Obrazce v horoskopu


28.10.2025 - 19:19
(Střelec) verka96
Obrazce v horoskopu
Ahoj všichni,
chtěla bych volně rozvinout diskusi na téma obrazce v horoskopu, jako např. drak, velký trigon, prst boží (YOD), velký kříž apod. Ani všechny neznám. A jestli znáte také lidičky ve svém okolí a pozorujete na nich, jak se projevují, jaké mají výzvy v životě, osudy apod. :68:

Našla jsem tady na najdise draka v horoskopu tibetského dalailamy:

https://osobnosti.najdise.cz/zivoto…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 5 4 3 2 1
Řazení:
24.11.2025 - 13:09 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
Díky Lupi, taky to tak chápu.
24.11.2025 - 13:09 | Filtr
(Střelec) verka96 » MIKULAS
Jak píšete: Nakolik dovedu, držím se tématu.
S vírou v existenci lidské Duše, která je sice němá, ale rozumí naprosto všemu. Naslouchá a promlouvá, stejně jako Stvořitel.

Proč myslíte, že Duše nemůže být součástí obrazců v horoskopu? Je součástí všeho, jen jen otázka, zda a jak se u každého jedince projevuje v bdělém stavu. Určitě mimo jsou lunární uzly, které ukazují cestu Duše.

Mikuláši, co byste řekl o člověku narozeného v roce ohivého Zajíce s duší kovového Tygra v Československu (1988)?
24.11.2025 - 08:55 | Filtr
(Blíženci) Lupi » MIKULAS
Mikuláši, obávám se ovšem, že prakticky jakékoli úsilí, aplikované na praxi, zůstává neúplné. Šedivá jest teorie, však žití strom se zelená. Nejspíš je to tím, že "praxe" (neboli život sám) se neustále slučuje a štěpí, rozpadá a zase skládá tak, jak mu to zrovna připadne výhodné, nebo zajímavé. Nevejde se nám do žádných škatulek ani teorií. Ba dokonce i když zachytíte nějaké vlákno života a pokoušíte se nahmatat celou jeho délku - i tehdy jste namydlenej a takříkajíc v pérdeli. Protože ono se vám to za chvíli buď ztratí mezi prsty, nebo rozdělí do desíti, nebo změní v něco jiného................my se snažíme alespoň zachytit nějaké ty opakující se vzory. Jako kdybyste tkal koberec - zblízka vidíte jednotlivé nitě, ale ne ty obrazce. Tak poodstoupíte - a zas vidíte vzor, ale ne ty nitě. Jsou lidi, co prožijí život s nosem v tom koberci a budou se s vámi do krve hádat, že svět je změť zmatečně propletených čáreček.
Já považuju za skvělé už jen to, že jsme tady pár těch, co vidí alespoň nějaký ten vzor, vzorec. Ať už se dívám svýma očima, vašima, nebo kokokoliv jiného. Vždycky je to trochu jiný vzor, ale zaplaťpánbu, aspoň máme tušení, že nějaký celek existuje :4:
24.11.2025 - 06:29 | Filtr
(Střelec) verka96 » MIKULAS
Dobré ráno Mikuláši,
já tuto diskusi založila proto, abych se něco nového dověděla ze zkušeností, pozorování jiných nebo i jinak ..
Baví mě mít vedle sebe člověka,jehož horoskop znám - tady asc. a můžu pak na něm vidět, jak se to projevuje. O obrazcích také, moc jsem se toho nedozvěděla, ale pokud myslíte, že jsou tak trochu nesmysly, co jsem pochopila, neberu vám to. Každý máme své včetně zkušenostì.
Mě astrologie oslovila, protože jsem vnímala,že se mnou souzní a že je to složitý systém, který nějak funguje a zároveň mi to dává určitý reálnější pohled na věci a lidi. Také mě to posunulo dál... Asi jste došel k závěru, že je v ní nějaká míra manipulace nebo něčeho negativního - v učení, knihách, poznatcích atd. Nevím, jak jste k tomu závěru došel. Mě osobně spíš přijde, že je to na jedinci, jak ji poznà, používá, rozumí atd. ....
Tak nějak to vidím.
22.11.2025 - 16:55 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Buddha/2
Fajn - tak zase můžše klást další otázky, co trápí technické mozky. :4: Vypadá to slibně.
22.11.2025 - 15:37 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » MIKULAS
:4: No když jinak nedáte ... padl orel - takže 86 :5:
22.11.2025 - 13:12 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » MIKULAS
Moje mínění ? : Být skvělým parťákem psychopata není zrovna výhra :14:.
22.11.2025 - 12:51 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Lupi
Fajn, i mě :1: :5:
22.11.2025 - 09:18 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Buddha/2
Netřeba děkovat za snahu, mě to bavilo :1:
21.11.2025 - 19:11 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Lupi
Jojo, je to těžký :15:
A děkuju za snahu :17:
21.11.2025 - 14:51 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Buddha/2
No to je těžký. Jedná se o toky energií a o těch víme vcelku kulový, jediné, co nám s tím pomáhá, je suma zkušeností. Zastara se tomu říkalo, že tyhle toky určují kvalitu času. Jest čas žití a čas umírání, čas trav a čas kamenů - tak nějak. Což funguje vcelku spolehlivě. Kovid například byl "čas dušení a lapání po dechu" - astrologicky :1:
S těmi protinožci jsi mě zaujal - to by mně zajímalo, jak tam zacházejí s atrologií.
Každopádně v nějakých hrubých rysech se to všechno drží skutečnosti. Když porovnáš čínské a západní predikce, jsou psány v jiném jazyce a jiném módu, ale základní body se shodují - aspoň co jsem porovnávala. Ale študie jsem na to zas nedělala.
Takže celý ten rozdíl bude nejspíš v tom, že astronomie se zabývá povětšinou hmotou, kdežto astrologie těmi energiemi, co tu hmotu pohánějí (nebo které ta hmota generuje, jak chceš)
Čili si to zkus představit jako siločáry, což je ovšem neuvěřitelně zjednodušený.....ono stačí chvíli přemítat o takovým lese, abys zjistil, jak neuvěřitelně je to komplexní, jak nemůžeš určit konec, ani začátek - tak je to všechno propletený.
A to jsme pořád ve hmotě.
20.11.2025 - 23:49 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Lupi
Vliv planet, + Luny a Slunce.
Vliv čeho na co? : tak tohle je pro mě základní (a nezodpovězená) otázka. Bez odpovědi je pro mě astrologie něco jako Blackbox, do kterého něco zadáš a něco vypadne - což ale mně, jakože technickému mozku, ke štěstí nestačí. Štoural od malička, no ... :20: :4:

O astronomii mám mnohem lepší představu než o astrologii. Nemusí se hned řešit retrográdní Neptun, ono se stačí přesunout na jižní polokouli a dost věcí bude vzhůru nohama :4:
20.11.2025 - 20:49 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Buddha/2
Vliv - myslíš čeho přesně? Nebo na co?
Tak jasně, že to jsou obecné zákonitosti, mně na tom fascinuje, že to nějak funguje. Ačkoli ten systém je tak neuvěřitelně složitej a propracovanej, že v detailech se do toho člověk propadne. Člověčka ovšem taky :4:
Já se nejraději držím hrubého náčrtu - Slunko/Luna/ASc plus zabarvení světel podle toho, kde jsou. Právě proto, že se v detailech pak moc propadám.
Hodně jsem o tom přemítala CO to vlastně funguje, protože astrologie není věda - je to spíš umění. Obrazné umění. Možná je to soubor stále se utvářejících archetypů, které vycházejí z proudění energií.....samozřejmě, žádnej příčetnej astrolog si nemyslí, že dejme tomu Neptun v reálu couvá, když je retrográdní.
20.11.2025 - 14:16 | Filtr
(Rak) aktigram
Ja si pamätám ked mňa tieto konfigurácie chytili a hľadala som všade. V mojej rodine nebolo človeka, ktorý by nejaké nemal. Aj ja mám a vtedy mi pán Turnovsk povedal, že nikdy v atrologií nie je dobre preceňovať aj ten najsilnejší aspekt, lebo za nitky môže ťahať niečo iné. Mne povedal že mám oveľa viac sa zamerať na moje prenatalne zatmenie slnka a mesiaca a tiež mi povedal že moja Luna v čase môjho narodenia bola najvyššie ale tak isto aj Večernica a preto sú oveľa silnejšie a tiež že moje Pluto je vlastne fyzicky v 7 dome čo by skutočne môj život a veľa viac vysvetľoval ako že je v 6 dome, lebo to vôbec v ničom nesedí. No ale v astronomických číslach sa ja skutočne nevyznám a preto som sa začala enovať iným veciam. Môj muž mal nesmierne veľa konfigurácií, Prst Boží, hupačku, veľka kvadratúra, sextilový trojuholník a ešte niečo len si neviem spomenúť. No ja verím že čím viac figur v radixe tým dramatickejší život.
20.11.2025 - 11:59 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Lupi
Nechodím, to bylo jednou díky kamarádce - dlouhá historie :4:.
Mě napadlo přirovnání, omlouvám se za to, že asi bude kulhat na obě nohy :6:.
Ten vliv bude asi vždycky jiný, takže co se dá vypozorovat jsou spíš obecné zákonitosti. Jako s počasím - něco jiného je zmoknout v létě nebo v zimě. Ve dne nebo v noci. A jestli omarodíš nebo ne, závisí i na tom, jestli fouká vítr nebo ne ... zkrátka vlivů je hodně a jsou kumulativní ... (čímž by se dalo vysvětlit i rozdílné chování synovce)
20.11.2025 - 05:40 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
Já nějak jedu pořád v letním čase, a když se přes den fyzicky moc neunavila, tak nepotřebuju tolik spánku.
Taky mi v hlavě uvízl Uran v Raku a jak to tvoji generaci ovlivnilo... :25:
20.11.2025 - 05:16 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Buddha/2
Mimochodem zrovna ten tvůj Mars takhle těsně na hranici znamení - z toho bych měla guláš. Synovec je Lev na posledním stupni a permanentně se chová občas lvovitě a občas panensky.
20.11.2025 - 05:14 | Filtr
(Střelec) verka96 » cimi
Vůbec nevadí, ale pro mě osobně odhadovat třeba Venuši nebo Marse tam nebo tam, je úplně nepředstavitelné. Ale třeba jak jsi psala, Slunce, asc. nebo více planet někde natěsnané v jednom znamení nebo i toho retro Merkura, to jo.... To je i tady na najdise.
Já třeba, když vidím nějaký životopisný film, teď byl třeba o mladí Jana Nerudy (jak se zamiloval do Karolíny Světlé), tak se musím podívat na jeho horoskop.
20.11.2025 - 05:14 | Filtr
(Blíženci) Lupi » verka96
Tobě to taky nespí?
20.11.2025 - 05:12 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Buddha/2
To máš z toho, že chodíš k astroložkám. :46: Já se v tom odjakživa pídím sama, takže mě nenapadlo, že bych MUSELA být něconěco. Spíš "ale to jsou věci.....Luna ve Střelci? Tak proto ten nezřízený optimismus a nadšení? Dobrá dobrá. Budeme pozorovat, jestli jo, nebo ne." Zrovna dneska, jak mi to nespí, si tady študuju působení Urana v Raku. Obecně vím, co to asi tak znamená - ale co přesně to dělá se mnou? To už je dalko složitější otázka a pořád není důkladně zodpovězená.
20.11.2025 - 05:08 | Filtr
(Střelec) verka96 » MIKULAS
Dobré ráno Mikuláši, ačkoliv ve svém věku pracujete venku, pořád si někdy povzdechnu, že bych občas něco podobného chtěla vyzkoušet. Posl. dobou mi do cesty chodí překážky, ráda bych tak vyzkoušela i potřeba jeden den, vše takové zařizovat. A občas být více mezi lidmi a pak se zahřát v teple. Už se těším až Slunce vstoupí do Střelce a bude to takové odlehčené, bude předvánoční mumraj... :78:
Už se mi nechce spát.... Myslím, že málokdo zná tu čínskou astro, o které píšete. Naopak, je více kurzů a na internetu různých komentářů Zapadni astrologie, každá je odlišná... :29:
20.11.2025 - 00:06 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » cimi
No už se blížíš :5:
Myslel jsem to tak, že mi astroložka na základě horoskopu řekla že mám Mars tady, Venuši támhle ... a proto MUSÍM být takový a makový. Přitom kdyby mě znala a data neměla, pravděpodobně by je "od oka" umístila úplně jinam. Proto říkám, že data je jednodušší zpětně interpretovat ( a ohýbat) než na jejich základě sestavit něco, co fakt sedí.

Tím nechci nikomu kazit zábavu ani bourat bábovičky :20: :4:
19.11.2025 - 20:25 | Filtr
(Střelec) verka96 » tajga
Ta Luna je u tebe významně postavená, když čtu význam lokomotivy, navíc je v 10. domě jako vládkyně asc. A desc. v Kozorohu - Saturn jak píšeš tvůj manžel, tady to hezky sedí...
19.11.2025 - 19:45 | Filtr
(Blíženci) tajga » Lupi
Pochopila jsem to jako něco skrytého, co by mělo být dobré, ale člověk vlastně neví, jak to žít, že je to takový (zatím) nenaplněný potenciál....Ale možná to Verka myslela jinak :)
U sebe nevím...asi bych se do toho ještě víc zamotala, kdybych se v tom zkoušela vyznat :14:
19.11.2025 - 18:17 | Filtr
(Střelec) verka96 » Tedy
Na dětech to jde opravdu hodně vidět, ta přirozenost a bezprostřednost je nej... :27:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2026
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »