Kompatibilita


25.07.2020 - 17:09
(Rak) Tralalala100
Kompatibilita
Ahojte,

mám 2 dotazy

1/ Když se v synastrii dvou lidí nacházejí dvě planety v neharmonických znameních, ale ona planeta je v domě odpovídajícímu znamení planety druhého.
Řekněme, dvě Venuše, jsou v opozici, nebo kvadratura, nebo bez hlavni aspektace v nesourodych znameni, ALE. Venuše jednoho je řekněme ve 4. domě a Venuše druhého v raku. Je i toto jistý náznak afinity?

2/ v horoskopu muže, Luna či Venuše odkazující na ideální ženu. Ale přispívá k tomu i umístění v domě? domy odpovídající znamením. Tj. třeba Jeho Luna v Beranu, ale dům dejme tomu 6., takže přitahován i k charakteristice Panny?

dík

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
27.07.2020 - 20:28 | Filtr
(Rak) Tralalala100 » Žihadlo
:45: :17:
27.07.2020 - 10:00 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Mně se v tomto líbí a osvědčilo pojetí zvlčáka Sosny. Ten mě naučil, že synastrie neukazuje na to, jak se k sobě lidé hodí, ale jak to mezi nimi jiskří. Jestli se k sobě hodí, jsou kompabitilní, to je záležitost spíše dvou radixů. A hlavně těch dvou jedinců. Prostě člověk astrologotápající musí použít rozum a odpovědět si, zda takové dvě povahy se k sobě hodí, nebo ne. Nejen povahou, třeba i sociálně, kulturně atd.
No a naokonec je tu prý taky kompozit, relativ, prostě odvozeniny. Ty o vztahu (prý) taky vypovídají. Ale závěry z toho taky úplně dělat nelze. Můžeš najít naprosto ideální pár, který se doplňuje, ale nepřeskočí jiskra. Třeba proto, že jsou od sebe 200 let.
Takže nejlepší je asi najít si někoho naprosto bez astrologie, hrát a zpívat spolu. A až pak za nějaký čas se podívat, jestli je to eufonie, nebo kakofonie.
26.07.2020 - 13:24 | Filtr
(Kozoroh) tiferett
Už si si aj sama odpovedala - 4.dom má vlastnosti Raka, 6.dom vlastnosti Panny...
A opozicie nie sú vždy také neharmonické, ako sa niekde tvrdí...Opozitné Slnká alebo aj Venuše medzi sebou silno iskria a hlavne na začiatku vzťahu a silno priťahujú.Ako to bude s pokračovaním vzťahu je ale otázne..keď vyplávajú na povrch práve tie protischodné vlastnosti..
A kvadratúraa takisto..nie je vždy hneď od začiatku negatívna...Má v sebe veľkú energiu a tak zo začiatku pôsobí ako siln príťažlivosť...a niektorým vzťahom to aj vydrží..Poznám pár vzťahov, toré majú v synastrii samé kvadratúry, iskrí to tam aneustále, ale neodtrhnú sa od seba ani ne chvíľu...skrátka veľká príťažlivosť. Ide o to, čo komu vyhovuje. NIekto túži po vzťahu založenom na symých trigonoch...klídek...A niekomu toto môže pripadať ako nuda a uprednostňuje energiu kvadratúr.
25.07.2020 - 23:25 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
ano
ano
Je potreba zohlednit nejen jak pusobi subjekt 1 na subjekt 2. Ale i to jak se citi subjekt 2 a co ocekava on.
Luna v beranu v d6 bude pusobit pomerne panensky i kdyz partnerovi dava toto svetlo do jineho domu. Nestaci jen co, ale i jak. Co jsou znameni, jak(se budou projevovat) jsou domy. A ty jsou osobni takze dulezitejsi nez znameni.
Abychom pochopili druheho musime zohlednit i jeho domy.
Proto je zajimavy i kompozit a nekdo se neobejde bez midpunktu.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »