Nemocné játra


10.09.2020 - 10:51
(Kozoroh) Manhattan
Nemocné játra
Ahojte
poradíte mi prosím něco na nemocné játra děkuji všem :3:

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
16.09.2020 - 16:01 | Filtr
(Ryby) thééé » Lupi
Třídit (možná se tu musí i spolupracovat s hlavou - merkurem) a hlavně asi přetavovat -viz. chemická továrna. Očisťovat se (v duchu svých vizí).
A odbourávat , zbavovat se nepotřebného. Mě totiž játra neumí odbourat alkohol a některé léky, a asi se rychle intoxikuji vším možným, hlavně špatnými emocemi, myšlenkami, i z okolí.
A pokud tu patří práce s ohněm, tak tu patří i mars, takže nakolik se člověk cítí schopný nebo bezmocný, jak umí ventilovat hněv a agresi. To se pak odráží na žlučníku.
16.09.2020 - 15:37 | Filtr
(Ryby) thééé » Anilah
hmm, možná je důležité to vyvážit. Jakože idea a vize je určující, je to náš pohon, ale bez praktického uchopení a bez konkrétních kroků to může být zničující - viz. alkoholici, závisláci, lidi, kteří nezvládnou dozrát, dospět, a drží si dětské ideální, naivní role.
Možná se navzájem můžeme inspirovat, ti, kteří ovládají praktické kroky a praktický život, a ti, kteří umí přinášet na svět vláhu - vize.
16.09.2020 - 09:46 | Filtr
(Blíženci) Lupi » thééé
Mně to přijde zajímavý rozpitvávání. Třeba to zacházení s ohněm - to určitě bude. Od toho je jeden krajní konec jaterní citové škály fatalismus.......
A vlastně takovým vyklízením skříní a vyhazováním nepotřebného potěšíme svá játra :4:
16.09.2020 - 02:18 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Jde o to zda jsou játra ztučnělá, zanícená, nebo intoxikovaná metabolity nebo něčím jiným. Podle toho by asi vypadal postup a strava.
Doporučil bych zeleninové šťávy(mrkev petržel celer červená řepa), dobrá by byla i bylina kutki. Ta je však drahá a špatně se sehání takže alternativa jaterník. Dá se užívat i pampeliškový kořen.
Vyhýbat se ostrým pálivým a tučným jídlům. Vypustit kávu a alkohol.
15.09.2020 - 21:09 | Filtr
(Vodnář) Anilah » thééé
Před pár dny jsem slyšela pěkný bonmot: Lidé neselhávají proto, že míří příliš vysoko, ale proto, že míří příliš nízko a trefují se.
To se nějak kříží s těmi vysokými ideály a ambicemi.

Radši bych zkusila nejdřív upravit stravu než slevovat ze svých ideálů. ;)
15.09.2020 - 20:27 | Filtr
(Ryby) thééé » Lupi
No já pořád hledám to správné uchopení jater, tak zatím se jen stále víc přibližuju ..Asi to bude mít více rovin, jako nakonec všechno.
hněv agrese - tady už ventilace zřejmě souvisí se žlučníkem, a produkcí žluče, na těžší potravu. Játra by měly být vůbec o těch primitivnějších emocích, a nakolik je člověk je schopen přijmout.
TCM to umí nějak popsat, že pokud se oheň blokuje v játrech, odstaví to spodní část těla od horní, tozn. fyzické tělo proti duchovnímu v hlavě.
Mě se tady líbila ta expanze a jestli člověk umí vlastně odhadnout na co má a na co už nestačí. Zřejmě je to místo pro jupitera a 9. dům.
Jakoby to bylo i místo, kde zacházíme s ohněm, záleží, jak to umíme, jak umíme spálit už nepotřebné. Tozn. nebudu se trápit něčím, co vím, že nemůžu ovlivnit a nebo se nad tím můžu donekonečna vztekat a dupat nožičkama. Nebo taky jestli si nebereme víc, než vlastně potřebujeme ( přejídání vs. jupiterovská nadváha a přesahování hranic), tozn. asi toužíme stále po větším a větším jupiterovském prožitku a požitku ..
no a tady někde má asi své místo saturn se svými žlučníkovými kameny :61:
Napadá mě toho víc, ale to už asi moc rozpitvávám
15.09.2020 - 19:30 | Filtr
(Blíženci) Lupi » mili111
Jojo, vlčice ho taky baští a chutná jí.
15.09.2020 - 19:28 | Filtr
(Blíženci) Lupi » thééé
To je zajímavý to o tom rozlišování jedovatého a nejedovatého - to jsem ještě neslyšela, ale přijde mi, že to docela sedne. Možná by mohlo být i rozlišování/nerozlišování hranic?
Ad psýcha: játra jsou - dle čínské medicíny - sídlem hněvu a agrese. Pokud je tohle zvládnuté a dobře používané, jsou vpořádku. Jinak ten rozsah je od nezvládnuté agresivity až po naprostý fatalismus - tahle škála.
Může ovšem být, že problém není v játrech jako takových, ale v energii ledvin, které může být málo (játra trpí energetickou podvýživou) nebo moc (to pak obráceně)
15.09.2020 - 13:18 | Filtr
(Váhy) Jupíí » Manhattan
To bude i střevní očista :61:.
14.09.2020 - 14:02 | Filtr
(Kozoroh) Manhattan » Jupíí
Holky děkuji za pomoc ... teď zkouším řepu s jablečnou šťávou, na snídani pohanku s lňeným semínkem s banánem a hrozny ... jste skvělé parťačky děkuji :80: :17:
11.09.2020 - 15:46 | Filtr
(Váhy) Jupíí
Můžeš zkusit i tu čistící olejovogrepovojablečnou kůru,ale pokud jsou kameny ve žlučníku, nejdříve bych je zkoušela rozpouštět jen jablečnou šťávou samotnou, ale to funguje asi jen na cholesterolový kameny, nevím...
Jako já jsem tu kůru párktát dělala, ale bylo mně docela ouvej :4:,určitě to vyplavuje nějaký sajrajt, to viditelně jo. Spíš občas mám někdy jablkové dny,nemám to taky doladěný :4:...
11.09.2020 - 08:30 | Filtr
(Vodnář) mili111
Tak trochu...no z praxe...koupila jsem zvířatům ostropestřecový (no musela bych se jít kouknout, jak se píše :4:) olej...a když jsem viděla, jak jim jede....skusila jsem ochutnat. Jestliže je to dobré pro ně :3:
A byl dobrý....tak jsem zhodnotila, že možná i pro mě a občas si cucnu :61:
Vlasy a nehty mám ok....jak jsem na tom s játry ale nevím. :61:
Jinak...vynechat smažené, umělé a jako u všeho...stres a rozčilování....játra-slinivka a žlučník k sobě maj blízko. Všechno má k sobě blízko. Nelze léčit jen jedno.
Játra může probudit ke zlobení i strach (no to je taky stres)...víc se radovat a být míň jedovatá. Se to radí :61:.....taky bych měla :61:....asi si půjdu preventivně slopnout toho ostropestřce :61:
11.09.2020 - 08:04 | Filtr
(Střelec) verka96 » Urania
Bohužel dnešní potraviny v obchodech mají hodně konzervantů a různých éček tak škodí, i když člověk nepije a navíc prášky, co tak velmi rádi předepisují doktoři, to pak stojí za to... :24:
Naštěstí játra se dokáží jako jediný orgán úplně zregenerovat.. ?
Zkusila jsem půst jen o vodě a vydržela jsem 1,5 dne. Nejhorší bylo udržet vůli, ignorovat ledničku a žaludek, který se hodně ozyval. Ale jinak super zkušenost. :15:
11.09.2020 - 06:50 | Filtr
(Rak) Urania » Manhattan
Pestrec semienka bežne na webe dostať to je asi najsilnejšie, ale tiež púpava, dá sa vykopať kedkoľvek. pečeňovník rastie v prírode dosť málo, ale máme ho v záhradach ako prvú na fialovo kvitnúcu kvetinku, kvitne pred krokusmi.
Našla som toto a potvrdzuje to čo som písala
https://www.tvojezdravie.sk/liecba/…
Ten chlieb je aj pre mňa zabijak o pašteke ani nehovorím ale pre mňa je zabijak aj kypriaci prášok takže ani ten nepoužívam a to mi tvrdili že ten BIo určite zvládnem, ale je to úplne jedno ktorý použijem - cela sa vysypem.
Verím že to zvládneš, tak ako to zvládam aj ja, aj ked niekdy som nahnevaná na všetko, lebo človek robí čo môže a predsa telu už skoro všetko prekáža, ale popravde? čo ja viem čo mi prší na hlavu aj na moje stromy či zeleninu,
10.09.2020 - 21:57 | Filtr
(Kozoroh) Manhattan » thééé
Děkuji udělala jste mi velkou radost, prostuduji vše na dané stránce hodně mi to pomůže jste úžasná děkuji :3:
,,nemoc jater učí člověka umírněnosti, klidu i odříkání.,, už teď šílím hlady co všechno nemůžu odříkám si všechny dobrůtky..období hladomoru je šílené i když správné je to všechno pravda ..půst těla i ducha klíč k zdravým játrům
:27:
10.09.2020 - 18:59 | Filtr
(Ryby) thééé
ženy, našla jsem konečně úžasně zpracovanou psychosomatiku jater, která mi dává smysl:
AUTOR: IVA RADULAYOVÁ, ZPRACOVÁNO DLE RÚDIGER DAHLKE: NEMOC JAKO SYMBOL, WWW.AMIRESAH.CZ,

játra- úzce spojeny se životem, znovuzrození nového života, hodnocení, spojení dolů (k začátku, původu) a nahoru (smysluplnost) Játra jsou laboratoří člověka. V nich se produkuje a ukládá energie, probíhá zde výměna bílkovin i detoxikace organismu. Kdo neumí rozlišit co je jedovaté a co ne, neumí také rozlišovat a vyhodnocovat co je užitečné a co škodlivé. Člověk proto přijímá víc nežli dovoluje jeho „zpracovací“ kapacita. Zároveň to svědčí o jeho nemírnosti, přehnané touze po expanzi a příliš vysokých ideálech. Kdo má nemocná játra, ztrácí energii a životní sílu (potenci, chuť k jídlu, pití) a nemoc jater učí člověka umírněnosti, klidu i odříkání.

Potom přímo žlučník je o něčem jiném.

Jinak souhlasím s tím, že záleží konkrétně na problému
10.09.2020 - 15:52 | Filtr
(Kozoroh) Manhattan » Urania
Ďakujem za príspevok potešila ste ma ste super :3:... ešte som nepočula o vňati pečenovníka pohladám to na guuuugli a vyskúšam ešte raz veľké ďakujem.Mňa napadol v tomto stave ťažkého odriekania pečeňový syr na chlebíku až sem cítim tú vôňu.. každopádne chleba už nejem vôbec a paštiku ani nepoznám :24:.. :2:
Ďakujem nech sa darí :68:
10.09.2020 - 13:30 | Filtr
(Rak) Urania
Aj ja som s tým začala mať problém aj ked nepijem, proste odrazu moja pečeň dávala o sebe vedieť.
Nakoniec sa prišlo na to že moje telo neznesie žiadnu chémiu a ako som sa začala stravovať skoro bez Ečiek, hlavne z domácej záhrady bez umelého hnojenia a pesticídov moja pečeň ako prvá zregenerovala a odvtedy s pečeňou problém nemám.
Z byliniek všetko čo pomáha našemu metabolizmu, je toho naozaj dosť.
Hlavne pestrec mariansky- semena, púpava - koreň aj listy, pečeňovník - vňať.
10.09.2020 - 13:08 | Filtr
(Kozoroh) Manhattan » Korzárka
ano už jsem slyšela o červené řepě vynikající nápad vyzkouším ji děkuji :17:
10.09.2020 - 12:08 | Filtr
(Býk) Korzárka
K tomu, co zaznělo, bych souběžně doplnila červenou řepu.

Nicméně - lepší je specifikovat daný problém a podle něj hledat.
Termín játra je (omlouvám se) moc obecný. Někdo třeba potřebuje detox, jiný posilnit funkci atd. :68:
10.09.2020 - 12:01 | Filtr
(Kozoroh) Manhattan » verka96
Děkuji stě moc hodná kouknu na ty bylinky přeji hezký den :27:
10.09.2020 - 11:45 | Filtr
(Střelec) verka96
Když tak popřemýšlím, je spoustu bylinek, třeba ostropestřec mariánský, pampeliška - nejúčinější je kořen, řepík (ten ještě roste), pelyněk (ten je ku... hořký :23:):27:. Na játra jsou dobré ty hořké bylinky nebo si můžete vybrat kapky, na trhu je toho spousta.
Dobrá je i melta jako káva (je tam čekanka).
Nejlepší taky upravit stravu (vyhýbat se hlavně smaženým jídlům), hodně kořeněným jídlům, červeného masa, méně cukru a sladkého apod. Používat kurkumu, nemá nijak výraznější chuť..

https://www.celostnimedicina.cz/byl…


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Střelec Střelci
ukázat kalendář »