interpretace tranzitů


14.01.2020 - 15:49
(Lev) beruskalipuska
interpretace tranzitů
Krásný den všem.

Ráda bych se s Vámi poradila o tranzitech, které mi za poslední 3 roky docela ztížily život.
Interpretuji si to jako přechod přes můj 3. dům (kde mám shluk Luna, Uran, Neptun, Uzel, Černá Luna a Saturn), přes který mi za poslední 2 roky přešlo Pluto, Černá Luna a Saturn.
Nyní, když už to vypadá, že by všechny planety mohly opustit tohle "problematické místo", tak mi v závěru jde Saturn přes nativní Lunu, která stojí v konjunkci s IC. ZA nedlouho tudy projde taky Pluto.

Myslíte si, že potom už by mohlo být "řadě mých nešťastých příhod" konec?
Pluto a Saturn, ale přejdou do 4. domu. Lze to interpretovat jako vhodnou dobu pro to najít si partnera, založit rodinu atd? Nebo mě i v tomto tématu čeká další bitevní pole?
Nebo jsou jiné důležité aspekty, na které se mám při interpretaci zaměřit více?

Děkuji vám za vaše postřehy :)

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
16.01.2020 - 20:21 | Filtr
(Střelec) verka96 » Sosna zvlčelý
Hotový Saturnin... :15: :27: O Saturnu by se dalo psát hodně (moc pěkně o něm píšeš), ale v žádném případě to není jen "škůdce", naprosto s tebou souhlasím. Čas, ten to vždycky ukáže, i když to není lehké, ale pak ta poctivá práce a dřina za to stojí... :15: :68:
16.01.2020 - 18:03 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » Sosna zvlčelý
Nějak mi tu chybí zmínka o tom, že Saturn jako každá planeta dělává přece i příznivé (podpůrné, upevňující) aspekty k nativním planetám, tak proč by měl být jen kurva? Nebo se to myslí konkrétně na tento radix (a tedy konjunkci)? :63:
15.01.2020 - 15:49 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Žihadlo
Saturnofil, co já se o sobě ještě nedozvím... :4:
Hele a není poněkud jednostranné, jak se na Saturna pořád nadává? Já nepotřebuji mlátit prázdnou slámu tím, co třeba i tu k Saturnovi kdo negativního napsal. To vše už tu je. Já jen říkám, že to není celá pravda, tak přidávám druhou stranu mince. Tím nepopírám tu první stranu. Jen vím, že už byla popsána víc než dost. A Saturn je sice přísný, ale spravedlivý.
To je jako v Dařbujánovi a Pandrholovi. Dařbuján vzal za kmotra Smrťáka, protože ten byl spravedlivý, měřil všem stejně. :3: A Saturn je smrt. :20:
15.01.2020 - 15:12 | Filtr
(Panna) Žihadlo » Sosna zvlčelý
Jsem si už všimnula, že jsi takový saturnofil. :20: Ale taková óda?
Ne, jako fakt hezky napsané. Ale není to až moc jednostranné? Nemístný optimismus?
14.01.2020 - 18:53 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Sosna zvlčelý
Ještě bych chtěl dodat, že setkání Saturna s Lunou by zde mohlo být symbolem rodičů. Nějaké setkání.
nevím, jaké vztahy v rodinně máte, takže bych nehodnotil nic. Ono zde totiž vůbec nemusí jít o jejich vzájemný vztah, setkání, ale Tvůj vztah k nim. Může zde dojít k nějakému přehodnocení. A nemusí to být nic příjemného, ale klidně to také může skončit nějakým očištěním, katarzí. To vůbec bych si netroufal hodnotit.
Myslím, že vztah ke kořenům, předkům, rodině, může být tématem i do dalších let. A to právě vlivem nejen Saturna, který krom přechodu Luny a IC půjde 4. domem, ale následně i Pluta. Někdy je možná potřeba přehodnotit svůj pohled na předky, než sami plodíme potomstvo. Ale častěji se stává, že sami se musíme stát rodiči, pokračovateli rodu, abychom byli nuceni přehodnotit svůj pohled na předky.
14.01.2020 - 18:44 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Hned na úvod bych předeslal, že určitě na tranzity se tu najdou mnohem lepší odborníci, než jsem já (nemusí to však být všichni z vás, kteří jste si to právě o sobě pomysleli, si zas nevyskakujte :21: :4:). Takže nabídnu jen takový jiný pohled.

Nepovažuji planety za činitele nějakých událostí (vyjma Slunce a Luny). Naopak je to obraz toho, co se děje. V nás, s námi, s okolím.... A to vše navzájem je takový chaos, jak dochází k interakci, že právě planety umožní nezávislý pohled. Ovšem interpretuje je vždy někdo závislý, tak opatrně. :3:

Přechod Saturna je zde velmi zajímavý. V nativu je to dispozitor všech planet (prvků) v Kozorohu. A ten je navíc ještě dobře umístěn ve Vodnáři. Ale aby to nebyla zas taková klika, tak je retrográdní. To znamená poněkud jiné chování, jiný úhel pohledu. A člověk tak nemusí přijít na to, že má vlastně s takovým Saturnem kliku.
Ten úhel pohledu je zde velmi zásadní. Když nám jde Saturn přes planety, je to pro nás "kurva, která nás nutí k pokoře". Nutí! Lidé nesnáší, když je někdo (něco) k něčemu nutí. Daleko lépe nesou, pokud nutí oni sami někoho jiného. A tady rovnou dostanou na hřbet další zátěž, aby se sehnuli, poklonili.
Jenže Saturn v Kozorohu (a Vodnáři) není zas taková "kurva" (dále již jen "K" :3:). Někteří lidé s ním pořád pracují jen jako se Saturnem a ten je přece "K" vždy. Dohlédnou někdy ještě na dům, v němž tranzit probíhá, už méně hledí na to, čemu vládne v nativu (k jakému setkání oblastí zde dochází) a na znamení nějak zapomenou. A přitom Jupiter či Luna v Kozorohu jsou často větší "K", které nesplní, co přislíbily. A to Saturn ne. Ten nám hned na počátku slíbí dřinu. A splní to? No jéjej, vždy! S velbloudem - nekecal! :3:
Když Saturn jde Kozorohem a tvoří tranzity, tak nám určitě z hřbetu nesnímá břímě. Přiloží. Jenže zde máme možnost se nerovnat. Zde nás k tomu vybízí! A jen ten, kdo najde k tomu odvahu, najednou zjistí, že Saturn nechtěl, aby se pokořil a zůstal sehnutý, ale že jej vybízel: "Narovnej se a uvidíš, že to uneseš. Že i s takovým břemenem jde jít vzpřímeně. Že máš naloženo jenom tolik, kolik jsi schopen unést a ani o trochu více. A když jdeš vzpřímeně, nese se břemeno lépe, než na sehnutých zádech. Kromě toho toto jsi si naložil sám, já Ti nepřidal nic. Já jenom dohlížím, aby jsi cestou nepodváděl a neodhodil břemeno dříve, než kam jsi jej sám chtěl donést."

Každá planeta v kozorohu (oblast jí symbolizovaná) zde má možnost se narovnat. Každá má možnost zjistit, že uneseme ještě více. Ale samozřejmě je to o volbě. Můžeme zůstat sehnutí a nepokusit se narovnat. Přece to nejde. A nepřízeň Osudu (Saturn je jeho planetou) je nám přec dána.

Tím nechci nějak zlehčovat (rád bych lidem ulehčil) a dělat ze Saturna kdoví jakého dobroděje. Ale dokázali bychom si bez jeho lekcí vážit čehokoliv dobrého? Poznali bychom skutečnou hodnotu dobrých věcí a skutků? Věděli bychom, jaké je nést takový náklad na hřbetě, když bychom sami nikdy jej nenesli? Sytý hladovému nevěří. A Saturn je někdy hlad.
Chci tím říct, že lidé často mají směr a na obzoru cíl. A na ten cíl upínají svůj zrak a doufají jej dosáhnout. A zapomínají, že způsob dosažení cíle je často důležitější, než vlastní cíl. Že někdy tam v cíli vůbec nemusí být pocit radosti a už vůbec ne hrdosti. Ono někdy není ani na co.
Saturn je planetou, která nám toto často může nabídnout. Na počátku to vnímáme jako břemeno. Dřinu. Překážku. Všichni. A přece se to časem u některých začne měnit. A přijde čas, kdy v nějakých horách jim zbývá poslední vrchol (cíl), který ještě nezdolali. Na který se ještě nezapsali. A tak na něj vyrazí. I kdyby jim počasí nepřálo, jdou cílevědomě vzhůru. Hora může vzdorovat, ale v závěru i ona pochopí, že její dobyvatel si i ji podmaní a s ní tak celé pohoří. I počasí to vzdá a umoudří se. A 100 metrů pod vrcholkem se dobyvatel zastaví. Usedne a kochá se. Dlouho... A pak začne sestupovat. Pomalu, ale jistě. Rozhlíží se kolem, ale neohlédne se za sebe, k vrcholu. To až později. A ostatní nechápavě kroutí hlavou a nechápou. Ještě nemohou. Ale on už ví, že když zdolá i tuto poslední horu, nebude již pro něho v pohoří tajemství a on už nebude mít důvod se vracet. Ale dokud bude alespoň jedna hora s tajemstvím, tak se vracet bude. A to přesně on potřebuje, to je pro něho mnohem důležitější. A najednou ví, jak se cítí námořník, který doplul až na horizont... A zachránil ho nový horizont. Až v tu chvíli námořník pochopil oceán a stal se jeho součástí.

Tranzitující Saturn je sám vládcem 4. domu. A v nativu je retrográdní. Jako vládce času zde při přechodech přes planety může vnést paradoxně i nějaký zmatek spojený právě s velmi zvláštním vnímáním plynutí času. Snad jako kdyby se některé věci děly pozpátku, na Saturn nezvykle nesystematicky. Ale planety se pojí se svým dispozitorem a zjišťují, kolik dokáží.
Přechod přes Lunu je zde mrazivý. Vodní Luna v Kozorohu je zmražená a Saturn zde ji opravdu nešetří. Seká do ledu, zde do Luny. To není příjemná představa. Ale pokud je to mistr sochař, výsledek může stát za to. To neznamená, že lunu máme nechat trpně snášet bolest. Možná je důležité spíše pochopit, proč se některé věci dějí. A že možná zde odkládáme (je osekáváno) něco nepotřebného. Někdo platí za liposukce a zde to máme zadara. :3:
Až se jeden Saturnský cyklus uzavře, když Saturn dorazí na nativní Saturn, ohlédnutí se za sebe může člověka někdy naplnit hrdostí. Možná uvidí nejen to, že nějak překlopýtal až sem. Možná za sebou uvidí i něco více, na co může být právem hrdý.
14.01.2020 - 18:13 | Filtr
(Panna) Mici Angóra
Na první pohled Ti teď vcelku bude přát Jupiter z Kozoroha (brzy bude dobře aspektovat vládce 5.-pokud je teda hrot už v Rybách-i 7. domu). Dobře aspektovat Mars budou i to Pluto se Saturnem. 4. dům souvisí spíš s rodinou, ty dvě planety tam můžou přinést například odchod nějakých starších členů rodiny (kór když jdou přes tu Lunu) apod., ale i jiné změny. Vzhledem k tranzitu Urana 7. domem můžou být ale nyní navázané vztahy poněkud nestabilní, tak bych dávala pozor na neuvážené a radikální kroky v tomto směru. :17:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Váhy Vahách
ukázat kalendář »