Hlavní strana > Diskuzní fórum > Poslední příspěvky v diskuzích

Filtr:

masér Jan kohout - Poslední příspěvky (Archiv)


  
 
 
 
07.06.2010 - 21:09

masér Jan kohout » Melody Pond
Já jsem ho poznal přes manžele Tomášovi. :74:
http://www.okultweb.cz/novy-vek/…
07.06.2010 - 21:04

masér Jan kohout » Melody Pond
No, to většina lidí :44:
07.06.2010 - 20:26

masér Jan kohout » Najdise.cz
Člověk už neví, čemu věřit, ale tolik geniálních lidí, a všechno zločinci? Byli to alternativci a zasvěcenci té doby, a tajné spolky byly v módě. A dnes tomu není jinak :75:
07.06.2010 - 20:12

masér Jan kohout » Najdise.cz
http://www.luvs.cz/main/luvs/…

BENEŠ Edvard
ČAPEK Karel
BACH Johann Sebastian
BEETHOVEN van, Ludwig
FREUD Sigmund
GOETHE von, Johann Wolfgang

HARDY Oliver :75:
HAYDN Josef Franz
A nevím kdo všechno ještě :37:
07.06.2010 - 17:59

masér Jan kohout » hela215
Hlavně musíme mít pořád strach :39:
07.06.2010 - 17:01

masér Jan kohout » Najdise.cz
Izraelští vědci zkoumali vliv Mozartovy hudby na metabolismus nedonošených novorozenců. Vycházeli přitom z předpokladu, že pokud dojde k jeho zpomalení, zvyšuje se přírůstek hmotnosti.

Ukázalo se, že během 10 až 30 minut poslechu Mozartovského CD pro děti se metabolismus miminek zpomalil až o 13 procent.

Výsledky výzkumu potvrzují teorii, že hudba má příznivý vliv na růst hmotnosti, říká Dr. Ronit Lubetzky z lékařského centra Tel Aviv Sourasky Medical Center. Zároveň ale upozorňuje, že dosud není jasné, zda se jejich výsledky týkají jen Mozartovy tvorby nebo hudby obecně.

Podle předchozích studií má ale právě Mozart lepší léčebné účinky na osoby trpící epilepsií než hudba jiných autorů. Experti z týmu Dr. Lubetzkého se domnívají, že tajemství blahodárného vlivu jeho hudby na lidský mozek může spočívat ve struktuře géniových skladeb. Ve srovnání s jinými skladateli se u Mozarta střídají častěji melodické pasáže, což může v mozku způsobovat jakousi silnější rezonanci.

Pokud je to tak, bude fascinující dál sledovat, jak působí Mozart na novorozence, tvrdí Lubetzky.

Lékaři zkoumali metabolismus 20 nedonošených, ale zdravých dětí. Dva po sobě následující dny jim 30 minut pouštěli Mozarta a získané údaje o jejich metabolismu srovnávali s údaji získanými v tichu. Metabolická aktivita se měřila jako spotřeba kyslíku a výdej oxidu uhličitého. Po deseti minutách poslechu se metabolismus dětí zpomalil v průměru o 10 až 13 procent.
07.06.2010 - 10:59
07.06.2010 - 10:57

masér Jan kohout » masér Jan kohout

Hudba léčí, ale ne každá, potvrdili němečtí vědci

BERLÍN - Ludwig van Beethoven a Wolfgang Amadeus Mozart mají pozitivní účinky při depresích, úzkostech i onemocněních krevního oběhu. Klasická hudba léčí - na rozdíl od techna, píše německý odborný týdeník Deutsche Medizinische Wochenschrift. Mozartovu Malou noční hudbu nebo Chopinovy valčíky by lékaři doporučili, tvorbu skupin jako Rammstein nebo Scooter pravděpodobně nikoli, neboť tvrdá hudba může podle jejich poznatků zdraví dokonce škodit.

Klasická hudba má obzvlášť blahodárné účinky při mnoha duševních i tělesných neduzích. Ale to zdaleka není všechno. Navíc zlepšuje schopnost soustředění, povzbuzuje kreativitu a činorodost, posiluje paměť a pozitivně ovlivňuje imunitní systém. U některých osob pomáhá při mírnění bolestí, stresu a poruch spánku. :27:
http://www.youtube.com/watch/…
07.06.2010 - 10:47

masér Jan kohout » Najdise.cz
Francouzský specialista na nosní, krční a ústní dutiny a na psychoakustiku Alfred Tomatis byl jedním z prvních, kteří přišli na to, že Mozartova díla mají terapeutické účinky. V roce 1974 předvedl na prvním světovém kongresu muzikoterapie v nemocnici Pitié-Salpetriere, že systematický poslech Mozartových houslových skladeb měl kladný vliv na pacienty trpící nespavostí, depresí či úzkostmi.

Podle Tomatise využíval Mozart mimořádně vysokých tónů, které mají pozitivní účinky na mozek. Rytmus jeho skladeb překvapivě připomíná tlukot srdce embrya v matčině lůně.

Od 90. let američtí neurologové začali pouštět Mozartovu hudbu pacientům v komatu. Některé francouzské nemocnice ji předepisují těhotným ženám.

Série výzkumů v USA o schopnostech studentů ukázaly, že ti, kdo zpívali nebo hráli na nějaký hudební nástroj, získávali v testech mnohem více bodů než ti, kdo aktivní hudební záliby neměli. Jinde zase vykázali lepší výsledky ve specifických testech ti, kdo poslouchali deset minut Mozartovu sonátu pro dva klavíry.

Podle profesora psychologie na univerzitě v Kalifornii Francese Rauschera je ale scestné si myslet, že poslouchat kompilace Mozartových děl učiní všechny lidi inteligentnějšími a že všichny nemocní se zázračně vyléčí.

Od Mozartova narození uplynulo 27. ledna 2006 250 let; tento rok byl proto v Rakousku vyhlášen rokem Wolfganga Amadea Mozarta.
18.05.2010 - 09:50
Mezi nebem a zemí: Tajemství

masér Jan kohout » maja23
To je jak prášky na hubnutí. :4:
Stránka 8 / 8
« předchozí   další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2024
Lunární kalendář
Luna ve Lev Lvu
ukázat kalendář »