Ženy mají po porodu trauma jako voják po návratu z války.


17.05.2021 - 12:32
(Panna) Žihadlo
Ženy mají po porodu trauma jako voják po návratu z války.
Možná by mohlo někoho zajímat.
"Matky často slýchají věty ve stylu: "Máš zdravé dítě, to je to nejdůležitější." Není to ale úplně pravda. Podstatné je také fyzické a psychické zdraví žen. Porod je existenciální zážitek, který ovlivňuje celý jejich život, a trauma z něj je problém, který nepomine časem. O tom je také nový dokument Neviditelná, který upozorňuje na zrůdné praktiky českého a slovenského porodnictví."
Porodnické násilí a traumatický porod mapuje dokument slovenské režisérky Maii Martiniak. V úterý se poprvé představí v rámci festivalu Jeden svět.

https://zena.aktualne.cz/bud-rada-z…


P.S.
Jsem si taky přivedla teď na svět malou uranistku. :62: Tak kdybyste někdo chtěl písnout i nějaké astro, můžete.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
11.06.2021 - 13:30 | Filtr
(Vodnář) tantristka » thééé
Z porodu jsem psala vše, dostala jsem se zpátky do reality porodů a v průběhu psaní jsem se vracela do přítomného okamžiku a chodila se dceři vedle do pokoje omlouvat, dělo se to samo, mezi tím jsem měla záchvaty breku, vzlikání, byl to neskutečný očistec.
Málo kdo si umí u porodu v nemocnici udržet energie v rovnováze, díky bolestem se tělo rychle vykolejí a místo aby jsme rodili v lásce rodíme pak v bolestech a to utrpení se otiskne i do našeho dítě, dokonce prý žena při porodu není svéprávná ... , to mluví za vše.
07.06.2021 - 06:02 | Filtr
(Ryby) thééé » tantristka
To, aby dcery měly hezčí porod, je určitě silná motivace.
Ale ony ho mít budou, jsem si jistá. Ono to není jen o porodu, jen se u něj ukáží nějaké oblasti ženy, včetně rodového modelu, vztahu s matkou, její tvořivost atd.
Já to trauma nemám jen porodní, ale i ze vztahu před porodem, a pak následně z věcí co se děly potom. Nabalovalo se to u 1.holky. Ale já jsem v podstatě za to "vděčná" protože to patřilo k důležitým proměnám, které mají kořeny víc v minulosti.
Chci se zeptat, co jsi u té terapie vypisovala? Jen pocity? Nebo jen forma omluvy dceram?
Dík :29:
02.06.2021 - 12:09 | Filtr
(Vodnář) tantristka » thééé
reaguji na porod který nemáš zpracovaný : můžu potvrdit s tím traumatem, já o tom doteď nedokážu ani číst, ani mluvit. Tak si ho písemně zpracuj, studovala jsem dulu a jeden z úkolů po porodu je písemné zpracování porodu. Také jsem to udělala,jen po 30 letech od porodu, byl to neskutečný tok emocí jak negativních, tak omlouvání se dceři, za to jak jsem jí přivedla na svět, kde mi při porodu skákali na břicho a před porodem ve spánku s přikurtovanýma nohama udělali vyšetření, které jsem další 3 roky cítila jako znásilnění. Dcera po té nechtěla ode mě mléko, probírali jsme to ve škole duly a ten porod i pro ní byl jedno velké trauma. I proto jsem šla na dulu studovat, abych až bude rodit dcera , měla na růžích ustláno. Jo a udělej si na to den volna, pokud máš takové problémy, vylezou napovrch, vypiš se z toho. Hodně štěstí
21.05.2021 - 16:12 | Filtr
(Ryby) thééé » Mici Angóra
"To dá práci se takhle trefit s tím Uranem, co?"
:61: :15:
ten je !!!
21.05.2021 - 16:11 | Filtr
(Ryby) thééé
Jednak gratuluju k miminku :68:, k úžasnému porodu :17:
a můžu potvrdit s tím traumatem, já o tom doteď nedokážu ani číst, ani mluvit.
Kruci, škoda, že to nejde jednou na zkoušku :4:

K dcerce - určitě bude ukecaná, a nadšená pro všechno..bude mít obrovské srdce..
a sama jsem do budoucna zvědavá, jak třeba konkrétně býky ovlivní ten uran.

Ještě se dívám, jak se bavíte o dcerčiném uranu a rychlém netradičním porodu.
Dívala jsem se i na Tvůj 5.dům, máš v rybách, vládce neptun - tady by to taky mohlo být vidět - že to jakoby celé jde mi Tvoji kontrolu, samo, a ten 2. dům by mohl taky vypovídat o domácích podmínkách.

Tak ať se vám spolu hezky žije :3: :15:
21.05.2021 - 14:01 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Žihadlo
Tenhle? :3:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
20.05.2021 - 14:58 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Sosna zvlčelý
Díky.

Jinak tatínek není neptuňák, ale luňák. :4:
20.05.2021 - 14:57 | Filtr
(Panna) Žihadlo » MIKULAS
Děkuji.
20.05.2021 - 14:56 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Mici Angóra
Jo, díky. Já to s tím Uranem taky slyšela, nebo četla. Ale při porodu jsem fakt neměla ponětí ani chuť přemýšlet, kde stojí Uran. :4:
20.05.2021 - 14:54 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Nalani
Díky.

Já tím samozřejmě tady nechci dělat žádnou propagandu. Každý by měl mít možnost i zodpovědnost, jak to cítí.
20.05.2021 - 14:51 | Filtr
(Panna) Žihadlo » nelahee
Proto mám chlapa mlčocha, aby mi do toho nekecal. :3: :79:
Každé ženě přeji, aby měla s porodem co nejpříjemnější zážitek. Myslím, že tak by to mělo být. A že k tomu poněkud směřuje i ten článek a dokument, protože ne každá žena to skutečně může říct. Nemá jít o snahu o očerňování někoho, ale poukázání, že je stále co zlepšovat.
Za sebe si na porodnice nemohu stěžovat, žádnou negativní zkušenost jsem neudělala.
18.05.2021 - 14:02 | Filtr
(Štír) Freja
:79: :17:
18.05.2021 - 13:55 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Sosna zvlčelý
Jj, ale v nějakém smyslu to uranické je :1:
18.05.2021 - 13:54 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Ještě mě napadlo, že Pluťačka si porodila Uraňačku. A co je tatínek? Neptuňák? :4:
18.05.2021 - 13:52 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Mici Angóra
U mě prý ne. Jen se v okamžiku sednutí do auta naši rozhodli změnit porodnici a místo do Čáslavi zamířit do Pardubic. To vůbec nebylo plánované, to rozhodlo aktuální počasí (mráz, sníh).
18.05.2021 - 13:47 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Tak to velká gratulace.

Řekl bych, že slečna bude dosti zaměřena na (do) sebe. Ale ne jako sobectví, jájínkovství, prostě bude si hodně uvědomovat sebe a bude se pozorovat, možná i na sobě experimentovat, než něco z toho vyvodí vůči druhým.
Možná bude trošku neprůbojná (málo ohně, zde asi nebude doplněn dostatečně Sluncem v 1. domu), ale netlačil bych zde na ni, "aby se otrkala". To vypadá, že si svoji cestu zvolila a že si ji taky po svém (Uran) bude hledat, nezávisle. Její kvality jsou jinde, než být za každou cenu vidět a stát první v řadě.
A Uran na ASC je nej! :2:

Koukám, že jsi rodila, když Ti Luna a Neptun došly na 5. dům (tedy záleží i na systému domů). A jak píše Mici, i to dítko Tvému 5. domu odpovídá.
18.05.2021 - 10:59 | Filtr
(Lev) nelahee
Tak já se aspoň trochu zastanu porodnic...bylo to minulý rok v červnu. Taky už v době covidu.

Paní doktorce jsem ještě poděkovala za příjemný zážitek, když byl na světě :4: Jenže on se přihlásil ten ráček můj dříve. Sem se chystala na zmrzlinu a místo toho jsem šla do porodnice. Bez přípravy, bez asistentky, bez porodniho plánu, chlapa jsem tam nechtěla, čekal na chodbě, kdyby mě někdo mačkal za ruku, nebo mi do toho kecal, tak ho asi boxnu :20: Tak jsem teda měla štěstí no asi, žádné trauma, zdravé dítě :62:
18.05.2021 - 09:25 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Žihadlo
Tak to ti přeju, že to proběhlo tak rychle (je to právě ten Uran, často se vyskytne, že je porod akutní, ale bohužel spíš ve smyslu sekce, takže takhle dobrý). Tatínek si koupí špunty do uší :5:
18.05.2021 - 09:22 | Filtr
(Štír) Nalani
Díky za příspěvek. Pro mě silné téma. A to jak sdílíš o porodu mě pohladilo a dodalo naděje, že takhle to může být a je to úplně v pohodě.

Gratuluju a hodně štěstí a lásky :17:
18.05.2021 - 09:21 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Mici Angóra
Já myslím, že to měla vypočítané na minuty. :4: Protože pořád nic, pořád nic a pak málem za dvě hodiny hotovo. No dobře, to spíš já nevěděla, že už rodím, ono to asi bylo delší, ale já čekala silnější signály.
Političku? A ještě slovně k nezastavení? Bůh nás chraň! :61: Hlavně aby to dal tatínek, to je takový mlčoch. :14:
Díky.
18.05.2021 - 09:16 | Filtr
(Panna) Žihadlo » eau
Díky! :74:

No já to zvládla taky doma. Původně nic takového v plánu nebylo. Vůbec jsem na to neměla odvahu. Ale covid. A sondování v porodnicích bylo docela strašidelné. Porod v roušce a jen s nemocničními PA. Že mám nárok jen na jednu osobu blízkou. Buď otec malé (případně jiná blízká osoba), nebo asistentka, ale dvě osoby ne. Takže já si platím PA, aby pak se mnou nemohla být? Nebo aby muž nebyl na úkor jí?
Jo a taky porody v roušce, jo? Když potřebuješ dýchat? Být volná?
Tak jsme to celé přehodnotily, domluvily se. Věci na převoz do nemocnice sbaleny v tašce u deveří, ale nebylo třeba.
Oni v průběhu i v porodnici nějak rozvolnili, ale už jsem byla rozhodnutá, ani jsem to nesledovala. Spíš jsme čekali na rozhodnutí Mínky, jestli nebude mít odlišný názor. Ale neměla. Naopak to vzala s tím svým uranem dosti rychle.
18.05.2021 - 08:08 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
To dá práci se takhle trefit s tím Uranem, co? Myslím, že to bude velmi originální osobnost s originálním projevem, nejen kvůli Uranu, ale i ten 1. dům a Mars ve 3. Slovně k nezastavení? :4: Ten 10. dům je hodně zajímavý (Pluto jako vládce 7.), tipuju političku nebo jinak veřejně činnou bytost. Gratuluji a přeji hodně zdraví oběma :17:

Eau: jo, ta marnivost nebo celkově sklon k přehánění, to by mohlo být. Ten Jupiter kdyby tam vůbec nebyl, to by bylo pěkný :4:

Ještě mě zaujalo, že ty máš v radixu "neptunovské dítě" a že s tím 12. d. to docela vyšlo.
17.05.2021 - 17:53 | Filtr
(Blíženci) eau
Ještě k těm porodům...nedám dopustit na dulu u porodu nebo porodní asistentku se kterou žena sdílí své představy o porodu už před samotným porodem. Taková žena působí v tom porodním prostředí jako takový bodyguard.
Btw v mém okolí rapidně přibývá žen které rodily doma. Prostě si berou svá práva a sílu zpět...chce to ale nejen odvahu, ale plně se i postavit sama za sebe, do sebe...protože porod není úplná sranda a během něj se prožívá podprahově neskutečné množství témat...

Jinak ke tvé holčičce : ) myslím že to bude velmi silná osobnost, krásně uzemněná tím býkem a oduševnělá lunou v rybách ( ještě navíc v konj s neptunem* )....myslím, že bude vědět co chce a půjde si za tím...myslím si že se nenechá moc ovlivňovat druhými lidmi...jen ji možná budou ovliňovat kolektivní nebo pocitové vrstv mezi lidmi, takže bude pro ni asi náročné vnímat úplně disharmonii...tu lunu v rybách a ta lilith v 1.domě x) bude možná trochu oříšek a venuše vládkyně horoskopu v 1.domě v aspektu na lilith a pluto...pozor na “marnivost”...
Uran na asc zase nemusí úplně znamenat uranistickou hrůzu...asi bude potřebovat hodně svobody to ano a dělat si věci po svém, nenechat se omezovat...ale v tom býku to myslím nebude až tak šokově elektrizující...

Bude to taková silná kouzelná bytost :76: :74:
17.05.2021 - 12:46 | Filtr
(Blíženci) eau
Jen k tomuto zatím... “ Máš zdravé dítě, to je to nejdůležitější.”

Lidé si už skoro ani neuvědomují jak často fungují jen ve frázích....být sám k sobě upřímný, naslouchat tělu, pocitům a plně se příjímat a respektovat, to je skutečná cesta skrz tady tu “dobu mozkovou”...a to je taky velký proces... :74:
17.05.2021 - 12:39 | Filtr
(Blíženci) eau
Aaaaaaach :62: :62: :62:

Podívám se na to škvrňátko později...zatímco gratuluji a doufám že vše proběhlo v pořádku :62: :79: :74:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna ve Štír Štíru
ukázat kalendář »