Počasí-radary-jak to je?


30.06.2020 - 15:05
(Vodnář) mili111
Počasí-radary-jak to je?
Vyzná se někdo...já vím prdlačku...jen včera jsme já i mladej byli jak kdyby nám někdo nafoukl hlavu a oči vydmul :63:...no a pak jsem se koukla na akt. situaci počasí...kvůli zedníkům...a koukám na kruhy radaru....a půl dne vytrvale....tak nevím...že jsou dle nich řazený mraky je vidět....o tom se se mnou prosím nepřít a radši se kouknout...ale spíš dotaz
...je tu někdo, kdo ví o co přesně jde? Co to vysílá? jak silný?
...a nevšiml si někdo též....asi zřejmě radar brdy...takže někdo v dosahu...což je..jsem koukala od cca Aše po....no protáhněte si kružnici na druhou stranu :4:
100% Praha a okolí

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
30.06.2020 - 16:25 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Jestli Ti to k něčemu pomůže, tak tady máš pár dat z netu. Můžeš třeba dál pátrat po frekvencích, jestli na Tebe mohou mít vliv.

Technické parametry
Snímky z českých radarů, které jsou zpracovávané na pracovišti Českého hydrometeorologického ústavu v Praze Libuši, mají horizontální rozlišení 1x1 km. Vertikální rozlišení činí 0,5 km a radary snímají srážky až do výšky 14 km. Oba radary jsou od společnosti Vaisala a frekvenci mají 5645 MHz (Skalky u Protivanova) a 5630 MHz (Brdy). Průměr radaru je 4,5 metru. Oba radary měří na vlnové délce 5,3 cm a jedná se o dopplerovské radary. Dopplerův mód umožňuje měřit rychlost pohybu srážek. Měření je založeno na skutečnosti, že rozdíl mezi frekvencí vysílaného a odraženého mikrovlnného signálu je přímo úměrný rychlosti pohybu srážek.

P.S.
Meteoradar nevysílá neustále. Vysílá signál po 5 minutových (nebo i delších) impulsech. Už jen z této podstaty ve srovnání s wifinou doma je to naprosto směšná hodnota ozáření.

P.S.2
Ty kruhy jsou běžné chyby v odrazech. Mraky podle nich opravdu řazeny nejsou. :3:
30.06.2020 - 18:08 | Filtr
(Rak) Urania
Tak ja neviem odpovedať na radar aj ked súhlasím že naše wifi je horšie.
Posledný týždeň je pre mňa nesmierne ťažký, všetko čo musím urobiť fyzický je pre mňa obtiažne, ku všetkému sa doslová musím dokopať. Bolí ma stale hlava a hnusne - ale nie je to bolesťou ale nejakým tlakom v tej hlave, akoby sa mi každú chvíľu chcela rozletieť na drobné kúsky - dokonca som ju šamanským spôsobom nechala aj vybuchnúť ale nič sa tým nezmenilo. Myslela som že mám znovu vysoký tlak, jasné že mám tlakomer doma ale ja ho nemám rada a išla som k lekárke a ona mi odmeria tlak a povie mi aký mám ukažkový tlak. Ak to už dlho neviem spracovať tak sa idem pozrieť na tu Schmanovú rezonanciu a tam je to vždy podľa môjho tela. Nezaujímam sa o to a teda neviem ako to funguje ale viem že ak je vysoká tak to moje telo cíti, len čo trochu klesne odrazu telu odľahne.
30.06.2020 - 19:03 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
áhá...takže....když bys měl čas se kouknout z 28 na 29 ...okolo na radar normálně na chmi...tak ty kroužky ve kterých jsou seřazeny mraky ... nesnímají mraky...ale je to vlastně chyba v odrazu....takže radar snímá, ale snímá jinak?...jsem z toho zmatena....normálně snímá standartně a vykresluje ...a pak najednou kruhy ?...se v tom neorientuju....bych ti to o printskrinovala...jenže pak mě to PC nechce poslat do chatu(jakože četu...ne na chatu :4:)

PS: proto wifinu nemám...bo..když jí zapnu...poznám....jeden z nejdůležitějších podnětů pro odchod do zapadákova....v Plzni se mi furt žhavila palice...no nejpřesnější popis je zevnitř divně teplalo tělo i hlava :4:....prosím nezaměňovat se sugescí....dlouho jsem to neřešila...než mě to došlo :4:
30.06.2020 - 19:36 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Urania
Schumanovku jsem chvilku sledovala...a zdá se mi, že to není ona...nevím jistě....dokonce některé dny, kdy byla zvýšená jsem se cítila dost dobře....jenom asi 2x jsem to poznala....a to bylo spíš jako taková až moc nervózní aktivita....a to bylo jak vylítla někam...neměřitelno kam :4: ...nějakej výpadek měření tam i k tomu byl...cca před měsícem?
Jinak ale celkově poslední dobou bych řekla...že je to taková pračka...no a teď najeli na ždímání zbytků :61: :85: :43:...ale možná je to jen můj pocit.
PS: zatímco se všichni transformují o stošest a začínají vnímat ty energie....a nemohou cokoli a spol.......já mám pocit, že konečně je mi hodně věcí fuk....i obchoďák vcelku v klidu...s některými nemusím dlouze vykecávat...ale každý má něco zajímavýho :4:....zas :32: :25: :61:
30.06.2020 - 21:15 | Filtr
(Rak) Urania » mili111
No? prinútilo ma to pozrieť moje tranzity, nakoľko to mám nesmierne napraskané tými červenými farbami tak radšej nepozerám - ale na tu moju fyzickú slabosť a bolesť hlavy môže mať veľký vplyv ta nešťastná trojka Sa PL JU ktorí stoja na mojom Cheironovi a sú v opozícií na Slnko a Uran a v kvadratúre na Neptun, takže sa už ničomu nedivím - len toto bude dlhé predlhé.
Wifi mám a stále som z toho nešťastná ale dovoľuje mi to sedieť aj v inom kúte domu, takže zatiaľ vyhráva aj ked neviem dokedy.
30.06.2020 - 21:28 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Urania
Tak jedna wifina...pokud je opodál...asi nejni tak strašná...ale když se to v bytovce sejde a kus naproti jsou takový ty vysílače (nebo přijímače...vím prd...asi obojí)...je to palba :4:
30.06.2020 - 21:56 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » mili111
Radar nesnímá mraky, ale srážky, odráží to kapky vody, případně sníh. Mraky na radaru vidět nejsou.
Ještě máš možnost, že když se otevřela nebesa, tak do té vody Pámbu hodil kámen a udělalo to kruhy, což radar radar chytil. Vlastně je to možná důkaz existence Boha. :3:
30.06.2020 - 23:02 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
A já měla za to, že mrak je vlastně shluk vody...takže on to umí rozlišit. No asi jsem ho měla za chytřejšího...radara :63:
A ty mraky (oblačnost) měří tedy něčím jiným?
Jdu to proštudovat..a příště...až budu zas mít hlavu jak kopačák a budou se mi valit bulvy...kouknu na radar :4:....ale jestli nebude voda...neuvidím to....
....takže on by teoreticky měl jet stále...jenže kruhy jsou vidět jen někdy....někdy prší a on nic...tedy většinou (prší a on nic)
jsem zmatena :63:
01.07.2020 - 01:19 | Filtr
(Váhy) Buddha/2
Aktivní radar vysílá krátké (ale velmi silné) impulzy a měří čas, za jaký se vrátí (vééélmi slabý :4:) odraz. Z toho se vypočítá vzdálenost objektů. Samo že neměří ve všech směrech současně, ale je parabolou směrovaný do úzkého paprsku. Pokud chceš dělat přehledovou mapu, musí se otáčet. V podstatě stále skenuješ prostor, který tě zajímá - výsledek vidíš na obrazovce, kde díky dosvitu zůstává stopa. Voda (na rozdíl od kovů) toho moc neodráží, proto není dosah bůhvíjaký. Nevím, ale asi ani přesnost nebude nic moc, protože v atmosféře jsou různé proudy a vrstvy s různou vlhkostí (+ mraky) a pokud bude např. pršet ze dvou mraků za sebou (ve směru paprsku), bude těžké určit kvantitu srážek. Dalo by se to zpřesnit údaji z více radarů, ale nejsem meteorolog takže víc toho asi neřeknu :20:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »