Zastřeno vírem (i když možná spíš podpořeno :-))


09.07.2021 - 09:02
(Vodnář) mili111
Zastřeno vírem (i když možná spíš podpořeno :-))
Toto vlákno zakládám, na věci, které vás bouchnou do očí...blíží se...probíhají v tichosti a podobně....s tím...že v jiných dobách by se o nich mluvilo asi podstatně víc.
Týká se politiky....ale i přírody, sociálních témat a spol.
Přemýšlela jsem již párkrát...tak zkusím...třeba sem občas někdo něco, co ho cvrkne do nosu odloží.

Dnes mě zaujalo toto:

výňatek: "Nynější první náměstek nejvyššího státního zástupce a aktuálně také kandidát na post šéfa žalobců poslal jako prokurátor před vojenský soud několik lidí, kteří kvůli svému svědomí a víře odmítali sloužit v armádě. Stalo se to jen několik měsíců před pádem komunistického režimu."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…

v této době...trochu mrazivá paralela :23:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
09.07.2021 - 13:05 | Filtr
(Býk) player
A co? Řídil se podle tehdejších socialistických norem a kodexů.
Pád režimu nebyl nikterak předem zřetelnej , v podstatě a teprve někde v srpnu si začali vrabčáci cvrlikat , ale ani tehdy se nečekalo , že to půjde takhle hopem. Variant vehře bylo více i po 17. listopadu. Např návrat k socialismu s lidskou tváří a nějaká konkurenční strana ve sněmovně. Dost podstatná část národa se kapitalismu obávala.

Takže tohle bych vůbec neřešil (kdyby to neudělal , tak by tehdy zavřeli nebo zbalvili funkce jeho). A branná povinnost byla uzákoněna , šlo se z ní vyrvat dost těžko. Navíc tehdy to musel bejt mlaďásek , nový koště.

Jasně - jsme u filosofické otázky , zdy by ti lidé , na kterých zůstaly nějaké rudé kaňky nebo vytetovaný srp a kladivo měli být ve vrcholných funkcích. Ale to Najdise rozhodně nerozsoudí.

A Covid? Ten si žije svůj vlastní život.
09.07.2021 - 13:24 | Filtr
(Vodnář) mili111 » player
Ano...kdyby to tenkrát neudělal...tak by chvíli dělal něco jiného....(nejspíš by si ale nedodělal tenkrát ani školu....a mohli bychom jít do detailů...to nechci....není tématem tohoto vlákna)..... a nyní bych ani necekla :3:
....a úplně zcestné je přemýšlet, co bylo za varianty vývoje.
Stejně jako dneska :3:
22.07.2021 - 09:52 | Filtr
(Vodnář) mili111
nebo...ale to by šlo i zániku civilizace :4:
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
26.07.2021 - 09:41 | Filtr
(Vodnář) mili111
A nebo tohle :39:
https://cnn.iprima.cz/v-san-francis…

fakt je toho tolik....že hodím jen něco...občas...pokaždé z trochu jiného soudku
26.07.2021 - 21:07 | Filtr
(Beran) pimon
No holka jistě je to společenký průšvih, jenže nejsou lidi. Doby, kdy do veřejných funkcí byli voleni vybraní mužové národa jsou dávno pryč. No a jelikož je známo, že úředník nebude nikdy pracovat i pokud by čert na koze jezdil, tak se drží u korejtka a jedno kdo to korejtko zřídil. Zkrátka totalitní ouředník je dnes úředník sluníčkářský a bude plnit nová zadání tak, aby se ve funkci co nejdéle udržel.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »