Čo je byť šťastný?


10.01.2018 - 09:01
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====

Čo je byť šťastný?
Reagujem na včerajší komentár o tom kde mi bolo povedané že zrejme nie som šťastná. Zamyslela som sa, možno v tu chvíľu som šťastná nebola, nemala som dôvod a tak ako som písala nie je možné byť ustavične šťastný či nešťastný.
Prečo by človek ktorý mal ťažký život nevedel byť šťastný? - ja som presvedčená že ak by nevedel čo je radosť, smiech a bláznenie tak by to v živote ani neuniesol.
Prečo si ľudia myslia že šťastie je spájané iba so skvelou pozíciou v práci, v zabezpečení finančnom a pod.
Ja ked vidím radix tak v prvom rade vidím čo ma ten človek naloženo a ani ma veľmi nezaujímajú hviezdy kde stoja, už z radixu je cítiť osobnosť že bude rozporuplná o tom niet pochyb a taká som aj ja, ale verte viem byť šťastná aj ked priznávam že v poslednom čase oveľa viac v prírode či s mojou hydinou či mačkamia psom, tak nejako mi to momentálne vyplňa oveľa viac život ako zvedavosť poznávať nových ľudí a cestovať - tým som si prešla skôr, veľmi rada som spoznavala nových ľudí.
Ako vnímate šťastie vy? - je to predsa plusová hodnota.?

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4
Řazení:
10.01.2018 - 12:56 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
Njn, když už žiješ jen z minulosti nebo z pocitů někoho jiného a deklaruješ, že ti to stačí i teď... já to vnímám jako "náhražkovou obrannou konstrukci".
10.01.2018 - 13:00 | Filtr
(Býk) player
Přesně jsi to tam vystihla. Radost , smích , těšení se...pořád na něco.

Na postýlku , na koncert , na rande , k zubaři , na oběd...od rána celej den. Těšit se , na věc příští.
10.01.2018 - 13:05 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Kto nechce pochopiť tak nepochopí. Občas si treba pripomenúť čo šťastie je, aby sme na to náhodou nezabudli. - teda možno nie každý to potrebuje, ale ja to tak cítim.
10.01.2018 - 13:06 | Filtr
(Panna) Arezet
Být šťastný pro mě znamená umět se smířit s realitou, brát to zlé jako dobré poučení a radovat se z toho jak rostu já a lidi kolem mě :1:
10.01.2018 - 13:08 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » player
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
áno, tešíť sa na to aj ked to nemusí vždy super dopadnuť, ale nezabraní človeku tešíť sa na to dalšie.
10.01.2018 - 13:09 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » Arezet
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
pekne napísané
10.01.2018 - 13:17 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kiyoko
Nejsu zlatíčko, název mého uživatelského účtu je "pozemstan" - po celou dobu, co tady su.

Téma jsem chtěl utnout, protože mne tímto směrem nezajímalo - podobně jakoby se chtěl někdo bavit třeba o pletení. Stejným způsobem bych to utnul a rozhodně to neznamená, že mám nějaký osobní problém s pletením - jen mne prostě nezajímá.

Fatální zde vnímám ve významu život ohrožující - pouze striktně, ne přeneseně a rozhodně ne v dalekých důsledcích - nenakládám si víc zodpovědnosti než kolik by bylo nutné. Ano, nemůžu do všech důsledků tušit, že se někdo třeba po mé pochvale rozbrečí a chvíli na to v návalu slz zasebevraždí. To ale neznamená, že ho nesmím pochválit. Nemám víc zodpovědnosti než jen nějakou základní - bezprostřední - pokud je někdo "složitý", je to jeho boj, ne můj.

Pokud je otázka myšlena jako řečnická (a není to explicitně řečeno), nezajímá mne to. To je řečníkova hra, ne moje. Já prostě jenom odpovídám, když se někdo ptá. A rozhodně nehodlám odpověď přibarvovat do politicky korektního tónu anebo otázku chápat v "politických souvislostech". Já tento typ "politických her" prostě nehraju.

Nejsu implikace, název mého uživatelského účtu je "pozemstan" - po celou dobu, co tady su.

Své sdělení a tvé jsem dal vedle sebe už dávno a právě proto je mi naprosto jasné, že tam je nějaká tvá neexistující implikace (anebo prostě chceš aby tam byla, ale nevíš jaká a teď mlžíš), která je má srovnávat - byť zjevně nesrovnatelné.

Nechcu obejmout, su netykavka.

Ten poslední odstavec je nějaká tvoje hra se slovy a písmeny - to ignoruju.
10.01.2018 - 13:19 | Filtr
(Panna) Arezet » aktigram
děkuji :74:
10.01.2018 - 13:21 | Filtr
(Ryby) MG34 » Arezet
Máš tam definici kruhem.

"Být šťastný" a "radovat se" jsou prakticky synonyma. :3:
10.01.2018 - 13:48 | Filtr
(Ryby) MG34 » Kiyoko
Být šťastný a radovat se jsou prakticky synonyma - za tím si stojím.

A nemůžeš pomocí takových něco korektně definovat. To je jakobys místo správné definice kružnice (množina všech bodů v rovině, které leží ve stejné vzdálenosti, označované jako poloměr, od pevně daného bodu, zvaného střed) použila definici, že třeba kružnice je prostě takové kolečko.
10.01.2018 - 13:53 | Filtr
(Býk) player » Arezet
Smíření se s realitou - to je způsob k nadhledu , určité spokojenosti. Ale ono je to celé tak. U ženských bývá konstantní štěstí výjimkou. Je to sinusoida.

Důvodem je patrně to , že ženská duše ty záporné , průserové emoce vytváří a vyhledává.

Najdou se výjimky. Já jím říkám vychechtla. Těm prostě ten svět přijde srandovní a když občas spadnou z hrušky na zem , okamžitě vylezou na vedlejší jabloň a zase se všem vysmějí. Ale - když to vezmu , za celej svůj život jsem takových naturelů potkal jen pár. Možná na prstechc jedný ruky bych to spočítal.

Daleko více jsem potkal notorických tragéd , který na jeden šťastný den musí odžít 100 dnů v depkách.
10.01.2018 - 13:54 | Filtr
(Býk) player » MG34
Synonyma - naprostý souhlas.
10.01.2018 - 14:01 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
To je fakt. Vyhrálas. :3: :37:
10.01.2018 - 14:08 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
Né - je to fakt. Totiž vtip je v tom , že tragédi často přímo vybuchují euforií , roztáčí kolem sebe přímo ovzduší pozitivity. Radují se. A pak zase hurá do bahýnka. Je to tak.
10.01.2018 - 14:08 | Filtr
(Ryby) MG34 » nebešťanka
právě proto jsou to synonyma - jejich význam není úplně totožný (což je u synonym jedna z vlastností, že nejsou úplně významově totožná), ale mají dost velký společný významový základ

...a právě proto se nemůžou použít k tomu, aby jedno definovalo druhé.
10.01.2018 - 14:12 | Filtr
(Býk) player » nebešťanka
Vidíš to , jak jsi složitá , jo? Bludiště v Knóssu hadr.
10.01.2018 - 14:16 | Filtr
(Ryby) MG34 » nebešťanka
Takže když tě někdo bude nepředstavitelně fyzicky mučit (natahování na skřipec, stahování kůže zaživa atd.) a ty se budeš naprosto koncentrovat jen na tu bolest, která tě zcela ovládne, tvé duši to bude třeba protože je "černá", naplníš tím svůj potenciál a tvoje okolí to harmonizuje, protože se tě konečně zbaví - tak to je (tvoje) štěstí?
10.01.2018 - 14:26 | Filtr
(Býk) Najdise.cz » MG34
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
To nemyslíš vážne čo píšeš nebešťanke.
10.01.2018 - 14:37 | Filtr
(Panna) Mici Angóra » nebešťanka
Tak :17:
10.01.2018 - 14:38 | Filtr
(Býk) Najdise.cz
Systémová zpráva: Příspěvek je od uživatele aktigram, který(á) již smazal(a) registraci na tomto webu:
=====
Trošku som mimo z toho že celá debata sa točí okolo pozemšťana, toto nebolo mojim cieľom. Dokonca ani včera ma to nijako neurazilo a dokonca ráno ked som to písala bolo to v dobrom, že ma prinútil rozmyšľať o šťastí, brala som to tak že to naväzuje na to čo ostalo v inej diskusií.
Naozaj som ju nepísala o ňom, ale o sebe a o prežívaní šťastia u vás.
Pozemšťan viem že nemáš rád ked napíšem že to tak cítim, vnímam a pod. lenže to je môj život, moje videnie sveta a aj svojho vlastného života, nežijem iba minulosťou ale ťažím z minulosti, zabúdam na to zlé.
V niečom mi veľmi pripomínaš seba a preto ťa možno aj niekde vnútri chápem. No ak si myslíme že pomôžeme druhému tým že ho zmenime, mýlime sa - zmeniť môžme iba sami seba, aby sme mohli vidieť toho druhého inak. Na všetko sa dá pozerať min. dvomi spôsobmi, nič nie je čierne ani biele. Pred mesiacom som ti povedala že sa vnútri cítim veľmi veľmi stará a unavená, aká zmena ale so zimným slnovratom sa všetko zmenilo, odišlo to staré a nastúpilo nové a ja som nabitá energiou s ktorou si občas neviem rady. Takto vnímam život ja, kým ťahame závažie tak to ide ztuha ale potom príde čas sa toho zbaviť a my cítime tu silu, silu jedinca a predsa vo všehosvete. Poznať to je šťastie a radosť - viem tie dve slová majú rovnaký základ, ale mne sa javia úplne inak, aj do slovníka ich vložil iba človek a mohol sa mýliť.
10.01.2018 - 14:44 | Filtr
(Střelec) bubobubo
Třeba dneska jsem pocítila záchvěv stěstí,když se maminka po dvou měsících od tátovi smrti opravdově usmála,předtím když si hrála s dětmi,tak se třeba také snažila a přemáhala,ale dneska to byl krásný okamžik opravdovosti. :79:
10.01.2018 - 14:44 | Filtr
(Ryby) MG34 » aktigram
Odpovídá to její definici štěstí? Odpovídá - bod po bodu.

Je to absurdní, že? Tzn. jediný možný závěr je, že ta definice je úplně mimo.

Napsal bych takové protipříklady i na ostatní definice, co tu zazněly, ale přijde mi to jako plýtvání...
10.01.2018 - 15:42 | Filtr
(Panna) Žihadlo
Štěstí pociťuji jako náhrdelník, kde na šňůrce místo korálků nalézáme různé radosti.
U náhrdelníku není důležité, aby korálky byly velké, ale aby jich bylo mnoho. Mnoho drobných radostí, kdy si na své cestě k :125: i poskočíme.
Těch korálků nemusí být tolik, aby je člověk prožíval každý den. Důležité je, aby nezmizely na dlouhou dobu, protože radost (její prožívání) je svým způsobem sociální návyk. A když nám chybí, tak jej zapomeneme. Proto lidé, kteří si vytyčují vysoké dlouhodobé cíle jsou často na vrcholu zklamáni. Nedostaví se euforie, kterou očekávali, protože už ve své dřině zapomněli prožívat radost. A tím hůře pak je, když začnou klesat dolů. A na další vrchol, který "je jich hoden", tak daleko... Takový člověk šťastný nebude. Vrchoviny jsou pro štěstí lepší.
10.01.2018 - 16:00 | Filtr
(Panna) Žihadlo » MG34
Ano, je to plýtvání. I tento jeden příklad byl plýtváním.

Na to, kolik jsi (neříkám, že jen Tvojí vinou) tu toho napsal, jsem se nikde nedočetla, co pro tebe je "být šťastný". Nebo k tomu nic nemáš? Nejsi šťastný?
10.01.2018 - 16:07 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » aktigram
tahle odpověď se mi líbí :15:
není důvod si nechat vnucovat co má člověk cítit a pokud to necítí co je mu podsouváno pak se má cítit být alespoň lhářem či sebeobelhávačem
takoví jedinci jsou lidé duševně nemocní kteří zjevně potřebují odbornou pomoc
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »