No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)


11.07.2018 - 19:58
(Štír) Nalani
No poo metoda mytí vlasů + CGM (editováno :D)
Nebo-li metoda mytí vlasů bez šamponu.
Máte někdo zkušenosti?
Prášky na vlasy, mouka, jen voda...
Oplachy, kondicionéry - ocet, amla... :17:

Já jsem vyzkoušela vajíčka, mouku, vodu. Teď zkouším neem prášek s trochou prášku z amly.
Zatím nejlepší žitná hladká mouka, oplach vodou s trochou jablečného octa.

Tak pište, jsem zvědavá :4:

EDIT 12.7.2018 :4: : A co henna ženy? S jakou značkou máte zkušenost? Barvíte, nebarvíte? Já už mám dost šedin. V létě mi nevadí když je slunce. Hezky mi to šisne a přijde mi to i sexy, ale v zimě ee :4:
Mám zkušenost s Khadi, snad se všemi odstíny a spokojenost. Akorát jsem to teď na několik měsíců vyřadila, abych zjistila jestli nemám lupy z toho a párkrát jsem si hodila na vlasy od Paletky šampon na 24 umytí. Po letech obarvené vlasy tryskem :4:

EDIT 6.11.2019: :4: Po dlouhé době ženy přidávám informaci. Tak no poo mi dlouhoodobě nesedlo (lupy, "nelesk"), tak jsem zkusila tzv. metodu CGM (Curly girl method, = pouze pro vlnité a kudrnaté vlasy), protože mám od přírody vlnité vlasy a toto je ovšem bomba. Jedu 5 měsíců a paráda. Dozvěděla jsem se spoustu informací o tom jak správně vyvážit hydrataci a protein, aby byl vlasy dostatečně vyživené a zároveň hydrtované. Postupně přecházím z šetrné chemie na přírodnější věci a postupem času možná dojdu opět na no poo. Každopádně mě CGM naučilo mnohem více o svých vlasech a jsou teď jako nikdy. :1:

EDIT 25.11.2019: Prosím Vás, VŠECHNY, kdo máte zájem o CGM (Curly Girl Method). Ve zkratce: zákaz použování silikonů, určitých druhů alkoholů a sulfátů. Studujte složení, než mi sem napíšete, protože já jsem stejný začátečník (ok, možná trochu pokročilejší) jak vy a pro mě to znamená najít si to na netu a zjišťovat složení (které si můžete zjistit vy sami) a pak si to jen hodit zde a zjistit, zda je to schválené https://www.curlsbot.com/, anebo zde http://www.isitcg.com/.
Kdo chce urputně trvat na tom, že bud zkoušet kdeco a nebude respektovat, že na CGM se určité složky nepoužívají záměrně, tak nemohu radit vůbec v ničem, tohle je zásada.https://www.kudrnatevlasy.cz/curly-…

CGM schválené produkty z drogérie: https://www.facebook.com/media/set/…
POZOR! Claryfying šampony (hloubkové čištění) se používá jen na začátek kdy s CGM začínáme a pak 1 za měsíc nebo za 2, podle typu vlasů, abychom se zbavili nánosů produktů a minerálů z tvrdé vody, jinak ZÁKAZ :4:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky: Všechny | Nalani

Stránka: 8 7 6 5 4 3 2 1
Řazení:
21.11.2018 - 13:07 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Nalani
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele ., který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Já pořád jedu marocký jíl s arganem... plus citron nebo ocet, někdy dávám i med s kafem. Vlasy asi dobrý, ale nějakou změnu by to možná chtělo. Už se chystám bůhvíjakou dobu na zabály, leč furt na to nemám čas... mám nachystaný ricinový olej aby mi to konečně trochu poporostlo.

Po dalším porodu to vidím stejně zas na pár trčících pahýlů. Tak nevím, jestli si to raději nešetřit... na důchod, bo tak. :14: :4:

Ten šampuk má fakt kyselé PH? Já teda k němu četla, že kvůli nějakým složkám právě není Ponio úplně čisté no poo, někdo uvádí, že dokonce ani low poo. :22: Tak bych si to háro zas nerada rozes.. :93: :61:
21.11.2018 - 12:54 | Filtr
(Štír) Nalani
Edit po delší době :4:

Nakonec jsem opět dala na vlasy hennu a přešla jsem na ŠAMPUK S ICHTAMOLEM A PYRITIONEM ZINKU od firmy Ponio. Mazec. Vlasy nejlepší co jsem kdy měla, lupy jsou pryč, vlasy hebké, není potřeba vůbec dávat ocet na změkčení a vyrovnání ph. Je to rychlé, účinné, akorát ne moc voňavé. Po mytí jsem jak od ohně (ok spíše jako spálený asfalt :4:, ale hlavně, že pomáhá). A konečně mě nesvědí hlavička a nesněžím :6:

https://www.nuspring.cz/sampon-s-ic…
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
15.08.2018 - 08:40 | Filtr
(Štír) Nalani » Nalani
Tip na mytí vlásků moukou (sama používám samozřejmě :D):
Složky:
1) Jemná žitná mouka: 2 čajové lžičky
2) Soda bikarbona: 1/2 lžičky (nejlepší z lékárny bez fosfátů a spol., ale já používám úplně normální za pár korun a taky dobrý)
3) Růžová voda: 1 lžička
4) Voda - studená! Po teplé se dělají hrudky a pak se to hůř vymývá.
5) Jablečný ocet

Vše, kromě jablečného octa, zamícháme tak, aby vznikla hladká pasta. Vodu přidáváme dle potřeby postupně v malém množství. Namočíme si vlasy a pastu nanášíme jen k pokožce hlavy a masírujeme (na délky ne ať se nevysušují). Pak je důkladně opláchneme vodou (v rámci šetření odpadních trubek do kyblíku :D). Musím říct, že podstatný rozdíl v mytí mi udělala ta lžička růžové vody. Ony se mi ty délky tak nevysušují. Pak opláchnout větším množstvím vody s jablečným octem, který působí jako kondicionér a zdá se mi taky, že mě pak hlava nesvědí a vlasy se tolik nevysušují.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
15.07.2018 - 17:29 | Filtr
(Štír) Nalani » Onirique
Však jasně, je to tak. Já myslím že k těm lupům přispěl hodně stres.

Jj, už jsem to tu psala. Mám kyblík a co můžu, tak opláchnu do něj. Do odpadu jde pak minimum a já to vyliju někde na zahrádku. V paneláku bych si s tím hlavu nelámala, páč tam jsou roury obrovské, to se nedá porovnat. Samozřejmě nic většího bych do odpadu nervala, ale tu mouku úplně s přehledem - opět opakuju jen v paneláku.

No, zas to pěnidlo na prvních příčkách. To mě odrazuje.
U té mouky jen podotknu, abys nezapomněla pak na slabý oplach s (nejlépe jablečným) octem, jinak jsou ty vlasy takové bez lesku a mě trochu i škrábe hlava hned po umytí. Dneska jsem zapomněla a už mě škrábe a jsou nepěkné.
15.07.2018 - 13:32 | Filtr
(Býk) Onirique » Nalani
No ale myslím, že výživa vlasu zevnitř je předsejen nejdůležitější (jak už to tady někdo i psal).
Tu žitnou mouku bych i vyzkoušela, ale trochu si dělám starosti s odpadem z oplachování. Oplachuješ to do kyblíku a pak to vyliješ do toalety, anebo jak? :43:

Tady je to složení šamponu od Alpy:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
14.07.2018 - 19:29 | Filtr
(Štír) Nalani » Znovuzrozená
To je fakt, ty máš nádherné vlasy!
U té henny je třeba šediny barvit dvoufázově, dvakrát za sebou. Což je poměrně časově náročné.
Já asi zůstanu nějaký čas u těch přelivů, bo teď čtu že barvení ořešákovým listem ne e, pokud nechci mít mechově zbarvenou kštici :61:
14.07.2018 - 18:29 | Filtr
(Blíženci) il*ča » Nalani
S těmi šampuky od Lushe to možná taky bude sazka do loterie. Mám nějaky s hennou, mělo by to delat červené odlesky...nevím no, odlesky nevidím. :4:Mně zatím vyhovuje, ale celkem dost lidem se po nich taky dělají lupy. A cenově je to taky spíš dražší záležitost.

Siberica - šampon stojí cca 180 Kč, ale zas má 400 ml. Kupuji tuhle řadu :

https://www.naturasiberica.cz/produ…

Maji i masky, jedna je vyživující, druhá na hodně poškozene vlasy.
14.07.2018 - 15:06 | Filtr
(Štír) Nalani » il*ča
Díky za komentář :15:
Kouknu na to všechno. Na Natur Sibericu taky vždycky koukám, ale zatím kvůli ceně jsem do toho nešla.
Takže šampuk od Lush dobrý jo?
Já zatím šampuk neměla, jen ten tuhý šampon a po tom lupy hrozné a vlasy suché až běda, takže ten jsem vyřadila. Někde jsem četla, že šampuk je jiný než tuhý šampon a už jsem nad tím taky přemýšlela. Zatím budu zkoušet mouku a uvidím postupem času.
14.07.2018 - 15:02 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Tak já bych se bez šamponů neobešla (mám poměrně husté vlasy, lví hříva... :4:), ovšem jak zde zaznělo, vyhledávám jen ty bez silikonů a parabenů, občas udělám nějakou změnu - nyní např.
od firmy Bione přír. šampon Med a koenzym Q10 . Bylinky, kopřiva apod. na oplachování jsou fajn, ale přiznám se, že já jsem na to hodně líná (a navíc stále v jednom kole), takže na tu přípravu nemám čas.
Jako přírodní zrzka mám obrovskou výhodu, že jsem skoro do padesáti neměla šedivý vlas :3:, nyní už se něco začíná objevovat, zkoušela jsem barvit Hennou od zde již zmiňované firmy Khadi, barva krásná, ale velmi špatně kryje právě ty první bílé vlasy, tak se po čas zase vracím k chemii.
14.07.2018 - 15:01 | Filtr
(Štír) Nalani » Onirique
:61:
Já mám po mouce větší objem. Tak můžeš vyzkoušet.

Od Alpy jsem krom Alpy nic neměla. Ale zajímalo by mě složení!
14.07.2018 - 15:00 | Filtr
(Štír) Nalani » Áta22
Tož vyzkouším a uvidím. Už kolem ořešáku chodím moc dlouho, čuchám a přemýšlím :4:
14.07.2018 - 11:47 | Filtr
(Blíženci) il*ča
Zkoušela jsem na vlasy kdeco...dokud jsem nebarvila, uplně úžasny byl oplach kopřiva+ořechové listí. Kopřivy používám pořad, orechové listí už ne, ono totiž dělá na vlasech podobny povlak jako henna a pak nechytá barva (jak chytá po ořechu henna-nevím)
Metoda no-poo na chemicky barvené vlasy nefunguje vůbec ( tedy u mě). Ale třeba šampon amla je super,ten splachuji citronovou nebo octovou vodou, kvuli rozčesání.
Snažím se použivat šampony bez parabenů a hlavně silikonů. Teda krom olejů na konečky, tam zas silikony potřebuji :4: Na milost jsem vzala šampuk od Lushe, tam parabeny jsou, silikony ne. Dobrou vlasovou kosmetiku má Natur Siberica, hlavně ta rakytniková řada je super.
Ted mi bohuzel vlasy padají (asi kvůli lekům), musela jsem je zkratit asi o 25 cm ( přes střihem jsem je měla do pasu) . Pozitivní je, že díky kombinaci tobolek Donna Hair, placentovych ampulí, kterými masíruji pokožku hlavy a zábalům (žloutek+ricinový olej), mi celkem dost a rychle podrůstá a dorůstá nové háro :4:
13.07.2018 - 20:09 | Filtr
(Rak) Áta22 » Nalani
Zkus :) teď je vhodný čas. Jen čistě z ořešáku to odzkoušené nemám; myslím, že v tom odvaru bylo ořechové listí kvůli barvě a lesku pro tmavovlásky. Funguje podobně, jako henna. Šediny určitě neobarví. Uvádí se účinek i proti padání vlasů a někdy je dokonce doporučované na kožní problémy, jako ekzém a lupenka.
Ještě teda k heně: dělala krásnou barvu, odlesky a tak, ale aplikace a vymývání děs a navíc vlasy po ní byly drsné, hrubé a vysušené. Jak jich mám strašně moc, tak po tomhle 2x tolik na objem :4: měla jsem divný až nepříjemný pocit. Taková obrovská chodící hlava bez těla :25:
13.07.2018 - 10:00 | Filtr
(Štír) Nalani » Deam
To asi jo :4:

Haha, siwakové období. To jsem měla asi tak 2-3 dny a mrskla jsem tím do kouta. Kdyby mi to chutnalo, tak bych to možná aspoň žužlala dál, v rámci antiseptických účinků, ale jednak jsem neměla pocit, že by to něco čistilo a jednak mi to teda absolutně nechutnalo ani nevonělo. Takový nějaký divný křenový odér (a to mi křen běžně voní i chutná :61:) A to přitom taky ráda experimentuju v tomhle směru.

Jo, s těma šamponama, přesně.

Bylinné oplachy jsou fajn. Vnímala jsem i natónování vlasů, ale tam zas není dobré to používat pokaždé, protože ty oplachy mají zásaditý účinek a pak by se mohly tvořit lupy. Přemýšlím jestli jsem si tím k nim "nepomohla". Takže spíše střídat. 2x vodou, 1x prolít bylinama. Což možná řeší i tu lenost :5:
12.07.2018 - 21:37 | Filtr
(Býk) Deam » Nalani
Hah, asi to tak i zůstane. :)

Upřímně prvotní impuls byl, že jsem si něco přečetl na netu. :) Já na sobě rád tímto způsobem experimentuji.

Jsem celkem zásadní odpůrce pravidelně aplikované chemie na tělo i do těla, pravda s výjimkou zubní pasty. Ale lenost v tom určitě hraje roli taky, měl jsem siwakové období, ale to mě prostě přestalo bavit, docela rychle.

Každopádně když jsem se dočetl, že to jde i takto, chtěl jsem to vyzkoušet. V podstatě se to osvědčilo, vlasy se mi mastí méně než dříve a co se týče loupání kůže na hlavě, tak horší to podle mě také není.

U šampónů jsem měl vždy největší problém pořádně vypláchnout hlavu, z vody hrozí maximálně tak vodní kámen, ale ten za ta léta nepozoruji.

Párkrát jsem to, myslím, přerušil, ale je celkem jednoduché zase přestat. Fakticky je to jen s vodou mnohem jednodušší než přemýšlet, který šampón je asi nejvhodnější. :)

Kolikrát si říkám, že bych mohl vyzkoušet nějaké ty bylinné výluhy, ale tam je kamenem úrazu zatím právě lenost. :)
12.07.2018 - 14:09 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Jo tak :4: :15:
12.07.2018 - 14:03 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
No my jsme ho právě dostali, takže si nás našel sám :16:
12.07.2018 - 13:58 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Chmmm, to vypadá voňavě :4: A objednáváš online nebo kupuješ někde v okolí?
12.07.2018 - 13:56 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Tož to nevím, jestli to nebude zbytečně dráždit pokožku když to tam necháš nevím jak dlouho. Do toho nejdu, chudák moje hlavička :41: :4:

No já taky tak nějak. Já pořád zesvětluju a zesvětluju a doufám v plynulý přechod na stříbrňáska :75: :61:
12.07.2018 - 13:56 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
jsem si skoro jistá, že toto,a holky po něm mají takový krasný zlatavý odstín..což mě třeba nesedí. Mám světlý melír. Jen Barči se začínají už taky mastit vlasy, tak jsem zvědavá, co to s ní bude dělat.
https://www.mojemydla.cz/Sampon-s-h…
12.07.2018 - 13:52 | Filtr
(Blíženci) tajga » Nalani
No se šamponem :-D tady je návod https://www.stibio.cz/jak-si-namich…

Já našla první vlas, když mi bylo asi 18. Jsou ženy, které se s tím nějak smíří a nebarví se, mně se šedivé vlasy líbí jen na babičkách, takže ještě chvilku počkám a pak s tim barvením taky praštim :4:
12.07.2018 - 13:49 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Ne ne, to bys musela slyšet ten můj tón. :61:
12.07.2018 - 13:48 | Filtr
(Ryby) thééé » Nalani
Hledej šmudlo..jsi určitě chtěla říct, jen jsi se neodvážila, vzhledem k tématu, co? :61: :34:
12.07.2018 - 13:31 | Filtr
(Štír) Nalani » thééé
Hledeej! :61:
12.07.2018 - 13:31 | Filtr
(Štír) Nalani » tajga
Jako jak s šamponem?? :25: :4:
No jo, jsem už taky šedivák :4: A to mi nikdo nechce v mém věku věřit, dokud neukážu odrosty :4: To se pak věta: V takovém věku? změní na: V takovém věku? :61: :61: :61:
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2022
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »