Záchrana planety


05.07.2020 - 22:36
(Vodnář) Anilah
Záchrana planety
Vtipné povídání o tom, jak (ne)zachránit planetu

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 2 1
Řazení:
03.08.2020 - 20:54 | Filtr
(Býk) Deam » Tuatha Dé Danann
Že bychom se měli snažit učinit krajinu odolnější, na tom nevidím vůbec nic špatného ani kontroverzního.

Krásná ukázka, jak to dělat špatně je podpora bioplynek a biopaliv. Abychom nebyli jen u Unie, hodně chyb pochází z více či méně vzdálené minulosti.

Jen dnes máme mnohem více informaci o tom, proč a co všechno je špatně, bylo by fajn, kdyby k praktickým a rychlým opatřením v krajině směřovalo více energie, než ke stanovení pochybných strategií na x desítek let dopředu.
03.08.2020 - 20:40 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Tak jsem to shlédnul, souhlasím. Vše podstatné tam je řečeno.
03.08.2020 - 11:56 | Filtr
(Vodnář) Anilah » mili111
To víš, mám sklon k provokatérství, tak jisté sympatie cítím ;)

Ševcovské šídlo za opaskem.

:29:
03.08.2020 - 08:54 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
Ač Konvičku nemiluji...má tam spoustu "dobrých" vysvětlení...graf dob ledových je jasnej ....a spol. :4: :29:
02.08.2020 - 23:03 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Tuatha Dé Danann
Čekala bych věcné argumenty, pokud máš, nadávky nebudu komentovat.

Globální oteplování se možná děje. Ale příčiny jsou podle všeho jiné, než co roztrubuje mainstream. A taky není jisté, jestli se celé oteplování nepřeklopí v dobu ledovou - střídání dob ledových s teplejšími obdobími není nic neobvyklého.

Navíc: požáry Amazonie, Sibiře, Aljašky a Grónska za jediný den vyprodukovaly pětinásobek CO2, co vyprodukuje průmysl a populace Evropy, USA a Číny za 10 let.

Takže to chce vypustit emoce a soustředit se na nezkreslené skutečnosti. Vadí mi, že kolem věci panuje hysterie, která věcnou diskuzi vůbec neumožňuje - začne se házet termíny odmítač/popírač ...bla bla jako blátem... Asi proto, že kdyby lidi uvažovali s chladnou hlavou, nemohlo by být dosaženo kýžených cílů.
02.08.2020 - 22:30 | Filtr
(Býk) Deam » Tuatha Dé Danann
Martina Konvičku znám z doby IVČRN ještě před migrační krizí, mnohé se mu povedlo, mnohé zase nepovedlo, ale že by se řídil aktuální popularitou toho či onoho tématu, to je mimo.

Prozíravější lidé dokážou zpozorovat problémy dříve, než se jimi stanou.

Kdyby mu šlo o popularitu, nebude se zapojovat do bitev, které mu nic nepřinesou - například s koronavirem se dokázal rozhádat se spoustou dřívějších příznivců.

Na video se chystám, tak to zatím nebudu hodnotit.

Četl jsem jeho knihy o motýlech a v nich popisované praktiky unijního zemědělství jsou pro diverzitu jednoznačně škodlivé.
02.08.2020 - 22:07 | Filtr
(Blíženci) Tuatha Dé Danann » Anilah
Tenhleten nouma je ukazkovej priklad POPULISTICKYHO hnupa. Kam se na nej hrabe Okamura a Babis...
Nedela nic jinyho, nez zjistuje co cechy sere, aby si pomoci toho ziskal politickou popularitu.
Z protimigrantskou naladou v CR mu to nevyslo, protoze ta diky jinym problemum jako treba Covidu odeznela, tak to zkousi pres odmitani globalniho oteplovani, ktere se posledni dobou mezi lidmi zacina rozsirovat...
29.07.2020 - 15:20 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Skvělá přednáška pro ekoalarmisty z úst oblíbeného M. Konvičky. :D

Obsah: jak se to má s klimatickou změnou a řešení sucha

https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
09.07.2020 - 10:10 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
JJ...taková stará-mladá struktůůůůůra :4:..ta paní...já hry taky nehraju...celkově mě počítačový hry přijdou jako nesmysl....ale asi bych k tom u nezvládla přednášku...pokud ano...vypadala by podobně :61:

Vynasnažím se vysvětlit...jak to mám...aby bylo jasno :4:...což možná bude tak složitý....že vůbec nebude jasno :61:

....k tomu eko...všemu....nemám to tak buď a nebo...je to strááááášňééééé složitý.....ale pro mě vlastně v nějakých základech jednoduchý....jenže vím, že pro každého je to jinak :63:...takže už se v tom motám :61:

Každý má jiné možnosti....jiné znalosti...jiný výchozí bod....má si zažít jiné věci...jinou citlivost....a to se prolíná s tou ekologií...takže, když z toho budu chtít udělat jednoduchej závěr :
posuzuji dle toho, kdo na kolik toho balíku daností využívá (a to ještě jen ve smyslu....asi to tak bude...bo vím prd, co má v plánu...ze shora :61:)

Ty "vědce" a populisty a spol. s CO2 nevyjímaje.
Některý možná budou jen nevědomí a myslí to dobře :4:...něco jsou vychcan. hajzlíci a profitují z toho. (Ale tak fungují třeba i léčitelé a doktoři :61:)
...no a doba nahrává těmto fascinujícím a ničícím postupům...o tom žádná...když v tom někdo jede....přináší to bonusy.
Když ne....ty bonusy jsou jiné a někdy ani žádné (na první pohled)...a jsme u vývoje lidstva a smyslu života a zas je v tom guláš :61:

PS: prostě mě ten chlapík vadil...když to vezmu na má oblíbená zrcadla...asi bych se měla snažit být více jako on...to mi chybí :4: a rozčiluje mě, jak to má v paži a vokecá si to a tak :61:

PS2:Kousek od nás (bohužel i přes přes jedno mé oblíbené místo) dělají novější sinější ...obrovský....el. vedení a hned kousek od toho pokládají další roury plynovodu vedle starého. Rozkopaný všechno...zničený hezký výhledy atd...atd...
no a pointa :63: :39:....posílení plynovodu...aby měli jistotu...aby nešel na západ jen jeden přes tuším z Rusko?..to nevím přesně...jen tak nějak
...no a ty dráty :39:...aby jsme mohli dodávat více el. do Německa...když oni si chudáci omezí jádro...půjde to z našeho...jádra :63:....fascinující
a to jsem nezkoumala....kdo to vlastně platí...to musí být taky pálky :41:
08.07.2020 - 22:19 | Filtr
(Vodnář) Anilah » mili111
Ta paní, ruku na srdce, je opravdu děsná, ta by mohla z fleku sedět v nějakém domovním výboru - její „přednáška“ je snůška domněnek smíchaná se snahou autora shodit, aniž by se zajímala, o věc samotnou - tedy kvalitu hru a její historickou věrohodnost.

K eko otázce - ne, že by mi lidi, co se vozí v SUV byli nějak extra sympatičtí, ale kdybych se měla rozhodnout, jestli si stoupnu na stranu ekopomatenců, kteří by nejraději osobní dopravu zakázali, nebo na tu jeho, tak si vyberu druhou možnost. Neb ekologismus považuji za nebezpečnou ideologii. Proti tomu jsou vyčůránci se SUV zlatí hoši.

Možná by ses divila, ale ekologická stopa a přepočítávání všeho na CO2 regulérně jede - firmy se chlubí, kolik ušetří... když postaví takový a makový obchoďák, když vyrobí novou generaci auta atd. Kdyby šlo někomu opravdu o ekologii, vypadalo by to jinak.
A to nemluvím o tom, k jakým zrůdnostem tato ideologie vede třeba v energetice - Němčouři mají plán, že budou vyrábět elektřinu jakože ekologicky ze solárních panelů na Sahaře, a v severní Africe ji budou převádět na vodík. Ten budou dopravovat do Evropy - a aby jim nekonkurovaly naše elektrárny, tak je chtějí zakázat. Uhlí není eko, jádro není eko. Monopol na ekoenergii bych chtěli mít Němčouři, aby mohli rozhodovat, kdo si posvítí a kdo si dobije svoje elektrovozítko. :)
08.07.2020 - 17:09 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » mili111
Taky pár znám. Třídil bych je zhruba takhle: Ti, co si ty peníze vydělali jsou většinou v pohodě. Z těch co k nim "nějak přišli" se většinou stali snobové ...
Tak já ještě něco vyhrabu :5:
08.07.2020 - 16:24 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Buddha/2
Ale ne...znám i jiné milionáře :3:...a nemám s nimi problém...v množství peněz to nebude. :4:....chvíli jsem poslouchala....a vyjádření k tomu jsem napsala.

PS: stíhačka mě nadchla víc :61: (ta spadlá....nově vykopaná)
08.07.2020 - 15:13 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » mili111
OK. Možná máš problém s milionáři :3: :4:.
Ale je škoda sklouznout do osobní roviny a neposlouchat co říká.
08.07.2020 - 15:03 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Buddha/2
No...nechci se do toho pouštět moc hluboce...široce a bystrozrace :61:....tak jsem to jen tak zjednodušila.
Popravdě....celé jsem to nedala...takže nemohu hodnotit až tak....prostě mě nesedí ani trochu....jo...měl tam spoustu logických faktů...ale i spoustu "kuřáckých" vysvětlení proč přestat je horší :4:
Na dojíždění z idylického okolí města se shodnem...to je jasný....nedej bože ze satelitu 20km za městem...to je :93: :4:...a pak to pokračuje dál...ves versus město....obchoďáky versus farmy...bio ve městě aspol.....ajťáci v chaloupkách..atd atd..
..nevím, kde je řešení...a ani jsem se nad tím zrovna nezamýšlela...a poslední dobou se nad tím tak nějak celkově nezamýšlím :63: :1:...ale pán asi taky ne :4:
08.07.2020 - 14:44 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » mili111
Mi to nedá, ale musím. Jestliže se "zelený" magistrát rozhodne, že bude dusit automobilisty - a to tím nejblbějším možným způsobem jako jsou zbytečné objížďky, jednosměrky a "červená vlna" - svědčí to o naprostém pokrytectví, ignoranci a nekompetentnosti. Když budeš muset denně dojíždět, nejenže spotřebuješ mnohem víc času a paliva, ale taky úměrně tomu vyprodukuješ víc emisí. Těch, které údajně chce magistrát snižovat :43:. No spíš to dělá dojem, že má tajnou dohodu s benzínkami :14:.
Já ten jeho proslov chápu ve smyslu "tak takhle soudruzi asi ne" :5:.
08.07.2020 - 14:25 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » Maek
Ale když se podíváš na průměrné stáří a složení vozového parku na českých sinicích, tak to zas tak daleko od pravdy není :46:.

BTW, emise nejsou jen CO2. I malé auto bez katalyzátoru vyprodukuje několikanásobně víc svinčíku než moderní SUV. Nová auta jsou na tom díky emisním normám většinou +- stejně a CO2 produkce odpovídá váze (a stylu jízdy samozřejmě). Technologicky zaostalejší fabriky (v Čechách jistě známé :4:) si údaje o spotřebě a emisích musí v rámci konkurenčního boje přikrášlovat ... ale to už je jiný příběh :14::4:
08.07.2020 - 10:03 | Filtr
(Vodnář) mili111
Mě ten chlapík přijde jako normální pohodlnej "vyčůránek"...takže s ním mám trochu problém...a víc mě vadí než baví....ale abych mu nekřivdila...koukla jsem se na to druhé video...jak mu tam paní psuje jeho hru...a :44:....přišlo mi, že používá ve svém "ekovideu" podobné argumenty (např srovnání těch aut...ale i dál), které zazlívá té chytré :4: paní.

Nic to nemění na věci, že některá fakta tam má správně a že se rozhodl pojmout jako vtípek s CO2 :4:....a přiznávám svou "jemnou" averzi k lidem, co si dělaj kariéru tímto způsobem a ještě chtějí, abychom pochopili, jak jsou v poho....jak je to v poho....a jak víc nemůžou :61:

Ale pro mě za mě...ať si pindaj co chtěj...jen ani jednoho z nich asi nebudu vyhledávat :4:
08.07.2020 - 08:46 | Filtr
(Blíženci) tajga » Maek
Mně to nedalo a ještě jsem si kousíček včera pustila, abych mu nekřivdila. No, je to tak, srovnává to tam asi s tím nejhorším, v čem se dá jezdit.....Ale hlavně že má široký pohled na věc, no dobře :-D, tím se prostě nemá smysl vážně zabývat.
08.07.2020 - 06:30 | Filtr
(Ryby) Maek » tajga
Srovnával své auto mimo jiné s fabií 1.4mpi a ta se naposledy vyráběla před sedmnácti lety :25: no a takových srovnání a někdy záměrných nesrovnání bylo více a i proto mi to vtipné opravdu nepřišlo :41:
07.07.2020 - 22:18 | Filtr
(Blíženci) tajga » Anilah
Tak ekologické asi úplně nebylo, to jsem zase přehnala :D, prostě mělo minimální spotřebu.

Já bych se třeba v SUV Audi strašně styděla, prostě mám odpor. Ale chápu, znám jaké to je tahat se s nákupy v baťohu vlakem a jsem ráda, že to tak nemusim zažívat pořád, protože je to stres a stejně všechno pobrat nejde. Nějakou starší šunku seženeš docela levně myslim, kdybys opravdu chtěla.
07.07.2020 - 21:49 | Filtr
(Vodnář) Anilah » tajga
Neboj, i kdyby se všichni zbavili aut, tak to skoro nepůjde poznat, protože zdaleka největší znečišťovatel je zámořská lodní doprava. :D

Dneska jsou nároky na emise hodně přísné, takže není třeba, aby si něco cucal z prstu.
Čemu říkáš ekologické auto?

Já bych se nestyděla za jakékoli auto - čím dál víc mi vadí, že žádné nemám.
07.07.2020 - 21:31 | Filtr
(Blíženci) tajga » Anilah
Taky mi nepřijde jako propagátor, to je silné slovo, jen si to tak prostě všechno omlouvá.Vim, že svoje auto srovnával s menšíma a to jeho z toho vyšlo líp, jenomže možná to srovnával s nějakýma nejhoršíma možnýma, nevim, to jsem z toho nepochopila....ale těch pár perel mi stačilo k tomu, že ho nedokážu brát úplně vážně.

Neni to nic osobního, předtim jsem od něj poslouchala polemiku s profesorkou, co mu zkritizovala jeho PC hru a to bylo celkem zábavné, o to víc mě tohle zklamalo.

Jinak sama nejsem ukázka ekologických ctností, aby bylo jasno...ale když jsme dřív měli malé, hodně ekologické auto, tak jsem se za to nestyděla :D
07.07.2020 - 20:11 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
A to asi zapomněl na tající permafrost - ten prý uvolňuje obrovský kvanta CO2.(nekoukala jsem, kdyžtak mě oprav)
A co na to Grétka a Grínňůdýl?
07.07.2020 - 19:04 | Filtr
(Vodnář) Anilah » tajga
Největší strašák dneška je CO2, tak to přepočítal na CO2.
To probral docela důsledně - jestli ses na to opravdu dívala, tak to musíš vědět.

Mj. tam uvedl příklad na cestě 150 km k rodičům - na kole to zvládá jen málokdo. Pak můžeš vybírat mezi autem a HD - to srovnal a vyšlo mu, co vyšlo. HD nejezdí na vzduch.
Jestli máš jiné, třeba preciznější údaje, zkus to napsat do komentů k videu.

Mně jako propagátor nepřipadá ani v tomto, ani v jiných videích.


Pzn. Ano, i obezita bude brzičko na indexu. Každý, kdo nebude předpisově štíhlý, bude ukamenován, anebo alespoň ostrakizován, protože poškozuje planetu.
06.07.2020 - 23:11 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Jj, uvést se při přednášce o počítačové hře větou "Já počítačové hry nehraji", to je prostě zlaté. :4:
Příspěvky: 37-13 12-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »