Hlavní strana > Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích

Filtr:

dan162 - Poslední odpovědi


  
 
 
 
14.10.2025 - 19:16

Frojlajn » dan162
Baudyš starší pravil takto:

Mužská planeta v mužském znamení je silnější. Zesílené mužství.
Mužská planeta v ženském znamení je slabší.
Oslabené mužství.
Ženská planeta v ženském znamení je silnější.
Zesílené ženství.
Ženská planeta v mužském znamení je slabší. Oslabené ženství.

Podle mě to takto funguje dobře :1:
14.10.2025 - 15:10

tajga » dan162
Třeba u 12.domu mi to přijde nejvíc zvláštní, nad obzorem, ale obsah v něm je přece ten nejméně vědomý, u 8.d. si také nejsem jistá jak snadno se žije vědomě.A podobné výhrady bych mohla mít i k některým domům pod obzorem... Ale nechci se hádat a nemusím všemu rozumět :97:
14.10.2025 - 14:17

Buddha/2 » dan162
NJN, jenže principy jsou univerzální, následky jejich porušování taky.

Učení není násilí - je to informace, jeho vnucování samozřejmě ano.
14.10.2025 - 12:24

tajga » dan162
Myslela jsem, že se to v horoskopu střídá, první dům jang, druhý jin....a tak. Proč vlastně rozdělení jin/jang záleží na tom, jestli je dům pod, nebo nad obzorem?
14.10.2025 - 11:35

Buddha/2 » dan162
No já tomu teda rozumím jinak, spíš ve smyslu, že věci se nemají dělat násilně, protože tím vzniká nerovnováha sil, což je potenciál pro konflikt (platí pro vnitřní i vnější).
Myslím, že nikdo z evropské civilizace by takhle neměl označovat jiné kulturní okruhy - to je známkou minimální civilizační sebereflexe. Čína, (stejně jako Indie) bývaly před pár tisíci let na vrcholu a to myslím bylo spojeno s taoistickou filizofií, od té doby to šlo dole kopcom. My tu tou dobou běhali v kůžích a mydlili se pazourkama po hlavě, což v různých obměnách provozujeme dodnes.
14.10.2025 - 08:14

aktigram » dan162
Hm, no ja ktorá mám skoro všetky pod obzorom tak sú ženske a tak sa aj cítim a že sa to bije ako moje Slnko ešte aj v jinovom znamení spolu aj s Jupiterom - preto ani domicilový Jupiter nie je ku mne štedrý.
No nad obzorom mám Mars a Saturn takže by mali byť silní.
Môže na tom niečo byť čo píšeš.
Ozaj, prečo je vždy písaný Jin Jang ale znazornený je skoro vždy ako jang Jin?
13.10.2025 - 22:44

Buddha/2 » dan162
Tak než k tomu někdo něco poví, můžeš zatím podumat a porovnat :3: :1:

https://citaty.net/autori/lao-c/…
29.09.2025 - 19:53
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
To se asi mění, ti lidi kolem. Mívala jsem hezky vyvažující zemské kamarádky a ondyno jsem se zamyslela, že vlastně ty, kterým můžu říct absolutně všechno, jsou skoro věechny vodní - tři ze čtyř. A ještě k tomu dvojctihodně. Dvoje Ryby - jedna Lunu ve Štíru a druhá zatmění, čili Lunu taky v Rybách a jedna Račice s Lunou v Rybách.
Já teda nevím, kdo je nějak zvlášť daleko, člověče. Připadá mi, že lidi mojí krve jsou vlastně....nejdál, ale ono je to divný slovo pro takový věci.
29.09.2025 - 18:47
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
Jo, lidi nemají Štíry rádi a obviňují je z manipulace a přitom je to tím, že často jen neunesou drsnější pravdu, nebo rejpání v bolístkách. Já Štíry naopak miluju, tedy tu jejich energii. a jak umějí konstruktivně spory!
28.09.2025 - 21:37
Astrologie: Pluto

Frojlajn » dan162
Pluto Merkur mám v radixu ve třetím domku. A manipulace nemám ráda. Ani já s někým. Ani když někdo něco vnucuje mně. Hlavně potřebuju všemu přijít na kloub. Ve všem mít jasno. Všechno rozšifrovat. Zkrátka jednoduché věci mě neberou. Spíš ty složitosti...a rozplétat.
Též to mám v sextilu na ascendent. Údajně to má napomáhat regeneraci. Překonávat krize. Asi jo. Ale těch dobrých aspektů si člověk všímá málo. Bere je jako samozřejmost.
25.09.2025 - 06:30

Nabi* » dan162
Však jasně, často se můžeme inspirovat příspěvky druhých. A u tebe bych řekla, že by to asi mohlo být celoživotní téma vzhledem k tomu plnému 6.domu. A v tranzitech ti tam půjde dlouhodobě Neptun (počínaje cca jarem) kde se přidá Slunce a Saturn. Plus tranzitní Neptun se ti usadí na Chironu ve 2. domě, takže bych byla na pozoru. Zvlášť když to takhle cítíš, tak to má svůj důvod.
A za druhé v solaru to máš potuplované, protože Saturn/Neptun ti dělá kvadráty do 6. domu taky + tak je v konjunkci Jupiter. Takže dost možná bude zdraví téma, ale podle mě se to bude nějak prolínat i z prací, živobytím, vyděláváním peněz. Kdyžtak pak můžeš třeba hodit diskuzi v rámci solaru a tranzitů a pak to posdílet, co se ti teď od narozenin do narozenin 2026 dělo.
U toho Neptuna je občas potíž, že se dějou blíže nespecifikované "nemoci" u kterých někdy nejde zjistit příčina. Dle lékařského hlediska ti vlastně nic není, ale ty víš, že ti není dobře. Tak držím palce :3:
20.09.2025 - 14:20
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
Hele, je jí šestnáct, času dost. Navíc tihle haranti už mají v krvi to všechno, co jsme vyválčili my sami se sebou, hádám, že to zvládne šikovně. Ona to má navíc v Kozorohu a Slunko v Býku - tam není třeba se strachovat.
20.09.2025 - 08:15
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
Jo jasně, že všechno má důvod a s těmi tvými můžu souhlasit. Pobavilo mě to "jsem kočička" :61: jojo, to vnučka umí, ovšem s Asc na Rybách, to se jí to něžně mňouká, žejo.
Máš pravdu, že gepard na vodítku je dobrej. Znám jednoho, ten má draka - takový to, jak se tomu říká dračí síla. Napapanej, omuchlanej a spokojenej drak - já nezažila, že by ho musel vypustit, všichni ho vidí.
Ale ten synek, co jsem o něm začala debatu, ten má ty draky dva - hladový, nešťastný, ke skále přikovaný. Čili tím máme odpověď na otázku, co s tou konjunkcí dělá. Semtam jsem ho zažila, jak to použil velmi, velmi decentně, ale je to trochu napínavý.
17.09.2025 - 14:09

Nabi* » dan162
Já to všechno beru jako rozjezdy.
17.09.2025 - 13:13
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
Tak to je strašně zajímavá debata, Dane. Mně přijde za chvíli návštěva, ale každopádně k tomuhle se vrátím.
17.09.2025 - 11:34

Nabi* » dan162
Tak tohle není vůbec od věci, naopak. Já jsem záměrně u práce uvedla v závorce POSLÁNÍ, protože to je to, o co mi v nynější době jde. Práce jako takové, práce pro peníze a pro obživu jsem si užila dost, teď vnímám, že potřebuju do toho dostat jiný rozměr. Spojit výdělek se sebenaplněním a taky s nakládáním s volným časem a bytím s blízkými lidmi.
17.09.2025 - 11:19
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
To je dobrý postřeh, o tom skočení po možnosti, jen nevím - možná to bylo zkrátka tou našponovanou situací. Mám ovšem zkušenost s vnučkou, která má konjunkci Pluta s Lunou - vypadá to tak, že napřed se nehne, nějak to zpracovává a ve chvíli, kdy už se okolí smíří s tím, že to teda nepůjde, udělá skok vpřed jak gepard po kořisti, takže možná to bude podobné. Budu pozorovat :4:
Tou poslední větou jsme myslela tohle "Z toho bude jasné, zda to je udržitelné a nebo dočasné nebo taktika. " tam nemám jasno, jaks to myslel.
17.09.2025 - 08:21
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
No díky, ale tak protřelá zas nejsem :4: respektive cokoli, co zavání intrikou, i kdyby jen takovou intričičkou, to mi brutálně nejde a pokunďabím to. Jako líbí se mi ta představa! Ale je to mimo veškeré moje talenty. Skousává hodně, příčiny budou - jak jinak - nekde v dětství, to ale nemám zmapovaný.
Co přesně myslels tou poslední větou?
16.09.2025 - 23:51
Astrologie: Pluto

Buddha/2 » dan162
Tak zkusím jiný pohled :3:.
Jak ho popisuješ, nepřijde mi, že by to byl typ člověka co se nechá usměrňovat.
Když máš dostatek energie, můžeš "kralovat". Jenže to něco stojí. No a jak energie ubývá, stává je její úspora nutností (pokud nejsi ochotný jít až na doraz). Chci říct, že to nemusí být nutně nějaké zmoudření, ale z nouze ctnost.

Jo a "nejde nepoužívat" mně v téhle souvislosti tahá za uši. Nevěřím totiž, že když je člověk tomhle směru zabedněnej, nemá na tom lví podíl :3:
16.09.2025 - 20:57
Astrologie: Pluto

Lupi » dan162
Jo takhle. No já to mám jinak, teda bez ohledu na horoskop :4: Dokážu hodně vnímat dálkově, což tenhle panáček ovšem taky. Zkusím se ho vyptat na mládí, ale ty útržky, co znám, nevypadají moc divoce. Byť samozřejmě souhlasím s tím obroušením ambicí. Umělé navození krize s tímhle chlápkem fakt nebudu riskovat - říkám ti, že má tykadla jak krtek fousy.
Přemítám nad tím "nelze nepoužívat" v souvislosti s ním, protože mi to taky připadá - už jen při pohledu na grafiku radixu - že to tak je, ale pořád nevím.....možná kombinace obojího. On se jevil jako realista až skoro materialista do okamžiku, kdy tak hnusně ochořel. Nabídla jsem mu svou šamanku a nepočítala jsem vůbec, že by se chytal - on ale zabral jak hladovej okoun. Jak já si neberu servítky (materialista - nematerialista, hovořím, jak mi zobák narost) všimla jsem si, že pobírá bez mrknutí oka spoustu věcí, které bych do materialisty nikdy neřekla.Čímž chci říct, že pochopení vnitřních principů má možná nakousnutý, akorát ti řekne, že je to "přeci normální." A současně ho i poměrně zdravotně ničila - předpokládám. Pokud to nebylo povolání, ale nejspíš všechno pohromadě.
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2026
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »