Sebevražda (západní) civilizace?


25.11.2017 - 16:14
(Býk) Deam
Sebevražda (západní) civilizace?
Nějaký čas už přemýšlím o založení tohoto vlákna, inspirovala mě diskuze pořádaná Pardubickým salonem s příznačným názvem:

"Pomalá sebevražda západní civilizace"

https://www.youtube.com/watch/…

Sice zde existuje spřízněné téma - invaze islámu a jeho stoupenců, nicméně problém je mnohem hlubší.

Něco, doufám, že nikoliv nenapravitelně, poškodilo psychiku velké části Evropanů, Američanů a dalších příslušníků ZC, že naprosto zblbli.

Důsledky první a druhé světové války? Zajímavé je, že touto sebevražedností trpí právě jen západní civilizace, přičemž ostatní civilizační okruhy si se svými protivníky také žádné servítky nebraly, ale sklony k autogenocidě neprojevují.

Příčinou tedy musí být něco, co ostatní nemají? Hlavní hosté berou jako jednoho z viníků opuštění boha. Otázkou je, jestli křesťanství samo o sobě nemá obrovskou roli na tom, kam nejen Evropa směřuje - dlužno dodat, že opět jen křesťanství západní - určitě mělo obrovskou roli při rozkvětu, když se ale podívám na vrcholné představitele současných církví, nelze nevidět, že s velkou chutí zatloukají hřebíky do rakve.

Se značnou dávkou cynismu bych si mohl říkat, že mi to může být jedno, nějak už to dožiju a co bude později, to mi může být ukradené, jenže mě z toho všeho poněkud přepadají chmury.
YouTube

Příspěvky: Všechny | Anilah

Stránka: 7 6 5 4 3 2 1
Řazení:
28.06.2020 - 23:50 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Ano, právě na to reagovala ta Indka.

Když to tak sleduju, tak si říkám, kam se hrabal Landa v Orlíku - na dnešní poměry hotový beránek.
28.06.2020 - 23:27 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Je krásně vidět, že "aktivistům" nezávisle na barvě pleti nejde ani tak o to, dosáhnout něčeho, jako spíše všechno zničit. A s ohledem na vyprázdněnost oněch revolucionářů to berou z jedné vody na čisto.

Co bude, až splní svou historickou úlohu, to se uvidí. :)

ZE je snad až na pár výjimek v řiti, v USA podle mě spíše pomůžou vyhrát Trumpovi volby a jestli se o něco pokusí po volbách, tak je zpacifikují.

Opravdu žijeme v zajímavých časech. :)
28.06.2020 - 19:52 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Já to říkám furt - potřebujou vnitřní totalitu, bobánci. Chybí jim to v portfoliu zkušeností.
Ale že Británie, to je mi fakt smutno......to s tím nebohým fotbalovým fanoušem, tos četla? Jak ten odporný drzec vlekl letadýlkem transparent, že Vajtlajvsmetr?
27.06.2020 - 22:43 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Původem Idnka Priyamvada Gopal dostala v Cambridgi urychleně profesu poté, co na Twitter napsala, že na Bílých životech nezáleží.

Začíná to všechno smrdět - kdo se nebude klanět pozitivní diskriminaci, bude ocejchován jako rasista, bude vyhozen z práce a už si neškrtne. Ale násilí na bílých a jejich diskriminace budou promíjeny.
Nejhorší je, že tuhle pokřivenost prosazují běloši.
30.03.2020 - 21:17 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Sám jsem spokojen v Železných horách. :) Na druhou stranu na Petříně roste česnek medvědí a v horních partiích by jistě byl prostor i pro česnek kuchyňský. :D
30.03.2020 - 20:49 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Ale víš o tom, že tam se nedá sázet česnek?
30.03.2020 - 20:45 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Tak si aspoň mohou pronajmout na čas byt v centru Prahy za stejnou cenu nebo i levněji, než kolik stojí pronájem na sídlištích. :)
29.03.2020 - 00:26 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Šetřílci na tom mohou vydělat, pokud tedy dříve napadne měna. Může to být dost lokální. Četl jsem o spoustě uvolněných bytů v centru Prahy díky airbnb.

Somálci si stěžovali u Švédů v televizi , kde jinde také. :D
28.03.2020 - 09:13 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
:61: zrovna tuhle: slyším "migranti" a automaticky mi naskočilo "stěžují si" :4: došlo mi, jak pevně je to sloveso s nimi spojeno. Dříve si asi mohli stěžovat jen tak do éteru a on už se toho někdo rozhořčeně chytil, dneska si zřejmě můžou stěžovat leda na lampárně - a dobře tak. Třeba si přestanou stěžovat a začnou něco dělat.
28.03.2020 - 09:11 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
To není ani válka,ale tady se bude daleko hůř hledat viník - doufám.
27.03.2020 - 22:07 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Toť otázka, jestli bude dostupnější, když lidi nebudou mít peníze...
Už teď makléři evidují pokles zájmu o koupi nemovitostí (kvůli finanční nejistotě).

Komu si Somálci stěžují (na diskriminaci)?
27.03.2020 - 20:58 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
To je otázka, jestli je to přírodní úkaz.
27.03.2020 - 08:51 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Nemyslím si, že by to byla změna k nějakému kór uvědomělému chování - i když kdoví? Spousta lidí si je dneska schopno uvědomit, kam nás korona žene.
Ale uvědomělý, nebo ne - změny to přineslo vždycky. Po každé válce se například dost razantně mění kdeco. Už jen přesunmy obyvatelstva, mění se zvyky, mění se postoje. Války například raketově urychlily emancipaci....a to nemluvím o techné. Asi ne tak, jak by sis představovala - ale to jsem taky neříkala, jen, že se mění. Dalo se čekat, při té konjunkci Saturn/Pluto, že bude mrtvých - já osobně jsem radši za koronu, než aby to řešila válka. Korona je alespoň přírodní úkaz a viník se hledá blbě...a my nepotřebujeme viníky.
26.03.2020 - 22:58 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Abych zahrál trochu na optimistickou notečku, vše nasvědčuje, že s kolapsem turismu bude pro našince dostupnější bydlení. :)

Mimochodem, ještě k epidemii - ve Švédsku, kde to mají doposud nadmíru na háku, si švédští Somálci stěžují na nadměrné zastoupení v případě obětí - v oblasti Stockholmu z 15 úmrtí na koronavirus je údajně 6 Somálců. Odhaduju, že somálská imigrace by nemusela patřit zrovna mezi obyvatele důchodového a předdůchodového věku a hle, potrefilo je to v nadměrné míře.

https://barenakedislam.com/2020/03/…

Přál bych si, aby současnou situaci lidé opravdu dokázáli využít k odkázání státu a státního aparátu do patřičných mezí, ale druhý scénář je asi pravděpodobnější, no snad tomu tak nebude. :)
24.03.2020 - 23:18 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Němečtí zelení nácci vylézají z děr. Obávám se, že i u nás by se takoví našli, jen v Dojčlandu jsou o krok napřed, v ČT by to asi ještě neprošlo.
24.03.2020 - 23:15 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Asi by ses divil - nebo možná taky ne - ale oficiální zdroje melou písničku o věčném růstu a dobré prognózy sypou z rukávů jak esa, dokud to jen jde. Hlavně neztrácet optimismus, hlavně nepanikařit a nestrašit. Jenže k čemu jsou takoví analytici a komentátoři, když jejich prognózy mají datum spotřeby VČERA BYLO POZDĚ?


Jestli byl virus příležitost, nebo na tom soudruzi z EU taky zapracovali... prý ještě nedávno vyvezli ochranné pomůcky z EU za 232 mil. eur a naopak čile dováželi lidi z postižených oblastí - v situaci, kdy už věděli o průseru v Číně.

Moc nevěřím tomu, že by figury nahoře mohlo něco jen tak smést, ohrozit. Dopadne to přesně podle zákona padajícího lejna.
24.03.2020 - 23:02 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Myslíš, že tohle zabere? Že vůbec je možné lidi usměrňovat v chování nějakými morovými ranami a neštěstími typu válka atp.?
Spíš to vyvolá opak - materiální nedostatek budí touhu po dostatku, hlad touhu po narvané lednici, znehybnění lidí touhu poznat jiné kraje. Po 2. svět. válce se na Západě velmi rozvinul konzum, lidi si vynahrazovali bídu předchozích let.

Lidi umírají a paměť se vytrácí. Co platno, že naši předci zažili morové rány, my už si to nepamatujeme.
Radši bych, aby lidi došli k nějakému lepšímu společenskému uspořádání a nastavení hodnot sami a dobrovolně, donucení nezabírá. Tedy rozhodně ne na dlouho.


Nořit se do svých rodin... pro pána krále, jen to ne... :)
11.03.2020 - 11:22 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Wiké
Některým doplňovat regál vyhovuje nebo jsou k tomu tlačení - prý v Plzeňském kraji a na západě Čech roste počet dětí, které končí se základním vzděláním nebo nedokončí střední - rodiče v exekuci, tak nastoupí do montovny, aby pomáhaly splácet.
11.03.2020 - 10:32 | Filtr
(Panna) Wiké » Anilah
he he
vyvážet na venkov a do no go zón
Žákům taky pomůže doplňovat regály, aby věděli, že se můžou víc učit..
11.03.2020 - 09:08 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Já bych vyvážela tu mládež, co neví roupama, co by.
11.03.2020 - 09:07 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Do jisté míry. Neměla jsem na mysli ale mafiány nižší úrovně, ale mafiány hlubší úrovně....velké narkobossy a převaděčské bossy a podobně. Ty vzadu, co zákony ovlivnit nemůžou, protože na takové zákony by prostě nikdo nepřistoupil dokonce ani v Jižní Americe....leda tak někde v Africe.
10.03.2020 - 22:13 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Deam
Dlouho jsem se tak nenasmála. Díky. :D

Napadá mě, jak za komárů museli VŠ chodit na brigády do fabrik, aby byli blíž pracujícím, že by měli teď politiky z Prahy vyvážet na nějaký ten měsíc na venkov. :)
10.03.2020 - 21:10 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Lupi
Největší mafiáni kradou legálně, protože si šijí zákony na míru. :) Těm konec hotovosti vadit nemusí.
Mafiáni nižší úrovně, kdyby bylo třeba, zaopatřili by se jinak a jeli by dál.
Nejhůř by na tom byli obyčejní lidi, kterým je svoboda drahá.
10.03.2020 - 14:48 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Anilah
Hele, mě pořád něco vrtalo hlavou, až jsem si vzpomněla; jak jsem tuhle četla jakousi mafiánskou detektivku, kde je zdůrazňovaná potřeba a cena HOTOVÝCH peněz.....takže mě napadlo, že takovýhle vlivný bandy udělají všechno pro to, aby hotový peníze zůstaly. Jinak by to byl asi konec všech těch jejich tučných byznysů.
Což by nás mohlo trochu uklidnit :4:
By mě nenapadlo, k čemu můžou být dobrý mafiáni......
08.03.2020 - 20:41 | Filtr
(Býk) Deam » Anilah
Jj, je toho zase dost najednou, to by bylo, aby aspoň něco nevyšlo. :)
Příspěvky: 162-138 137-113 112-88 87-63 62-38 37-13 12-1
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Úplněk v KozorohKozorohu
ukázat kalendář »