Povolání a směr pro syna


07.10.2017 - 17:21
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Povolání a směr pro syna
Čauky mňauky.
Jsem tu opět s prosbou, kluk, syn mé kamarádky 24.7.2004 (21:45) Praha(5).
Je to strašně zajímavý případ, měl mnoho koníčků ale zároveň u ničeho nevytrval. Každá učitelka co se s ním střetne prosí (jeho) mamku "nenechávejte ho prosím padnout" . Chytrý kluk - špatné známky, problematické chování. Myslíme na to, že nechceme aby dopadl jako jeho otec, prostě kuchař.... chytrý ale jinak nepoužitelný. Kluk je rozumově jinde než jeho spolužáci, více si rozumí se staršími, i dospělý člověk s ním může vést plnohodnotnou konverzaci, má skvělý rozhled ale je takový na jednu stranu mnoho zájmů, na druhou žádný, nic. Snad to jde pochopit, prosím alespoň o směr....děkuji za každý ohlas :17:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
07.10.2017 - 17:52 | Filtr
(Beran) Háňa*
Nojo, takových chytráků ale nepoužitelných, v posledních letech geomerickou řadou přibývá.
To může být chytrý jak ruské rádio, ale dokud mu bude chybět svědomitost zodpovědnost, zájem a kousek pokory, těžko se nějak slušně uplatní.
Ale pokud je skutečně tak chytrý a má přehled, asi bych to nechala na něm - ostatně, takový člověk si do toho stejně kecat nenechá a půjde si svou cestou.
08.10.2017 - 12:28 | Filtr
(Střelec) tiferett » Háňa*
:15:
08.10.2017 - 18:09 | Filtr
(Střelec) Lokii
Neumi nic dotahnout do konce, takze budikzknicema co jen posedava na lavicce a chlasta krabicak, mozna homeless co si privydelava na drogy oralnim sexem s cizinci. Nejlepe se uchyti jako podvodnicek, nejspis kapsar co prepadava bezbrane lidi.
08.10.2017 - 18:16 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Lokii
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
děkuji za tak vřelý a pozitivní názor, určitě na tom něco bude a předám dál ( :3: :3: :3: ) a jinak ke slečnám, já vím, že opět bojuji s něčím co není v mých rukách, ale světe div se, prostě ho nechci nechat padnout nebo jít špatným směrem a chci na ten směr přijít, dokud ještě není pozdě. Každá maličkost nebo rada , zkušenost pomůže :6:
08.10.2017 - 18:33 | Filtr
(Střelec) Lokii » Ariarian
Staci mit nejakou obscesi a jit si za ni, je uplne jedno co to je, ale pokud ho to bude delat stastnym nebo mu to bude vydelavat slusny penize, tak se na nej nejaka ta pijavice nalepi. V jeho pripade to muze byt treba sber pouziteho spodniho pradla a bot. Sber nedopalku cigaret, popripade zebrani.
08.10.2017 - 21:20 | Filtr
(Štír) silentium
Ahoj, je možné mu nabídnout vysoké cíle? Nějakou prestižní a hlavně vzdálenou (od domova) školu, pilot, hasič... na oboru tak nezáleží, záleží na jeho přemítání a myšlenkách a na jeho pochopení, že jeho blízcí mu věří a že se těší až si bude on SÁM vybírat směr své cesty.
08.10.2017 - 21:22 | Filtr
(Štír) silentium » Háňa*
:19: :19: :19:
08.10.2017 - 21:23 | Filtr
(Štír) silentium » Lokii
:49: :49: :49:
08.10.2017 - 22:18 | Filtr
(Panna) Epoxit » Ariarian
nevšímaj si tu tých pár idiotov, videl by som to u neho na niečo s umením, možno niečo s písaným slovom alebo by mol možno časom expert na.. no mohol by trebárs napísať nejakú poučnú publikáciu o partnerskom živote :2:

baví ho asi umenie celkovo ale slnko v "úžitkovom" dome a jupitera "úžitkového" praktického a poznatkovéh v dome medziľudských vzťahov.. mohol by byť aj dobrý poradca pre ľudí v oblasti života, v ktorej dosiahne isté vedomosti.. hlúpy ani lenivý určite nie je.. treba nájsť pre neho správne motivácie..
08.10.2017 - 23:23 | Filtr
(Rak) allika30
Naprosto souhlasím s Epoxit :15:. Syn se umí vcítit do potřeb druhých, má ohromnou intuici. To, že skáče od jednoho ke druhému, má na svědomí jeho ASC ve Vodnáři a jeho vládce Uran v domě 1. Takoví lidé se snadno pro něco nadchnou ale nedokončí, jelikož je vzápětí zaujme něco jiného. Proto to střídání koníčků a různých zájmů.
Navíc jeho energie (Uran v Rybách) může být nasměrována ne zrovna správným směrem, ač on sám je přesvědčen o správnosti jeho cesty (růžové brýle).
Ač se to teď všechno jeví ne zrovna pozitivně, skutečně by jednou mohl pracovat pro lidi...vztahové poradenství.
Na druhé straně on potřebuje hodně pohybu, tudíž zavřít se někde v kanceláři, by ho určitě neuspokojovalo. Co třeba nějaká sportovní škola, trenérství apod...???
Syn je teď v těch nejhorších letech. Tím, co teď prožívá, si musí projít ať chcete nebo ne.
Možná se mýlím ale dle mého si asi moc nerozumí s otcem, který ho do života zrovna moc nevybavil, neukázal mu tu správnou mužskou energii.
Takže proč vše házet jen na syna? Chce to dát mu hodně lásky ale samozřejmě vše s mírou....Zkuste mu více věřit, on Vám to jednou vrátí :27:

Hodně štěstí :17: :79:
09.10.2017 - 08:37 | Filtr
(Střelec) Lokii » silentium
:93: :93: :93:
09.10.2017 - 10:29 | Filtr
(Rak) Loen
Asc ve vodnáři a uran v 1. domě dává obrovský individualismus - bude mít problém s autoritama...být zaměstnanej pro něj bude celkem těžký (je to od přírody rebel :4: )

Na druhé straně slunce a mars ve lvu v 6. domě - dům práce a služby. Kdybych vzala marse jako hnací motor k čínům... je dobře aspektovanej na pluto - což mu dává velkou zarputilost a pracovitost v tom co chce, za tím si pude a dosáhne toho! Pluto je v 10. kariérním domě - nejvyšší planeta u MC - a to jsou lidi, kteří ovlivňují silně společnost... "jsou něčím vůdčí" a jsou vidět (ale zároveň Pluto to nedá zadarmo a může být znát právě blok v oblasti prosazení se ve společnosti... je to o práci na sobě)

Abych shrnula jak to na mě působí - je to člověk, který potřebuje hodně svobody, akce, fyzického pohybu... vybudovat hlavně zdravé sebevědomí (a to bych podtrhla) - aby nebyl sebestředným individualistou a nekompenzoval si to na druhých...

10. dům v dobrodružném střelci - cestování...

Směr si musí najít sám, cokoli mu bude jeho matka tlačit prostě není jeho..matka by měla jen pozorovat na co má vlohy a k čemu inklinuje... jestli je to technika (mechanika, počítače...) nebo humanitní vědy, nebo jazyky, umění ... a v tom ho podpořit... je normální že se hledá a zkouší milion věcí...ale netlačte na něj...

Myslím, že by mu později pomohla cesta do zahraničí... osvobodit se od rodiny a muset se postarat sám o sebe...
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
09.10.2017 - 10:29 | Filtr
(Panna) Epoxit » allika30
no aj trénerstvo by mohlo byť fajn ak ho baví šport resp. by ho mohlo baviť cvičenie, niečo s tým spojené - príprava nejaká, kondičná, silová a atd.

ale pozor! má dosť odstredivú fantáziu, to by mu mohlo robiť problém.. možno tak trochu rebelskú, cez tú fantáziu a prestavivosť by mohla unikať tá praktická a realistická osobnostná sila, prejavujúca sa v každodennom živote.. isté zvody či otvorený anarchizmus mu môžu dosť znepríjemňovať život.. ale určite to nebude povrchný človek, šťastným ho robia "hĺbky"..
09.10.2017 - 12:19 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
No kluk je individualista. Je hezké, že učitelky prosí maminku, aby ho nenechala padnout, ale co ony dokáží nabídnout takovému člověku? Vlastně mi přijde že říkají toto: "Zařaďte ho zpátky do kolejí ostatních, tedy do škatulky té, té, nebo té, protože je s ním moc práce!"
Jo, tomu klukovi asi moc nevyhovuje náš školský systém, protože on se sice dokáže přizpůsobit, když chce, ale jemu to vlastně nic nepřináší. A tak rebeluje, což se projeví na známkách. A učitelky sice vidí potenciál, ale chybně se domnívají, že poroste pouze tehdy, když pojede v zajetých kolejích ostatních. Takže ve skutečnosti mu moc nepomáhají.
Myslím, že toto bude velmi důležité vzít do úvahy při dalším studiu, prostě takové studium spíše poznáváním a zkoumáním, než bichlováním.

Jo a prosím vás (Vás i maminku), doufám, že jsem to jen špatně pochopil, ale na povolání kuchaře není vůbec nic špatného, když to člověka baví a dělá to poctivě a rád. Doufám, že něco takového kluk nemusí poslouchat, zvláště v souvislosti s otcem! Už právě proto, že je to rebel!
09.10.2017 - 13:01 | Filtr
(Býk) Khalia Zvlčelá
Nikdy jsem moc nepochopila, proč mají rodiče tendence hledat směr svým dětem.
To, že nechcete, aby byl "prostě kuchař" je možná hezké, ale co když on to tak chce? :3: Prostě se vymyká zajetým kolejím a systému. Na známkách a škole nestojí ničí život, právě naopak - nějaké školy absolutně nesouvisí s úspěchem na pracovním poli, a už vůbec ne se spokojeným životem.
Navíc je mu teprve kolik, 14? Ty jo, chudák, co po něm chcete? :23:
09.10.2017 - 13:05 | Filtr
(Střelec) Lokii » Khalia Zvlčelá
Je spousta žen, které přistupují k výchově nebo i k partnerskému vztahu jako k modelíně. Pěkně si ho vytvarují podle svých představ a pokud narazí na překážku, tak začnou hysterčit.
09.10.2017 - 17:27 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Epoxit
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
děkuji moc za zastání ale nemyslím si, že by šlo o idioty, "Háňa" to vždy myslí dobře akorát má ty názory vyspělé ženy "nech věci plynout tak jak mají být" chápu to ale neztotožňuji se s tím, prostě jsem bojovnice za ty své nejbližší :21: !
Další slečna mi už jednou pomohla u jiného výkladu nu a pán zajímavý (muž 1v konverzaci) prostě žádá o pozornost nevhodným způsobem :2: . Vážím si všech názorů a nechci narušovat určitého přátelského ducha kterého většinou tato stránka má ale první tři mi nepomohli chápat nic, co se téma diskuze týče :1:
je to zajímavé a máš pravdu, vodnář(ASC) patří k mým oblíbencům, vždy se jejich život alespon trochu dotkne "něčeho" uměleckého :17: díky moc!
09.10.2017 - 17:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » allika30
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
máš ve všem (téměř) pravdu, děkuji akorát se bojím toho vodnářovského "čím bližší mu jsi, tím víc se ti bude vzdalovat" jak se víc orientuje na lidi jako celek...bude se svým nejbližším vzdalovat tím pádem) jen by mě zajímalo, asc vodnář, slunce lev...ty protiklady..nevázne tam potom akce proti rozumovému smýšlení, či umění (nějakým způsobem) vyjádřit se? A děkuji ti moc :79:
09.10.2017 - 17:39 | Filtr
(Střelec) Lokii » Ariarian
Chtěl jsem ti naznačit, že je lepší hledat odpovědi jiným způsobem, než chodit za astrology pro naprosto zbytečný "rady".Ten ti řekne přesně to, co chceš slyšet, sama už nějaký názor máš, tak ho zkus trochu rozvinout, pokud tě to skutečně tak zajímá :92:
09.10.2017 - 17:40 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Khalia Zvlčelá
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
dělala jsem také baristku, není to tak že bych to přímo odsuzovala ale ten kluk má na víc. Prostě mi do zaměstnání kuchaře nesedí. Práce to sice dobře placená je, ale dost náročná a abych vysvětlila to protiřečení :76: v tomto oboru najdeme nejvíce alkoholiků protože se jim to přímo nabízí a jsou tomu blíž, baristi, číšníci kuchaři, o to hůř pokud k tomu tíhne co se vzorů týká :) odpověd na otázku, nevím už přesně od koho - ano, otec mu není vzorem a kluk žije s mamkou která byla sama vychovávána vodnářkou takže mu nechce nic odepírat a rázná moc není :) :16:
09.10.2017 - 17:50 | Filtr
(Rak) dan162 » Ariarian
Bojovnice, v Raku, no vše je možné... Aha, tranzit je opravdu akční a bojový, co s tou energií ? Chápu, že energii vrazit do blaha ostatních je fajn. Chápu, že emoce od druhých jsou kategorický příkaz něco udělat, to je takové ehm, račí. Zkusíme to jinak: jestli jsi bojovnice, tak trochu na tom boji uber, broučku, zkus se dívat do hloubky, ne jen do pocitu.

První co by mělo zaznít je, nakolik jde o problém, zvlášť, když to není nic o vlastním prahu. Pod tíhou emocí se zdá kdeco důležitější než je. Poznáme to tak, že od daného problému si dáme na chvíli odstup, a jestli sv.Gotthard přes noc nespadl, tak to tak důležité nebylo. Díky tomu stihne situaci dohnat i myšlení.

Ztotožním se s tím, že nejvíc důležitá je láska, podpora a důvěra synovi, bez ohledu na známky, talent, představy matek a vlastní zkušenosti nebo bolesti. Je třeba umět přijmout odlišnost, třeba to, že často mění co dělá je líc, ne rub. Rub je častý útěk, vyhýbání se.

Problematické chování - když je tak vyspělý, je možné, že potřebuje si něco dožít. Nebo chováním proti předpisu i proti přání mámy protestuje proti něčemu, co mu vadí v jeho vývoji. Nebo situace doma je pro něj obtížná, hledá protiváhu, mužský vzor (má ho ?).

A poznámka - šťastný kuchař je víc než trápící se král.

:84:
09.10.2017 - 17:50 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Loen
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
děkuju mooc! To je přesně ten "rozsáhlejší detail" který jsem hledala! :79: :79: :79: on je zatím vidět protože zatím vypadá jako ten malý lamač srdcí ze školky :75: dávala jsem to číst jeho mamce a ona říkala ..To je přesně on, má zlomený zápěstí ale řekne mi prosimtě mamii já potřebuju jít na ping pong. Prosimtě mamii my budeme zejtra běhat.. A nějaké zranění - nezájem, jdu dál :37: zrovna zítra jede pryč, držme mu palce. Má v povaze hodně utrácet. Ještě jednou děkujů :74:
09.10.2017 - 17:58 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » dan162
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Ariarian, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
to je zde vše zmíněno, ty uber na svém broučkovi a pak můžeme vyjednávat. :37: jde o to teď a tady a každý detail pomůže, třebaže astrologický. čím dřív, tím líp. Ptám se na směr jakým se ubírat a cestu a skryté vlastnosti člověka které vyzdvihnou a případné nedostatky ze kterých pokud možno udělat dostatky.
09.10.2017 - 18:03 | Filtr
(Rak) dan162 » Ariarian
Brouček tam byl na vyprovokování tvého hněvu, odvedení energie na chvíli, abys stihla přemýšlet. Jestli hněv pominul, dočti zbytek :-))
09.10.2017 - 18:03 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Ariarian
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Neferlin, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Myslím, že on si časem zjistí co vlastně chce. Nikdo nikomu život neodžije. Pokud chce něco dělat, proč mu to odpírat? Nevím přijde mi, že ho chcete nacpat podle svých usudků, kam se to pro něj hodí. Ať dělá co ho baví, ikdyby toho měl vystřídat desatero. Budou to jeho zkušenosti a ty mu nikdo nevezme.

Bojíte se, že z něj bude alkoholik? Tak s ním o tom mluvte a věřte mu.
Příspěvky: 1-25 26-36
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »