Kůň a magický drahokam


07.11.2019 - 17:22
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Kůň a magický drahokam
Měl jsem starého koně. Herka. Už dávno měl nejlepší léta za sebou. Ve snu spíše pocit, že mi nesloužil k jízdě, byl to spíše pomocník (na poli?) a hlavně společník, přítel.
Ve snu byl další muž, snad soused, který byl zámožný. Jezdil na parádním koni a ve stájích měl další. Posmíval se mi kvůli mému koni. Prý ať se jej zbavím, že má prašivinu, je to starý chcípák. Ať ho utratím a koupím si od něj jiného. Ale já jsem věděl, že tohoto koně se za nic nevzdám! Sloužil dobře a zasluhuje si úctu. A byl mnohem víc...

Pak najednou jsem měl magický žlutý kámen (viz popis nahoře). Jak jsem k němu přišel, netuším, to ve snu nebylo, ale získal jsem jej cíleně. Měl magickou moc, byl pro mého koně. A dostal jsem kromě kamene ještě zrcátko.
Neotálel jsem a provedl, k čemu jsem kámen dostal. Pouze přes zrcátko jsem se směl dívat na koně, nesměl jsem na něj hledět přímo, když jsem se jej kamenem měl dotknout. Stejně jsem v zrcátku nestihl nic vidět, protože jakmile jsem se koně drahokamem dotkl, splašeně zaržál, vzepjal se a já stihl jen tak tak uskočit. Když dopadl předními na zem, byl z něho nejkrásnější kůň, co jsem kdy viděl. Plný síly, mladý, ušlechtilý… Ale stále tentýž koník. Byl mnohem silnější a krásnější, než když byl mladý.
Odváděl jsem koně za uzdu, když ke mně přibíhal onen soused. Byl brunátný během i závistí. Nabízel mi skutečně mnoho peněz, chtěl koně vyměnit za několik svých nejlepších koní… Ale já jsem věděl, že tohoto koně se nikdy za nic nevzdám! Že je to víc než ušlechtilý kůň. A že na rozdíl od souseda jsem to v tom koni viděl i v době, kdy pro něho to byl jen prašivý kůň.Napadá vás někoho možný význam žlutého drahokamu ve snu? Sen jako takový mi docela zapadá do života, nicméně si rád vyslechnu nápady, ale význam drahokamu by mne zajímal.
Byl to čistý průhledný kámen žluté barvy, co to mělo být za druh drahokamu ve snu nebylo řečeno, šlo spíše o magickou moc, kterou mu měl udělit nějaký mág, kouzelník (ve snu pouze jako informace, už jsem ten kámen měl). Navíc původně měl mít jinou barvu (nebyla známa) a zežloutl právě až získáním magické moci.

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
15.01.2020 - 18:19 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Korzárka
No jo, koněm...
Jen aby to nebylo takové to: "Ty jsi takový kůň!" (Nebo :66:? :61:)

Spolupráce je fajn. Lidé však dnes dávají přednost individualitě a vůbec neřeší, jak ta individua k sobě nepasují a že to spojit často nelze. Na něčem je zkrátka nutno makat a to společně, protože jinak to do sebe nepasuje, i když individuálně je to dobře odvedená práce. :3:
15.01.2020 - 18:15 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Crumb
Když se mi sen zdál, skutečně jsem řešil i něco z toho, co popisuješ. Bylo nutno to nechat doběhnout, nedalo se to urychlit (dalo, ale tím hrozilo napáchat spíše škody, než dosáhnout dobrých výsledků), ale v pohybu to vlastně bylo celou dobu.
A hezké je, že den před tím, než jsem měl učinit další krok, jsi to napsal. Já si to přečetl až následně. Tak třeba touha po vyléčení skutečně k vyléčení povede. :3: :15:

Díky. :83:
12.01.2020 - 20:18 | Filtr
(Ryby) Crumb
Ten sen se asi týká touhy po nějaké ženě nebo se týká starosti o nějakou ženu. Mohl by na to poukazovat kůň, který kdysi ve snech symbolizoval ženu. Ukazovat by na to mohlo i to zrcadlo, které ve snech značívalo muži ženu (ženě muže).

Ta žlutá barva drahokamu by mohla poukazovat na snahu o navázání nového vztahu nebo na snahu o oživení stávajícího vztahu, protože žlutá barva ukazuje - kromě jiného - i na touhu po rozkoši a přeje navazování kontaktů. Mohlo by také jít o snahu někoho povzbudit nebo rozveselit, protože žlutá barva má uvolňovat, osvobozovat od napětí, povzbuzovat, rozveselovat atd. Žlutý drahokam může také poukazovat na touhu po vyléčení.

Drahokamům se přisuzují už odedávna léčivé vlastnosti. Žlutá barva drahokamu by mohla ukazovat např. na citrín, jaspis, kalcit, topaz. Zmíněným kamenům je společné např. spojení s trávicí soustavou. Tak např. citrín má léčit trávicí systém, žaludek, slinivku, slezinu a ledviny, jaspis má pomáhat při střevních potížích, má léčit trávení a žaludek a povzbuzovat činnost slinivky a jater, žlutý kalcit má optimalizovat trávení, čistit střeva, prospívat zdravému zažívání a podporovat funkci žlučníku, topaz má regulovat trávící soustavu, má pomáhat při snižování váhy a léčit játra.

Některé žluté kameny symbolicky podporují a utužují i vztahy a pomáhají jejich růstu a vývoji (žlutý kalcit ve Feng Šuej), mají mít vliv i na pohlavní orgány a sexuální rozkoš (jaspis). Žlutým kamenům se také přisuzovalo to, že vyvolávaly žárlivost.

V souvislosti s tímto snem stojí za zmínku i to, že koním se kdysi zavěšovaly na krk kameny obsahující otvor. Tyto kameny měly koně chránit před úrazem a chorobou.
11.01.2020 - 18:24 | Filtr
(Býk) Korzárka » Korzárka
Dívám se na vlastní slova a musím se stydět. Jak si mohu plést "raido" (cestu) s ehwaz (koněm)? Asi není zvláštní, že se mi v chaotické mysli propojily. Raido je spíš o nalezení správného směru, ale ne kůň sám. Uvádět mylné informace bych neměla.

Posílám omluvu. A doplnění (správné) runy EHWAZ:

Základní význam: původně "kůň". Symbol změn, pokroku a cesty. Runa vyjadřuje důvěru, přátelství a věrnost mezi koněm a jezdcem. Též sílu a pohyb. Ukazuje na dobré postavení, komunikaci. Uzavírání smluv, dohod a podepisování právních dokumentů. Důvěra, náklonnost, vzájemná úcta. Nové zaměstnání anebo povolání. Dalekosáhlé a rozsáhlé změny, znatelný pokrok. Změna vědomí. Věrnost a přátelství. Spojení. Soudržnost a věrnost. Pravděpodobná cesta, dokonce snad dlouhá. Stěhování anebo změna životního stylu.
Kůň byl v minulosti nepostradatelným průvodcem člověka na dlouhých cestách a při těžké práci. Mezi člověkem a koněm se vytvořilo pouto důvěry a pomoci. Aby mohl kůň člověku pomáhat, musel se o něj dobře starat.
Vypovídá o přátelství, ale i o potřeba vzájemné důvěry a oddanosti.

Starověký svět považoval koně za posvátné zvíře a mnohé mýty a pověsti jej líčí jako věrného a loajálního spojence. Ukazuje na mocnou a prvotní energii. Pomáhá vyhnout se překážkám a učinit rychlý pokrok na cestě.
Kůň je rovněž spojován s ohněm, živlem volnosti a odvíjejícího se osudu. Energie koně může vyrušit stagnaci a odstranit bloky. Tím je cenným spojencem na spirituální cestě, protože jediné stálé je změna.

V souvislosti s povoláním mluví o týmové spolupráci, případně o cestě. Je třeba získat zkušenosti, obklopit se podobnými nadšenci pro danou „věc“. Někdy může znamenat i zvýšení platu, nalezení práce. Obrácená runa značí neschopnost dokončit práci či projekt, nedůvěra, neschopnost.
Ve vztazích přináší upevnění společné cesty, budování domova, žádost o ruku, dobré zprávy, cesta domů, nalezení nové lásky, je-li člověk sám.

Ještě jedna souvislost (mimo runy) - vždyť KONĚM jsi i Ty sám. :128:
20.11.2019 - 11:27 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Vivianne
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Já na šutry moc nejsem, navíc citrín už mám. :4:
20.11.2019 - 11:02 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Vivianne
On právě sedí na moc věcí v mém žití. :3: Proto jsem se ptal hlavně na ten drahokam. Vlastně nejde vůbec o materiál, to se ve snu stejně neřeší. Možná to bylo jen sklo. Nebo "obyčejný" žlutý kámen. Ale měl magickou moc a byl žlutý. :3: Víc se o něm neví. :4:
20.11.2019 - 10:59 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Korzárka
Já bych koně nikdy nevyměnil! Ale v tom snu...
Vím, že tam bylo víc. Ten kůň se mnou byl, ale bylo to jeho rozhodnutí. Byl svobodný. Sice jsem napsal, že jsem jej "vlastnil" (už jsem to opravil na "měl"), ale mohl kdykoliv odejít. To už jsem nepsal, protože by to bylo obsáhlé ještě více a více. Takže jsem o tom koni nemohl vlastně tak úplně rozhodovat. Možná i proto jsem na něm nejezdil.
Vyměnit jsem ho odmítl, protože by svoji svobodu u souseda ztratil. Ten by ho měl jako majetek. Takže jsem ho svým způsobem chránil. Ale kdyby chtěl být u souseda, nemohl bych tomu zabránit.
To zcela souhlasí s tím, co píšeš o dobrovolném vztahu. Ovšem v runách se nevyznám vůbec. Co symbolizuje runa Raido?

Mága poznám jen v tarotu. A tarot neovládám. A symboliku karty také vlastně neznám.
Jak poznám Mága?
20.11.2019 - 10:54 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Sosna zvlčelý
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Vivianne, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To jsem nemyslela tak, že drahokam by toho koně úplně proměnil... Spíš oživil, osvěžil.
Ale pokud víš, na co ten sen sedí, tak není potřeba nic dodávat :3:
20.11.2019 - 10:45 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Vivianne
Já myslím, že právě v tomto se ne zcela mýlíš. Že umím uvidět. Vážit si toho, co na první pohled nemusí být patrné. Ten sen byl tedy reálně o něčem jiném, já asi vím o čem (co mu předcházelo a analogicky to sedí naprosto), ale opravdu i takto to lze interpretovat. Nakonec v životě by to nebylo poprvé.
Soused taky nevěřil, že v tom koni je něco víc. Já ano. Přesto jsem byl ohromen, jak moc v něm bylo. Jako když vidíš zas a zas vstávat Fénixe z popela, už to znáš a stejně tě to pokaždé znova ohromí (a tento sen má s fénixem mnoho společného). Drahokam nezměnil nic v tom koni, to vše již v něm bylo. On to pouze v tom okamžiku spustil. Byl jen symbolem té proměny, spouštěčem, nikoli příčinou. Kdyby to v tom koni nebylo, já v to nevěřil, i ten kůň v to nevěřil, nestalo by se vůbec nic.
20.11.2019 - 09:32 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Khalia Zvlčelá
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Vivianne, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Já jsem myslela dárek pro tebe :3: od Sosny :2:
Jinak právě Sosna by tě měl osvěžit, aby z tebe byla nádherná klisna, kterou mu každý závidí :61: Sorry...
20.11.2019 - 09:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Vivianne
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
O mně? :61: No možná o nějaké svěžejší, co mě nahradí. :2:

Citrín je super. :17: Vánoční dárky už mám nakoupený, možná příští rok. :4:
20.11.2019 - 04:41 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Khalia Zvlčelá
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Vivianne, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Ten sen byl asi o tobě, ne? :3: Teda doufám, že ses neurazila :61:
Žlutá je také barva radosti a optimismu, tvořivosti.
Pro zajímavost o citrínu:
Údajně je to silný čistící a regenerační kámen, který nemusí být "očišťován".
"Citrín je šťastný, štědrý kámen, který vás bude ponoukat, abyste se o všechno rozdělili - ale současně vám dopomůže žít v hojnosti. Je obdařen mocí poskytnout štěstí každému, kdo vlastní jeho krystal. Melancholie a negativní emoce nemají v jeho blízkosti místo. Jedná se o kámen, který velice dobře poslouží při urovnávání vztahů ve skupinách či v rodině, kde vládnou spory.

Na duševní úrovni citrín napomáhá, abychom se přijali takoví, jací jsme. Současně dodává sebedůvěru a potlačuje sebezničující sklony. Posiluje individualitu, zvyšuje motivaci, podněcuje tvůrčí schopnosti a sebevyjádření. Díky tomuto krystalu nebudete tak přecitlivělí - zejména na kritiku okolí."

https://www.nakridlechandelu.cz/cit…

Že by tip na vánoční dárek? :55: :56: :61:
09.11.2019 - 10:13 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Vykladam si to tak ze asi pojidas vhitanii snodarnou.
09.11.2019 - 06:52 | Filtr
(Ryby) thééé
V podstatě nenapíšu nic jiného, než tady moudrá děvčata.
Mě napadla myšlenka, že v autentičnosti je má síla. Je to princip plutika, teď nějak v kvadrature na Mars.
Žlutá by mohla být barva moji vůle, je to místo solaru, kde podmiňujeme svoje konání. Je to místo vazeb na druhé a pupečníku.
Nepodmíněná láska je síla, bez zbytečných všelijakých negativnich závislosti.

A ještě edit:
Je tu někdo, kdo procesu nedůvěřuje, nebo ho aspoň spochybnuje. I když nakonec vše dobře dopadá, jako v pohádce :75:

(Mmch.zrovna čtu o tom, jak můžeme z dětí udělat závislé osoby, bez svoji vůle, bez ochoty konat a dělat chyby - třeba rozmazlováním, citovým vydíráním, citovým zneužíváním, vlastními bolestmi a strachy, i tim, že je příliš chráníme před bolestí a neprijemnostma...jsou i krutější způsoby, ale to sem nepatří).
Píšu z mobilu, budou chyby, nemám na to trpělivost
07.11.2019 - 18:03 | Filtr
(Býk) Korzárka
Kámen - mohlo by jít původně o ametyst. Ten totiž vlivem přímého slunce bledne. O vlivu žáru nemluvě.
(Vím to, neboť miluji citríny. Ty jsou však vzácnější, občas se takto "vyrábí".)

Slunce - světlo, láska
Ametyst - láska, očista,... Dívat se na svět očima králů = moudře s citem, nadhledem, z nitra.
Ta žlutá - už ze své podstaty - světlo, radost, teplo. Zahání bloky, chmury. Chrání auru, čistí solar (místo propojení na druhé lidi).

Zrcadlo - vidět věci z jiného úhlu, bez iluzí. (To si připomínám pokaždé, když si někde kupuju nové kalhoty.)

Líbí se mi, žes koně nevyměnil.

Mně osobně to evokuje runu Raido. Tak ji vidím - jako koně a jezdce. Spojuje je důvěra,cesta.
Je pro mě synonymem přátelství. Asi jediný druh "dobrovolného" vztahu, na který věřím.

Ber jako pozdrav šílené vědmy. Přít se nebudu.

Víš, jak poznáš Mága, vlčí táto? :)


EDIT: Možná i záhněda.
07.11.2019 - 17:34 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Khalia Zvlčelá, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Odměna za trpělivost. Vnitřní síla.

Hledej, šmudlo - https://www.malachit-obchod.cz/clan…

Žlutá je mmj. i kreativita. :3:

Ještě mě teď napadlo - druhá míza. :61:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »