: Saturn a Urán
no takže asi víš jaká je to ne"slast"
tak co ? už máš přesný čas? a i tam se můžou seknout o 3 minuty a když budeš nějak na rozhraní tak třeba to může hrát roli, nebo se jim třeba pokazily hodiny a tak budeš v ascendentu třeba ryba
Celá diskuze: od začátku | nejnovější příspěvky »
© 2007-2024 Najdise.cz