dekády znamenia


11.09.2021 - 09:24
(Rak) Urania
dekády znamenia
Ako mám chápať rozdeleniu dekádov v znamení - teda niekde som čítala že prvá dekada je čistá toho znamenia napr. Raka, druhá dekáda je už pod vplyvom v tomto prípade Škorpiona a 3 dekáda je pod Rybami.
Viem že iní zase gpíšu že 1 dekáda je ešte pod vplyvom znamenia pred ním a 3 zase znamenia za ním.
Takže pre mňa dosť rozporuplné.
Ja osobne by som sa priklonila k tým živlovým dekádam teda oheň -oheň -oheň atd.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
13.09.2021 - 18:13 | Filtr
(Rak) Urania » Sosna zvlčelý
Jej, dakujem, veru zabudla som na tých vládcov stupňov, v podstate som ich nejako nebrala do úvahy, ale veru ak budem mať čas tak to pozriem aspoň na mojich blízkych.
13.09.2021 - 16:04 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Ono je to nejen o dekanu, že druhá část a třetí část je pod vlivem následujících znamení téhož živlu. Je zde hlavně k hlavnímu vládci (zde Mars) také sekundární vládce. Třeba Beran by zde vyzněl následovně:
0°-10° - Beran - Mars - Mars
10°- 20° - Lev - Mars - Slunce
20°- 30° - Střelec - Mars - Jupiter
Toto je dělení podle moderní astrologie. Dříve se vycházelo z chaldejské řady. Zde by v 3. dekanu Berana byla sekundárním vládcem Venuše (Uran, Neptun a Pluto pochopitelně schází). Dekanům se dle chaldejské řady periodicky přiřadily planety v pořadí: 1. dekan Mars; 2. Slunce; 3. Venuše; 4. Merkur; 5. Luna; 6. Saturn; 7, Jupiter; 8. Mars; 9. Slunce atd. až po 36. Mars. V tomto dělení si pochopitelně můžeme všimnout třeba toho, že v Býku s primárním vládcem Venuší zcela Venuše jako sekundární vládce schází, což se týká mnohých dalších znamení.

P.S.
Názory na to mohou být různé, zda je někde silnější a čistší vliv na počátku znamení, nebo v jeho středu... Stejně radix nutno posuzovat komplexně. Ale já se přikláním k větší síle v počátcích znamení, protože to vychází z podstaty astrologie a cyklů oběhu Země kolem Slunce (potažmo geocentricky "Slunce kolem Země) v několika hlavních bodech - slunovraty a rovnodennosti. Ale třeba vrchol ročních období se odehrává na 15° znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře a jsou to též velmi silné body horoskopu.
12.09.2021 - 10:28 | Filtr
(Rak) Urania
Ďakujem za odpovede, ja sa prikláňam k tomu že znamenie je ostro ohraničené aspoň z mojich skúsenosti, ja chápem že moje skúsenosti nie sú veľké.
No hlavne to pozorujem u blízkych ľudí.
Tiež beriem že prvý stupeň znamenia je najsilnejší vplyv znamenia - nakoľko moje obidve dcéry si vybrali prvý stupeň jedna Raka a druhá Leva - ani jedná nemá nič z predošlého znamenia, ale moja dcéra je viac Rakom ako ja čo mám silné obsadenie.

To rozdelenie na živlove dekány som našla len nedávno a preto ma to zaujalo, lebo mi to oveľa viac veci vysvetľuje.
12.09.2021 - 08:18 | Filtr
(Střelec) verka96 » Urania
Já jsem se s tím setkala, když jsem dumala, jestli mám asc. v Beranu nebo v Býku. Někdo mi řekl, že když je na konci jednoho znamení, tak je částečně ovlivněný tím dalším - poslední stupeň Berana, tak půl Berana a půl Býka. A pak jeden astrolog řekl, že to tak nelze brát, že je mezi znameními ostrá hranice, že žádné půl toho a půl toho není. ?
Asi by to chtělo prozkoumat v reálu, a to mi sedí víc ten Beran a to i okolnostmi, co se mi dějí i opačným descendentem, jak mi zafungoval... :46:
Pak jsem někde pochytila z nějaké přednášky, že první stupně znamení jdou více do vzhledu a fyzické kondice, ty poslední spíš nejdou vidět fyzicky, ale je to více o vnitřním založení člověka... Tak nějak to bylo řečeno, to mi tak sedí..
A tak pak si vyber, to už je vyšší dívčí... :27:

Jinak se těmito detaily zatím ne zabývám, snažím se poznat podstatu..
12.09.2021 - 06:51 | Filtr
(Kozoroh) ES » Znovuzrozená
nepoužívam tak isto,ale takto to viem keď som sa učila viac razy to bolo takto napísané
11.09.2021 - 23:44 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » ES
Já ten systém dekanů nepoužívám, ale přikláním se k tvému popisu, zní to logicky.
11.09.2021 - 23:15 | Filtr
(Kozoroh) ES » Urania
správne prvá dekáda je pod vplyvom predchádzajúceho znamenia,druhá je najsilnejí vplyv a tretia už pod vplyvom nadchádzajúceho znamenia
11.09.2021 - 13:00 | Filtr
(Rak) Urania » verka96
áno 0-10 st. prvá dekáda atd
11.09.2021 - 10:01 | Filtr
(Střelec) verka96
Možná se blbě zeptám, dekády jako úseky v rámci jednoho znamení? Teď se mi pletou pojmy, jestli máš na mysli, to co si myslím já, že je.. ? :32:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »