Dát či nedát?


06.07.2021 - 02:31
(Panna) Vlastik 930
Dát či nedát?
Slovo charita u některých vyvolává pocit ,že to jsou lidé, kteří parazitují na jiných a prostředky vybrané na určitou věc použijí pro vlastní potřebu. Další soucítí a přispějí s pocitem, že je dají na dobro, která pomůže.
Jak tohle vidíte Vy, moji milí na tomhle webu ?
Díky za každé vyjádření. :1:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
06.07.2021 - 08:53 | Filtr
(Rak) Urania
Charita? v tom slava zmysle ako ju vnímam teraz ja - neprispejem, viem ako to je a kde idú peniaze vyberané. Všetci v charite okrem obyčajných zamestnancov majú vysoké mzdy a to nie je charita.
Tiež mi vadí vydieranie na webw - prosím prispejte lebo je postihnutý a pod. toto by vôbec nemalo byť máme predsa zdravotníctvo tak prečo to majú ľudia supľovať.
Taká vec ako je útulok pre zvierata dokonca už sú útulky pre kvety - dajú operovať za drahé peniaze zviera ktoré musí do konca života brať lieky, urobili na operáciu zbierku a potom po čase odrazu veľká prosba aby si niekto zobral toho psíka lebo mu hrozí utratenie. Dostanete adopčné zmluvy na všetko pomaly už aj na hračky len aby sa nemuselo napísať že je to predaj ale darovanie však iba za adopčnú zmluvu si zaplatite.
Aby to nevyzeralo že nemám rada ľudí či zvieratá, milujem ich ale nie opičou láskou, dokonca posledné peniaze som vedela dať na mačku či psa ked ochoreli, ale všetko ma svoje hranice.

Moja charita je taká že dám tomu človeku vtedy ked to potrebuje, viem nikto o tom nevie, nikto to nezverejní ale ja viem že som mu pomohla.
Napr. chlapec ktorý sa nemal ako dostať domov lebo nemal dosť na autobus a šofer ho odmietol zobrať aj na poslednom nočnom spoji.
Alebo som zaplatila elektriku aj ked mi samej ostalo pár drobných ale viem čo obnáša odpojenie a znovu zapojenie - nikdy viac som tu pani nevidela ale viem že vtedy som jej pomohla- nebola to žiadna alkoholička či niečo podobné len sa ocitla v tiesni a mnoho drobného.
Takže ja nedám žiadnej žobrajúcej ruke nič a je mi jedno či je to nejaká charita či žobrák a je mi jedno čo si kto mysli. Prešla som tým v začiatkoch kedy som to nedokazala až som na vlastné oči videla čo sa urobilo s peniazmi za narcisy.
06.07.2021 - 11:18 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Přispívám i pro svůj dobrý pocit, snažím se maximálně ověřit, jestli je organizace důvěryhodná, víc udělat nemůžu. Pokud i přes všechno lžou a peníze končí jinde, je to jejich karma a mě to už nemusí zajímat.
07.07.2021 - 13:14 | Filtr
(Býk) player
Dát.

Protože když cokoli dáváš , tak prostě dáváš. Ze sebe. I když někteří parazitují , to není argument. Pak je otázka , jakou formou a kam dát , to ano. Ale nedat znamená: NE. Moje. Co je mi po utrpení druhých.
07.07.2021 - 13:24 | Filtr
(Střelec) MAGDA
Dávám spíš na zvířata, útulku nebo do zoo, když bylo zavřený. Na Moravu jsem poslala...
Proč? Protože chci, mám na Moravě část rodiny, nic se jim naštěstí nestalo, ale vypadá to tam prý dost hrozně.
Třeba na Afriku nedávám ani bych nedala, už z přesvědčení.
Každého věc.
07.07.2021 - 22:32 | Filtr
(Beran) Háňa*
Když někdo konkrétní potřebuje jakoukoli pomoc a stojí o ni, jsem poblíž nebo se o tom dozvím a mohu, podle svých možností mu pomůžu. Tečka. Je to lidská přirozenost, pomoci momentálně oslabenému. Je to podaná ruka, ne charita.
Charita je pro mě aktivita hlavně pro pocit toho, kdo dává, případně možnost zbavit se věcí, které už nepotřebuje.

A charitativní organizace, ty nepodporuji. Jsou pro mě zbytečným článkem mezi dárcem a obdarovaným, který existuje jen proto, aby se přiživil na účet někoho jiného a ještě byl za úžasného, když nechá něco i pro potřebné. To radši přispěji o to víc přímo někomu potřebnému. Stačí vnímat své okolí, všude jsou lidé, co se zrovna dostali do situace, kdy uvítají pomocnou ruku.
07.07.2021 - 22:38 | Filtr
(Blíženci) cimi
Když mě něco chytne za srdce tak prostě dávám...
Ale to neznamená že nevybírám komu a kam...na tohle si dávám od jisté doby opravdu pozor...
08.07.2021 - 00:43 | Filtr
(Váhy) Jupíí
Přispívám nepravidelně v řádech stokorun, protože bohatá nejsem. Poslední na účet našich vlasteneckých aktivistů, kteří nakoupili asi dvě auta drobného stavebního materiálu na Moravu. Na podvodné účty církví , neziskovek a nadací mé peníze nemíří.
Syn tam jel na dva dny pomáhat, než by poslal peníze.
08.07.2021 - 11:00 | Filtr
(Rak) Urania » Háňa*
tak to vnímam aj ja :15:
08.07.2021 - 16:38 | Filtr
(Střelec) locin12
Dát.
Dávám celkem pravidelně a vybírám si, kam ty peníze zasílat. Co nemám ráda, jsou různé pouliční prodeje jakoby s certifikátem, kde lidi prodávají cetky a končí to bůhvíkde.
Na co jsem fakt háklivá, jsou různý narážky na neziskové organizace. Sama jsem jedné součástí (jedná se o kulturní instituci) a i tady jde naprostá většina nákladů do provozu. Ti lidi, co tomu věnují svůj čas, za to mají pár šušňů. Včetně mě, která tomu řídí marketing. Mám to jen jako malý přivýdělek k hlavnímu příjmu, ale času tam nechám spoustu, protože to je srdeční záležitost.
Kolegyně pak pracuje pro Člověka v tísni, teď vyjíždí do zahraničí. A vím, jak moc úsilí ji to stojí, protože prostě chce pomáhat. Charity a neziskovky jsou důležité, protože koordinují tu pomoc v místě, kde je to potřeba. Nebo si někdo myslí, že se jen tak vybere několik melounů, zaklepe se na dveře lidí v místě, které postihla pohroma, strčí se jim do ruky prachy a řekne "tady máte, tak teď si s tím poraďte"? Takhle to nechodí. Jinde se zřizují nemocnice, školy apod. Ti lidi by ani nevěděli, co s těma penězma. A kdo – zvlášť na ty ověřené organizace – plive jed, měl by se stydět. Že si z těch peněz něco nechávají? No jasně! Z čeho asi tak mají žít oni sami a jejich rodiny?
A nejvíc o tom mluví ti, co ani pořádně netuší, co všechno se za takovou neziskovou organizací skrývá. Že jsou to i různé sportovní kluby, kulturní, spolky zabývající se zdravím, rodinou, vzděláním a mohla bych pokračovat do aleluja. Berou to jen jako pojem, kterým se ohánějí v politických diskuzích.
08.07.2021 - 17:11 | Filtr
(Rak) Urania » locin12
Budem ti oponovať - aj ja som bola súčasťou a videla som do hrnca a veru bolo to špinavé.
Ja netvrdím že každá charita je zlá ale zatiaľ som sa veru nestretla s takou ktorá nie je zameraná hlavne na svoj zárobok.
08.07.2021 - 19:55 | Filtr
(Panna) Vlastik 930
Koncem roku dávám prostředky pro opuštěné psi a kočky do místního útulku v našem městě. Také, když se stanou podobné katastrofy jako ta nynější na Moravě, přispěji pár esemeskami pro dobrý pocit z toho, že jim těma pár korunami pomůžu postavit se znovu na nohy.
Za příspěvky (ty psané) děkuji. :1:
08.07.2021 - 21:15 | Filtr
(Lev) nelahee
Dát.

Teď nedávám...možná budu totiž sama o něco muset požádat :24:

Pracovala jsem pro v azylovém domě pro lidi bez domova. Tak jsem aspoň jeden rok přispívala prací. A opravdu tam mzdy nebyly nic moc, ani vedoucích. Pak už jsem si nemohla dovolit tam být, abych se nestala klientem.
Ale občas se tam někdo v rámci "pomoci" spíš šel zbavit prošlé kosmetiky a krámů.

No a jinak za ty roky v Praze jsem byla asi správná oběť na lovení různými potřebnými na ulici. Jako já vím na co to hlavně měli, na pití. Ale když jsem měla dost pro sebe, dala jsem drobné ostatním a nikdy jsem se neofrňovala. Takže já spíš takové to osobní do ruky nebo kelímku. Jednou chudák postižený se psem stál v průvanu v metru, ten dostal pár stovek, bylo mi líto psa. Vždy přispěju s bolestí v srdci, jak ten svět je nespravedlivý. A nezajímá mě, že si to ti lidi dělají sami bla bla bla...každý se nenarodí do normální rodiny a s nějakou inteligencí, aby uměl v tom světě přežít sám díky sobě, za sebe a tak dále.
08.07.2021 - 21:22 | Filtr
(Lev) nelahee
No a ještě se mi líbí, co už mají některé internetové obchody. V rámci objednávky se může taky na něco přispět. Tak tohle podporuju. Zase teď ne, už dlouho jsem nic nekupovala. Ale granule pro psa jo a tak aspoň něco málo přispěji pro opuštěné pejsky.
08.07.2021 - 23:15 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Urania
Oponovat nebudu, protože je přesvědčená o své pravdě a ani jsem nejmenovala její neziskovku , která určitě není Unicef apod. Bohužel ti, co vyvíjí nejvíc aktivity, sklízí nejméně peněz, ale na to musí přijít, že je otrokářská společnost stále.
Hlavně, až brzy vyleze, co vše za těmi organizacemi je, jakožto obchod s bílým masem a tzn. i dětmi..., pak pochopí třeba návaznost matky Terezy na Vatikán, ale v jiném kontextu než nám je prezentováno.
Byla doba, že třeba na ten Unicef jsem jak ta :48: poslala několikrát, protože mně chodily automaticky složenky a v té době jsem peníze neřešila.

Nic, jdu odsud a asi své příspěvky brzy smažu.
09.07.2021 - 07:14 | Filtr
(Rak) Urania » Jupíí
Nemaž, vidite mo to správne a ani neodchádzaj. Krásny deň :74:
09.07.2021 - 09:36 | Filtr
(Vodnář) mili111
Když mám potřebu...dát...to 100%...když nemám...tak proč :3:
Když mám dost a vidím kam...100%...pokud neznám kam půjdou přesně...ne :47:
Spíš jsem pro jednotlivce...okolí....obec a spol....pak až do širšího.

K charitám...jako neziskovky a spol.....co jsem poznala....v lepším případě jen výdělek pro slušné lidi, ze kterého část zbyde na ten původní účel. Jo...nemusí dělat věci, co jsou jim proti srsti, dělaj něco "pro lidi" co si neuměli zařídit neziskovku...a místo na daně...to jde jinam a maj práci.
Horší...až podvodný...případy vynechám.

Za mě :61:rozlišovat, zda si hojím svědomí nebo mindrák...nebo dávám jen tak a z přebytku a dobré vůle.
A taky...spíš....to co by měl stát (do kterého na ty účely sypu stále)...považovat za jeho povinnost a za to se zasazovat, aby to tak bylo (třeba za pomoci tedy těchto peněz) a ne ho suplovat a předstírat, jak je to milé a dobré....a tím vlastně podporovat charitou svinstvo :61:
Nevím, jestli jsem to napsala pochopitelně, ale co naděláš :61:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »