
Najdise.cz ... najdi a poznej lidi, kteří se narodili ve stejný den jako ty ...
4 emoce, 4 živly - Diskuze a zkušenosti
- Astrologie
online
Osobní horoskop (radix)
Partnerský horoskop
Tranzitní horoskop
Psychologická astrologie
Online výpočty
solár, direkce, revoluce, kompozit a další ...
Lunární kalendář
- Horoskopy 2026
kalendáře a jiné
Znamení zvěrokruhu
Partnerský horoskop
Ascendent a Descendent
Horoskopy na rok 2026
Čínský, Keltský, Výklad karet, Léčivé kameny, a další ...
Kalendáře na rok 2026
Čínský horoskop 2026
- Slavné osobnosti
astro databáze - Narozeniny
jména, svátky - Numerologie
online - Poznej
znamení - Galerie
uživatelů - Diskuzní
fórum
4 emoce, 4 živly
26.04.2021 - 09:01
funky
4 emoce, 4 živly
Jaak Panksepp, nedávno zesnulý estonsko-americký psycholog a neurověděc, identifikoval čtyři základní, satisfakci přinášející emoce--
1. (seeking) enthusiasmus pro poznání, „brain reward“
2. (lust) chtíč
3. (care) péče, něha
4. (play) hravost
Ke kterému živlu byste přiřadili kterou emoci?
Já v tom mám jasno od prvního mrku! :-)
1. (seeking) enthusiasmus pro poznání, „brain reward“
2. (lust) chtíč
3. (care) péče, něha
4. (play) hravost
Ke kterému živlu byste přiřadili kterou emoci?
Já v tom mám jasno od prvního mrku! :-)

Příspěvky v diskuzi
Stránka:
1 2

11.05.2021 - 12:04
| Filtr
Najdise.cz
» Buddha/2
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele AL8EX, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:=====
Ano i ne.. z úhlu pohledu bytostné jednotky (jedince) je návratem právě spojování.. zatímco oživením Celku (bezčasového Universa - podstaty, Jednoty..) je právě dělení..
Tedy ač např. naše lidská bytostná jednotka (duch) z Jednoty pochází (jako každá jednotka .. rostliny, živočichové atd.), tak je jen na určitém vývojovém stupni (rozsahu vědomí), který odpovídá konkrétní míře spojení rozděleného a stávajícího rozdělení nutně vedoucího ke spojení, které se bude odehrávat v dalších vývojových druzích.
p.s. snad jsem to napsal dost složitě, aby to nebylo moc jednoduchý

podstatou života (oživení bezčasové Podstaty) je spojování (vývoj bytosti) nutně vedoucí zpět k Jednotě... a tak furt dokola





16.05.2021 - 15:12
| Filtr
Buddha/2
» funky
Jsem nakoukl do wiki a tam jsou fakt skvosty
, např. :Zásadním problémem v poruchové formulaci teorie pole byl výskyt nekonečných koeficientů ve vyšších korekcích k základní aproximaci. Řešením se ukázala být procedura zvaná renormalizace, která odstraňuje nekonečné hodnoty pomocí předefinování fyzikálních konstant vystupujících v rovnicích, jako jsou náboje či hmotnosti částic. Ačkoliv matematická konzistence této procedury není zcela uspokojivá, vede k velmi dobré shodě s experimentem a stala se nedílnou součástí současné kvantové teorie. Mnoho fyziků, mj. Dirac a Feynman, vyjadřovalo ovšem nespokojenost s takovým stavem a dodnes renormalizace zůstává jedním z „nejdivnějších“ míst současné fyziky.
Celé tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/…




13.02.2022 - 10:48
| Filtr
funky
Voda se dostane vždy až na dno, prosakuje půdou a tím se čistí.A co dělá voda se zemí? Zavlhčuje ji.
Slunce myje nebe… mraky rozhání.
Vzduch umožňuje hoření, vítr oheň rozfoukává a šíří.
Odkaz na obr., na který navazuji-- https://scontent.fbne6-1.fna.fbcdn.net/…
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

13.02.2022 - 14:57
| Filtr
Tedy
1. vzduch2. oheň
3. země
4. voda
Na první pohled.
Pak bych trochu váhal, jestli neprohodit 3.-4.

13.02.2022 - 20:08
| Filtr
Lupi
Tuším už Jung blahé paměti to pojmenoval prozměnu takto:myšlení (vzduch)
cítění (voda)
vnímání (země)
intuice. (oheň)
Což je mi přehlednější, než páně Pankseppovo pojmenování. Tam moc nevím, jak bych to měla přiřadit....takovej oheň (myšlení) může být stejně hravý, jako city (voda,) leda takový chtíč asi zemský (vnímání) - tam se nedá nacpat myšlení, ani city, že.


15.02.2022 - 08:34
| Filtr
LemmOny
1. vzduch, země

2. země, země a jenom země, ...kua je to jasný?

3. voděnka

4. plápolej, plápolej, jen ohníčku plápolej


© 2007-2025 Najdise.cz







.
, ale budiž


Vahách