Fičák


06.03.2017 - 12:34
(Rak) dan162
Fičák
Mým problémem byl stres, tedy lépe řečeno viditelný příznak nějakého hlubšího problému a projevoval se nejvíc na srdci, které bylo rozrušené (až tachykardie) v nepatřičných chvílích, například uprostřed noci. Tělo odmítlo plnit příkazy vůle a s takovým kverulantem se nic moc provádět nedá. Energie slabá, motivace mizivá, vykolejení nevítané, emoce stojící, pozornost slabší...Zkoušel jsem protistresové postupy z knížek, asi rok, bojovat se stresem, ale to se nějak nevedlo. Zkušel jsem se vyhýbat všemu, co stres spouštělo, ale to není řešení problému, jen utišení budíku. Obvykle až když vyčerpáme všechny své možnosti, přijde řešení, ale tady mi víc pomohly diskuze na najdise zhruba od loňského listopadu, děkuji za ně.

Líp jsem si ujasnil, co jsem a co ne, co chci a co ne, co je špatné a co dobré, na čem v sobě mohu stavět a co je umělé. Pak jsem přišel na to, že bojovat se stresem se nedá, protože jsem na obou stranách, tedy musím vždy prohrát. Zkoušel jsem se naučit situaci přijmout, takže když přišel problém projevující se zvýšenou činností srdce, tak jsem říkal si v duchu "Všechno je v pořádku", jako nějakou mantru a ulevilo se mi. Pomohlo mi to přijmout tu situaci, kde i přes problémy vlastně vše v pořádku bylo, srdce zdravé. Takové to prostě je, ok, žij s tím. Přijetí stavu jaký je, je výborný první krok k emočnímu uzdravení, tak proč by to nezabralo tady ? Zabralo, získal jsem mírný odstup od stresu, trchu energie. Pak jsem začal v prosinci chodit na kranio a s koncem roku mi skončil tranzit Pluta na Měsíc. Třetí krok byl v lednu poznání, že stres je signál těla o přeplnění emočního skladu, kdy emoce nešly ven (jen dovnitř), chybný sebedestruktivní postoj vzniklý po minulých nespravených karambolech. Poměrně záhy jsem přidal poznání, že problém je v tom, že sebe tlačím (svými schopnostmi), což nese snadno sejítí ze správné cesty. Neboli vlastní aktivita, rozhodnutí k vlastní aktivitě bylo upřednostněné nad vlastním pocitem - to byl druhý kořen ve mne projevující se stresem. To byl už únor a stres ustupoval, začal jsem pořádně pracovat. V polovině února mi došlo, že nemám radost z práce, kterou dělám, i když jsem v ní úspěšný a žádaný. Svůj stávající vztah jsem chtěl reformovat od počátku - všechny chyby mých vztahů se udály v prvních 14 dnech vztahu. Poslední kapka byly diskuze se zajímavou paní, které mi pomohly za týden najít odvahu i chuť protrhnout poslední zbytky stability, a nyní v březnu probíhá rozchod s partnerkou, utlumování práce, hledání nového bydlení atd. a nějaký stres dávno nemá o co by se opřel, i když to je fičák. To, s čím nyní ladím, není aktivita, ale "nevybírám, procituju, naslouchám, neplánuju" . Není to z mé hlavy, ale je to naprosto dokonalá odpověď. Je to o důvěře, o přáních, o respektování sebe, ale ne o cílech. Odpovědi mi přicházejí zakrátko - například jsem se ptal, zda zcela vyřadit svou schopnost akce, aktivity a odpověď jsem dostal tak, že mi/nám byla zima a "náhodně" jsme našli horký popel, který jsem aktivitou rozfoukal do ohně, zatímco řešení hlavou/aktivitou bylo běžet, abych se zahřál. Takže nyní vyznávám ujasnit si co mám uvnitř sebe, přát si, vykročit, přijímat/ničemu se nebránit a nechat se vést - nic o cíli, čase nebo potřebě. Nic, absolutně nic není najednou pevné, vše se může hýbat a za chviličku nezbyde kámen na kameni. Jo, když je základ blbě postavený...

Řazení:
03.09.2017 - 09:53 | Filtr
(Rak) dan162
Půl roku poté...

1) Klíčem k pochopení je kvadrát Měsíc - uzly v rodném horoskopu. Neboli potřeba emocionální jistoty se tluče s životním vývojem, blbě se to dá u mne skloubit. Ten Fičák pak bylo a je rozhodnutí nehledat emocionální jistotu, ale posunout se ve vývoji, jít skrz to, co je nepříjemné, nezvyklé, divné a vůbec pro Raka rizikové (říká se tomu Svět :- )) ). Rozhodnutí je racionální, spíš emoce ignorovat, ono mne neukousne.
2) díky tomu jsem objevil, proč tu emocionální jistotu tak moc potřebuju - strachů a bloků je ve mne víc, než jsem věděl nebo si připouštěl, a ty mi brání vnitřní pohodu prožívat, užít si, prožívat. Jsou to jednak schémata jak se stavět k citové nepohodě nebo se jí vyhnout, jak se vyrovnávat s emočními negativními prožitky, bloky do čeho se raději nepouštět nebo strachy jako třeba bezdůvodná nedůvěra (nebo neoprávněná důvěra). Díky deformacím, které jsem sám přijal, jsou emoce nespolehlivé, komplikující a rozum začal je raději ignorovat. Tak se dostávám ve své cestě oprav chyb vlastního života k dětství. Na druhé straně jsem se naučil aspoň chvílema zažívat otevřenost, nebo poskytovat/přijímat plnou pozornost, souvisí to myslím s přijetím okolí, s láskyplným pocitem v sobě (ani ne tak ke konrétnímu druhému člověku).
3) onen kvadrát má svůj odraz i v kartách - ukázaly mi, že jít za uzlem není stejná cesta jako jít za Měsícem. Najednou jako bych měl se rozhodovat co dřív, nebo zda něco nechat být, případně se střídat jak při tahání pilky. To mne dost překvapilo, protože učit se kvalitám uzlu a odstraňovat své strachy, otevírat se (čím dál víc) jsem chtěl souběžně. Možná problémy odstraňovat souběžně, rozvíjet pak už jedno nebo druhé.
4) Nyní zřetelně vidím, že problém s tátou i mámou jsem vyřešil jen ve vědomé části, odvozená schémata chování mi uvnitř zůstala. Také poněkud zbytnělé ego mne pobaví, když ho načapám, jak je zvyklé vše řídit. A štve mne, když chce vše kontrolovat, například na terapii, kde mají naskakovat samočinné asociace, tak je nechá běžet na vteřinu a zamázne je. Silou je pustím a znovu stopka. Důvěrou je pustím a totéž. Asi musím začít tímhle problémem v sobě. Nevím zatím jak.


Karty mi také ukázaly, že v prostředí Prahy to bude nejlepší, že tu mohu rozvíjet jedno i/nebo druhé, tak jo, vrátím se tam a nechce se mi :-)) Zatím se dívám z okna zálibně na Sněžku (dnes je tedy v mracích), ale třeba za týden už bude stěhování sfouknuté, uvidíme.
20.03.2017 - 22:18 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » vibe
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
tady resi presne to, co jsem mel na mysli(jen nedokazal vyjadrit slovy)
https://www.youtube.com/watch/…

KROK-2: 2h00min56sec-2h03min45sec
KROK-1: 2h03min45sec-2h04min41sec
YouTube
07.03.2017 - 21:35 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Znouzecnost, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Napadlo me k tomu jenom, ze kdyz se ficaku podari to, co ma, vysledek pak muze vypadat treba takhle:):
YouTube
07.03.2017 - 21:09 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » vibe
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
https://www.youtube.com/watch/…
8min29sec-13min28sec

tady jeste neco k tomu PRVNIMU KROKU

jako priznam se, ze sam vubec netusim, jak specifikovat okamzik, kdy je potreba zacit i s KROKEM DVA

co jsem si uvedomil - ze pokud clovek PRVNI KROK nedokonci a zacne pomyslet a uchylovat se (predcasne) k tomu druhemu, muze to byt i (zcela) kontraproduktivni...

nicmene, to, ze je i nejaky DRUHY KROK jsem zminit musel - to, kdy prijde ten spravny okamzik, je uz v reziji jen kazdeho z nas...

kazdopadne dekuji, za utribeni si myslenek :15:
tohle bylo pro me hodne dulezite
YouTube
06.03.2017 - 22:48 | Filtr
(Rak) Loreena Mckennitt
:1: pekna uvaha, Dane :1: :15:

"Je to o důvěře, o přáních, o respektování sebe, ale ne o cílech. Odpovědi mi přicházejí zakrátko"

:1: aj u mna to takto funguje.. staci naslouchat.. :1: :17:

:6: :83:
06.03.2017 - 22:12 | Filtr
(Býk) player
No tý jo...to je masakr.
06.03.2017 - 21:22 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele vibe, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
jdes na to dobre, prvni krok - vnimani emoci - mas jiz na vybornou

pak by mel prijit jeste i druhy(krok)...

tady davam jedno video - treba se tam najde i neco pro Tebe

https://www.youtube.com/watch/…

napr. 15min24sec

:29:
YouTube
06.03.2017 - 15:24 | Filtr
(Váhy) Jupíí
Hezké.Přeji ti, aby jsi tedy ten vítr v plachtě měl stále.Se stresem se opravdu bojovat nedá a nedá se bojovat s žádnou nemocí, to už jsem si vyzkoušela.Člověk je schopen se ho zbavit(i nemoci), jen když vše pustí.Že jsi to dokázal překopat od základu, tak to smekám :30:,no ale ono to prostě někdy tak vyjde...
Ráda si zase přečtu,kam tě to fouklo a jak se daří :1: :27: :29:
06.03.2017 - 14:40 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
Jsem rád , že si rozumíme.
Zajdi, vždycky Tě rád uvidím (a nemusíš mě ani číst :4:) :5: :29:
06.03.2017 - 14:31 | Filtr
(Rak) dan162 » Buddha/2
Jako obvykle jsi uhodil na hlavičku. Jednak ano, zdráhám, hlava mi zatemňovala důvěru v pocit a intuici a s tím, jak rozumu beru nadbytečné hračky, tak už je hlava docela civilizovaná. Furt těžkopádná, trvá jí věčnost než něco vymyslí, zatímco v pocitu je odpověď dávno po ruce. Realizaci přání zatím nevnímám jako problém, když jdu správným směrem, tak přání se realizovala sama třeba do hodiny, bylo nutno jen vykročit a mít v sobě uklizeno (třeba nemít záměr v přání, ale jen potřebu), a ano, nešlo o racionální přání, nebo nedejbože hmotné přání. S tím důvodem stresu to je moc pěkně řečené :15:

Taky hodně štěstí, časem si sem rád zajdu si tě zase počíst ! :37: :97:
06.03.2017 - 14:22 | Filtr
(Váhy) Buddha/2 » dan162
Ahoj Dane. Chvilku už přemýšlím co mi v tom co píšeš trošku tahá za má opičí ušiska. Nevím jak to zformulovat, tak budu doufat, že to nějak rozkoduješ :3:. Je to fajn, jen můj dojem je, že se do toho "všehopřijetí" trošku zdráháš zakomponovat i to, že občas je vhodné a snad i nutné zapojit hlavu.
Tak, aby plnila svůj účel - najít způsob realizace přání. Ne aby si přání vymýšlela a šla tak proti pocitům (to je důvod stessu).

Tak hodně štěstí :27: :37:
06.03.2017 - 14:12 | Filtr
(Rak) dan162 » musiúa
jo, i kdybych byl sám, tak chvilku zasmutním, víc či míň, uvidím, jak velké budu mít očekávání, ambice a přání (i když je nechci), které po pádu ještě přidávají bolesti na intenzitě, ale zpátky se ani tak nevrátím. Nechci někam dojít, má to spíš rozměr oné trávy ohýbající se po větru.

Když se dívám astrologicky, tak mi za chvíli vzestupný uzel přechází přes Jupiter, tak cokoliv nového začnu, bude to jen dobré, a hele, bouřlivák Uran bude rozbíjet stabilní Saturn, takže to není úplně jen naivita, spíš vše dozrálo a už nyní v předstihu cítím tu sílu a něco k ní přidám.

Těším se z tvé podpory, jako mám v úctě tvé komentáře. :17: :27: :62:
06.03.2017 - 13:43 | Filtr
(Rak) dan162 » Peťa Osek
Děkuju. U mne doba pevných základů je fuč. Ta krása, když jdeme krajinou jak to cítíme, bez cíle, žádný vrchol, skoro bez cest, značek, někdy bahnem, někdy sněhem, jindy měkkým mechem,...Zahodil jsem pevné základy, byly mi ne ochranou, ale vězením. Tak co ti přát...odvahu a důvěru ve své kroky. :17:
06.03.2017 - 13:29 | Filtr
(Lev) nelahee » dan162
Jsi dobrý.
06.03.2017 - 12:58 | Filtr
(Rak) dan162 » nelahee
Cítil jsem tu potřebu, myslím si, že to může někomu pomoci, vidět čím kdo prošel a kudy odešel, víc lidí čte než píše.

Moc tu doufám nebudu, je pro mne období se posunout, ne předávat druhým. Je to i vysvětlení všem milým spoludiskutérům a poděkování za ohromně podnětné a příjemné místní klima.

A jinak přece každý pocit, když jde z čistého srdce, je správný, i když není souhlasnou ódou.
06.03.2017 - 12:52 | Filtr
(Lev) nelahee
Zní to fajn :1:

A až jednou nebudeš mít potřebu to vůbec někomu říkat, tak to bude asi ještě lepší. Ale na ujasnění, vyslovení nahlas a také jako pomoc a inspirace pro ostatní je to super příspěvek. :74:

(Ale já rozhodně nemám právo hodnotit ve své životní situaci).
06.03.2017 - 12:38 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele Peťa Osek, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
díky, přeji ti pevné další základy :74:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RybyRybách
ukázat kalendář »