Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky: Všechny | mili111

Stránka: 1 2 3 4 5 6
Řazení:
26.11.2017 - 08:42 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Sosna zvlčelý
Já četla.....a říkala si....ten Sosna je tak moudrý....

a pak koukám Thor Heyerdahl :4: :61: :4:
takže.....joooo......ten Thor je tomu asi blízko :1:
22.01.2019 - 15:38 | Filtr
(Vodnář) mili111
Tak jak tady sleduji diskuzi - je zajímavé, že všichni pitvají okolní státy a zřízení a směry. Stále dokola- kdo je špatný/dobrý (jde špatně/dobře).

Přitom už je vcelku jasné, že jednotlivec nepotřebuje sledovat a porovnávat, kdo co a jak dělá špatně nebo dobře, ale jít dle sebe.

Nemělo by to být vlastně podobně u rodiny- SVJ-města-státu atd.atd?

Takže se odpíchnout od toho, co chceme a přijde dobré nám - a je jedno, co kdo a jak.
Tedy jedno do té míry, kterou můžeme ovlivnit- pak nastává reakce- ale zas podle nás.
A historii do toho asi nemá cenu tahat- tedy alespoň tu "novodobou".

Možná, že se shodne jen na tom, že se na ničem neshodneme- a pak tedy dostaneme za uši- a je jedno od koho- to už se nějak zařídí ať tu vybereme kohokoli :4:
15.02.2019 - 10:59 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Deam
str.42 příručky je fakt...no..."noukoment" :63:
15.02.2019 - 11:22 | Filtr
(Vodnář) mili111
Sice trochu od věci...ale ne úplně.
Právě jsme tady se synem probírali, jak bude vypadat ten kolaps(krize).
Napadlo nás několik variant...on měl několik připomínek, které já, ve své "starobě" (zkušenostech omezených zážitky a spol.)nevidím.
Shodli jsme se asi na 3 variantách ....z nichž ta apokalyptická by přišla spíš až po tom, co zas zkrachuje jedna z těch 3.
Že se něco blíží a vypadá nevyhnutelně, je skoro jasný.
Může to být ale, na nějaký čas, třeba zas jen 2008rok...příklad.
Bylo by zajímavé,jakou kdo má představu...nebo připouští možnost nebo tuší či dokonce vidí :22:.
Bylo tu už někde? Takhle nějak zestručněle za a)b)c)d :63:
Třeba by z toho bylo jasnější, kam to vede....pokud by byl dostatečný vzorek :61:
15.02.2019 - 21:20 | Filtr
(Býk) Deam » mili111
Je to výživné. :)
19.02.2019 - 16:07 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
Povídej!
04.03.2019 - 18:53 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Lupi
Už zas jsem našla...povídej....vůbec nevím o čem :63:...zas jsem zapomněla o čem byla řeč...nebo nepochopila :4:...tak ráda bych...ale vím prd o čem :4:
(projela jsem vlákno...buď liknavě...nebo je něco umazáno...ne mnou...já nemažu...bo z mazání mám pak zmatek...nejen mého) :29:
07.03.2019 - 17:41 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
No já myslela tu představu :4:
Čtu takové ty sborníky, co píšou lidi kolem Bárty a Institutu 20:80 - ohromně zajímavý, ze všech oborů. Shodujou se, že to vůbec nemusí být kolaps, pokud na to budeme víceméně mentálně připraveni. Potíž je, že ani tito odborníci svých profesí nemají tušení, co přesně, kdy přesně a jak přesně. Jediné, na čem se shodli je, že když už, tak to bude fofr - jako lavina. Furt to drží, furt to drží a pak spadne kamíneček a bumho.
V tom prvním sborníku je skvělý rozbor počátků války na Balkáně o Matyáše Zrna - ale fakt skvělej, žádný grafy, samý příběhy.
Mně tahle atmosféra hodně připomíná poslední roky před plyšákem - takový dusno před bouřkou, všichni už úplně vytočení a současně napůl rezignovaní.
Tu sobotu si pamatuju jako dneska - bylo hezky, navečír a klábosili jsme se sousedy na ulici - když se jeden přiřítil, oči navrch hlavy a prej "na národní mlátěj tu študáckou demonstraci" Přesně si pamatuju, jak jsem začla po tý ulici křepčit a vykřikovala jsem "a komouši jsou v prdeli" a sousedi na mně zírali :4:
Takže si myslím, že poznám, až ten kamíneček spadne- jenže to už stejně bude pozdě na všechnu přípravu :46:
18.03.2019 - 17:39 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Lupi
Jo...ahááááá...tohle :4:

Tak to radši ne....bo mám za to, že vyslovení není žádoucí....může se to uchytit někde...někomu...a hnízdit. Kdepá :3:.
Dodám tu mladýho...která mě nenapadla...tedy jenom kousek (jeden bod)......nebude již třeba podivných důchoďáků
.....jelikož nouze a snaha o přežití -(ve významu....jako více pokolení si více vypomůže....mladší pracují...starší hlídaj děti...zahrádku a spol....sdružení financí a výpomoc při výpadku práce jednoho) - po krizi, až se přestane uměle vytvářet hospodářský růst, způsobí opětné stmelení rodů....a mohlo by se snad stát, že tito již budou posílení o vědomost, že není dobré dělat ze sebe něco lepšího, že majetek vlastní a ostatní maj míň a zároveň zas návrat k pěstování.
ATD...co z toho vyplývá.
Proč ne....že.
Zamýšlela jsem se nad důchoďákem ... pro nás nestandartní jedince...že bych založila...bo mám nabídku financía a on jakože budoucnost za 10 let :63:...a tohle by se mohlo stát :4:
18.03.2019 - 18:39 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
Podobný důchoďák vymejšlela moje oblíbená MArtina Kociánová už před lety - že by sdružila do jednoho baráku opuštěný staříčky a děti - to se mi líbilo. Jestli to ovšem zrealizovala, to už nevím.
Já bych přihodila ještě zvířata - a máš panečku parádní komunitku.
18.03.2019 - 20:07 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Lupi
No...přesně....chtěla jsem to namíchat a podstata byly právě ty zvířata a jemně postižení....výpomoc navzájem a důchodce jdoucí za svým zvířátkem a vědoucí, že když nedojde a nenakrmí....
no mám to v hlavě cca 10 let....jenže nebyly kopějky a dotace nebrat (bo pak to jede v režimu, který nebrat)....no a teď se ukázal bohatý sponzor....jenžeéééé...jsem o 10 let+- jinde a chtěla bych mu to vrátit...a ....dalších x :3:...nechám uležet a uvidím :3:
18.03.2019 - 21:55 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
Jednak. Druhak děti se můžou chodit nechat hejčkat a trochu rozmazlovat, staříci se osvěží dětma a nemusejí trudnomyslnět mezi samýma starýma.....a ty zvířata tomu dodají korunu.
Fakt pěkný.
21.03.2019 - 09:49 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Bosch
Jo...a chodníky zametají povětšinou jen ti, co nezvládli život a zacyklili se do socek. :61:

A v továrně ti PC vyrobí povětšinou jen ti, co jsou nevědomí a zacyklení v nesmyslné činnosti. :61:

atd...atd..atd.....

Jen někteří jsou tak moudří, že to jen pozorují, a jsou nejlepší :61:...a čekají kde se uchytit, aby měli to své.

PS: neber osobně....jen to ve mně tuto odpověď vyvolalo.....jelikož nesdílíš až tak podrobné detaily své existence (což chápu)....nemohu vědět...jak se toho zúčastňuješ....takže klidně to mohlo být mé :3:
21.03.2019 - 13:27 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » mili111
No myslíš že to je nějaká bohulibá práce pro společnost informovat z vlastní vůle ostatní o tom kdo si kolik kde nakradl?
To jsi zametače chodníků a výrobce PC urazila.
25.05.2019 - 09:40 | Filtr
(Vodnář) mili111
přidám to sem...nechci zakládat nové vlákno..a je to myslím k tématu :4: :63: :47:

https://www.ceska-justice.cz/2019/…
23.07.2019 - 09:01 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
Chytrý dotaz :4:....zas po čase. :61:

Jak vzniká pedofílie?.....Jak vznikne člověk, kterého uspokojí malé "nezralé" (čisté) stvoření a ne stejně starý jedinec.
Co jim chybí? Co u těch dětí hledají a jak se jim to přihodilo.

:63:
Autorovi vlákna: vím, že trochu od tématu, takže klidně smaž, když budeš mít pocit, že ti to nesedí :3:...ale pro mě je všechno propojený....tak sorýýý.

A k tématu :47:.....vůbec nevím, zda tento marasmus patří k "vývoji", který je řízen nějakými cykly, aby se to stále podobně opakovalo, jelikož takové věčné školení....nebo.....máme šanci zas o kus výš.....nebo....děláme, jen co máme v programu....nebo....dalších pár variant včetně všeho v jednom čase a hra :4:

a navíc lidé maj strašně krátkou paměť a jsou tak manipulovatelní (většina).
Včera jsem např. slyšela pořad o počasí, ve kterém zaznělo toto: "Ano jsou vedra a je slunce a někteří pamětníci říkají, že takové to nebývalo. Jde o to, jestli to nemají zkresleno a jen si nepamatují, že to tak bývalo. Takže nejspíš je toto počasí podobné tomu kdysi."

HA...nejsem debil :22:
...si pamatuji detailně, kdy se začalo měnit.

Ale hned jsem slyšela reakci...."No je to možný, dřív taky bývalo horko". :39:
Už se ani nehádám...nemá to cenu.
A mladí...kolem 25+- už si pamatují jen ti, kteří chtějí....ti ještě chytli posledních pár jar a spol.....ti mladší už nemohou vědět. :29:
23.07.2019 - 22:51 | Filtr
(Panna) Wiké » mili111
kastrace matkou, kastrace otcem ...
neříkám, že to měli lehké asi,
ale ty rodinné poruchy lze terapií napravovat nebo aspoň pojmenovávat, vytahovat na světlo, ošetřovat, znovu prožít ...
ale ne zapouzdřit a ještě je opěvovat.
24.07.2019 - 23:01 | Filtr
(Vodnář) Anilah » mili111
Vznik pedofilie je otázka spíš pro psychologa - nechci tu plácat nesmysly. Ale myslím, že to může být i kulturní záležitost - muslimové mají vzor v úchylovi, který se oženil s šestiletou a za sexuálně zralou považoval dívenku v devíti letech. To, co ve zdejším kraji byla dosud úchylárna a pedofilie, u nich je prostě (sice zvrácená) ale norma.
Což může zase souviset s jejich zvráceným pohledem na ženu jako apriory nečistou atd.
Zkus se optat na nějakém pedofilním fóru, určitě nasbíráš spoustu zajímavého materiálu...
Pak se případně poděl. :D

***

Počasí před 60 lety si pamatuji nepřímo díky paměti rodičů, kteří tvrdí, že krom pár teplých dní většinou celé léto propršelo. Hydrometeorologický ústav sleduje průměrné srážky a teploty a jasně jejich tvrzení dokládá. Digimládež a generace analfabeta by neměla mít problém si to najít.

http://portal.chmi.cz/historicka-da…#
29.07.2019 - 17:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » mili111
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Psyko, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
"Ano jsou vedra a je slunce a někteří pamětníci říkají, že takové to nebývalo."

Nebyvalo. Otepluje se, globalne, mluvi se o tom 40 let a ted to zacina byt videt.

Napr. mezi lety 1900-1919 bylo v Praze v cervenci namerena teplota +30°C pouze 24x za tech 20 let. V dnesni dobe je to temer standard pro jeden cervenec.
10.09.2019 - 19:49 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Wiké
JJ...sbalím narychlo pár dětí a minimum věcí (v lepším případě) a celá uvědomělá budu pociťovat svou vyšší existenci pod stanem v lágru....a sledovat prapodivný vývoj možností mých dětí.
Nevim nevim :63: :3:...i to myslím stačí :28:
10.09.2019 - 20:16 | Filtr
(Panna) Wiké » mili111
:1:
asi tak, zen na všechno nepomůže
03.11.2019 - 09:21 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Deam
02.11.2019 - 15:02
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Veřejnoprávně o umělém ovlivňování počasí. ;)

https://ct24.ceskatelevize.cz/nazor…


tak schválně, jestli se tu najde ještě někdo, kdo nás nazve konspirátorama :61:
a chemtraily nesmyslem :4:...když jim to napsali ofiko na čt

jen nevím, zda je to zrovna zadostiučinění :41:
v některých případech bych radši byla za blbečka :32:
03.11.2019 - 09:42 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Lupi
Jak jsem tam chvilku byla a vnímala ...ti původní (nedovežení v jakékoli poslední době) si děsně zvykli na pohodlí a jednoduchost a dostatek peněz....díky tomu není problém podpořit kohokoli...jich se vlastně až tak nedotýkalo...a jéééé :39:...už na ně došlo.
Ale migranti jim vadí jen tam, kde je jich hafo...některé části to vůbec nezasáhlo. Zato nádraží a některá tur.zaj. místa na sebe upozorní těma maníkama s kulometama.
Tuším, že jsou opravdu ochuzeni o tu okupační náladu a zážitky....neumím si představit, co tam bude.
Je tam ale dost"uprchlíků" z dob před 15-20 lety a jejich děti už jsou zas jiný a je to spíš čl. od čl.....ale většina jich žije třeba napůl ze soc. dávek (a ty jsou jak zdejší výplata)....nicméně s rodilými vychází dobře.

Největší problém jsem osobně měla s tím jedním druhem lovců v džípech...a to byly rodilí venkované prostého původu....chlastající a povykující bažantonaháněči :61:
A bydlela jsem u lidí, kteří byli původně jeden odněkud z iránu a druhý z..ty jo...nevím...no divoký, tmavý ...z víc dětí...osudy fakt drsný...a ti byli v poho., vcelku skromní a nevím, zda by se po nich ta vlna odporu k jiným nesvezla :63:
Není to jednoduché a přímočaré....zas asi bude záležet na lidech...jako tady při vyhánění Židů,Čechů a pak Němců...ach jo.
14.11.2019 - 11:34 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
To je drsný...ti veselí lidé hrající si ve školkách.
Když jsem o tom četla, byly tam jakési evangelické a katolické školky v Belgii a Švýcarsku a někde jinde na západě(nevím už kde..nepamatuji si)....o Česku jediná zmínka...tak si pamatuju, že jsem si řekla hurá...tady jsme normální...hmm :22:...tak asi taky ne :63:
20.11.2019 - 13:10 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Wiké
Žádný jsi :47:...jste na řadě :63: :61:
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-143
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »