Závidím ostatním štěstí


30.04.2021 - 11:21
(Lev) nelahee
Závidím ostatním štěstí
Ahoj, jako já jsem prostě musela. Chtěla jsem to dostat ze sebe a nikomu to nemohu říct a přiznat. A chtěla bych znát, upřímně, zda se s tím někdo ve svém životě taky potýká nebo potýkal.
Bude mi už dost let na to, abych měla tak nějak zařízený život. Jenže, když zpětně koukám, já se v tom pořád plácám. Mám největší štěstí v životě, mám syna, kterému zanedlouho bude rok. Je úžasný, báječný, prostě mateřství si užívám. Zdá se mi, že jeho otce jsem měla potkat právě jen kvůli tomu, aby se nám narodil. A to je to, co mě strašně trápí. Chtěla bych prostě normální rodinu, budovat, povídat si spolu, bavit se, vychovávat dítě a tak. Prostě úplně normální vztah a být rodiče spolu. Jenže to nejde. Vůbec k sobě s partnerem nepasujeme a poprvé v životě vím, že vinu má on, vždycky jsem dělala ve vztazích větší chyby já a teď mi přijde, že si to musím vyžrat s někým, kdo je mi strašně vzdálený a nedá se s ním ani trochu mluvit (kdybych na to měla finance, tak odejdu a jsem se synem sama, jenže to nejde a plácat se po azylových domech, nebo tak nechci a zatím je to jedno, jsem i nejsme spolu.)

No a co řeším, strašně moc jsem začala ostatním závidět tu jejich rodinnou pohodu. To že jsou spolu jako pár, vychovávají spolu děti a dělají všechny ty normální věci a třeba si večer spolu sednou, když děti spí a dají si čaj nebo víno, povídají si a mají se rádi. Já to každému přeji, protože si uvědomuju, jak zlé emoce cítím, ale nemůžu si pomoct :((( Ovšem po mých zkušenostech už stejně žádného muže nechci, ale líto mi to je. Tak díky. A nebuďte na mě zlí, já jsem jinak celkem normální a veselá pro syna a v depresích se neutápím. Jen teď vídám venku páry a rodiny na procházce a já to nemám a myslím, že ani nikdy mít nebudu. A vím, že jsou horší věci a mám být ráda, že jsem ráda. to všechno vím,

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
07.05.2021 - 15:54 | Filtr
(Lev) nelahee » diké
Přesně tu scénu jsem si vybavila taky :4:

Kdyby se to mělo brát ale podle toho, by si jeden ani nemohl postěžovat :2: :4:
06.05.2021 - 19:31 | Filtr
(Rak) diké » player
Presne takto je to a pripomenulo mi to scénu "z Denník Bridget Jonesovej", z väzenia, ako sa domorodkám sťažovala, čo jej urobil jej chlap :4:
06.05.2021 - 14:47 | Filtr
(Rak) Urania » MIKULAS
Prekrásne napísané a mne sa pripomenulo niečo z minulosti.
Keď sme vysvetľovali vnúčikovi že ten ktorého najviac miluje zo všetkých nie je jeho pravý starý otec a on sa tým zaoberal 2 roky. Nevedel to v tom veku pochopiť, nechápal akoby mohli oni mať inú krv.
Jedného dňa s kríkom bežal ku mne -rýchlo pod sem, ty si ma klamala - je to môj starý otec, videl som, porezal sa a máme rovnakú krv. Mal 5 rokov - takže neviem či krv nie je voda.
Moje dcéry boli milovanými dcérami svojho nevlastného otca - to nikdy nepoznali od vlastného.
06.05.2021 - 14:27 | Filtr
(Býk) player
Takhle sedí na baru černý muž. A vedle něj si bílá dívka poplakává. Že jí to nejde z chlapama , že šéf se po ní vozí , že jí nikdo nerozumí.

Muž jí poslouchá a pak se jí ptá: Počkej , a kolikrát přepadli tvoji vesnici a vypálili?
Ona: Ani jednou , to se u nás nedělá.
On: A kolik příbuzných ti pozabíjel znepřátelený kmen?
Ona: No nikoho
On: A to tě ani neznásilnili?
Ona: Ne
On. A máš teda co jíst a kde bydlet a ještě jezdíš autem?
Ona: No ano , to je u nás normální.
On: A na co že sis to vlastně prve stěžovala?
na: Vlastně už ani nevim...
05.05.2021 - 20:57 | Filtr
(Rak) diké
Každá emócia by sa mala pustiť von a to akýmkoľvek spôsobom tebe blízkym, urobila si to najlepšie, čo si mohla, že si to sem napísala. Nikdy nedus veci v sebe.
Nepoznám podrobnosti tvojho vzťahu, nepíšeš o partnerovi, teda otcovi dieťaťa, či si ho niekedy milovala, či on miloval teba...no ak on syna miluje a majú pekný vzťah, ako píšeš,tak buď vďačná za to, vždy mohlo byť horšie.
Naše rozmnoženie sa je velikánska zodpovednosť a ty preto urob maximum pre svojho syna.
Píšeš, že si už pár vzťahov mala a tento tvoj terajší je snáď nejaká karma za to, že si sa v tých predchádzajúcich nejako zvlášť zodpovedne nechovala, no napriek tomu chceš čo píšeš a závidíš tým, čo to žijú.
No tak to tak ber a buď vďačná za to čo máš.
Vieš čo ja si vždy poviem keď takpovediac "závidím"?
Že OK, ak budem mať to čo má ten druhý a chcem aj ja , tak ale so všetkým , čo ten človek má . Hmotné aj nehmotné veci, fyzično aj duchovno a skrátka s celým jeho tzv. krížom. A ver mi, že vždy dojdem k záveru,že chcem len to svoje trápenie, pretože som naň zvyknutá a poznám ho.
Hlavu hore, vždy máš šancu zažiť to po čom túžiš, no nezabúdaj žiť prítomnosť :79:
04.05.2021 - 13:34 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » MIKULAS
No, s tou krví ... ve středověku měli představu o pokrevním dědictví, rodu neznečištěném cizí krví, právech prvorozených a podobně. Ale zároveň největší nenávist byla mezi členy těchto privilegovaných rodin, kteří se neváhali vzájemně vyvražďovat. Což ten význam krve lehce zpochybňuje :4:.

Já bych řekl, že tady došlo k záměně a ze symbolu se stal předmět. Původně (aspoň si myslím) krev byla symbolem pro energii - tedy šlo o tu energetickou kompatibilitu o které mluvíš jako o nejdůležitější. S tím plně souhlasím :15: :5:.
04.05.2021 - 11:56 | Filtr
(Panna) yknuf » MIKULAS
:15:
03.05.2021 - 22:43 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Vytanulo mi tvrzení z jednoho vysílání, že mnohdy ženy nevědomky hledají jen správný genetický materiál vhodný proto, aby se mohlo zrodit dítě/duše, které si usmyslelo se jim narodit. A pak se začnou poohlížet po vychovateli, protože biologický otec není v tomto směru k ničemu. :)


Příspěvek mě ponoukl přemýšlet, jestli taky závidím a jak moc - většinou dojdu brzy k závěru, že bych si to s tím druhým vyměnit nechtěla (najdu důvod, proč ne :)) a když už naznám, že dotyčný žije mnohem barvitější, zajímavější a štastnější život než já, řeknu si: dobře mi tak, že si to neumím lépe zařídit. A naštvu se akorát zase jen na sebe. Naštvání se dá zase dále využít (i kreativně), pokud je na to prostor a hlavně energie. (Ale bacha na sebedestrukci.)
03.05.2021 - 16:08 | Filtr
(Lev) nelahee » MIKULAS
Nemažte to prosím. To je moc hezké ta odpověď Fanikovi a k zamyšlení všem, kteří si to přečtou.

A jinak díky za odpověď mi, takové milé pohlazení toho ega :3:
03.05.2021 - 13:03 | Filtr
(Střelec) verka96 » nelahee
Já myslím, že bez "zdravého" nasrání to snad nejde... :5:
Ale jinak, pěkně o tom vnitřní ženském světě umí provázet Eva Marvanová, tady je jedno její video, má jich na youtube více:

https://www.youtube.com/watch/…

:27: :29:
03.05.2021 - 12:57 | Filtr
(Střelec) MIKULAS » nelahee
Vzácná paní, dobrý den

Vaše ego je dobré ego.
Setsakra dobré a silné - ego.

Jste lidská bytost s vrozenou schopností vládnout rozumovou silou v duchovních oblastech lidského konání.
Máte vrozeny předpoklady pro rodinnou a týmovou spolupráci.

Pes do zápřahu.
Duchovní vůdce smečky o libovolném počtu hlav

Pokud vnímáte, že je Vaše ego scvrknuté, potom si připomeňte dvě skutečnosti
1) kdo jsou Vaši rodiče
2) u koho jste brala rozum a vzdělání, jež Vás přivedly do náruče s tatínkem nekompatibilním pro rodinné štěstí a vzájemnost

Ve svém vlastním profilu definujete něco jiného, než malilinké ego

Krásně buďte
03.05.2021 - 12:44 | Filtr
(Střelec) MIKULAS » fanik
Dobrý den, pane Faniku

ano, máte pravdu, voda není krev a cizí muž bude vždy cizím mužem.

Ve společenství Západu, často můžeme potkat skutečnost, že dítě je počato a narodí se jako biologický protivník jednoho, nebo obou, svých rodičů a potom nastává boj v rodině.

Cizí muž, může milovat cizí dítě a dokáže je přijmout do své rodiny.

Pokud má nastat harmonické propojení dítěte s novou rodinou, musí být splněna podmínka energetické kompatibility.
Potom, cizí muž bude mít přirozenou autoritu a bude pro dítě celoživotním přítelem a učitelem, lepším, než špatně sestavený rodičovský pár.

Stále bude platit Vaše tvrzení - cizí muž bude bezvadným učitelem a přítelem, ale voda, není krev.

Ano, máte pravdu, s egem se dá pracovat

Krásně buďte
03.05.2021 - 12:25 | Filtr
(Váhy) dôvera
Nedá sa povedať , že závidím iným ich lásku , ale viem o čom píšeš. Je len veľmi málo párov čo k sebe ozaj pasuju... Zostarnú s pokojnou dušou a láskou a sú spolu spokojní až do smrti. Majú šťastie aj je čo závidieť.
Je vaľa manželstiev , že sú spolu ako pár ale srdcom už dávno nie ......
03.05.2021 - 12:16 | Filtr
(Blíženci) fanik » player
Takový případ já neznám...
03.05.2021 - 11:31 | Filtr
(Býk) player » fanik
Žádný cizí muž už tvého syna milovat nebude, dokonce mu bude doma vadit...¨

Může bejt , nemusí. Znám případy opačné. Kdy se začali lidé milenci nenávidět , ale láska k adoptovanému dítěti zůstala. To nejde takhle paušalizovat. Každý máme jiné vjemy a jiné adaptory citů.
03.05.2021 - 11:21 | Filtr
(Býk) player
Budu stručný. Použiju citát z OSHOVY KNIHY O EGU: Na vztah máte až tehdy , kdy už ho k životu nepotřebujete.

Vidíš - já to mám úplně jinak. Vztahy v životě pěstuju jen na čtvrt úvazku a neřeším je vůbec , většinou jsem eroticky aktivní samotář. A doslova si tu svobodu celoživotně hýčkám.
Nicméně - nezoufej , život toho nabízí , kdo ví co nebo kdo na tebe čeká za dalším rohem , kam ještě nevidíš , ale kam dojdeš.
03.05.2021 - 11:05 | Filtr
(Lev) nelahee » fanik
Moc nerozumím. Moje ego, kde je?? :61: malilinké scvrknuté.
Však já nepíšu, že chci cizího muže. Můj syn má tátu, který ho miluje a já je nechci rozdělit.

A až jednou...budu sama, tak si budu užívat svobody. Víš co, ve skutečnosti možná nejsem párový člověk já se svou naivitou. Rozhodně nechci tahat domů náhradní tatínky. Nikdy. Já už si s chlapama užila dost (a to myslím to, to dobré, to špatné...), nic mi nechybí. Jen jsem chtěla normální rodinu. Ale to už je pořád dokolečka, už jsem toho napsala dost.
A navíc nejsem tedy před nirvánou, super oduševnělá, odprostěná od pozemských obyčejných nectností a tak dále do důsledku Buddha. Jsem prostě jen obyčejná žena, která si taky myslela, že má právo na kousek toho obyčejného lidského štěstí pro sebe viděno subjektivně neobjektivně vlastníma očima a pocity (ano štěstí syn, zdraví, bla bla bla), sobecky to teď ovšem myslím. Ale vnitřně jsem celkem dobrá a to mi možná vlastně úplně stačí. :74:
03.05.2021 - 10:53 | Filtr
(Blíženci) fanik » nelahee
Žádný cizí muž už tvého syna milovat nebude, dokonce mu bude doma vadit.
Snad si to uvědomuješ, když o tom tak přemýšlíš, možná stavíš své ego nad rodinu?
S egem se dá pracovat a nakonec můžete být všichni šťastní :29:
03.05.2021 - 09:52 | Filtr
(Rak) Urania » nelahee
Super :30:
03.05.2021 - 09:41 | Filtr
(Lev) nelahee
ODPOVĚĎ VŠEM

Tak jako přínosnější a oči otevírající diskusi, která je o mě jsem tedy nezažila. Já moc děkuji úplně všem, kteří reagovali. Opravdu nad tím přemýšlím ze všech stran a už to asi nechám plavat.
Nemám ale nějak na to napsat každému zvlášť, i když by se to v tomto případě hodilo, protože nastaly nějaké doplňující otázky a ve mě taky pár bouřlivých reakcí na vaše reakce...ale vše v dobrém po rozložení v hlavě. Já potřebuju čas.

Musím ovšem říct, že si ze svého syna nechci dělat svojeho vysněného chlapa mamánka, nee :61: Už teď přemýšlím o tom, jak si jednou najde ženu a já bych se chtěla dočkat vnoučat a tak a chci z něho mít hlavně dobrého, silného člověka, který si bude žen vážit a který se za mámou bude rád vracet, tedy zachovat rodinu s láskou, ale ať má svůj život (co já bych se starala o dospělého muže, že). A tak si to jeho dětství musím užít, dokud je se mnou.

No a emocionálně se odprostit od chlapa. Vlastně jo, když to udělám i on bude spokojenější, protože už se nebudu snažit o nic a pak přijde ta chvíle, kdy se budu moct zařídit sama pro sebe. Miluje syna, je pracovitý a ve volném čase ať si dělá co chce. Jsem zvyklá si řešit všechno sama, tak v tom budu pokračovat.
03.05.2021 - 00:27 | Filtr
(Hadoken) Hustokrutě obscénní Morti
Muzu te uklidnit, ze tak to ma spousta lidi....
A taky te muzu uklidnit, kolik lidi si lze do kapsy a o harmonii se mluvit neda...zdanlive famtasticky vztahy sou plny hnusu a false....
Kolikrat mi i pride, ze ten kdo nejvic krici jak ma uzasnej vztah to tak spis vubec nema :61:...nemyslim si, ze kdo je spokojenej musi to vytrubovat do sveta...nepocitam pocatecni euforii samozrejme :61:
Nech to plavat...nak to dopadne... :35:
02.05.2021 - 22:53 | Filtr
(Blíženci) fanik
Píšeš: Chtěla bych prostě normální rodinu, budovat, povídat si spolu, bavit se, vychovávat dítě a tak.

A dále píšeš: Vůbec k sobě s partnerem nepasujeme a poprvé v životě vím, že vinu má on.

Jak to jde myslíš dohromady?
02.05.2021 - 21:26 | Filtr
(Býk) Bé át
V necem podobnem jsem se placala priblizne v te dobe kdy jsme byli v Albrechticich. Venku jsem z toho cca rok. Jine potreby, ale jadro stejne. Mela jsem vysnenou rodinku, ktera ale nebezela dle mych predstav. Tahla jsem za svym idealem, ale ten chlap ne, nesdilel se mnou tu představu a jel si dle sveho, tak jako nijak.

Tak jsem si rekla ze to bude podle me a basta. Vyjeli jsme tedy na par vyletu, po kterych jsem ho vzdy chtela zabit. Protoze ho proste nebavi vyletovani, tak byl jak osina. Uz nepojedem. Okej, jedem k mori. Ja jsem milovnice poznavani jinych kultur, proto nemam problem v pet rano vstat a jit na mistni trh. Ac jsem ubytovana v hotelu s all in, rada zajdu do viru velkomesta a snim neco tam. Taky neslo, museli jsme zpet na hotel, pac tam to bylo zadarmo. Tu broskev, kterou jsem si chtela koupit na trhu jsem si nekoupila, protoze jsem byla zdesena a zhnusena pristupem draheho. Vzala jsem si ji rano u snidane. Poznavani jiné kultury taky nic, protoze moc vedro a vzal si blby boty a mel sedreny nohy. Takze vylety po cr a za morem bez nej, ok. Dalsi zasek, probehlo zalhani, ktere úplně zabilo mou duveru, ok. Dalsi. Povidame si, a po dvaceti minutach se me pta na to, co uz jsme vyresili. Neposlouchal, ale odkejval. Potom jsem zjistila, ze me neposloucha standartne. Zkusila jsem tedy pristup nebudeme se bavit vubec, nevadilo mu to. Ok. Za nejaky cas, ze komunikaci tedy zkusim znovu a zjistila jsem, ze nerozumi tomu co rikam. Ok.

Tak co s nim kurva :61:. Nemame spolecne zajmy, nemame se o cem bavit, nerozumime si, mame deti. Parada. Probehlo i obdobi, kdy me tocil jen pohledem, to bylo peklo. Snazila jsem se najit klady. Je hodny, deti ho miluji, je pracovity. Kdyz mam problem, pomuze mi. Treba ted na mdz odjel po mem telefonatu z prace a hledal nase ukradeny kolo, sel se mnou na policajty. Zucastnil se.

Tudiz jsem si uvedomila, ze by mohlo bejt i hur a setrvam. Protoze ten muj ideal, kterej zahrnuje vic nez ten vyse zmineny zlomek, dost mozna ani neexistuje. Mam dve deti, nebudu honit iluzi idealu, musim a chci veskerou energii nacpat do nich. Vypustila jsem ho ze sveho emocionalniho zivota, řeším s nim jen opravdu nutné veci, chovam se slusne, uvarim mu a udelam svacinu. Pokecam a popravde uz ho ani nevnimam. Respektuju jeho potreby. Respektuji v ramci moznosti i jeho patriarchalni pristup k zivotu, byt jsem v jadru dost feministicka. Spolu, ale bez sebe. Staram se hlavne sama o sebe, neresim uz to, jak bych to chtela a ze to tak neni a ze on to tak chce, nechce. Proste jsem to vypustila.

Potrebuju jeste tak 15 let a pak se zaridim dle svych predstav a budu spokojena. Snad budu jeste k svetu. Jedno vim ale urcite, s zadnym chlapem uz nikdy pak bydlet nebudu a ani zadnej už neprekroci muj prah dveri (krome opravare, kominika apod). Anebo to během te doby chytne uplne jine grady a budu stastna s tim, co mam.

Zkus se mrknout na stránku "zena je laska"
Nejsem toho zadny privrzenec, naopak se mi otevira nuz v kapse kolikrat kdyz to ctu. Ale na zamysleni je to fajn a za zkoušku tohoto se nic neda. Jen trocha důstojnosti, ta se da ozelet (rika nekdo, kdo ji jeste neozelel?)
01.05.2021 - 20:10 | Filtr
(Střelec) verka96 » Lupi
Vy jste super.. :15: :27:
01.05.2021 - 19:58 | Filtr
(Blíženci) Lupi
Když to máš těžký......napřed musí být jedna spokojená a šťastná sama se sebou a až pak může totéž s někým......mluvím čistě z vlastní zkušenosti.
A takovýhle mužský/ženský si pořizujeme proto, abychom tuto prostinkou pravdu nejen pochopili, ale začli s tím kurňa něco dělat.
Zaměř se tímhle směrem - čím dřív, tím líp, ať si ze synka nedejpámbu nevyrobíš toho prince na bílém koni, který ti tak chybí.
Příspěvky: 38-14 13-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »