Hlavní strana > Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích

Filtr:

Alberto - Poslední odpovědi


  
 
 
 
17.12.2020 - 08:55

aktigram » Alberto
Pekne napísané a aj ta minulosť je dobré popisovaná, ja som v posledných časoch veľmi rozmyšľala ako sa všetko v minulosti dialo v dlhých etapach.
Neviem prečo, ale vyvstal mi do popredia sen z posledných nocí - všetko som musela skladať do celku ale muselo tam byť 62 tých dielikov a mňa to štvalo - bolo totiž veľmi málo toho čo mohlo vydať na taký veľký počet dielov a nemalo to byť obrovské. V tom sne som rozmýšľala prečo to nemohlo byť menej ale nakoniec som si povedala že 62 je polovica 31 a to je nedeliteľné a preto ostáva 62 - a pochopenie že ide už o niečo nové.
16.12.2020 - 15:10

Najdise.cz » Alberto
Hezky popsáno, díky. :15:
Jen mne zaujalo, proč právě Ryby jsou Anděl? Proč Ryby nejsou Mikuláš? A proč anděl není Vodnář, když samotné znamení symbolizuje postava anděla?

Sint Nicolaas, tedy náš Mikuláš, se zkomolil na Santa Claus, který je v západních zemích symbolem Vánoc, jež v křesťanství jsou spojeny s Ježíšem a ten se znamením Ryb. Ale chápu, že v konstelacích to asi je nacítěno zcela jinak a jde o jinou symboliku. Přesto se nějak nedokážu spokojit s tím, že tak to je nacítěno. Proč?
14.12.2020 - 09:57

Freja » Alberto
jsem ve stavu hrající si síly...to se mi líbí :15: :1:
14.12.2020 - 02:09

verka96 » Alberto
Přepis konstalace konjunkce je pěkně popsaný, abychom to pochopili.... :16: Moc hezké.. :3:
11.11.2020 - 01:17

Bosch » Alberto
Lidé narození o novu jsou buď moc blbí nebo moc chytří(klugscheisser).
V obou případech je to s nima zlé.
Lepší je úplněk je vidět více na cestu.
Ti ostatní buď něco tvoří nebo přehodnocují.
Nic moc protože jsou příliš zabráni mentální činností.
Ty tři výše uvedené kategorie potřebují někoho kdo jim rozsvítí jinak to nikam nedotáhnou. Budou si pořád jenom něco myslet.
Solilunární cyklus vrcholí o úplňku což je doba vhodná pro osvěcující meditaci.
Takže to není doba k tomu něco si užít jak se u mnohých traduje.
To je doba určená k tomu tlučení na vrata.
08.11.2020 - 00:33

Najdise.cz » Alberto
Neměly by být fáze Luny spíše středem než počátkem (např. nov 337,5° až 22,5°)? Já nevím, profiastroložka nejsem, ale vzhledem k tomu, jak vnímám celkem dosti znatelně úplňek a novoluní, v některých znameních více, v jiných méně, tak vždy ten vliv pocítím již před plnou fází (2 dny), ale i po plné fázi (1 až 2 dny). Navíc v okruhu známých se na tomto celkem dosti shoduje více lidí, nejsem ojedinělá. A fáze rozhodně nevnímám jako předěl, ale vrchol.
Tím nechci uvedené rozporovat, protože výkladově s tím souzním. Spíše dávám jako svoji zkušenost a postřeh.
05.11.2020 - 15:55

thééé » Alberto
krása :15: na naše domácí osazenstvo, to sedí skvěle
05.11.2020 - 14:07

CapRising » Alberto
Vzájomné postavenie Slnka a Luny si všímam vždy, asi ako každý.
Robím to ale aj s inými planetárnymi pármi, napr. Saturn - Urán, Saturn - Luna, Saturn - Jupiter, Jupiter - Merkúr, Mars - Venuša,...
Tam sa tie fázy dajú aplikovať rovnako.
Napr. stojí za zmienku Jung, ktorého Luna dobiehala k Plutu, obe v Býkovi v 3. dome.
28.05.2019 - 20:07

Wiké » Alberto
Já čas od času jezdím na konstelace, kde jsou muži : ženy = 2 : 3
a řeší se tam nejrůznější věci od pocitů a tendencí až třeba po těžká postižení dětí, různé těžké zastavení toků života.

A vychází ono "to" nejrůznější, vždy nějaké jiné a pro aplikaci moci vymyslí něco jiného. Je spíš středního rodu, tak jako nemoc není ani ženská ani mužská.

Použije pro své rozšíření třeba stávající politiku, nemoci, genetické pokusy, válku, genocidu, hladomor, pronásledování jiných (národnostně, mentálně), zrady, lidské oběti.
Nijak se to neklasifikuje - to je to a to je ono, jde jen o to, jak to funguje.
28.05.2019 - 10:09

Najdise.cz » Alberto
Ráda bych se dozvěděla více o aktivaci Seléné v horoskopu. Přeci jen to je citlivý bod, který IMHO nebude aktivní sám od sebe. Tedy jaká aspektace jej aktivuje? Za sebe bych uvažovala o konjunkci a opozici, ale je to tak? Jaké orbisy? (Sama bych nešla na více než 1°, u světel možná 2°.) Bylo toto sledováno nejen konstelačně, ale i na konkrétních radixech reálných lidí v dostatečném vzorku?
Jinak díky za článek, zajímavé pojednání. Jen mne právě zajímají ještě ta porovnání s dostatečným množstvím reálných pozorování. Sama jsem zkusila na pár příkladech ve svém okolí aplikovat a jsem rozpačitá. Asi to neumím uchopit, aplikovat, ale moc jsem to v tom nenašla. Přesněji řečeno našla, ale vždy to je vysvětlitelné jinými silnějšími (základními) prvky horoskopu. K tomu jsem nepotřebovala Seléné. A na jiný případ, kdy by to vysvětlovala pouze Seléné, jsem nenarazila.
28.05.2019 - 07:54

aktigram » Alberto
Prečítala som a predsa je tam veľa veci s ktorými neviem súhlasiť, nejako vnútorne. Možno je to tým že moja Selena je už viac vyrovnaná či ako to povedať. Ja zo svojho života by som povedala že Selena ma na nás väčší vplyv v čase dospievania. Zbytočne si je nahovárať že sme žili alebo žijeme vo svete kde sú ženy posilňované, skôr opak je to a každá žena zažila na vlastnej koži alebo skoro každá, že je menej je iba žena alebo podobné náražky a to hlavne v tom začiatku puberty, kedy sa všetko najviac formuje. Takže podľa toho by každá mala byť priťahovaná Selenou lebo je tam zranenie a mnoho zranení prinesených na svet pri narodení.
Ja som o Selene ani nevedela a nezaoberala som sa ňou až pred pár rokmi som mala sen o peknom dievčati ako musí ísť žiť inde aká je nešťastná, niekde je to napísané nepamätám si celý sen a dokonca tam padol aj názov a ked som hľadala tak som našla že je to všetko o Selene. Podobne som našla aj Lilith ale ten sen bol pred takými 10 rokmi. V obidvoch snoch som v bolestí pochopila tieto ženy či predstavy o nich a s každou som sa zmierila a objala ju a teda ju prijala. Preto mi v tom článku mnoho vadí.
21.05.2019 - 20:56

Wiké » Alberto
ale těch svírajících principů jsou celé spousty a ovládají lidi
a některé speciální ženy
a některé speciální muže
a některé všechny.

Nač se fokusovat na tyhle dva a ještě k tomu je nějak cpát do horoskopu.

Lepší jsou konstelace, ve kterých se ovládající a různě zlovolný princip sám objeví, vyhmátne a pojmenuje. Sám vystoupí na povrch a je viděn a rozpuštěn a všem přítomným se uleví. Je to pravdivější a přímější, než ho zavádět a dosazovat uměle.

A že by Baba Jaga byla vytvořena přírodou? Všechny tyhle věci jsou výtvory lidí, kteří si chtěli nějak vypomoct a jsou jimi vyživované.

Z přírody jde nádherná růžová ženská energie ze země do malíčků noh a do kotníků a nemá žádné zájmy něco řídit, jenom vyživovat.

Já myslím, že to je nějaká tvoje víra v prapůvodní ženskou zlovolnou energii a že je méňě předpojatá práce s konstelatérem, který na takové věci primárně nevěří, je otevřený tomu i tomu (všem odrůdám ovlivňování lidí)a že se víc trefí do černého.
21.05.2019 - 18:24

Bosch » Alberto
No když si to nechaj líbit..
21.05.2019 - 12:52

Marcie » Alberto
ouuu!!! mám ju v konjunkcii so severným uzlom, tak to by vážne tie pozitívne aspekty zaujímali ... :3:
21.05.2019 - 12:01

Najdise.cz » Alberto
Já se tedy pokusím. Černá Luna je energie, která nás provádí (a občas docela drsně protáhne) veškerými pozemskými zkušenostmi a učí nás získat od toho jistý odstup. Bílá Luna - Selené by pak byla energie, která je ve velké míře spojená s idejemi, s nadzemskými záležitostmi, s jakýmkoliv vzestupem, který by měl mít svůj počátek v rovině rozhodnutí a až následně v realizaci. Mohla by sloužit jako jakýsi maják, který ukazuje cestu (ale který není tou cestou a není ani cílem). Asi bych to neomezoval jen na duchovno, na druhou stranu duchovno asi bude tvořit většinu obsahu Selené. Představuju si to jako takový ukazatel, který říká "Tudy dojdeš k dokonalosti".
Stínová stránka Selené by pak mohla vznikat z toho, kdy si usmyslíme, že samotný ukazatel je onou dokonalostí, anebo kdy při své umanutosti a touze najít onen bájný hrnec zlata na konci duhy zapomeneme na zbytek horoskopu, speciálně pak na svojí Černou Lunu. Černá Luna je antidotum Selené a Selené je antidotum Černé Luny.
21.05.2019 - 11:16

Bosch » Alberto
To je zvláštní že s tím hezkým ses ve svých terapiích tedy nesetkal.
Tudíž končily demaskováním baby jagy a k nalezení východiska v uvědomění pozitivní stránky ženského principu už nedošlo?

Demaskování ďábla(baby jagy) v ženském principu je klasická práce exorcistů.
Z psychologického hlediska to vnímám jako poněkud nešťastné. Obzvláště když nevíš nepíšeš a nesetkal ses s tím jak má pozitivní aspekt vypadat.

"..ukázat, že zde působí něco, co sugestivně (pod rouškou duchovna) samotný ženský princip (v jeho zranitelnosti) svádí a zneužívá."
Já si myslím že pokud něco nebo někdo sugestivně zneužívá a svádí samotný ženský princip, pak to jsou nemožní a neschopní muži, schovávající se sami za maskou ďábla a demaskujíc přitom princip zla v opačném pohlaví vyháněním ďábla. V rámci reciprocity principů muž-žena.
21.05.2019 - 01:42

Najdise.cz » Alberto
Jo ve Lvu...
Ale určitě se to dá okrouhat a zmoralizovat a nebo uvrhnout v zatemění...
21.05.2019 - 00:33

Najdise.cz » Alberto
To je zajímavé pojetí. Neumím svou babu Jagu najít.
20.05.2019 - 18:59

Wiké » Alberto
No vlastně i výklad Notre Damu je o nepochopení žen.

Myslím že zlo je často středního rodu jako lavina a kdo ho chytne, ten ho zneužije.

Je nebezpečné to házet na jedno pohlaví. Za holokaust se omluvili a přiznali si ho, ale za inkvizici nikdo - spíš to visí ve vzduchu.
20.05.2019 - 17:54

Bosch » Alberto
Pokud si dobře vzpomínám je selene součástí ruské astrologie a představuje pozitivní světlý duchovní princip ženství.
Protipól lilith.
Ani lilith tam ale nebývá vnímána tak démonicky.
Myslím že jak tady výše zaznělo lze z článku cítit něco jako útok na ženství.
Je v tom něco inkvizičního až exorcistního. V každém případě hodně středověkého.
Z článku čiší strach z ženství.
V podstatě jsi sepsal něco jako astrologické "kladivo na čarodějnice". :3:
Stránka 1 / 4
« předchozí   další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »