KAVIÁR ČI CHLEBA S MÁSLEM ?


19.09.2020 - 13:54
(Býk) player
KAVIÁR ČI CHLEBA S MÁSLEM ?
Vztah..
Někteří prokouknou a už se nad tímto povznesou. Proostě pochopí tu surealitu toho podnikání. Komedie plná omylů. Kompromisy , které v konečným důsledku jsou k ničemu (on chtěl vždycky psa , ona rybičky , tak nakonec si pořídili kočku , kterou společně nenávidí) , protože já nedělám to co bych chtěla , on nedělá to co by chtěl , ale jsme v tom spolu...protože se osamělosti bojíme.

Sex ? Byl úžasnej a pak se jednou probudíte - a říká te si - kde jsem se tu vzal (a)? A co přijde zítra?

Nicméně - rodina , základ státu (ne , že by teda ty státy byly něco křišťálově fantastickýho , spíš je to mocní a poddaní a až na asi dvě výjimky všude). Děti - jojo , potřebují rodinu a obě složky v ní. Potřebují slib a kodex. Ten , co se slibuje před brejlatým ouřadou či knězem před svatební nocí. Ale když to provede - terminologií dnešní mládeže zásek (a to provede téměř vždy) - co pak ?

A je to. Situace nazvaná frustrace. Jen 2% se k ní v životě nedostanou a říkají si: to jsem měl životní kliku.

Jde o to: Dříve bohatě stačil ten chleba s máslem. Přežít. Najíst se. Nezemřít moc brzo. Skrýt se před nájezdníkem či morovou epidemií , neskončit na vojně na 14 let , a čelit přírodním rozmarům.

Dnes ale každej chce stůl přeplněný manou nebeskou. Nedivím se - protože je k mání (byť se rychle přežerem a přestane nám chutnat). Když by vám Bůd nabídl poctivou skývu s máslem doživotně ale žádnej kaviár a bude chtít podpis , tak nepodepíšete. V patnáctém století byste podepsali a pak tančili štěstím týden. Jenom z té radosti , že nakrmíte ženu a děti a zůstanete při tom na živu.

Nemáme to lehký na světě. I když Kundera by nesouhlasil.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
17.10.2020 - 15:16 | Filtr
(Lev) Tuvalu
To věčné koukání druhému do talíře, (řečeno i obrazně)
Je ošklivá vlastnost.
Dříve, dříve dříve bylo vše lepší, nejsem si jist.
Aby manželé přežili museli mít 10 dětí 8 jich umřelo, a jen ti dvě se o ně postarali proto si také s dětma onikali, jinak by ty ztráty ( nemoci atd) psychicky nikdo nevydržel.
Tam bych se vrátit nechtěl.

Nečumět stále někomu přes plot je dobrá vlastnost, pak zbyde energie na něco charitativního, nebo třeba dobře vycházet se sousedem co se přistěhoval z daleké země je velký příspěvek do vyvážené společnosti.

Vytahovačů je určitě dost, ale to není tak problematické.
16.10.2020 - 22:27 | Filtr
(Býk) Korzárka
Jsem objevila Honduras... :39:

Plájo, otázka nezní omaštěnej chleba versus mrtvá skororyba... Ale:

"Serotonin versus endorfin?"

Vždyť je to celý o biochemické rovnováze...
15.10.2020 - 21:22 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Korzárka
No...myslím (ale nevím) že jsem mu psala...že tam má jen to a nebo to...a nic mezi a že je to ptákovina. :3:...sem to zestručněla :20:
15.10.2020 - 20:45 | Filtr
(Býk) Korzárka
Mi to prostě nedá... :6:

Moje kostička čokolády s chilli nebo tvůj chleba. Stejně se přejíš, když to máš denně... Co teda jíst mezitím? Půst? :39:


"Jdyž by vám Bůd nabídl poctivou skývu s máslem doživotně ale žádnej kaviár a bude chtít podpis , tak nepodepíšete."

Trochu jinak... Když budou v nabídce suroviny a budu si/nám moci péct sama, podepíšu. Je to úplně jiná liga než si něco koupit.

Hodnotou je přeci to, co mohu sdílet.
To se nezměnilo.
11.10.2020 - 09:37 | Filtr
(Štír) Svá štírka » Svá štírka
No tak s pokračující finanční i celkovou krizí, by asi mnohem více lidí podepsalo chléb s máslem, hlavně aby byl pro všechny. Jenže ti, kteří jedli kaviár, ho budou jíst dál a někteří nemají ani to máslo. :9: Přestože je hezké počasí, mám chmurné myšlenky a nějak se v nich plácám. :63:
07.10.2020 - 06:21 | Filtr
(Rak) Urania
Mne kaviár nechutí ja by som chcela chleba s maslom - ale chlieb už dlho moje telo nezvláda, maslo áno ale iba poctivé. Takže aj ja to podpíšem aj teraz.
Veľmi pekné zamyslenie.
06.10.2020 - 23:11 | Filtr
(Býk) player » kapka růžové
KECÁŠ , účo jedna neposedná.
28.09.2020 - 20:12 | Filtr
(Býk) kapka růžové
...chleba s máslem bych klidně podepsala...život bez kaviáru si klidně dovedu představit... :3:

... jinak s těmi vztahy to vidím jinak... mimochodem i proto, že věřím té astrologii... na rozdíl od Tebe...a tam to všechno je... :6:

... koneckonců, kdybys neměl Lunu v Rybách a Mars v Blížencích...ale obojí v Býku nebo Raku, mluvil bys úplně jinak... :2:

...a vo tom to je... :1: :4: :61:
21.09.2020 - 14:33 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Kdybych měl celý život žrát nejen kaviár, ale všechny možné pochutiny světa, ale už nikdy ne chléb s máslem a měl bych to podepsat, tak bych taky nepodepsal. Protože vím, že ten poctivý chléb (tudíž ne od Penamu) s poctivým máslem by mi kurevsky chyběl! :20:


P.S.
Kaviár byl docela zklamáním. Ale jako jo, jsem rád, že jsem ho ochutnal. Nejlepší na něm bylo to, když jsem jej nesl k ústům. Kdybych v tu chvíli centimetr od úst zarazil, byl by to ten nejlepší kaviár na světě, který jsem nikdy neochutnal.
Můj příspěvek pochopitelně není jen o jídle. A jsou mnohem lepší pochutiny, než kaviár. Třeba ty, do kterých vložíš dosti své energie, aby to bylo excelentní. I sprosťáten, když se nedaří. Ale zase když se to povede...
V nějakém nóbl hotelu dáš kupu peněz a nemusíš se dál o nic starat. Za příplatek by byli ochotni Ti to zavést trubicí rovnou do žaludku (a možná i protisměrně :21:). Ale ten co má chleba, který si sám pekl, s máslem, které sám stloukl, si ho vychutná mnohem lépe právě proto, že na něm makal a že v něj věřil. Já bych to 15. století zas tak nepodceňoval.
20.09.2020 - 18:58 | Filtr
(Vodnář) mili111 » player
NJN...tobě...jiný to můžou mít jinak....já třeba salám fakt nemusím :61: a pokud už....tak jedině Fuet, ale fakt ze Španěl nebo Itálie (tady zatím tak dobrej nikdo neudělal)....a vlastně ani to druhý...mě došlo :63: :4:
20.09.2020 - 18:50 | Filtr
(Býk) player » mili111
No páč i když ani jedno není zdravé , tak oboje skvěle chutná...
20.09.2020 - 16:54 | Filtr
(Vodnář) mili111 » player
No myslela jsem to jinak...tohle zrovna není ta varianta :3:...ale možná to někdo má i tak a je pro něj ok...nevím...mě by nevyhovovalo.
Moje povaha to v sobě nemá...snažím se to naučit....hmmmm...asi :61:
PS: co tam furt cpeš ten salám a bokovky :61:
20.09.2020 - 14:37 | Filtr
(Býk) player » mili111
Tak jasně - totiž , lidská povaha v sobě nosí jednu věc , hledání zlaté střední cesty. Aby se vlk nažral a kozy zůstaly celé. Takže kousek salámu na chleba s máslem a už se dá říct - ok , ne v euforii , ale dejme tomu spokojenej.

Kompenzace penězy , bokovkou , ledničkou. Lze. Ale s tím do toho jen málokdo jde , i když...kdo ví.
20.09.2020 - 14:34 | Filtr
(Býk) player » Svá štírka
Mě taky ne.
20.09.2020 - 09:22 | Filtr
(Vodnář) mili111
Pořád nechápu, proč tam máš jen bílý a černý (buď a nebo)a nic mezi.
Úvaha je zajímavá, ale jednosměrná...resp. úzká klíčová dírka :61:
Ale v praxi to většinově vypadá takto....to uznávám....ale jen většinově :3:
:29:

PS: Po Kunderovi dostal jméno můj vnuk :4: (bo se prý skoro jediné říká stejně ve F i ČJ)....mám pocit, že mě přišel Kundera divnej...ale prej ho znaj po celým světě.
20.09.2020 - 07:40 | Filtr
(Štír) Svá štírka
Tak za mně chléb s máslem. Kde to mohu podepsat? :3:
Ale rozumím ti.....P.S. trocha medu by nelyla? Kaviár mi nechutná. :4:
19.09.2020 - 14:28 | Filtr
(Býk) player » Buddha/2
Ano. Vycházím z vedlejší diskuse o úvahze nad vztahem. Zadání není. Chybí tu dříve zrušený koutek K zamyšlení.
19.09.2020 - 14:19 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Korzárka
Zadání tam nevidím.
Spíš úvaha na téma skromnost vs rozežranost


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2021
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »