Od mušlí a kaminku k....?


29.07.2020 - 19:03
(Blíženci) Tuatha Dé Danann
Od mušlí a kaminku k....?
Zacinali jsme tancem a bubnovanim v jeskynich u ohne, pres cetbu knih a skoncili jsme u zirani do krabic s pohyblivymi obrazky a cumenim do placatych krabicek na kline...

Zacinali jsme obchod muslemi, kaminkama, kovy, pres stribro, zlato a papirky, jako nastroj smeneho obchodu...
... a skoncili jsme u neviditelnych penez a platby plastikovymi karticky...

Kam to speje dal?

BITCOIN ?

Priznejme si, ze temer vse se digitalizuje. Dolar ztraci kazdym dnem hodnotu. Banky na burze prodavaji Dolary a spolu s giganty jako VISA, MasterCARD, Paypal, Amazon, zacinaji potaji podporovat a vyvijet krypto blockchain technologie...

Techhnicka analiza spolu s burzovnimi a krypto analitiky, vcetne znamych osobnosti jako ELON MUSK, John Mcaffee predpovidaji hodnotu Bitcoinu do 1-2 let az 3-10 milionu korun. Bitcoin prave TED prorazil dulezitou 3 rocni rezistenci, vstoupil do dalsiho rostouciho cyklu a vydava se odstartovat k dalsimu bycimu trendu na mesic...

Takze pokud mate zajem si prilepsit, z dobre vule doporucuji poridit aspon 0.1 bitcoinu

podekovat muzete pozdejc...

PS: diskuze je MODEROVANA..ale ne moc :21:
..pokud me taky nezmoderuje ADMIN :1:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
08.08.2020 - 07:19 | Filtr
(Býk) Korzárka » Žihadlo
:)
Však nemusíš. Rohů je všude taky dost.
08.08.2020 - 07:18 | Filtr
(Býk) Korzárka » Tuatha Dé Danann
"plati ti menou nebo jidlem ?"

Mívám tři priority - pružnou pracovní dobu, možnost se vzdělávat a stravenky. :4:

(Rohlíky ne... Ale suroviny by mě potěšily. Dám to jako návrh na firemní benefit. :15:)
08.08.2020 - 07:14 | Filtr
(Býk) Korzárka » Tuatha Dé Danann
Původně jsem chtěla reagovat na poslední odstavec. Něco o odvážném tvrzení mluvit za všechny.
Ale Žihadlo to (jako pro mě obvykle) napsala skvěle.

Zkusme to jinak:
Včera jsem si uvědomila, že si opravdu přeju prázdniny. Ne pro fyzický odpočinek, ale pro pocit, který s nimi mám spojený z dětství - dlouhé dny, mraky možností, co prožít, volnost, sdílení s blízkým člověkem.
Ok. Může být správný tvůj pohled, že si tuto vysněnou fyzickou svobodu mohu díky penězům dopřát. Nebo třeba (jak vnímám) si prázdniny dopřeju tím, že vyjdu ven a prostě půjdu. Vodu najdu, ovoce je dost. Aktuálně přeci nemám důvod přemýšlet, co bude až... To je omezující, dělala bych si to sama a dožít se toho nemusím.

Ano. Můžeš se rozhodnout být otrokem v některém ze systému. Anebo se můžeš naučit tvořit pravidla vlastní.
Největší iluze je, že není jiná možnost. Je. Jen bychom ji neměli posuzovat z pohledu toho, co vnímáme jako známé pohodlí.
Mně osobně přijde daň za pohodlí mnohem dražší než samotná měna.
03.08.2020 - 19:22 | Filtr
(Vodnář) mili111
Jestli se nezmění myšlení (a jednání) lidí a přejdou k bitcoinu....tak se asi jen ty :93: potáhnou dál....trochu sofistikovaněji :20:
někdo to chvíli uměle požene....pak se nají a pak to buchne...až se mu to bude hodit...tradice :61:

a navíc tomu vůbec nerozumím :61: :61: :61:....a moje matky by si nejspíš myslela, že je to nový název pro popkorn....
takže je to měna pro ajťáky :61:
03.08.2020 - 14:19 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Tuatha Dé Danann
Tak to já se přiznám klidně - svoje dva sny jsem si splnila jen díky dědictví, vyměněnému za prachy. To ano. Ale kdybych ho vyměnila za mušle, bylo by to némlich totéž - až na to, že mušle jsou poněkud komplikované a těžkopádné jako platidlo. Stejně to všechno vzniklo jen proto, že se naše komunity rozrostly natolik, že už nebylo dohlídatelný kdo, komu, co a kolik. Kdybys žil na malé vsi, zcela odříznuté od moderního světa, peníze bys přece nepotřeboval.
Otázka ale zněla, jestli se budou směnné prostředky ještě více virtualizovat - a na to jsem ti řekla, že si myslím, že ne. Že naše uspořádání zjevně naráží na své meze a pěkně dinosauří.
03.08.2020 - 10:59 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Tuatha Dé Danann
Tys to napsal tu poslední větu tak, žes automaticky udělal lháře z těch, co napíšou, že to tak nemají. A přitom nelžou. Takže z tohoto pohledu s tebou důrazně nesouhlasím, protože i kdybys měl pravdu s většinou, nemáš pravdu se všemi.

Když přijdeš do ciziny, chceš tam žít, na nějaké úrovni pracovat, tak se taky naučš jejich řeč. Nebo alespoň takovou řeč, kterou se domluvíš (pro práci stačí). Jsi to ty, kdo jde do prostředí s nějakými zvyklostmi jazykovými i kulturními.
Tu a tam se najde pár pošetilců, kteří toto respektovat nechtějí a chtějí prosadit třeba i silou svoje řešení. Třeba ten s knírkem, co pořád chytal křeč do pravé ruky, takže mu neustále trčela. Na nich je vidět, k čemu to může vést.
Ovšem ani v případě, kdy odejdeme jinam, nepřestáváme být tím, kým jsme. Ty taky, pokud to nepletu, žiješ někde v Irsku, ne? A jak sem píšeš? Anglicky? A když telefonuješ někomu zde z příbuzných nebo kamarádů, taky nemluvíš česky? Proč?

Nahraď si za řeč peníze. Lidi se rodí do tohoto systému, ale to neznamená, že všichni se musí stát jeho otroky. Pracují sice za měny, ale třeba jen do té úrovně přežití a současně udržení si svobody a zdravého rozumu.
Každý z nás má možná nějaký sen, který si lze splnit pouze díky penězům. Ano. Ale mnozí taky vědí, že cena toho snu není v penězích, ale v tom, co by pro získání těch peněz musí vydat. Pořízení těch peněz vyjde dráž, než kolik by ve výsledku splněným snem získal. V takovém případě je moudrý si zvolit jiný cíl. Při pohledu střízlivém zjistíš, že to není až takový sen, jaký jsi chtěl. Hlupák si poradit nenechá. Jednou ho někdo poplácá po rameni, že toho dosáhnul, prchavý okamžik bude na výsluní... Za senu posr... celého života. Takové úsilí je dobré jedině při zácpě.
02.08.2020 - 21:19 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Korzárka
no, co..koupis si milion rohliku :3:

do prace chodis :25:plati ti menou nebo jidlem ? :3:

At se nam to libi nebo ne, jsme otroky tohodle systemu, ktery nas nuti zit konzume a pracovat za "za meny", aby jsme v nem mohly prezit..Kdyz se naskytne moznost se s tohodle systemu vyradit, tak proc ne..

Kazdy z nas ma nejaky sen, ktery se bohuzel diky tomuto systemu da docilit pouze
financnimi prostredky..jenze k tomu se na tomhle webu nikdo neprizna..
31.07.2020 - 16:53 | Filtr
(Blíženci) Lupi
No já ti nevim, karle........jsme evidentně civilizace v poslední fázi vývoje a takovou čeká jednoho dne velmi rychlé a strmé zjednodušení komplikovaného systému, který už se pomalu hroutí vlastní vahou. Aspoň dle pana profesora Bárty.
Já jdu radši k Labi sbírat ty mušle :4:
31.07.2020 - 16:29 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Korzárka
K mušlím? Já nechci čůrat do pisoáru! :39:
31.07.2020 - 16:22 | Filtr
(Rak) Urania » Korzárka
Presne na to som dnes po prečítaní tohto príspevku myslela - jenám naozaj treba nejaká mena?
Lenže asi áno ak sa nechceme vrátiť pred filištincov, do obdobia kedy fungoval výmenný obchod a fungoval?
31.07.2020 - 16:16 | Filtr
(Býk) Korzárka
Snad to není moc mimo...

Říkám si totiž, že jestli bude vývojový trend společnosti podobný tomu na zdejším webu, je pro nás reálnější návrat k mušlím.

-----
K tématu: Co by se stalo, kdyby lidi spojovalo něco jiného než touha po materiálnu, s čímž je většinou (mimo přežití) spojena sebehodnota?
Ve středověku měla směna smysl. Ale v 21.století?

---

Na skladování měn ti... Copak se to dá jíst? :48: :16:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »