No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od konce: / 11 

Řazení:
12.07.2018 - 07:08 | Filtr
(Štír) Nalani » desire77
Ano, přesně, ta voda je hodně důležitá. Co jsem kde četla, tak holky mají hodně problém s lupy u tvrdé vody. Když jsem hledala příčinu, tak jsem se často i dočetla, že když se holky třeba přestěhovaly (jako já) někde (do hor) kde je tvrdá voda, tak začaly mít problémy.

Jj, to je pravda s tím žloutkem. Fakt funguje jako kondiš, to se mi na tom líbilo. Ale jak jsem psala u Khali, ta "vůně" mě brzo přestala bavit :4:
12.07.2018 - 07:05 | Filtr
(Štír) Nalani » Deam
Díky za příspěvek. Jsem ráda, že se ozval nějaký muž :4:

A vlastně, z jaké důvodu jsi přešel na mytí vodou? Byla to jen "lenost" nebo to mělo zdravotní důvod?
12.07.2018 - 07:01 | Filtr
(Štír) Nalani » .
V tebe jsem doufala, páč jsi zmiňovala neem v nějaké diskuzi o lupénce.
Já mám poslední dobou lupy a přisuzuju to tvrdé vodě na baráku. Od té doby problém. Takže zkouším co se dá.

Jak ten esenciální olej používáš? Já bych ráda třeba růži, ta mi začala hodně vonět.
Jinak s tím jílem jsou ohlasy takové 50:50 co se týče spokojenosti. Slyšela jsem, že dost vysušuje. Ale možná to jistí ten argan. :25:

Další otázka. Jak často si myješ vlasy? Já jsem měla vždycky dost mastné a několik let jsem si je myla denně. Teďkom co 2 dny, někdy se snažím vydržet (třeba přes víkend, když nikam nejdu) třetí den, ale to už jsou hodně mastné. Chci to právě dopracovat alespoň na mytí 1x týdně, ráda bych interval prodlužovala, ale i tohle by byl úspěch :27:

Jinak ta směska je skvělá, kdysi jsem jí měla. Ale jak jsem měla ty mastné vlasy a myla jsem se normálními šampony, tak jsem to musela střídat. Když jsem si například umyla 3x vlasy práškem, tak už byly mastné a neměla jsem je pořádně umyté. Teď je situace jiná a přemýšlím, že si to zase koupím a budu to různě střídat.
U vajíček mi vadí to, že jsou cítit...
11.07.2018 - 23:29 | Filtr
(Rak) Áta22
Ořechové listí, kopřiva, bez a listí z kaštanu a březové listí - udělat odvar :1:: někde jsem vyčetla od M. Treben; pro brunetky a chvilku i praktikovala, a vlasy byly nádherné, zdravé a lesklé, ale lenost zvítězila.
11.07.2018 - 22:52 | Filtr
(Panna) mikiduc
Bezmála 60 let si myji vlasy obyčejným březovým šamponem. Důležitá je výživa zevnitř. Vlas vyrůstá z vlasového folikulu, který se nachází v pokožce hlavy v hloubce až 4 mm. Tento váček je vyživován skrze malé cévky, které spolu s krví přivádějí do folikulu výživu. Zde probíhá „stavba“ vlasového vlákna. Na množství a kvalitě živin závisí výsledná kvalita a pevnost vlasů... :3:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
11.07.2018 - 22:36 | Filtr
(Býk) desire77
Já už pár let jen voda plus jeden žloutek na vlasy dlouhé pod pas. Teda do týdne chci po 20-ti letech ostříhat, aby si vlásky dáchly :), ale myslím, že ani nejde o to, jak dlouhé jsou, protože je to asi hlavně o tom, vmasírovat žloutek k pokožce hlavy - a na to fakt jeden žloutek stačí - a odtud už se to pak prstama roztírá do vlasů, které ve finále stačí umýt vodou. I když někde je voda měkká jinde tvrdá... což bude hrát asi roli.
Co jsem u žloutku hlavně ocenila je to, že funguje i jako kondicionér. Já mám takové ty rovné jemnější vlasy, co se jinak dost cuchají a umýt si vlasy bez kondicionéru pro mě bylo dřív nemyslitelné. Teď je to paráda, stačí trochu déle vtírat a roztírat a vlasy jsou fakt super.
11.07.2018 - 22:00 | Filtr
(Býk) Deam
Voda, nic víc a kupodivu jsem ještě nezplesnivěl. :4:

Ne že by to byl nějaký zázrak, ale je to rozhodně lepší než dříve se šampóny. :)
11.07.2018 - 21:57 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Jojo, k šamponům už se rozhodně nevrátím. Mám teda doma tuhý šampony od Naturinky, ale i když jsou přírodní, tak jsou to zásaditý mýdla, takže na vlasy nic moc.

Aktuálně myju marockým jílem s arganovým a esenciálním olejem, oplachuju jablečným octem, případně kombinuju jíl se šťávou s citronu. Nemůžu si to vynachválit, vlasy krásně rostou a sílí. Za nějaký čas asi přejdu jen na mytí vajíčky. A taky odzkouším tu směsku z 36 bylin z nopoo shopu. :1: Bo kolik jich tam je. :4:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Úplněk ve Lev Lvu
ukázat kalendář »