Umelé oplodnenie a horoskop


27.12.2022 - 13:26
(Štír) faraym
Umelé oplodnenie a horoskop
Mám takú otázku na astrológov. Viem, že horoskop sa počíta z dňa narodenia a hodiny a minúty narodenia a miesta narodenia. Ako je to pri umelom oplodnení, keď mám presnú hodinu, deň i miesto oplodnenia. Podľa mňa je táto informácia ďaleko dôležitejšia ako samotný deň narodenia. Čo vy na to?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
02.01.2023 - 20:13 | Filtr
(Rak) aktigram » Sosna zvlčelý
Veľakrát som nad tým rozmyšľala, určite si človek toto nesie. Hm, sama som jednou z nich, bola som už neskoré dieťa maminke zomrel predo mnou trojmesačný syn a tak ju lekár prehovaral aby ma dala preč, určite sa rozhodovala, len otec nechcel.
Lenže ja neviem v čom by to teda malo byť. Raz sme to preberali s psychiatričkou.
Myslím že to určite je v rodičovskom radixe teda skôr v tranzitoch.
No z toho iného hľadisko to beriem tak že človek si vyberá tieto veci už pred narodením a preto je dobre brať veci ako idú. Žiť život a neplieskať sa medzi tranzitmi a nadávať na Saturna či Pluta či?
Ďakujem za koment. :74:
30.12.2022 - 18:57 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » aktigram
Jedna věc je, že člověk může sledovat tranzity v prenatálu. Ovšem často se zapomíná na rodiče v tomto období.
Když maminka v tomto období upadne do nejistoty a třeba nějaký čas uvažuje, zda těhotenství neukončit, je to pro ni velmi nelehké. Její tělo pod vlivem stresu také produkuje různé látky, které se mohou na plodu projevit. A to je pouze psychika, jsou také jedy vnější skrze životosprávu atd.
Ten zmíněný případ s pochybnostmi, zda neukončit těhotenství, dokud je čas, je znám v psychologii běžně. Maminka se rozhodne těhotenství neukončit, její situace se zlepší, získá podporu. Je výbornou maminkou, má po svém boku milujícího muže, jenž je otcem dítěte. Vytvoří harmonickou rodinu, láskyplné prostředí a přesto narozené dítko si v sobě z prenatálu nese zdánlivě iracionální pocit, že je nechtěný.
Nějaké takové trauma se dá často vyčíst zejména ve 12. domu. Ale pro zasazení do souvislostí je často nutné jít i do horoskopu rodičů (zejména maminky, když je řeč o prenatálu, ale to neznamená, že v tomto období by měl být opomíjen vliv tatínkův). A často nestačí zkoumat pouze horoskopy rodičů, ale i přímo je, tedy minimálně ten, kdo je zkoumán z pozice astrologie (dítě) by měl být astrologem veden k tomu, aby vznesl správné dotazy k rodičům, protože je to potvrzování správnosti a často přímější cesta k řešení problému. Někdy totiž stačí pochopit jádro oněch pocitů, aby tyto mohly odejít a již svého nositele netížily.

Ale to asi neříkám nic objevného, že astrolog má pracovat s člověkem, nikoli pouze jeho radixem. To by bylo jako při návštěvě u lékaře, který místo na pacienta celou dobu hledí pouze do počítače. Jakou důvěru takový lékař asi bude mít u pacienta? A důvěra je z velké části placebo, takže bez důvěry je okamžitě 50% možného úspěchu pryč.
30.12.2022 - 18:34 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Mici Angóra
Copak Pelé, ale Cimrman!

"Také letos je to 120 let, co se Jára Cimrman narodil.
Díky matrikáři IV. vídeňské farnosti Franzi Huschkovi, který prováděl většinu zápisů ve stavu opilosti, nelze dodnes s jistotou říci, zda se manželům Marlen a Leopoldu Cimrmanovým narodil synek v mrazivé únorové noci roku 1856, 1864, 1868 či 1883. Matrikářův nejistý rukopis připouští i rok 1884. Takže i v příštím roce tomu bude stodvacet let, co se Jára Cimrman narodil."
(z roku 2003)
:4:
30.12.2022 - 09:59 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Sosna zvlčelý
Nebo třeba takový Pelé - ví se, že se narodil ve 3 ráno, ale datum kolísá mezi 21. a 23.10. :2:
30.12.2022 - 09:17 | Filtr
(Rak) aktigram » Sosna zvlčelý
Mne raz astrolog povedal že prenatalné obdobie je veľmi dôležité, ale nie počatie ale posledné mesiace veľmi formujú človiečika a hlavne ak sa tam udejú také veci ako zatmenia a pod.
30.12.2022 - 01:54 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » cimi
I toto je nejisté.
Vezmi si třeba porod do vody. Ne že by někdo držel dítě pod vodou po porodu déle jen tak, ale dítě se nenadechne, protože je stále spojeno pupečníkem s matkou. Je venku z matčina těla, ale "dýchá skrze matku".
A náš mladík (ten do vody nešel a plodové už moc neměl) se nadechl, jen vystrčil dostatečně hlavičku ven, už zakňoural. Možná bych mu mohl dle toho nějakou minutku odebrat (bral jsem taky okamžik, kdy vyšel celý ven).
Taky se kdysi říkalo, že tím pravým okamžikem je přestřižení pupečníku. No i dnes nějaký šílený porodník šmikne pupečník, který ještě tepe, naproti tomu máme lotosové porody, kde se dítko nechá na placentě.

Astrologové se neshodnou na správném systému domů, neshodnou se na přesném okamžiku pro narození, ale na přesném čase lpí někdy až přespříliš. Možná ta minutka sem, minutka tam je bonusem pro naši svobodnou vůli a pátráním po co nejpřesnějším čase se zbytečně omezujeme. :3:
30.12.2022 - 01:35 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Nativní horoskop již ve svém názvu nese, ze se jedná o horoskop narození - nativitas (lat.) = narození.
Nevylučuji, že se někdo zabýval horoskopem v okamžiku oplodnění, ale neviděl jsem žádné výsledky. Je Vám znám někdo, kdo se tímto zabýval a jeho výsledky byly vyhodnoceny, porovnány a uznány?

V minulosti jsem někde četl, že okolnosti (astrologické) okamžiku zplození se promítají do nativního horoskopu. Nevím, ale nepřikládám tomu tvrzení velkou důležitost; nemám možnost na významném vzorku (dva případy nejsou rozhodně vypovídající hodnotou) prověřit. Prostě ty časy oplodnění neznáme. A kdybychom znaly, způsob výkladu takových horoskopů by se asi dost lišil oproti tomu, co známe.
Jak zde však i v jiných odpovědích zaznělo, zplození ještě neznamená narození. Já to však píši v trošku jiné souvislosti. Někteří astrologové pracují v nativu i s prenatálem. Dokáží v něm vyčíst události mezi okamžikem zplození a narození, které na plod mohly mít zásadní vliv. Z vlastní zkušenosti toto potvrzuji a je to pro mne věc v nativech zásadní a jedinečná.
28.12.2022 - 14:36 | Filtr
(Střelec) verka96 » cimi
Taky jsem se dověděla, že Keltové to brali (berou) od početí, ale jak to zjistit, že??? :3: Jedině nějaký počet dnů (9měsíců) dozadu při standardní situaci.
Také Čína bere v úvahu dobu početí, ale to ještě nemám prozkoumané.

Ten první nádech jo, ale ten asc. se dá pak doladit podle významných událostí v životě i podle vzhledu (to mě hodně pomohlo). :15:
28.12.2022 - 13:41 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » cimi
Jasně, tak většinou se nadechne bezprostředně po tom...
28.12.2022 - 11:39 | Filtr
(Blíženci) cimi » Mici Angóra
Ten první nádech, chytám se za tohle slovíčko...já myslím, že spíš ten okamžik kdy už není v těle matky. To je nejsnáze měřitelné. Sledovat po porodu, kdy se dítě poprvé nadechlo nevím no. Jsou děti které se narodily aniž by dýchaly, museli je oživovat, už i to je nějaký otisk...

Někde jsem četla, že s okamžikem početí pracovali keltové ve svém horoskopu.
28.12.2022 - 11:07 | Filtr
(Střelec) verka96 » Mici Angóra
Sice jsem se nad tématem umělého oplodnění do hloubi nezabývala (tedy horoskopem), ale když je porod císařským řezem, myslím že všechny ty okolnosti porodu početí atd. včetně prvního nádechu jsou prostě dány tím, že duše dítěte si toto vše vybere včetně rodičů, kterým se narodí včetně času a místa. Prostě tyto okolnosti potřebuje pro svoji zkušenost, co budou dušičku formovat. :68:

Dítě, které se nenarodí - nevím, myslím že pro to dítě to asi nemá smysl zkoumat (pro nás), ale myslím, že je to zkušenost pro rodiče, která má zase něco přinést. Jsou to prostě okolnosti, které jsou už předem dány a které formují člověka.
28.12.2022 - 10:33 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Znovuzrozená
Souhlasím s tím, že dítě si vybírá ten okamžik, kdy se chce narodit, ale doktor, který naplánuje císařský řez, může být prostředník, který mu k tomu dopomůže. Ostatně i u toho plánovaného může být z různých důvodů pár minut prodleva a nakonec se "trefí" do toho správného času.
28.12.2022 - 10:32 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Já na to, že ten údaj sice můžeš brát v úvahu (může být zajímavé vidět třeba ty okolnosti početí), ale okamžik zrození, příchodu na svět se podle mě zkrátka pojí s prvním nádechem. U přirozeného početí navíc těžko říct, jaký okamžik se počítá, vzhledem k tomu, že mezi samotným aktem a početím může být časová prodleva. Čili ten první nádech je prostě nejsnáz měřitelný údaj. Co dítě, které bylo počato a nakonec se nenarodí?
27.12.2022 - 20:05 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Za mě teda, pokud by to byl okamžik přirozeného početí, tak bych tomu přikládala nějaký význam, ale umělé oplodnění? To ne.
Stejný názor mám i na císařské řezy, pokud je to při porodu, který se nedaří zvládnout přirozenou cestou, tak ano, pokud je to dopředu naplánované, tak to někdo dítěti naplánoval osud. :63:
Dítě samo ví, kdy má přijít na svět. Mám s tím i vlastní zkušenost.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2023
Lunární kalendář
Luna v BýkBýku
ukázat kalendář »