Filipika proti tradici


28.04.2018 - 10:46
(Rak) dan162
Filipika proti tradici
Sečetlo se ve mne přes noc několik zážitků a diskuzních témat, poslední kapkou byl Uran vstupující v půlce května do Býka.

Žijeme v nejbohatší oblasti na světě, víceméně se máme jak prasata v žitě. A přesto nejsme spokojení. Jak je to možné ? Jsme zvyklí z předešlých dob tvrdě pracovat, abychom se zajistili před tím, co je silnější než my. Majetek jako přežití, později jako pojistka stálosti životních podmínek pro vlastní děti měl přednost před vlastní spokojeností. K tomu se přidávala v minulé éře Ryb potřeba patřit ke smečce víceméně bez ohledu na náplň činnosti smečky, to nyní už naštěstí zmizelo, a jsme zaujati sebou. Je možné, že majetek jako náš úběžník v nejbližších letech ustoupí do pozadí.

Když se dívám na ceny bytů v Praze, žasnu, na jak dlouho se lidé upíší ďáblu "musíš". Jistě, ceny na trhu jsou nebývale vysoko díky nízkým sazbám hypoték, zákazem stavět byty nižší kategorie, zdlouhavým povolovacím procesům a tím pádem nedostatku nových bytů. Přesto o víkendu se Praha vylidní, jak lidé prchají někam, kde jim je příjemněji než doma. Hlavní argument toho, kdo si bere hypotéku bývá, že po uhrazení hypotéky bude byt jeho, tj. majetek je nejvíc a ostatní se musí podle toho porovnat. Dnes ale stoupá naopak počet lidí, kteří bydlí v mobilheimech, na chatách, v zvětšených zahradních domcích, ve spolubydlení. Neboli lidí, kteří tradiční pohled odmítli, majetek nemají jako číslo jedna, a raději přijmou nižší standard bydlení, protože hlavní je pro ně životní styl dle své volby. Je to zatím menšinový proud, ale sílí.

Druhá oblast, kde je patrné společenské napětí, jsou emoční traumata. Pro účel diskuze redefinuju pojem (emočního) traumatu z psychiatrického poškození jako událost, po které se nevrátíme do původního stavu. Sleduju, jak jsme plní takových traumat, která dítě po narození nemá. Obvykle až smrt traumata ukončí, protože jsme nedokázali je ze sebe dostat pryč, teprve nyní jsou dostupné metody jak emoční traumata rozpouštět. Samozřejmě v prostředí, kde je hlavní majetkové zabezpečení, není možné příliš zřetele dávat na to, co prospívá vlastnímu tělu. Potřebujeme ustát splátky, svůj standard, časté jsou ekonomicky slabší single "rodiny", tělo jde do háje, stres je trvalým průvodcem. Podle mne svou volbou, kdy majetek je nejvyšší hodnotou, si zkracujeme život mnohem víc, než komfortem, na který dokážeme dosáhnout. Jsme pod tlakem, který si sami stavíme, a do dětí díky tomu denně vkládáme naše nevyřešené bolístky, emoční traumata, děti to nasávají od strachu z much po vztah k mužům v čele s nepřítomným otcem. Chodil jsem nyní s paní s malými dětmi, tak jsem mohl sledovat, jak hodně jsem se změnil od doby, kdy jsem se staral o své děti. Ona se o své děti stará čímsi, co by se dalo asi označit jako liberální výchova - v otázce majetku možnost jeho zničení pro ní není tak strašné jako možnost být svému dítěti nepřítelem, přednost má dítě, přinejhorším se ta věc rozbije, když to nedokáže vysvětlit. Můj přístup kdysi byl věci chránit, děti šanovat.

Jiná oblast, kde je patrný sílící nový přístup, jsou školy. Tradicí bylo připravit děti pro pracovní život. Od toho lidi ustupují, například učňáky jsou prázdné a zůstanou tak. Školství jako instituce nucené socializace zvolilo komplexní základ pro schopnost se přizpůsobit novým podmínkám, které se mění z roku na rok. Postupem času se tento základ stal robustní, extrémně náročný na zvládnutí. Firmy ale nejsou s takovým výstupem spokojené, znalosti jsou dle nich chabé, návyky také, ochota učit se slábne, roste fluktuace, sílí manažerský způsob vedení pracovníků silou, donucením. Kolik procent se dnes těší do práce? Nové přístupy vzdělávání zavrhují komplexnost, jdou cestou specializace. Neboli dělej to, co tě baví, ale do hloubky. Nebudeš třeba umět derivaci a nebudeš znát Babičku, ale budeš rád dělat svou práci.

Myslím si, že naše posedlost majetkem přišlá z minulých století, je jen externalizace vlastní nejistoty, chudoby uvnitř sebe nahrazená vnější bohatostí. Vypadá to, že tradiční vnější bohatost je neudržitelná, a dobrovolně nebo nuceně se to podle mne projeví v celé společnosti.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6
Řazení:
28.04.2018 - 20:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
s bydlenim v Praze to byla vzdycky malinko perverze - casto to jistil fenomen - povolanim syn/dcera
coz zavani tak trochu feudalismem - jako ze, nove prichozi vnimaji Prahu jako nedobytnou pevnost - co spis ona podoji je, nez oni ji
obdobi, kdy se dalo v Praze poridit bydleni za babku -jako zivotni pocin- bylo za Husaka - a to nejen jeho panelova vystavba
https://www.youtube.com/watch/…
30min13sec
a potom nekdy 97-2001
posledni zachvev, kdy se dalo neco "jeste rozumne" =rovna se -se skripenim zubu, poridit bylo 2012 v lete, kdy to dost realne vypadalo na Merkelcrash
od ty doby je to vicemene v haji - resp. prazska klasika - povolanim syn/dcera
jako chce to poseckat az s definitivni platnosti odrostou Husakovy deti a az zpomali ekonomika - to se deje v cyklech, tedy do 5-10 let, do ty doby se neco malo rozestavi a hypotekari budou mit jiz nakupino
nebo hledat, kde nechal tesar diru
nebo na to jit uplne jinak: https://xman.idnes.cz/mira-zije-v-s…
28.04.2018 - 21:40 | Filtr
(Blíženci) tajga
To přece není jen posedlost majetekm, ale lidi u Prahy drží práce. My máme chatu v Krušných horách, byl by to nesrovnatelně nižší standart bydlení, než máme teď, ale měnila bych hned, protože to tam mám ráda. Jenomže co práce? Prostě to nejde a tak zbývá hypotéka, protože pronájem je naprosto nevýhodný a bydlet v zahradním domku s dítětem přeci jen není pro každého.
28.04.2018 - 21:42 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Hypotéka je pro někoho nejmenší zlo. Bydlet celoživotně v podnájmu a v důchodu se odstěhovat pod most, jsou neradostné vyhlídky. Na pojízdné domky asi v Praze moc místa není a dojíždění je masakr. Takže ti, kdo se upsali, si vybrali pro ně nejlepší možné řešení.
V místech, kde jsou levné nemovitosti a pozemky, zase obyčejně není žádná práce, natož slušně placená.

Stát sociální bydlení neřeší, na programu jsou místo toho lukrativní rozkrádačky. Takže pak se dostaneme do stavu, kdy prům. cena nového bytu v Praze je nějakých 7 mil. A to ještě jde o noru o pár desítkách m2.
28.04.2018 - 23:03 | Filtr
(Rak) dan162 » tajga
Ale tak si tu posedlost odečti, majetek jsem myslel jako formu zabezpečení. Nějak mi dochází, že z jednoho rozhodnutí nebo z jednoho emočního traumatu vyleze zákonité další, horší, aniž si toho všimneme. Hypotéka za dnešních cen vzatá na krev, protože to "jinak nešlo" je zatím jen položka v účtence, která není splatná.

Nejde jen o zahradní domek - kdysi existovaly byty nižší kategorie, ty by byly dostupnější nízkopříjmovým rodinám. Normy se v posledních deseti letech tak změnily, že cena domu postavená tehdy a nyní je nesouměřitelná, ale platy zdaleka tak neposkočily.

Vidím tu napětí, které se podle mne nějak musí vyrovnat.
28.04.2018 - 23:10 | Filtr
(Rak) dan162 » Anilah
On ten ďábel "musíš" si bere taky nějakou daň. Pod tlakem sice dokážeme nejlepší výkony, jen občas někoho to skolí, někdo po rozvodu má kulové nebo nestačí na splátky, není rezerva, není moc času s dětmi, nutno brát práci, která to pokreje, ne ta která baví...

Kde leží mez tradičního přístupu jistoty v majetku? Podle mne byt za 7 mega je za ní.
28.04.2018 - 23:13 | Filtr
(Rak) dan162 » ZA 6 MINUT
Jo, nějak tak to vidím taky. Ale vše se musí dohnat až do extrému, než to praskne, mne ten Uran v Býku připadá pro to vhodný.
29.04.2018 - 09:11 | Filtr
(Vodnář) mili111 » dan162
To píšeš...jelikož ten drahý byt na hypo. nemáš. Kdybys měl, modlil by ses, aby to vydrželo.
Kdy to praskne nyní...odnese to spousta lidí, kteří prostě "museli".
A nejvíc t odnesou ti, co opravdu musli...ne si to nenamluvili a nyní jdou od výplaty k výplatě..a třeba jim ještě děti choděj do školy vedle bytu.....a je jim 40+ a nemaj žádný výjmečný vzdělání....a neseženou hned tak novou práci.
Ty co to spunktovali a mastili si na tom kapsy ....tak ti jsou ji za vodou a nedotkne se jich to.
Takže...."správně" by bylo....nějak to těm, co maj hypo na přiměřené bydlení......(a necucaj nic od státu....třeba příspěvky na bydlení v podnájmu)....no nějak to sladit.....klesající cena bytu...odpočty hypo...třeba :3:
Hele nevím jak...jen vidím obě strany. :3:
29.04.2018 - 09:30 | Filtr
(Rak) dan162 » mili111
Souhlas, právě mi to je líto. Vím jaké to je, muset prodávat pro náhlé dluhy barák, a nějaké splátky i pak zůstávají, to se mi povedlo i bez hypa, stálo mne to deset let z ruky do huby, pořád na hraně.

V době rostoucích cen nemovitostí má hypotekář se starší hypotékou pohodový polštář, má volby, "může" nemovitost prodat a je v plusu, ale pak se vlastně bavíme o letadle, poslední má padáka, modlil se asi málo. I když nemovitosti mají averzi k cenovým poklesům, tak když tržní cena je níž hypotéka, nějaké "můžu" mizí, svoboda volby je fuč.

Osobně vidím cestu v tom, aby byly možné byty nižší kategorie, které by byly levnější a hypo nebyla tak velká, nájmy stejnětak. Dobrovolně snížit svůj standard v období vysokých cen nemovitostí. Ďábel "musíš" aby zmizel nebo se snížil.

Ale toho "musíš" si hodně z nás nakládá dost i jinudy, vždy po kraj našich aktuálních možností.
29.04.2018 - 17:22 | Filtr
(Vodnář) Anilah » dan162
Bydlení je základní lidská potřeba. Stát by měl stavět i ve vlastní režii a nenechávat to jen firmám.
Ceny jsou oproti minulému režimu úplně nesrovnatelné - obyčejný dělník si za deset let naspořil na půlku baráku, dnes to některý nedá ani za celý produktivní život. Zatímco někteří tvrdí, jak se máme nejlíp na světě, zapomínají, že většině národa nepatří ani střecha nad hlavou.
29.04.2018 - 22:38 | Filtr
(Střelec) bubobubo
A zase je v tom podvědomí. :3:
Ta neustálá nikdy nekončící masáž z televize,rozhlasu,internetu...to se někam ukládá a mění myšlení.
30.04.2018 - 15:56 | Filtr
(Vodnář) Anilah » dan162
Dobrá zpráva pro majitele nemovitostí: kdo má volný pokoj či byt, může si finančně vypomoci ubytováním migrantů.
https://uprchlici-vitejte.cz/

Takto to funguje.

Po podpisu Dublinu IV se to pravděpodobně zjednodušší, bude to jako v Německu - majitelé nemovitostí budou profitovat.
30.04.2018 - 16:09 | Filtr
(Rak) dan162 » Anilah
Huš.
30.04.2018 - 16:42 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Súhlasím s Kiyoko sme momentálne najhoršie na tom a tí čo sa zdajú že sú bohatí sú možno na tom ešte horšie. Potrebujú stále novú a novú zábavu, vnútri sú vyhorení a nevedia ako užiť tie peniaze a tak ich míňajú na niečo čo im o chvíľu už nestačí a potom hľadajú další adrenalín. Majú veľké domy, silné auta, ale či sú šťastní? to jeotázne.
Chudoba! - je najviac rozširená ale nie tam kde chodia televízne štáby,lebo ti by nemali dostať nič ako prišlo tak odišlo - starí ľudia či mladé rodiny, verte ked zaplatia všetko niet na jedlo a tak sa snažia ako môžu. Pýtam sa stále - dokedy to ti ľudia vydržia, ved aj ta smrť je lepšie ako to hrozné životenie.
Najlepšie na tom je že ked taký človek príde niečo žiadať na úrady neate právo na nič. Takáto vrstva ľudí je aspoň u nás na Slovensku najväčšia, starý človek ak ostane sám už nemá ani na zaplatenie nájmu, lebo bud to zaplatí alebo nič iné. Poznám prípady kedy ich obrali o byt či dom a oni nemôžu ísť ani do starobinca lebo majú nízky dôchodok. Nie sú to a nikdy neboli povaľači a ožraní.
Táto doba je o biede a to v každom smere, duchovnej, fyzickej.
V duchovnej rovine - ide iba o biznis, plno kurzov ako dodať sebavedomie, plno lživých informácií len nech kouč zarobí čo najviac a tak máme pseudo duchovných ľudí, ak sa chcú aj prebrať tak im rýchlo odporúčia iný rozvoj a iný kurz a už ich zase majú. Naozaj to v tom našom ezoterickom svete vyzerá tak ako s tým tvorením, každý niečo kopiruje len aby si dokazal aký je úžasný a veľký a super.
Fyzická posadnutosť a to je jedno čím -sexom, megamániou v plastických oboroch a mnoho iného. Myslím že manickou poruchou v nakupovaní u nás snad už prešiel každý ako vidieť da sa z nej aj dostať ak sa dostaví zdravý rozum a povie dosť, prečo to všetko kupujem ved mám všetkého dosť a nepotrebujem.
Nie je žiadne úcta a to k ničomu. Prišli k nám filmy s mega oslavami kde sa hádže jedlo, naši predkovia by sa prežehnavali a jedlo bozkavali zbierajúc zo zeme. Teraz je to móda, mamička natočí video ako deti vysypali obsah celej potravinovej skrinky a ona sa na tom dobre zabava a ešte to natáča. Deti sú maličké ale čo urobia ak budú väčšie?
Chceme veľa a veľa a tak dostavame - veľa nezdaru, veľa sklamania, veľa chorôb, veľa nehod, veľa zlých búrok, kyslých dáždov či piesok v ovzduší, veľa zemetrasení a iných prírodnych katastrof. Toto nám ZEM vracia - chcete veľa tak fajn dám vám aj ja a ja sa bojím aby ešte viacej nepridala - chcete sa zničiť, nech sa páči.
A inak ta posadnutosť majetkom - ono to je vsugerované, bez istôt sa inak žiť nedá ale potrebuješ niečo svoje, tak ako hovorili starí ľudia - ak budeš mať kúsok poľa tak aj ked budeš na tom zle vždy tam niečo dopestuješ aby si mala čo dať do brucha či pre krávku ktorá ti da mlieko. Takže ja odrazu vidím to staré sedliacké čo je niekde zapísané v srdci, alebo ta horšia možnosť - všetko sa prezentuje tak, že musíš mať všetko iba tak budeš ohodnotení. Ide to zo všetkých kníh či televízie, no a všade je plno intrig a zloby a závisti.
30.04.2018 - 17:26 | Filtr
(Rak) dan162 » Kiyoko
Mám problém vytáhnout to nejzajímavější, tak si vytáhnu jen pár drobků, jo ? Kdyby nějaké téma jsi chtěla více rozvinout, vpašuj ho tam znovu :-)

"ne z pohledu oněch lidí, kteří už na volbu prostě nedosáhnou. Ti berou vše." Myslím, že každý má volbu, jen v jiné úrovni. Majetný člověk bude volit mezi (po)bytem v různých částech světa, bezdomovec mezi pobytem v několika různých místech podobného standardu. Každý by měl mít volbu úměrnou jeho finančním možnostem. Bohužel, volba je zužována, například silnou zahraniční poptávkou, vzrůstem nákladů o 50% na splnění nových norem, pomalým/žádným povolením, dopravní nedostupností nebo nemožností zastavění brownfieldů.

Spotřeba je samozřejmě využití objednaných společenských zdrojů financovaných spotřebitelem, u tebe s nálepkou "konzum" ve významu nejspíš "podle tebe zbytečná spotřeba někoho jiného".

Bydlení třeba na chatě je pro ty co tam bydlí velmi příjemné, ne ohrožující, lidi tak bydlí léta. Jsou naopak mnohem svobodnější, a mají nižší standard bydlení i dostupné služby. Každého volba, činěné u nás ale proti vůli úřadů, ty by každého takového člověka správně měly vyhodit, protože objekt nebyl zkolaudován k bydlení.

Liberální výchova - ne, po zničení nekoupím věc znovu. Udělal jsem koninu, že jsem koupil něco do rodiny nevhodného, tak se to rozbilo nešetrným používáním. Tak to nebude. Nebo koupím něco odolného, jinde uloženého.

Pro tebe krátkodobá zbytečná spotřeba je to, co ti vadí, ok, vcelku chápu, já psal o věcech delší životnosti, o majetku, a to v souvislosti s Uranem v Býku.
30.04.2018 - 17:37 | Filtr
(Rak) dan162 » aktigram
No to, že jsme bohatí bylo myšlené ve srovnání s většinou lidstva, měřeno kupní silou průměrného platu.

Je mi jedno, že většina lidí u nás je bohatší než já, který jsem stále ještě v mínusu, nevadí mi to, řeším sebe a svou spokojenost.

Napsal jsem, že Uran v Býku může stávající "tiché" pnutí vyeskalovat k velkým změnám, ale sociální nerovnost stejně i po jakýchkoliv bouřích zase se obnoví.

Na stres, proměnlivost prostředí lidi reagují právě stále větším příklonem k pevným náhradním jistotám, což si myslím, že není trvalé řešení, jen zvětšuje velikost terče, počet možností, jak tu ohromně pracně nabytou jistotu ztratit nějak roste. Jediná jistota je nyní podle mne nejistota.
30.04.2018 - 17:51 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Neviem ale neistotu tu už máme takých 22-25 rokov, no a mne príde že ten Býk chce mať aspoň trošku istoty a máš pravdu uran všetky istoty od základu prevráti ale nie vždy správne, alebo či ich aj dokončí. Takže verím že stabilnejší Býk sa prispôsobí novotám aj ked si ich najskôr musí preveriť.
Neviem v majetkovej rovine by sa mi páčilo ak by Uran vyniesol na svetlo všetku špinu okolo majetkov, hlavne investorov - to by sa mi páčilo, konečne by sa možno stavalo lacnejšie a nielen veľké obchodné centra ktoré sú z princípu predražené.
Keby sa ten uran pobral takou cestou kedy by zbúral šedivé ticho okolo tejto špiny, aby ľudia preglgli ale povedali AHA? a išli s čistejším štítom v pred. Zrejme nás čaká viac nehôd či zvláštnych situácií.
01.05.2018 - 09:52 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Anilah
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
s tema nemovitostma - s cenama nemovitosti je to opet ruka volneho trhu
za sociku byl u novostaveb jakysi pomer:
plat/ cena bytu
2.000Kc/ 100.000Kc
plat/ cena domu
2.000Kc/ 250.000Kc

ta cena bytu/ domu byla snizena jeste o statni dotaci
ta v pripade bytu cinila cca. 30.000Kc
a v pripade domu(bylo to tak v osmdesatych letech) az 100.000Kc
u tech bytu jeste - pokud se nekdo upsal treba na 10let prace v tom a tom podniku - dostal jeste dalsich 30.000Kc, takze mel byt de facto za 30.000Kc(nova Skoda 120L napr. stala 65.000Kc)
pak samozrejme byly ty statni byty - co se rozdavaly zadaco a po sametovce zadaco privatizovaly

ten cisty pomer - ktery byl za sociku u bytu nejakych 50 a u domu nejakych 125 - se znevyhodnil de facto okamzite po sametovce
protoze se propadla kupni sila nasi meny (Kc)
inflace 90. let byla sice nejakych 140%
do inflace se ale ceny nemovitosti nezapocitavaji :4: - tam byla inflace rozhodne vyssi nez 140% :3:

dnes napr. v Praze je u novostaveb pomer:
plat/ cena bytu
25.000Kc/ 6.000.000Kc
plat/ cena domu
25.000Kc/ 15.000.000Kc

tedy pomer

- u bytu: 240 misto 50 (za sociku)
- u domu: 600 misto 125 (za sociku)

coz je temer 5x vic
Praha je ale deformovana tim ze (vedle Parize napr.) je i jednim z nejcennejsich uskupeni historickych staveb v Evrope

a pak je tu akutni onemocneni zvane hypo horecka

pokud chce clovek realitu takzvane ocistit od techto zkreslujicich vlivu, pak je potreba a) jit pred rok 2014 - kdy se hypo horecka zacala projevovat
b) jit mimo Prahu

no a tam byl onen pomer oproti sociku nikoliv "5x vic", ale pouhych "3x vic", coz odpovida tomu, ze platy v Nemecku jsou 3x vic oproti v CR, zatimco ceny nemovitosti jsou srovnatelne
coz zase ukazuje to, ze az jednou (budem dal) dostihneme v kupni sile zapadni Nemecko - dosahneme opet i onoho kyzeneho sociku
co se cen nemovitosti tyce

jako jo, jako prase v zite se oproti sociku mame - v pripade elektroniky, v pripade aut a v pripade potravin
tam jsou ty pomery vyhodnejsi pro dnes/ oproti socik
v pripade polozky BYDLENI si musime pockat
zas jako zenovy cviceni - sado/maso odrikani to neni spatny

aneb, kdo se stihl s bydlenim napakovat za sociku /kdo podedil
ten se doslova a do pismene - muze mit jako prase v zite
kdo ne, ten se budto strha/ a nebo stane osvicenym

moznosti je samozrejme cela rada - karmik ma rad ruznobarevnost/ nejednoznacnost :21:
01.05.2018 - 10:39 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » aktigram
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
"Súhlasím s Kiyoko sme momentálne najhoršie na tom a tí čo sa zdajú že sú bohatí sú možno na tom ešte horšie. Potrebujú stále novú a novú zábavu, vnútri sú vyhorení a nevedia ako užiť tie peniaze a tak ich míňajú na niečo čo im o chvíľu už nestačí a potom hľadajú další adrenalín. Majú veľké domy, silné auta, ale či sú šťastní? to jeotázne."

otazka je taky jak definovat stesti

https://www.youtube.com/watch/…
01.05.2018 - 10:49 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » ZA 6 MINUT
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Nejde mi pustiť video ale v mojom ponímaní je - spokojnosť rovna sa šťastiu, lebo ak som spokojná tak mám všetko, šťastie, lásku a to akukoľvek, niekto ma lásku k zvieratam iný ku kvetinkám a pod.
01.05.2018 - 10:55 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » aktigram
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Aha? - ešte som zabudla, ale ja myslím takú naozaj spokojnosť, nemusíš to iným hovoriť ale to tak cítiš, však ak by prišlo aj niečo viac potešilo by to ale ten človek sa nenáhaňa za preludmi.
Poznám jedného pána ten za pol hodiny ti min. 3x povie aký je spokojný a ako jemu všetko stačí a medzitým sa stále sťažuje čo všetko je zlé a pod. Tento človek žije v ilúzií, prebral z ezoterických učebníc že treba myslieť pozitívne ale v podstate ho to všetko sere a je len otázka času kedy to vybuchne, toto nemá so šťastím nič spoločné. Spokojnosť nemôže ísť z hlavy ale zo srdca.
01.05.2018 - 11:43 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » aktigram
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ZA 6 MINUT, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
"Nejde mi pustiť video"
to neva, o nic jsi neprisla
01.05.2018 - 12:31 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » ZA 6 MINUT
to je strašné co tam mají za kravál od té cesty tam bych šťastný určitě nebyl
01.05.2018 - 12:32 | Filtr
(Rak) dan162 » Zg
Poznámka: rozlišujme ještě vnitřní a vnější bohatství.
01.05.2018 - 12:38 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » ZA 6 MINUT
ty poměry cen bytů nemůžeš srovnávat v praze
třeba tady ale i jinde se byty prodávají i kolem 1mil pokud nejde o lukrativní čtvť
pak ten poměr naopak klesne z 50(socík) na 40 (dnes)
01.05.2018 - 12:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
a jako kalibr nejlépe ucho jehly
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-142
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »