dekády znamenia


11.09.2021 - 09:24
(Rak) Urania
dekády znamenia
Ako mám chápať rozdeleniu dekádov v znamení - teda niekde som čítala že prvá dekada je čistá toho znamenia napr. Raka, druhá dekáda je už pod vplyvom v tomto prípade Škorpiona a 3 dekáda je pod Rybami.
Viem že iní zase gpíšu že 1 dekáda je ešte pod vplyvom znamenia pred ním a 3 zase znamenia za ním.
Takže pre mňa dosť rozporuplné.
Ja osobne by som sa priklonila k tým živlovým dekádam teda oheň -oheň -oheň atd.

Příspěvky: Všechny | Sosna zvlčelý

Řazení:
13.09.2021 - 18:13 | Filtr
(Rak) Urania » Sosna zvlčelý
Jej, dakujem, veru zabudla som na tých vládcov stupňov, v podstate som ich nejako nebrala do úvahy, ale veru ak budem mať čas tak to pozriem aspoň na mojich blízkych.
13.09.2021 - 16:04 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Ono je to nejen o dekanu, že druhá část a třetí část je pod vlivem následujících znamení téhož živlu. Je zde hlavně k hlavnímu vládci (zde Mars) také sekundární vládce. Třeba Beran by zde vyzněl následovně:
0°-10° - Beran - Mars - Mars
10°- 20° - Lev - Mars - Slunce
20°- 30° - Střelec - Mars - Jupiter
Toto je dělení podle moderní astrologie. Dříve se vycházelo z chaldejské řady. Zde by v 3. dekanu Berana byla sekundárním vládcem Venuše (Uran, Neptun a Pluto pochopitelně schází). Dekanům se dle chaldejské řady periodicky přiřadily planety v pořadí: 1. dekan Mars; 2. Slunce; 3. Venuše; 4. Merkur; 5. Luna; 6. Saturn; 7, Jupiter; 8. Mars; 9. Slunce atd. až po 36. Mars. V tomto dělení si pochopitelně můžeme všimnout třeba toho, že v Býku s primárním vládcem Venuší zcela Venuše jako sekundární vládce schází, což se týká mnohých dalších znamení.

P.S.
Názory na to mohou být různé, zda je někde silnější a čistší vliv na počátku znamení, nebo v jeho středu... Stejně radix nutno posuzovat komplexně. Ale já se přikláním k větší síle v počátcích znamení, protože to vychází z podstaty astrologie a cyklů oběhu Země kolem Slunce (potažmo geocentricky "Slunce kolem Země) v několika hlavních bodech - slunovraty a rovnodennosti. Ale třeba vrchol ročních období se odehrává na 15° znamení Býka, Lva, Štíra a Vodnáře a jsou to též velmi silné body horoskopu.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »