Retrográdna Venuša v natíve


25.04.2021 - 13:06
(Kozoroh) vandalka
Retrográdna Venuša v natíve
Ahoj. Vraj 7% ľudí má v natíve retro Venušu (zdroj na konci). V článku (resp prepise konštelácie medzi dir a retro Venušou) sú aj nejaké “návody”, ako s ňou naložiť. Návody - to je presne to, čo retro Venuša hľadá, ale aj tak nevie, ako na to..ale vedieť / nevedieť tu tiež nepomáha..cítiť “to” je niečo celkom iné..a pre retro Venušu ťažko pochopiteľné a uskutočniteľné..
U mňa je Venuša navyše vládcom celého horoskopu (asc Váhy) v takmer presne opo s Lunou :25: .. , asi o to silnejšia téma Vunuše to pre mňa je. :79:
Ako to prežívate vy? Podarilo sa vám vašu Venušu “vyliečiť”?
:68: :74: :17:
Odkaz na článok: http://ografologii.blogspot.com/201…

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
08.05.2021 - 20:59 | Filtr
(Beran) nutelina
Myslím že Venuše v raku má rád retro :61:
06.05.2021 - 11:39 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Z vlastní zkušenosti o R Venuši nemohu hovořit.
Z nahlédnutí do radixu bych řekl, že zde to není jen o R Venuši ve Vodnáři, ale i o Saturnovi. Hovoříte, že Venuše je vládcem Vašeho horoskopu, ale já tu jako větší dominantu vidím Saturn, který se o rozhodování s Venuší dělí, ale když mají odlišné směřování, pak se Venuše většinou musí podřídit. A asi ne vždy se jeho řádu podřizovat chce, i když by jí to možná udělalo dobře. Prostě si hledá vlastní cestu.
03.05.2021 - 20:26 | Filtr
(Střelec) verka96
Ještě přemýšlím: souvislost R Venuše ve 4. domě - přebírání nějakých vzorců od svých předků (např. pokračování podobných vztahů, dokončení něčeho, co není uzavřeno z minulosti nebo co jsi "zdědila"). Charakter vztahů už však nezapadá do současnosti a přitom může být v rozporu s rodinnými vzorci - že se to neslučuje s přesvědčením třeba matky (nebo linie matky a linie otce v rozporu), neslučuje se to s rodinou nebo domovem jako místa??? U tebe je to pak tak, že bys to měla "odžít" a že to nebude snadné.

To ještě tak mě napadá, co by to mohlo být... ? :25: :68:
26.04.2021 - 14:22 | Filtr
(Střelec) verka96
Ahoj, jelikož nemám retro Venuši, ale poslední dobou přemýšlím o retro planetách v horoskopu, které mám a vládce asc. mám retro Mars, dále R Merkur jako vládce MC atd. Takže si více připadám celá retro... :5:

Jak už tu bylo řečeno, s retro planetou mám spojené i takovou pomalost, věci se dějí opožděně, vše si musim nechat nějakou dobu uležet, ale zase v tom nemám pochybnosti, spíš je to o tom, že prostě musím počkat až věci dozraji. A také souhlasím v tom, že to strašně rozebírám, pitvam, analyzuju a zase zobecnuju, prostě se na to snažím dívat z více pohledu, a to je vlastně i náplní mé práce a tak nějak to ke mě patří.
Četla jsem i to, že retro planety znamenají něco neuzavreneho z minulosti, co musíme znovu řešit. Proto to opožděni dějů, možná to tak dává smysl. :25:
Ale nevim, jestli léčení je to, co se s tím dá dělat a jak, ale spíš si ty věci uvědomit, pak se to nějak naplňuje, to je můj názor. :27:

Velmi často se mi stává že chci něco dodělat a ono to teď nejde, prostě něco zrovna nefunguje jako teď s PC, asi blbej signal s netem. Počkám do večera nebo do zítra a pak to jde a vůbec nevím proč. :32: Tak si to vysvětlím tak, že jsou věci mezi nebem PC.. :44: :4:
25.04.2021 - 16:02 | Filtr
(Blíženci) eau
Já mám retrográdní venuši...a ještě k tomu v raku... vtipné je, že mám teď přítele který má taky retrográdní venuši a máme je přesně v trigonu. Dokonce ji máme podobně postavenou. Já na desc v trigonu na mc. On na mc v trigonu na desc.

Článek jsem četla kdysi a teď jen přeskákala abych si to osvěžila.
Nemyslím si že r venuše vnímá intelektuálně, naopak bych řekla, že moje vnímání je hodně jakoby z jiného světa a v tomhle takové to co se popisuje v článku, že má jakýsi odstup od světa a svět spíš pozoruje... a s čím naprosto souhlasím je pokroucený vztah k sobě a ke světu...chybí tam jakási lehkost, ladnost...právě protože chybí radikální sebeláska...a často z toho nenapojení na sebe může sklouzávat k těm venušanským kvalitám navenek. Snaha zalíbit se anebo zavděčit se. Dávat lásku druhých a druhé lidi na první místo...atd....
Ale není to vůbec abstraktní záležitost..já jsem k tomu došla poměrně snadno...nikoli brzy - to si myslím že je základní rys r venuše, že jí ta cesta trvá dýl a potřebuje si ji vyšlapat celou...
A taky souhlasím s tím přirovnáním k Persefoné. Sestup do podsvětí. Ano, ta cesta do nitra je pro r venuši nevyhnutelná a očekávaná a řekla bych že poté může taková venuše dosáhnout úplně jiné kvality lásky právě tou naléhavostí toho jiného vnímání....
Já bych ze svého života nejvíc přiřadila r venuši tu pomalost v prožívání. Zatímco jiní jsou už někde jinde, r venuše se teprve probouzí atd...já ji ve vztazích prožívala hodně takto, že ve chvíli kdy moje láska nejvíc kvetla tak tomu druhému třeba už došla trpělivost x) ale zlom podle mě nastal když v direkcích změnila směr... teď tady tu citovou opožděnost vnímám u svého partnera a vyhovuje mi to protože místo toho povrchních hodnocení tam právě naopak vnímám tu hloubku citu :74:

Zatím takto :74:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »