Tipy pro návrat zdraví kostí


01.03.2020 - 15:16
(Blíženci) eau
Tipy pro návrat zdraví kostí
Nevím jak to popsat. Prý mi chybí v kyčelním kloubu kousek kosti, něco jako pseudocysta, tedy dutinka. Přišlo se na to náhodou.
Shodou okolností jsem se před časem bavila se zubařkou, že třeba i u paradentozy je ta kost schopna dorůst, pokud se o ni stará.
Ale jak?
Co jsem se ptala, tak mi bylo doporučen vitamín D a vápník.

Nevíte ještě něco o dalších možnostech? Nebo v jaké formě to doplnit? Trh je plný léků :32: a vím, že je u spousta šikovných těloléčitelů :84:

Děkuji :17:

Příspěvky: Všechny | Pat

Řazení:
16.05.2020 - 18:40 | Filtr
(Ryby) Pat
Kosti jsou živý orgán. Neustále se odbourávají a zase staví. Podílí se na tom velké množství faktorů. Samozřejmě na stavbu potřebuješ materiál - základní je vápník, hořčík (to už se tu psalo), ale i fosfor. Potřebuješ i to D.
Pokud máš ale problém, je potřeba vyřešit jeho příčinu. Když nebude příčina, kost se dobuduje a stavebním materiálem to můžeš podpořit. Pokud jsi mladá, jinak zdravá, měl by ti stačit materiál ze stravy. Vit..D má naše populace sice všeobecně docela málo, ale je třeba mít na paměti, že se rozpouští v tucích, takže pokud ho budeš mít moc, neumí ho tělo vyloučit (hladina se dá stanovit laboratorně z krve - je to dost drahé, ale v tvém případě by si to doktor pro pojišťovnu mohl asi zdůvodnit, abys to nemusela platit sama). Během letních měsíců se v drtivé většině neordinuje ani lidem s osteoporózou (celkově prořídlé kosti). Co se týká doplnění minerálů je dobrý Biomin H (jsou to vlastně drcené vaj.skořápky, jen kvůli tomu nemusíš baštit i tuny vajec a je to čisté, neriskuješ salmonelu).
Pokud nebudeš mít jiné potíže s kostmi, moc bych se tím netrápila. Ona se doopraví sama. Musíš ji ale i zatěžovat (stačí běžná aktivita + sportování dle vlastního zájmu).

Z jiného pohledu - kosti představují naši pevnost, stabilitu - je otázka, co kdy tě podemlelo. Podkopává někdo tvou stabilitu? A udržuješ stále v sobě onu bolest, křivdu, zranění, ...?

K utěšení - znám klučinu, kterému "vykuchali" velký kus kosti kvůli nádoru a je úplně ok. Ani nebral žádné doplňky.
26.05.2020 - 11:53 | Filtr
(Blíženci) eau » Pat
Děkuji :17:
Já právě ani nevím odkdy tam tu "díru" mám, zjistilo se to fakt náhodou, takže těžko říct co z toho všeho co mě podemlelo to bylo x) ale stabilitu si umím podkopat i sama :14:
Takže to tak pozoruju i po té psychické stránce a nacházím si v tom svou cestu...
Biomin H jsem také objevila :15:
A přidala jsem víc toho pohybu a protahování, myslím, že to má efekt, cítím to na celém těle i na postavení kyčlí a tak i na tom, že když se pár dní nehýbu tak to na těle cítím, jakoby si říkalo znova o pohyb...
A díky za povzbuzení s tím klučinou : )


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »