Nejkrásnější sny


05.09.2017 - 14:57
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Nejkrásnější sny
Tady všichni pořád sní... A občas se něco vykládá, občas se nikdo výkladu nedočká... :7:
Ale mne by nyní zajímalo, jaké nejkrásnější sny se vám zdávají? Tedy ty, kde nepřevládá strach a tíseň, ale naopak radost a krása, případně se to do krásy překlopí. Ať již jsou plné abstrakce, nadpřirozena, nebo naopak reality. A hlavně takové sny, ke kterým se pak rádi vracíte třeba i několik dní, týdnů, či déle. Kde se probudíte a víte, že budete mít krásný den. :86:
A klidně můžete ty sny nechat na výklad a rozebírat (vykládat) sny ostatních. :127:

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
11.09.2017 - 21:24 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Rozloučení s babičkou

Zemřela mi babička. Ne ve snu, v reálu. A já jsem byl z rodiny poslední, kdo ji ještě viděl živou. Bohužel již to byl stav, kdy to nebylo zcela důstojné, lékaři se ji snažili probudit za každou cenu, když ona se již brala jinam... V jejím věku člověk věděl i s ohledem na její zdravotní stave, že to přijde každou chvíli, s tím smířeit se problém nebyl. Ale ten konec nebyl úplně důstojný a rozhodně ne klidný pro umírajícího člověka. A právě to na mne sedlo svojí tíhou nejvíc.

Asi tři týdny po smrti za mnou babička přišla do snu. Vím, že mne to velmi překvapilo, protože byla přece zpopelněna. A nebyla duch, měla své tělo. Když jsem se jí na to ptal, jen se tak šibalsky usmívala a nikdy neodpověděla. Ale rovnou mi řekla, že má jen omezený čas a pak bude muset odejít skutečně navždy.
A pak jsem ji ve snu vzal na hory, odkud pocházela a kde to milovala. A chtěla do Babiččina údolí, pak na nějaký hrad (nevím jaký), na chalupu... Dost jsme toho stihli. Vezl jsem ji autem všude, kam chtěla i kam jsem sám vymyslel, že by tam chtěla. A k tomu jsme dělali vycházky, pamatuji jednu takovou alejí s jeřabinami, slunce hřálo, obloha se modrala... Pak jsme někde seděli v trávě pod lípou a povídali si. Nevím o čem, to mi v paměti do probuzení nezůstalo.
Pak byla noc, asi jsme byli doma. A když jsem ráno vešel do babiččina pokoje, byla pryč. Úplně, beze stopy. Věděl jsem, že to tak má být. A necítil jsem smutek, že odešla, ale radost, že jsem s ní strávil tak krásný den, že nebyl posledním setkáním ten okamžik v nemocnici.

Po probuzení mi bylo zvláštně hezky. Taková ta hořkost ze způsobu její smrti se vytratila. Člověk by s tím stejně nic nenadělal, ale ten sen to odvanul. Jestli to byl sen...
Bylo to tak osobní, že jsem si ho nechal pro sebe. Až dnes...
07.09.2017 - 17:42 | Filtr
(Lev) Marhon
něco ti sem přidám. právě sem se vzbudila ze sna, kdy sme byly někde venku s holkama z práce a ta jedna přišla, že se našel pes. byl to starý krátkosrstý pes, nějaká směs, bez zadní nohy. malej teda nebyl, ale olizoval mi tvář a chtěl s někým být, tak sem ho přinesla, kdy mě stihl počurat a že ho vezmu k veterináři, jestli je zdraví. pořád se ke mě tulil a olizoval mi tváře a i já sem ho pořád držela v náručí a říkala sem si, že si ho nechám.
no, tak žirafa to sice nebyla, ale jinak to bylo něco podobnýho. :4:
06.09.2017 - 21:34 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Žirafa:101:

Byl jsem tam naprosto sám. Ani ptáci nezpívali. Snad jsem se ocitl na nějakém zapomenutém místě.
V tom snu jsem stál na nějaké terase několik metrů nad zemí. Nevím, zda šlo o terasu budovy, nebo nějakou přírodní terasu, protože jsem se koukal jen před sebe na starý divoký park plný vzrostlých stromů.
Najednou se mezi stromy objevila žirafa. A další a další... Několik žiraf kráčelo parkem svojí ladnou žirafí chůzí. Nijak nepospíchaly, zastavovaly se a spásaly listí stromů, zvolna se blížíce.
Stál jsem naprosto tiše, abych je nevyplašil. Ale ony nejevily žádný strach, naprosto bezstarostně se věnovali své činnosti, až došly ke krajním stromům. Jedna žirafa se přiblížila asi na 10 metrů ode mne a spatřila mne. Dlouze se na mne zadívala a já k ní natáhl ruku. Dosáhnout jsem na ni nemohl, ale tou nataženou paží jsem se k ní přiblížil. Zatoužil jsem, aby přišla blíže. Její zvědavost zvítězila a pomalu od stromu zamířila ke mně. Rozvážně, jako by chtěla ukázat, že má dost času.
Měl jsem ruku stále nataženu k ní, když už byla blízko. Zastavila se. Její hlava byla právě ve výši mé hlavy. Pak udělala ještě pár kroků a upřeně se mi zahleděla přímo do očí asi z metrové vzdálenosti.
Nádherné oči. Pamatuji si její řasy. Tím pohledem z očí do očí jsme se provázali. Já hleděl do jejích očí, ona do mých, dlouze, čas plynul... Pocítil jsem nesmírné nutkání ji pohladit. A ona to nutkavé přání vyslyšela a přiblížila se na dosah.
Pohladil jsem ji zprvu zlehka na „tváři“. Zlehka se zachvěla, měl jsem pocit, že ucukne, ale držela. Tak jsem jí hladil po celé hlavě, i pod bradou a cítil, jak naše mysli se propojují. A přece mne najednou překvapila, když udělala ještě krok blíže a položila si svoji hlavu na moje rameno. Měla tu bednu docela těžkou. Hladil jsem ji od uší dolů po krku, jako bych ji objímal a byl jsem naprosto šťastný...
:100:

(Několik dnů po tomto snu jsem byl ve zvláštní euforii. Nebylo nic, co by mne mohlo vykolejit z mého klidu a štěstí. Kdo ví, kde jsem se to ve snu beze slov toulal? A byl to jen sen...?)
06.09.2017 - 10:47 | Filtr
(Býk) Opuscule Onirique
Ja rada spomínam na jeden sen, ktorý sa mi sníval cca 2-3 roky späť: Vzdušný veľký drevený dom...vnútri sneží...ja potichu, pomaly a s úctou kráčam hore zasneženým dreveným schodiskom...v snehu nie sú zatiaľ žiadne stopy, moje sú prvé. Potom vychádzam hore cez akýsi balkón na prechod do druhej časti budovy...zrazu je to kamenný stredoveký hrad...stále sneží a všade je krásne bielo...chcem vojsť do ďalšej časti hradu (je to veža) ale ťažké drevené dvere s kovaním sú zamknuté. Pri dverách je výklenok a v ňom je kľúč, chcem ho vziať, no v tom sa zhrozím, pretože kľúč stráži veľký pavúk (asi čierna vdova). Zhnusene odtiahnem ruku, kľúč nechám tam. Cez kľúčovú dierku vidím vnútro miestnosti...je tam šero a tesne vedľa seba spí asi 10 mužov...uvedomujem si, že keby sa prebudili, tak bude zle...pomaly sa vzďaľujem...a prebúdzam sa...
Z toho zasneženého domu mám tak šťastný pocit na ktorý nikdy nezabudnem a vždy si ho viem v sebe tým obrazom vyvolať :1: :68:
06.09.2017 - 07:37 | Filtr
(Rak) AL8EX
Když jsem byl prďolín, zdával se mi stále dokola sen - krásný jezírko s labutí...skočím do něj a jako trychtýřem se propadnu do prostoru kde se dá lítat...a vše ovládá myšlenka ...nedávno mi věnovala k narozkám dárek dcerka od mého společníka...a bylo to jezírko s labutí -přesně takové jako se mi vždy zdávalo :74:

jinak miluju hafo moc lítací sny..prostě boží :76:
06.09.2017 - 06:59 | Filtr
(Býk) Seržant Honil
Když jsme s Tulačkou prováděli statistiku , tak ona má zajímavé , výpravné , já méně , ale mám hezké. Na jeden blbej se mi zdá 20 hezkejch. Ale jsou to teda hámotiny , to se musí nechat.
05.09.2017 - 21:54 | Filtr
(Lev) Marhon
když to tak pročítám, jednou to byl sen o naší planetě ve vesmíru. prostě klasika, vesmír Slunce a naše Země, jenže naše modrozelená planeta měla hubičku, očičko, ocásek a ploutvičky. :4: prostě modrozelená kulatá rybička. dodnes nevim co to mělo znamenat. :108: :75:
05.09.2017 - 21:46 | Filtr
(Lev) Marhon » Sosna zvlčelý
vlaštovky miluju od dětství. měli sme je v maštali u babičky.
ale jak píšeš, vlaštovky se skutečně loučí. hlavně u jiřiček je to vidět, těch je hodně. před odletem dlouho houfně posedávají po drátech. normálně tam sedí jedna dvě, ale to je jich tam víc. pak se zvednou, zaletí nad dvůr, chvíli nad ním krouží a pak odletí. přesně jak se ti to zdálo. jde to poznat, kdy se chystají k odletu.
05.09.2017 - 21:39 | Filtr
(Lev) Marhon » Argyll
dost často sem ve snu divákem. ale tohle je k nas... :93: když si o to přišel. :4:
05.09.2017 - 21:34 | Filtr
(Lev) Marhon » siili
jo, voda, voda. taky úžasný. vodní pramen a jezírko na konci cesty ve skalách. nebo tekoucí voda na střeše proskleného hotelu. nádhera. :15:

a u mě ještě starý dům.
jednou sen o starém malém domě, s malými světničkami, oblouky, starým dřevěným nábytkem, patrovými dřevěnými podlahami, dřevěný ouzký schody, oblouková malá okna a okny ve vikýřích a starými křesly a stolečky, kde je útulno. bylo to z nějaký starý doby.
podruhý se mi zdálo o hotelu, něco jako srub, velké dřevěné schodiště, krb, útulno a mě začalo docházet, že je to ten muj starý dům, o kterém se mi zdálo před tim.
a následoval třetí sen s tim skleněným hotelem. krásný velký bar, stolky, terasa a přes terasu se vyšlo na šikmou skleněnou střechu, po který, přes celou šířku tekla voda. sedlo se na ní a člověk se nechal hezky obtékat tou vodou. a zase výsledkem bylo, že je to pořád ten starý dům, jen předělaný a v jiném čase, v jiné době.
05.09.2017 - 21:28 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Marhon
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ne! :4: Nepamatuju, byl jsem v roli diváka a vnímal to celé z bezpečného povzdálí (čímž byl sen taky trochu unikát).
05.09.2017 - 21:24 | Filtr
(Lev) Marhon » Argyll
... a pak sem se vzbudil.
to na.... :4:
hele a pamatuješ si aspoň, jak se ti na obličej dostala ta rtěnka?
pokud ne, tak je to spíš smutný sen, ne? :21:
05.09.2017 - 21:18 | Filtr
(Lev) Marhon
já hezký sny nemívám.

hezký sny se mi začali zdát až tak před deseti lety. vlastně to máme plus mínus přesně v datumu přihlášení tady. :4:
(otázka je, co je "hezký" sen.)
jednou se mi zdálo, že sem šla po cestě v lese. taková ta hezká lesní cestička, duby na mezi, slunce svítí, dobrý pocit a když sem vystoupila na tu mez a dala ruku před sebe, tak se objevilo něco jako rozvlněná voda. kdo viděl hvězdnou bránu, tak přesně to. prošla sem tím a tam tam byla louka plná bílých velkých květů a jasně modrý nebe. šla sem po těch květech a bála se, že je pošlapu, ale nic jim nebylo, říkala sem si, že je to nádhera a pak klasicky přišel strach, co když se nebudu moct vrátit, co když mě ta brána už nepustí domu? něco tak krásnýho... v tom přece musí být nějaký háček a pak sem se vzbudila. a už nikdy mě to na louku nepustilo. :41:
následoval stříbrný rytíř. to byl sen o hradu, něco jako Hluboká. bílý zdi, kolem kovaný plot porostlý břečťanem, vsazený do kamenných bílých sloupů a dvě krásný kovaný brány. já uvnitř a z venkovního sadu přijížděl rytíř ve stříbrný zbroji na bílým koni. já běžela zavřít tu bránu, že nás chce přepadnout a pak mi došlo, že je tam ještě ta druhá brána, tak sem běžela k tý druhý, že jí zavřu. pocit z toho byl, že já sem po... :93: z nějakýho neexistujícího přepadení a rytíř si ze mě dělá :71: a hraje si na honěnou. :4: ale i tak to byl hezký, barevný sen. kdyby opět nepřišel strach, mohla sem si to hezky užít.
pak to byl sen s mým dědou. když umřel, brzy na to se mi o něm zdálo. usmíval se a všechno bylo v pořádku. a pak mi najednou došlo, že vlastně umřel a vzbudila sem se. i tak mi zůstal ten hezký pocit, že je všechno v pořádku.

no a pak sou ty smějící se sny. ty mam ráda. vůbec nevim o čem sou, ale chechtám. ne moc často, ale nějaký už takový byl. :75:
05.09.2017 - 20:23 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » koczka.zlobywa
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
:4: Svět je roztodivné místo. Ve Španělsku jsem před mnoha lety viděl jednu spoře oděnou slečnu tančit před oltářem flamenco...
05.09.2017 - 20:18 | Filtr
(Štír) tronco » koczka.zlobywa
Ty brdo. Do paradoxu jsem psal: Jsem tak odvazlivy, az se bojim sam sebe. Clovek si vzdycky ublizi nejvice sam. Jednou jsem se sekl pri sekani dreva za sve ucho. :D
05.09.2017 - 20:18 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » Argyll
.. v bikinách v kostele :61:
05.09.2017 - 20:15 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Seržant Honil
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Argyll, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jo, občas také mívám tlemící sny, sny, ze kterých se probudím smíchy...

Musím vzpomenout na jeden, začínal jako film. V záběru byla krásná blondýna v bikinách sedící v kostelní lavici, která se - se zrakem zbožně upřeným vzhůru -modlila. Další záběr vedle ní - krásná černovláska v bikinách, opět vroucně se modlící. Najednou mi došlo, že opodál z nedaleké zpovědnice se ozývá rytmické vrzání. Po chvíli vidím, že ze zpovědnice někdo vychází, byl jsem to já v kněžském hábitu a na obličeji a krku stopy rtěnky... :61:
05.09.2017 - 20:01 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » tronco
Slupka od banánu - miluji jednoduchá řešení :12:

S tím strachem ze sebe samotné.... Já jsem občas poněkud svérázně zásadová a když řeknu že prostě neuteču, tedy ani před tygrem bych neutekla. Mám to od dětství, kdy mi kluk na táboře sekal sekerkou do lavičky a ja tam dala ruku, aby nesekal. On myslel že uhnu, no já vyhrála. Oddílový vedoucí z mé výhry až tak nadšený nebyl, prsty mi naštěstí zůstaly no hojilo se to celem dlouho :4:
05.09.2017 - 19:48 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa
Já jsem nedokázala být ve snu nevěrná. Občas se mi zdálo, že mě nějaký muž láká, no vždy jsem se omluvila, že nemůžu, že jsem vdaná :4:

Jednou jsme si o tom povídaly baby v kanclu a sekretářka, taková svobodná čtyřicítka s hospodskou průpravou, mi natvrdo řekla, ať nejsem blblá, že kdy jindy než ve snu mám být nevěrná. Heh. V příštím snu jsem si na to vzpomněla, a ne že by to byl sen nejlepší, ovšem úplně špatný nebyl :6: :4: I když obsazení bylo poněkud svérázné, a to herec, který ztvárnil Billa v Kill Bill :4:
05.09.2017 - 19:34 | Filtr
(Štír) tronco » koczka.zlobywa
Tohle je klasicky snovy stin..... strach ze sebe samotne...
Mel jsem takoveho gigarobota blikajiciho jak diskoteka, strilejici rakety. Pouzival jsem granaty a vsechno mozne, nez jsem pochopil, ze to jsou jeho zbrane, tak jsem mu sel naproti, jedl jsem banan a hodil po nem slupku. On na ni uklouzl a tesne prede mnou se roztriskal napadrt.Dokutalela se mi k noham blikajici ruznobarevna kulicka a ja si s ni hral na robota. Vsechno spatne, zpatky na stromy :)
05.09.2017 - 19:25 | Filtr
(Štír) tronco » Fcukmee
Si na ne sedni :2:
05.09.2017 - 19:23 | Filtr
(Štír) tronco » koczka.zlobywa
Jezis. Rad bych, ale to nebyl muj text, muj sen. Cetl jsem ho velmi rychle. Zkus to tez. Mi trva na dotykaci kazde slovo desetileti. Ale dik za duveru..
05.09.2017 - 17:17 | Filtr
(Štír) Fcukmee
nejkrásnější sny jsou tak krásný, že bych je na sebe v internetový hospodě nikdy neprásk..to si nechám pro někoho..

zkrátka někoho :1:
05.09.2017 - 16:54 | Filtr
(Váhy) koczka.zlobywa » tronco
Výcuc textový, pane s divokou fantazií. Umíš tak hezky zestručňovat text. Já su totiž na dlouhý text příliš neuzemněná, som zjistila. To není lenost, to je diagnóza. :1:
05.09.2017 - 16:49 | Filtr
(Štír) tronco » koczka.zlobywa
:41: Jaky by jsi si prala vycuc? :69:
Příspěvky: 41-17 16-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2017
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »