Proč ženy mužní a muži ženští ?


28.12.2017 - 18:43
(Rak) dan162
Proč ženy mužní a muži ženští ?
Můj výběr z diskuze k 10.1.18:

1 doba her to oběma pohlavím umožňuje. A odbouráním sexuálních tabu posílá obě pohlaví k sobě blíž. (player), trend - pohlaví už není biologicky dáno (Kiyoko)

2 ženské hormony (bubobubo) ve vodě nejsou (dan162)

3 muži už nemusí lovit zvěř... páry, které si zjevně daly za cíl vytvořit ve vztahu jedno pohlaví - ani ženu, ani muže. ...A tak se ženy připravují na to, ze se budou muset o sebe postarat samy. Tak jsou z nich trochu chlapi.(player)

4 My muži dnes málokdy podstupujeme riziko. Riziko ztráty, které Honza za pecí nepodstupuje. (dan162)

5 neni to pro deti zdrave vyrustat jen s jednim solo rodicem, ktery ma treba jen milenku/milence... proste nevyroste z decka vyrovnany jedinec, bude hledat chybu v druhem polu muzske/zenske casti v sobe.... potom se neprirozene na sebe partneri "prilepuji" a chteji si nahradit tu lasku a pozornost, kterou jsme nedostali v detstvi a to nedokazeme jiz dohnat a tak se radeji rozchazime. (tronco) Možná kdyby si krizi středního věku lidi řešili změnou uvnitř a ne změnou vnejsi, taky by to možná vypadalo jinak. (vuvuzelka)

6 hrej si. To máš lepší , než dřít na rodinu. Hrej si , společnost ti to umožní.kopací míč a pistoli vyměnili za tablet. Jenže u holek nakonec mateřský pud vyhraje , a najednou potřebují muže starší školy , kterej zvedne prdel od počítače a s něčím jí helfne. (player)

7 potřeba životní úrovně je výš než potřeba harmonického vztahu (dan162)dnes si lidi chtějí více užívat (Bosch)

8 Já se držím svého jinu zuby nehty, ale někdy je to fakt těžké (Mici) jin + ambice dělají hlavní paseku u žen. Co s negativní energií, když není vše tak, jak si žena přeje (protože ví i protože rozmar). Umět snést to, co si žena nepřeje je asi dost obtížné (dan162) Jako ženě mi vadí nejvíc to že mám málo prostoru pro to "jen tak plynout" (siili) kdy sem se skutečně cítila i chovala jako žena, když mam vedle sebe CHLAPA. a na rovinu, tenhle stav sem vědomě pocítila jen jednou v životě (Marhon) Co bych chtěla? Chlapa kterej se umí postarat bez keců o rodinu a chlapem je. ti opravdový jsou asi zadání (ohniva tygrice) chlap ma smrdiet potom a cibulou (Loreena)

9 mužskost jako vizi, konání, směr, aktivita, odvaha, vnějšek a ženskost jako vnímání, pasivita, blízkost, vnitřek (dan162) tyhle kvality v lidech sílí. K oběma polaritám patří cit (hell2046)

10 holky konečně mohou být eroticky svébytné bytosti , které si mohou volit co ano a co ne. (player) Chlapovi se líbili chlapi , tak byl prostě teplej.(player)

11 Pokud jde o aktivní řešení situací, to si myslím, že vymřelo někdy po válce.(nebestanka) v práci to je jiné.(dan162) to celé začalo při druhé světové válce, kdy muži nebyli schopní postarat se o bezpečnost své rodiny a naopak ženy museli tuhle roli převzít (marhon) po válce se ženy vrátily ke starému, nechtěly ještě uplatňovat co se naučily. Když se dívám na raná šedesátá léta, tak tam žena není, čistě mužská záležitost. O pět let později už minisukně, antikoncepční pilulky, bílé kozačky, barvitost, ženy našly k uniknuvším mužům cestu. Ale poté nastoupily drogy, šedesátá léta končí, konjunkce Urana a Pluta se rozchází, derniéra, kocovina zůstává. ale v šedesátých letech že se pánové stáhli ke svojí zábavě, to je jen stará generace (dan162)rodinná karma, převzatý rodinný vzorce, zvyky a návyky rodin, co přecházejí z generace na generaci, kdy se stanou samozřejmostí a člověk už si ani nevšimne, že dělá něco špatně(marhon)Takže jde o postupně odeznívající vlnku. A děti narozené s dvojkou (po roce 2000) to posunou úplně jinam. (dan162)

12 potlačená jangová složka agresivně hlásit o svá práva... expanduje násilí na ženách ve společnosti (Kiyoko)

13 chlapi mají jíst jen velmi málo cukru (Bosch)

14 natřepávají synáčkům maminky..peřinky (Bosch) mamánka vytváří například citový problém u matky promítaný do dítěte. Každá máma dělá pro své děti to, co považuje za nejlepší, co nejlepší ze sebe může dát a když je v pořádku, tak podporuje zdravý vývoj dítěte jako autonomního člověka, žádný mamánek tak nevyroste. (dan162) né ze všech (sourozenců) jsou mamánci, protože mají každý lunu jinde a jinak reagují na matku (Bosch)

15 absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany. Řekněme tohle. Vymýváním jen přetrhneš přirozený vývoj a nahradíš ho poslušností. (dan162) Obezita spouští pubertu dříve, kluci se stávají amorfními (Bosch)

16 Protože to ženy vzaly za špatný konec. Místo aby muže ovlivňovaly ženskými zbraněmi, tak se jim snažily vyrovnat v té mužské straně. Ukázat jim, že se bez nich obejdou ... což je neskutečná blbost. Proto pak muži začaly tu energii podvědomě vyrovnávat a začali být zženštilí. (Pomněnka) napadlo to ženy, které se ženami být necítí (Kiyoko) nejsme vaše hračky , nebudem otrokyně vašich vrtochů a šmytec.No a tím se do toho musely dát.(player)

17 což takhle začít od adama a evy (Bosch)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 12 

Řazení:
12.01.2018 - 19:09 | Filtr
(Štír) Freja
ad 1... a který hry má plája na mysli?

ad 2...já do vody žádný hormony nenačůrala, tudíž věřím Danovi :4:

ad 3...jak to mají vegetariáni?

ad 4...kolega se včera už potřetí vyboural na kole a stejně jezdí furt bez
helmy...je to frajer! :4:

ad 5...lepší jeden normální solo rodič, než dva magoři, co jsou věčně v sobě

ad 6...jo tak to jsou ty plájovy hry...už rozumim

ad 7...platit nájem ze dvou paltů je výhodnější, než z jednoho

ad 8...v podstatě souhlas, až na cibuli a pot :63:

ad 10...:61: :61: to vůbec nechápu, ale připadá mi to srandovní

ad 11...zajímavý postřehy :15:

ad 12...fakt?

ad 13...yes, I´m your sugar, baby... :5: :45:

ad 14...inu...tak jest

ad 15...absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany

ad 16...souhlas s Pomněnkou

ad 17...což takhle dát si špenát? :4:
12.01.2018 - 19:13 | Filtr
(Rak) dan162 » Freja
pěkněěě ! A ještě jsi devítku vynechala :-)
12.01.2018 - 19:18 | Filtr
(Štír) Freja » dan162
No páč nad tím se potřebuju ještě zamyslet, hernajs, Ty máš postřeh! :4: :15:

Jinak, těší mne, že je tu po delší době dnes co číst... :17:
12.01.2018 - 19:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Freja
jen začneš přispívat :-))

Jo je tu pár pěkných vláken. Jako by bylo potřeba emoušky trochu nadzvednout, než ze sebe vydají to krásné ?
13.01.2018 - 10:12 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » nebešťanka
Znáš stádia vývoje dítěte? Kojenec, batole..bez pohlavní zralosti asi těžko má dítě "tah na branku". Tudíž bych je z tématu zcela vynechal.Je jisté že o nic nepřijdou..
13.01.2018 - 10:19 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Freja
ad 13 - roštěnky :15: :4:
13.01.2018 - 10:26 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Petr9
S tím kontrastem to je zřetelnější. Znám z praxe vlastní. Aj jsme to brali v kurzu u dr.Valenty co a jak spouští v těle. Trénoval kulturisty a biochemie nelže.
Taky jsem osciloval. Ale raději už volím kompromis, na čistou paleo nemám zatím, resp.nic mně dosud nedonutilo to brát vážně takže spíše experimentuju.
Ale když tak sacharidy jedu jen bezlepek bezlaktózu a snažím se co nejvíce sladit sušeným ovocem..datle rozinky. Ránoi sladké je ok, nejhorší je večer neb nad ránem se vyplavuje stl a ten je pro muže důležitý vyplavuje se ale jen pokud není vysoká glukóza v krvi.
Což odpovídá tomu co říkal doleček, ráno sněz vše, v poledne méně a večer nic. On jedl jen jedno jabko na večer.
Myslím si že to bude správný směr, sacharid i ano ale jen ráno a nejlépe poly.
good luck :4:
13.01.2018 - 19:43 | Filtr
(Lev) Marhon
jen tam mimochodem, tady máš možná odpověď.
https://ifenomen.cz/veda/…
13.01.2018 - 20:58 | Filtr
(Beran) Mk angel
Protože se celý svět a společnost, přes poslední dekády a století, velmi rychle a zásadně mění ... má to konkrétní dopady na charakter lidské psyché ...

Dnes je již společenské nastavení (podle mě bohužel) takové, že se osoba dříve, či později dostane do pozice, kdy zjistí, že jí nikdo s ničím nepomůže a je tak nucena si najít svou vlastní cestu, na které se naučí spoléhat pouze sama na sebe (zjistí, že jinak to nejde) ... bez ohledu na pohlaví ...

Dříve bylo pár jedinců, kteří měli do vínku dáno, že si budou šlapat vlastní cestičku. Ostatním se dařilo v rytmu rodiny a rodinných tradic.
Dnes je jen pár jedinců, kteří mají do vínku dáno, že potřebují rodinu (stará škola). Ostatní jsou již rytmem společnosti přetvořeni do podoby "starám se sám" ...

Děvčata, která se starají sama o sebe mužní
Chlapci, kteří se starají sami o sebe ženští

:27: :50:
13.01.2018 - 23:49 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Nemyslím si, můj pohled je, že naše situace je unikátní. Možná fyzická ohrožení dnes jsou v rozvinutém světě slabá a rostou psychická ohrožení, která v páru se spíš zesilují, protože neumíme zacházet se sebou. Ale novější generace jsou už zase jiné.
14.01.2018 - 00:02 | Filtr
(Rak) dan162 » Mk angel
To bude k tomu určitě přispívat, pěkný postřeh
14.01.2018 - 00:13 | Filtr
(Rak) dan162 » Marhon
Dík za zajímavý článek. Věděl jsem o situaci, kdy kolonie lýkožroutů v panenském lese vymřela právě pro přílišnou hustotu populace a silný stres. Studie myší jde dál, moc pěkné. Asi srovnání s námi kulhá, protože (sociálních) rolí máme stále nekonečně, máme i práci, máme také prostor tvůrčí od umění ale i objevování. Pokles atraktivity samiček se též nekoná, chlapi jsou přitahováni špičkovými ženami. Homosexualita i přes medializaci neroste do podoby problému. Mladí nemohou napodobovat starší ne proto, že by starší je odmítali, ale že mladší vrůstají do silně jiného světa, který žádá jiné přístupy, asi přerod do vodnářské společnosti.
14.01.2018 - 00:26 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
myslím, že odradit se nedá, neboj se. Od asi 35 si člověk uvědomí "mládí pryč a do důchodu daleko", které následuje po prvním oběhu Saturna ve třicítce. Astrologicky další obtížné období začíná opozicí Urana na rodnou polohu, zhruba ve 40 letech. Pak odrostlé děti nutí předefinovat co ještě chce člověk zvládnout v životě. Nebo dokud ještě má sílu. Případně když partner duchovně skončil a jen dožívá, těch důvodů je celá řada, proč odejít jinam, u žen i u mužů. Nálepka na tom nic nezmění.

Vuvuzelka jen konstatuje, že my muži často v procesu změn měníme jen kulisy, ale ne sebe.
14.01.2018 - 11:19 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
za socializmu to šlo, dnes to jde taky. A vlastně celé ezo je o úniku z nevyhovujícího systému a jak rozkvétá.
14.01.2018 - 12:08 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Společnost má krizi středního věku, dalo by se to tak říci.
Reagoval jsem na to, že ze systému se nedá uniknout - docela dost se dá.
14.01.2018 - 13:09 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Stačí, když přetlak odpustíš, máš ventil, nějaký prostor, který má jiná pravidla. Kdysi k tomu účelu lidi měli trampské osady, později jezdili do přírody, na chaty, dnes máme ohromný svobodný virtuální prostor a ještě větší v sobě samých. Pocit, že jsme v lisu, ze kterého není úniku, podle mne lidi nezažívají.

14.01.2018 - 13:16 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Možná to jen přijímám a pro sebe volím nejlepší možné řešení.

Možná nechápu, zkus mi to prosím vysvětlit.
14.01.2018 - 15:33 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Hodně můžeš. Změníš občanství do nějakého zapomenutého státu a zdraví platíš vždy za své, očkování dětí se tě netýká, ale můžeš si ho připlatit. Ostrovní systém u elektřiny, mít svou čističku nebo naopak si zaparkovat maringotku na pronajatém pozemku a odpad vyvážet, děti si můžeš učit doma, sníš co vypěstuješ, příjmy máš tak malé, že nemáš ani daně - do míry, kterou sneseš jde žít dost volně bez systému.
14.01.2018 - 18:11 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
změna občanství a žít tady
15.01.2018 - 08:31 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Ne. Ty máš představu, že to, co chceš ty, chtějí všichni. Změna občanství je jen pro toho, kdo chce žít svou představu, odlišnou od toho co tu je nyní a není ochoten přijmout současný stav. I dnes se tak lze od diktátu společnosti odtrhnout, zatím jen za cenu radikálního kroku, ale lze. Individuální cesta.

Ostatní musí přijmout co je, a měnit to co jim nevyhovuje, ale až má podobný názor většina společnosti.

Žádných pár sluhů to není, možná máš ještě před sebou poznání, že když vyházíš z něčeho nechtěného všechny lidi, tak abstraktní systém si je vychová tak, že jsou po čase skoro stejní jako předchůdci.
15.01.2018 - 17:15 | Filtr
(Rak) dan162 » 144
Každý za sebe, řeším sebe, a moje postavení mi vyhovuje, plus mínus. Revoluce dělat umím, nyní netřeba. V době, kdy mi toho příliš nevyhovovalo, jsem uvažoval jak se oddělit, ale to byla zároveń doba, kdy jsem byl nešťastný, zavřený, souvisí to spolu.

Vždy mluvíme za sebe, chtěl jsem říci asi toto: když ti něco nevyhovuje, zkus to přijmout a pak třeba i měnit, co změnit chceš nebo dokážeš. Když nemůžeš přijmout co ti nevyhovuje, odtrhni se, třeba změnou občanství, třeba maringotkou u lesa. Mluvím k tobě, volba druhých je na nich, v diskuzi nezajímavá.
15.01.2018 - 20:08 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
tak už je to vyřešeno ..? máš nějaký výsledek?
15.01.2018 - 20:27 | Filtr
(Rak) dan162 » Bosch
naučil jsem se přijímat než se za každou cenu bouřit nebo kverulantit :-))
15.01.2018 - 20:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » dan162
proč? to je nuda ne? já mám rád anarchii. ta žene vývoj kupředu. vichřice..uran.
15.01.2018 - 20:58 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená » Bosch
:1:..se musím smát....kde je ta diskuze "úrani, úrani...." ? :4: :20:
(sorry Dane, tos tu ještě nebyl, takže nemůžeš být v obraze)
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v PannaPanně
ukázat kalendář »