Závidím ostatním štěstí


30.04.2021 - 11:21
(Lev) nelahee
Závidím ostatním štěstí
Ahoj, jako já jsem prostě musela. Chtěla jsem to dostat ze sebe a nikomu to nemohu říct a přiznat. A chtěla bych znát, upřímně, zda se s tím někdo ve svém životě taky potýká nebo potýkal.
Bude mi už dost let na to, abych měla tak nějak zařízený život. Jenže, když zpětně koukám, já se v tom pořád plácám. Mám největší štěstí v životě, mám syna, kterému zanedlouho bude rok. Je úžasný, báječný, prostě mateřství si užívám. Zdá se mi, že jeho otce jsem měla potkat právě jen kvůli tomu, aby se nám narodil. A to je to, co mě strašně trápí. Chtěla bych prostě normální rodinu, budovat, povídat si spolu, bavit se, vychovávat dítě a tak. Prostě úplně normální vztah a být rodiče spolu. Jenže to nejde. Vůbec k sobě s partnerem nepasujeme a poprvé v životě vím, že vinu má on, vždycky jsem dělala ve vztazích větší chyby já a teď mi přijde, že si to musím vyžrat s někým, kdo je mi strašně vzdálený a nedá se s ním ani trochu mluvit (kdybych na to měla finance, tak odejdu a jsem se synem sama, jenže to nejde a plácat se po azylových domech, nebo tak nechci a zatím je to jedno, jsem i nejsme spolu.)

No a co řeším, strašně moc jsem začala ostatním závidět tu jejich rodinnou pohodu. To že jsou spolu jako pár, vychovávají spolu děti a dělají všechny ty normální věci a třeba si večer spolu sednou, když děti spí a dají si čaj nebo víno, povídají si a mají se rádi. Já to každému přeji, protože si uvědomuju, jak zlé emoce cítím, ale nemůžu si pomoct :((( Ovšem po mých zkušenostech už stejně žádného muže nechci, ale líto mi to je. Tak díky. A nebuďte na mě zlí, já jsem jinak celkem normální a veselá pro syna a v depresích se neutápím. Jen teď vídám venku páry a rodiny na procházce a já to nemám a myslím, že ani nikdy mít nebudu. A vím, že jsou horší věci a mám být ráda, že jsem ráda. to všechno vím,

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
30.04.2021 - 11:32 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Závist by byla, kdybys to druhým nepřála. Přát si něco, co druzí mají, není závist (pokud to nepřevrátíš do podoby, že "když to nemám já, tak ať to nemá nikdo").

Na druhou stranu nerozumím tomu, že "vinu má on". On tě snad donutil, abys byla s ním? Nešlo o tvé rozhodnutí?
30.04.2021 - 12:00 | Filtr
(Lev) nelahee » Žihadlo
Nechtěla jsem psát jak se chová a tak, jak jsem se snažila jen já...to sem nepatří. Byl to prostě povzdech. Ať s ním, nebo bez něj, že jsem neměla to štěstí a už mít nebudu, to co ostatním tak trochu závidím.
30.04.2021 - 12:12 | Filtr
(Rak) Urania
Ja to úplne chápem, každý z nás v tomto dobrom iným závidel, teraz už mám dosť rokov aj na to že už to tak nevnímam. Sú to naše túžby, tak ako písala vyššie - závisť je vtedy ak to nechceš iným dopriať - ak to nemám ja tak to nesmie mať iný.
Prešla som takou etapou života kedy som si myslela že ak sa prispôsobím a zachovám rodinu tak je to ok, no po čase to už vnímam inak. Možno že aj u teba príde čas kedy sa veci začnú riešiť.
Posielam obrovské objatie a hlavu hore, slniečko svieti pre všetkých.
30.04.2021 - 12:16 | Filtr
(Vodnář) mili111
Klííííd...to má skoro každý...jen oficiálně to málokdo přizná :61:..tedy každý v tom svém tématu.

Podle mě to není závist....jen touha(pokud tedy jim nepřeješ, aby se jim to pokazilo...což si psala, že ne)...je to touha po něčem, co potřebuješ víš, že na to "máš nárok" :3:....což si trochu kazíš tím "blábolem" o nechtění mužů :4: (je ti snad tolik?)
A čím víc si budeš nalhávat, že žádnýho chlapa nechceš...tím víc potkáš šťastných procházejících se párů :61:...tedy vypadajících tak :3:...aby ti to mohlo dojít...jak si lžeš do kapsy. :61: :29:
30.04.2021 - 13:22 | Filtr
(Střelec) verka96
Tak určitě máš zkreslený pohled na svět. To že zrovna vidíš "šťastné páry", tak potom nemůžeš vědět, jak to mají doma, co zrovna prožívají. Naopak, spousta lidí nyní ztrácí své živobytí anebo ještě ztrati, ani nemluvím o zdraví, kolik lidí umírá a ztrácí své blízké, nemám na mysli jen koronavirus... Kolik lidí nemá funkční rodinu, nemá děti, neví kam složí hlavu, neví co bude zítra jist... A to už nemluvím o válkách (máme jich plné dějiny) a lidskem strádání.
Už se mi o tom nechce psát, jen bych doporučovala změnit vnitřní nastavení. Být vděčná za to, co máš, osvojit si pokoru, přijmout to co je, přijmout zodpovědnost za svůj život, a taky že krize je běžnou součástí života, atd.
Všechno máš ve svých rukou... ?
30.04.2021 - 14:34 | Filtr
(Váhy) Jupíí
To tě uklidním. Je mně 55 a nemám to zcela podle představ :61:.
Když neřeším muže, tak zas mám u sebe usurpující matku.

Jenže už k tomu přistupuju s větším vnitřním klidem.
Rozumím ti, protože jsem měla děti 6 a 1 rok a byla jsem sice vdaná, ale manžel se odstěhoval na půl roku k milence. Jenže já si ujasnila, že v nefunkčním vztahu nebudu a podala rozvod. Toužila jsem tenkrát tak jak ty, nebýt sama a bylo mně smutno a cítila se jako oběť..., proč?, když vše udělám a ještě se o sebe starám a to jsem nezanedbávala ani sex s ním... Nebývala jsem snad ani ošklivá a o to víc jsem "záviděla" i těm "nehezkým", jo tak jsem to ve svých 26. letech měla postavené. Vlastně i o mnoho let později jsem byla určitou dobu "sama" a bylo mně líto proč to tak je...

Hlavně si přestaň malovat, jak to všude je růžové, často to tak nebývá. Ti, co nyní chodí ruku v ruce ,za čas třeba nemusí. A ujasni si, jestli budeš tu rodinu chtít nebo ne. Muže nechceš, ale s tím stávajícím to už zjevně nepůjde, ten opora není.

Dítě kolem roku (ještě šestinedělí tedy) do dvou let je dle mě největší záhul pro ženu, můžeš se mu plně věnovat, tak si užívej syna a choď na ty vycházky sama, třeba někoho i potkáš, nikdy nevíš, třeba budeme moci i na koupaliště a někam jinam :3:. Chodím s vnukem na hřiště a pískoviště, jezdím s ním třeba vlakem a skoro vždy s někým mluvím :4:, tedy dědečků tam moc není, to je pravda. Tatínkové ovšem ano.

Víš, jsem už dost stará na to, abych ti řekla, že jsem viděla málo skutečně dlouhodobě spokojených párů, ale jsou. Podle mě je to snad zásluha minulých inkarnací. :4:, musí to už mít oba v hlavě srovnané. Většina lidí něco chce a když to dosáhne, tak se to okouká a chce to, co má ten druhý, třeba volnost pro změnu...

Venku krásně, nasávej slunce a drž se. :27: :62:
30.04.2021 - 14:37 | Filtr
(Býk) Korzárka
Nic se tím nezmění, ale říkám si (a omlouvám se), že by "Závidím ostatním štěstí" byla krásná věta do písničky.

Upřímně - nevím, jaké to je. Nevím, co je to normální vztah, rodiče spolu (aniž by se chtěli zabít?), nevím, jak dlouho trvá než si unavení dospěláci najdou čas sednout si spolu na víno, aniž by jeden z nich potřeboval alespoň chvíli pro sebe. Nevím, jaké to je vědět dříve než třeba až po deseti letech, že se s někým máte upřímně rádi. Takže se moc nevžiju.

Co mě zarazilo v textu, je zmínka, kdo dělá větší chyby. Nevím proč, ale žiju v přesvědčení, že pár je "my". Nikoli on, nebo já. A hlavně - je to život. Když vidíš chyby (své i druhých), porovnáváš je s čím?

Mně ti totiž přijde, že štěstí je věcí našeho přesvědčení. Stav, který nám druzí v podstatě nemůžou ani vzít, ani dát.

:62: :84: :68:
30.04.2021 - 15:20 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
:62: Nefńukej, je spousta párů které by spolu nebyly - nemít děti. Fyzická a psychická kompatibilita jsou dvě různé věci (duchovní do toho pro zjednodušení míchat nebudu :14:). Vedle je diskuze, kde si sice partneři rozumí, ale dítě nechce přijít. Zdálo by se, že je to opačný případ, ale je to hodně podobné.
Nevěřím že opravdu závidíš, je to jen smutek. Víš, já bych to viděl tak, že jsi chtěla dítě, ale přirozenou cestou. Ve výsledku sis ovšem zahrála podobnou ruskou ruletu. S tím už nic nenaděláš. Ale postupoval bych stejně jako u umělého - hledal bych někoho, kdo si sedne s Tebou i s malým - neblokuj si to zbytečně a neopakuj stejnou chybu = neslevuj v žádném směru (následky znáš, ale podruhé je dopad na psychiku ještě horší). Držím :15: :15:
30.04.2021 - 16:21 | Filtr
(Lev) nelahee » Korzárka
Tak tady to je :4: a jako je to houpavá veselá písnička, takže při čtení se musí rovnou vesele zpívat (nadsázka a nikoliv vážně) a kratce je to schvalně, tedy žádná ponurá báseň. A vůbec to tak nemám a nechci, aby tyto slova vyřčená zamávala s mou karmou :16: (pokora) Byla jsem totiž s tím svým chlapečkem a pejskem na procházce, je tam fakt krásně a on se furt směje a poznává svět, takže jako úžasné odpoledne.

Závidim ostatním štěstí,
já taky bych si přál mít víc než na cestě klestí
Já štěstí bych teď pohledal
jak já jim závidim.

Závidim to jejich štěstí v životě
já závidim, já závidim, když mám díru na botě.
A já pořád jen chodím spát s hlavou plnou plánů.
A ráno, když se probudím zas jen závidím.

Já zavidim jak ti se maj
a v životě si jen tak plavou
já do života vkročil jsem bohužel asi tou levou.

Já závidim, závidim, závidim ostatním štěstí.

:29:
30.04.2021 - 18:11 | Filtr
(Ryby) MG34
kámen úrazu je tady:

"..tu jejich rodinnou pohodu. To že jsou spolu jako pár, vychovávají spolu děti a dělají všechny ty normální věci a třeba si večer spolu sednou, když děti spí a dají si čaj nebo víno, povídají si a mají se rádi."

srovnávat se s iluzí (a není to skutečně nic jiného než iluze) je cesta do pekel

k tomu (nezdravé) očekávání

předsudky a šablony (..a to víno to bohužel potvrzuje)

- takhle skutečný život nevypadá, takhle nevypadá ani skutečné štěstí - není co závidět - připomíná mi to unaveného udýchaného atleta, který při běhu "závidí" ožralcům sedícím předpisově na zahrádce, kteří se prolévají pívem a nezřízené cpou nějakýma párkama..

ale neměli by spíše ti ožralci závidět jemu?
30.04.2021 - 18:22 | Filtr
(Ryby) thééé
Zkus to otočit - nezávidím, ale toužím :12: a touži a věř...
a věř tomu, že si Tě Tvé vlastní štěstí najde..
záměrně píšu vlastní..
...
čím jsem starší, tím víc vidím, že - není všechno zlato, co se třpytí...nevidíme, co vevnitř zažívají - ty navenek hezké rodiny?
01.05.2021 - 09:07 | Filtr
(Štír) Svá štírka
Přesně tohle jsem prožívala taky, rozvedla jsem se a po různých dalších vztazích jsem poznala, že může být i hůř. :61: Takže dnes jsou kluci velcí a já ráda kamarádím se svým ex manželem. Bydlet spolu nemůžeme a nechceme, ale jako člověka si ho velmi vážím.
Nikdo nemá všechno, jen to tak může vypadat. Takže dnes nezávidím, není mi to líto a jsem spokojená tak jak jsem. No, asi jsem ti moc nepomohla...... :63:
01.05.2021 - 14:56 | Filtr
(Beran) Háňa*
Vinu mají vždycky oba. Tedy, ona to není vina v pravém slova smyslu, protože tím, že jsou každý jiný, se nijak neprovinili. Jen to byla prostě chyba, dát se spolu dohromady, když žijí každý v jiné dimenzi. Chyba obou, každého za sebe.
Na něho se nemáš proč zlobit, to ty sis vybírala otce svého dítěte. Každý je, jaký je, nemá povinnost plnit něčí očekávání. Byl to prostě tvůj špatný výběr.

Dokud budeš odpovědnost za svoje štěstí vkládat do rukou druhým, šťastná nebudeš.
01.05.2021 - 19:58 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Když to máš těžký......napřed musí být jedna spokojená a šťastná sama se sebou a až pak může totéž s někým......mluvím čistě z vlastní zkušenosti.
A takovýhle mužský/ženský si pořizujeme proto, abychom tuto prostinkou pravdu nejen pochopili, ale začli s tím kurňa něco dělat.
Zaměř se tímhle směrem - čím dřív, tím líp, ať si ze synka nedejpámbu nevyrobíš toho prince na bílém koni, který ti tak chybí.
01.05.2021 - 20:10 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
Vy jste super.. :15: :27:
02.05.2021 - 21:26 | Filtr
(Býk) Bé át
V necem podobnem jsem se placala priblizne v te dobe kdy jsme byli v Albrechticich. Venku jsem z toho cca rok. Jine potreby, ale jadro stejne. Mela jsem vysnenou rodinku, ktera ale nebezela dle mych predstav. Tahla jsem za svym idealem, ale ten chlap ne, nesdilel se mnou tu představu a jel si dle sveho, tak jako nijak.

Tak jsem si rekla ze to bude podle me a basta. Vyjeli jsme tedy na par vyletu, po kterych jsem ho vzdy chtela zabit. Protoze ho proste nebavi vyletovani, tak byl jak osina. Uz nepojedem. Okej, jedem k mori. Ja jsem milovnice poznavani jinych kultur, proto nemam problem v pet rano vstat a jit na mistni trh. Ac jsem ubytovana v hotelu s all in, rada zajdu do viru velkomesta a snim neco tam. Taky neslo, museli jsme zpet na hotel, pac tam to bylo zadarmo. Tu broskev, kterou jsem si chtela koupit na trhu jsem si nekoupila, protoze jsem byla zdesena a zhnusena pristupem draheho. Vzala jsem si ji rano u snidane. Poznavani jiné kultury taky nic, protoze moc vedro a vzal si blby boty a mel sedreny nohy. Takze vylety po cr a za morem bez nej, ok. Dalsi zasek, probehlo zalhani, ktere úplně zabilo mou duveru, ok. Dalsi. Povidame si, a po dvaceti minutach se me pta na to, co uz jsme vyresili. Neposlouchal, ale odkejval. Potom jsem zjistila, ze me neposloucha standartne. Zkusila jsem tedy pristup nebudeme se bavit vubec, nevadilo mu to. Ok. Za nejaky cas, ze komunikaci tedy zkusim znovu a zjistila jsem, ze nerozumi tomu co rikam. Ok.

Tak co s nim kurva :61:. Nemame spolecne zajmy, nemame se o cem bavit, nerozumime si, mame deti. Parada. Probehlo i obdobi, kdy me tocil jen pohledem, to bylo peklo. Snazila jsem se najit klady. Je hodny, deti ho miluji, je pracovity. Kdyz mam problem, pomuze mi. Treba ted na mdz odjel po mem telefonatu z prace a hledal nase ukradeny kolo, sel se mnou na policajty. Zucastnil se.

Tudiz jsem si uvedomila, ze by mohlo bejt i hur a setrvam. Protoze ten muj ideal, kterej zahrnuje vic nez ten vyse zmineny zlomek, dost mozna ani neexistuje. Mam dve deti, nebudu honit iluzi idealu, musim a chci veskerou energii nacpat do nich. Vypustila jsem ho ze sveho emocionalniho zivota, řeším s nim jen opravdu nutné veci, chovam se slusne, uvarim mu a udelam svacinu. Pokecam a popravde uz ho ani nevnimam. Respektuju jeho potreby. Respektuji v ramci moznosti i jeho patriarchalni pristup k zivotu, byt jsem v jadru dost feministicka. Spolu, ale bez sebe. Staram se hlavne sama o sebe, neresim uz to, jak bych to chtela a ze to tak neni a ze on to tak chce, nechce. Proste jsem to vypustila.

Potrebuju jeste tak 15 let a pak se zaridim dle svych predstav a budu spokojena. Snad budu jeste k svetu. Jedno vim ale urcite, s zadnym chlapem uz nikdy pak bydlet nebudu a ani zadnej už neprekroci muj prah dveri (krome opravare, kominika apod). Anebo to během te doby chytne uplne jine grady a budu stastna s tim, co mam.

Zkus se mrknout na stránku "zena je laska"
Nejsem toho zadny privrzenec, naopak se mi otevira nuz v kapse kolikrat kdyz to ctu. Ale na zamysleni je to fajn a za zkoušku tohoto se nic neda. Jen trocha důstojnosti, ta se da ozelet (rika nekdo, kdo ji jeste neozelel?)
02.05.2021 - 22:53 | Filtr
(Blíženci) fanik
Píšeš: Chtěla bych prostě normální rodinu, budovat, povídat si spolu, bavit se, vychovávat dítě a tak.

A dále píšeš: Vůbec k sobě s partnerem nepasujeme a poprvé v životě vím, že vinu má on.

Jak to jde myslíš dohromady?
03.05.2021 - 00:27 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti
Muzu te uklidnit, ze tak to ma spousta lidi....
A taky te muzu uklidnit, kolik lidi si lze do kapsy a o harmonii se mluvit neda...zdanlive famtasticky vztahy sou plny hnusu a false....
Kolikrat mi i pride, ze ten kdo nejvic krici jak ma uzasnej vztah to tak spis vubec nema :61:...nemyslim si, ze kdo je spokojenej musi to vytrubovat do sveta...nepocitam pocatecni euforii samozrejme :61:
Nech to plavat...nak to dopadne... :35:
03.05.2021 - 09:41 | Filtr
(Lev) nelahee
ODPOVĚĎ VŠEM

Tak jako přínosnější a oči otevírající diskusi, která je o mě jsem tedy nezažila. Já moc děkuji úplně všem, kteří reagovali. Opravdu nad tím přemýšlím ze všech stran a už to asi nechám plavat.
Nemám ale nějak na to napsat každému zvlášť, i když by se to v tomto případě hodilo, protože nastaly nějaké doplňující otázky a ve mě taky pár bouřlivých reakcí na vaše reakce...ale vše v dobrém po rozložení v hlavě. Já potřebuju čas.

Musím ovšem říct, že si ze svého syna nechci dělat svojeho vysněného chlapa mamánka, nee :61: Už teď přemýšlím o tom, jak si jednou najde ženu a já bych se chtěla dočkat vnoučat a tak a chci z něho mít hlavně dobrého, silného člověka, který si bude žen vážit a který se za mámou bude rád vracet, tedy zachovat rodinu s láskou, ale ať má svůj život (co já bych se starala o dospělého muže, že). A tak si to jeho dětství musím užít, dokud je se mnou.

No a emocionálně se odprostit od chlapa. Vlastně jo, když to udělám i on bude spokojenější, protože už se nebudu snažit o nic a pak přijde ta chvíle, kdy se budu moct zařídit sama pro sebe. Miluje syna, je pracovitý a ve volném čase ať si dělá co chce. Jsem zvyklá si řešit všechno sama, tak v tom budu pokračovat.
03.05.2021 - 09:52 | Filtr
(Rak) Urania » nelahee
Super :30:
03.05.2021 - 10:53 | Filtr
(Blíženci) fanik » nelahee
Žádný cizí muž už tvého syna milovat nebude, dokonce mu bude doma vadit.
Snad si to uvědomuješ, když o tom tak přemýšlíš, možná stavíš své ego nad rodinu?
S egem se dá pracovat a nakonec můžete být všichni šťastní :29:
03.05.2021 - 11:05 | Filtr
(Lev) nelahee » fanik
Moc nerozumím. Moje ego, kde je?? :61: malilinké scvrknuté.
Však já nepíšu, že chci cizího muže. Můj syn má tátu, který ho miluje a já je nechci rozdělit.

A až jednou...budu sama, tak si budu užívat svobody. Víš co, ve skutečnosti možná nejsem párový člověk já se svou naivitou. Rozhodně nechci tahat domů náhradní tatínky. Nikdy. Já už si s chlapama užila dost (a to myslím to, to dobré, to špatné...), nic mi nechybí. Jen jsem chtěla normální rodinu. Ale to už je pořád dokolečka, už jsem toho napsala dost.
A navíc nejsem tedy před nirvánou, super oduševnělá, odprostěná od pozemských obyčejných nectností a tak dále do důsledku Buddha. Jsem prostě jen obyčejná žena, která si taky myslela, že má právo na kousek toho obyčejného lidského štěstí pro sebe viděno subjektivně neobjektivně vlastníma očima a pocity (ano štěstí syn, zdraví, bla bla bla), sobecky to teď ovšem myslím. Ale vnitřně jsem celkem dobrá a to mi možná vlastně úplně stačí. :74:
03.05.2021 - 11:21 | Filtr
(Býk) player
Budu stručný. Použiju citát z OSHOVY KNIHY O EGU: Na vztah máte až tehdy , kdy už ho k životu nepotřebujete.

Vidíš - já to mám úplně jinak. Vztahy v životě pěstuju jen na čtvrt úvazku a neřeším je vůbec , většinou jsem eroticky aktivní samotář. A doslova si tu svobodu celoživotně hýčkám.
Nicméně - nezoufej , život toho nabízí , kdo ví co nebo kdo na tebe čeká za dalším rohem , kam ještě nevidíš , ale kam dojdeš.
03.05.2021 - 11:31 | Filtr
(Býk) player » fanik
Žádný cizí muž už tvého syna milovat nebude, dokonce mu bude doma vadit...¨

Může bejt , nemusí. Znám případy opačné. Kdy se začali lidé milenci nenávidět , ale láska k adoptovanému dítěti zůstala. To nejde takhle paušalizovat. Každý máme jiné vjemy a jiné adaptory citů.
03.05.2021 - 12:16 | Filtr
(Blíženci) fanik » player
Takový případ já neznám...
Příspěvky: 1-25 26-38
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »