 R5 (* 11.7.1985) Muž
Pokusím se odpovědět:
"Jaký význam má Vámi použité slovo – masy" Zde myšleno jako dav lidí. Chytří-hloupí, bystří-tupí, hloubaví-povrchní,.... Pomyslný průměr odrážející stav něčeho, co by se dalo nazvat kolektivní vědomí. (předat učení masám pak znamená, udělat ho "stravitelným" co nejvíce jedincům z této masy)
"Kdo jsou jedinci s klíčem?" Lidé, kteří hledají širší souvislosti a dosáhli v tom určitého úspěchu(dle oblasti zájmu). Tito si mohou doplňovat naznačené, nebo odvodit, či poznat, nevyřčené.
"Co/kdo, je klíč?" Schopnost, znalost.
"Kdo jsou jedinci s vedením?" Lidé, kteří se mají možnost zeptat někoho, kdo je schopen dané téma obsáhnout více než oni a je ochoten to s nimi sdílet a udílet rady.
"Co má k dispozici zbytek, pracující na Západě?" Hromadu dat, kterou může uchopit jak je a věřit, že podoba, ve které se to nachází, není chybná, nebo zavádějící někam, kde to není žádoucí ("vyhledávání slepých uliček"). - obecně bych to nazval pasivně-aktivním přístupem. Nehloubat nad tím, proč je něco zrovna takto a jednoduše to začít používat a věřit.
Jsem si jist, že zvyky západu a východu jsou odlišné, včetně přístupu k autoritám. A nemyslím si, že je možné si demonstrovat své JÁ v Indii, nebo v Číně(dohromady něco okolo 2,5mld lidí), se stejnou variabilitou, s jakou je to možné zde(když k Evropě přiberu severoamerický kontinent, tak okolo 1 miliardy lidí).
Úvahy co píšete jsou zajímavé. Moc lidí co znám, takto o významu slov neuvažuje.
Když se kácí les, létají třísky. Když je vhodné nahradit starý systém novým, vždy se najde někdo, kdo bude bojovat za udržení starého. Průkopníci bojují se setrvačností mas, nebo se stavem "kolektivního vědomí", chcete-li. Snaží se jít příkladem, demonstrovat, probouzet ty, kteří k nim mají nejblíže. Dnes už naštěstí nikdo nemusí hořet na hranici - tomu se říká pokrok.
Ježíš to přímo říkal, že nepřinesl pokoj, ale meč. Že přišel, aby rozdělil, co do té doby bylo nerozdělitelné. K realizaci idey univerzálního bratrství je dlouhá cesta...
Myslím, že naše děti mají rovněž možnost dozvědět se něco o 12ti archetypech zodiaku. Pokud k tomu budou tíhnout, snadno se mohou nechat zavalit kvanty informací. Když už nic, své sluneční znamení poznají s velkou jistotou.
Jak mám rozumět tvrzení, že "na Východě vědí, že běží šťastný rok, kdy tranzity planet vytvoří dva dny lapčchun". Které planety máte na mysli?
"Čemu se obdivují na Východě?" "Čemu se obdivujeme my?"
Tohle není jednoduché zobecnit. Západ dobýval hmotu, aby došel k Duchu. Východ dobýval Ducha, aby došel ke hmotě. V nějakém bodě by se to mohlo/mělo potkat.
"Co je to dogma?" Názor, tvrzení, nebo učení, o kterém se v daném společenství lidí nepochybuje a bere se jako nezpochybnitelný fakt. Asi jako když jeden čas kolovalo video z konference islámistů, kde měl jeden ohnivou přednášku o tom, jaký je to nesmysl, že je země kulatá. Vždyť prorok řekl, že je placatá a hotovo...
"Co si lze myslet o tvrzení, že jsme svobodnější?" Záleží na úhlu pohledu. Pro někoho hypotéza, pro jiného dogma, nebo holý fakt... |
|