Proč ženy mužní a muži ženští ?


28.12.2017 - 18:43
(Rak) dan162
Proč ženy mužní a muži ženští ?
Můj výběr z diskuze k 10.1.18:

1 doba her to oběma pohlavím umožňuje. A odbouráním sexuálních tabu posílá obě pohlaví k sobě blíž. (player), trend - pohlaví už není biologicky dáno (Kiyoko)

2 ženské hormony (bubobubo) ve vodě nejsou (dan162)

3 muži už nemusí lovit zvěř... páry, které si zjevně daly za cíl vytvořit ve vztahu jedno pohlaví - ani ženu, ani muže. ...A tak se ženy připravují na to, ze se budou muset o sebe postarat samy. Tak jsou z nich trochu chlapi.(player)

4 My muži dnes málokdy podstupujeme riziko. Riziko ztráty, které Honza za pecí nepodstupuje. (dan162)

5 neni to pro deti zdrave vyrustat jen s jednim solo rodicem, ktery ma treba jen milenku/milence... proste nevyroste z decka vyrovnany jedinec, bude hledat chybu v druhem polu muzske/zenske casti v sobe.... potom se neprirozene na sebe partneri "prilepuji" a chteji si nahradit tu lasku a pozornost, kterou jsme nedostali v detstvi a to nedokazeme jiz dohnat a tak se radeji rozchazime. (tronco) Možná kdyby si krizi středního věku lidi řešili změnou uvnitř a ne změnou vnejsi, taky by to možná vypadalo jinak. (vuvuzelka)

6 hrej si. To máš lepší , než dřít na rodinu. Hrej si , společnost ti to umožní.kopací míč a pistoli vyměnili za tablet. Jenže u holek nakonec mateřský pud vyhraje , a najednou potřebují muže starší školy , kterej zvedne prdel od počítače a s něčím jí helfne. (player)

7 potřeba životní úrovně je výš než potřeba harmonického vztahu (dan162)dnes si lidi chtějí více užívat (Bosch)

8 Já se držím svého jinu zuby nehty, ale někdy je to fakt těžké (Mici) jin + ambice dělají hlavní paseku u žen. Co s negativní energií, když není vše tak, jak si žena přeje (protože ví i protože rozmar). Umět snést to, co si žena nepřeje je asi dost obtížné (dan162) Jako ženě mi vadí nejvíc to že mám málo prostoru pro to "jen tak plynout" (siili) kdy sem se skutečně cítila i chovala jako žena, když mam vedle sebe CHLAPA. a na rovinu, tenhle stav sem vědomě pocítila jen jednou v životě (Marhon) Co bych chtěla? Chlapa kterej se umí postarat bez keců o rodinu a chlapem je. ti opravdový jsou asi zadání (ohniva tygrice) chlap ma smrdiet potom a cibulou (Loreena)

9 mužskost jako vizi, konání, směr, aktivita, odvaha, vnějšek a ženskost jako vnímání, pasivita, blízkost, vnitřek (dan162) tyhle kvality v lidech sílí. K oběma polaritám patří cit (hell2046)

10 holky konečně mohou být eroticky svébytné bytosti , které si mohou volit co ano a co ne. (player) Chlapovi se líbili chlapi , tak byl prostě teplej.(player)

11 Pokud jde o aktivní řešení situací, to si myslím, že vymřelo někdy po válce.(nebestanka) v práci to je jiné.(dan162) to celé začalo při druhé světové válce, kdy muži nebyli schopní postarat se o bezpečnost své rodiny a naopak ženy museli tuhle roli převzít (marhon) po válce se ženy vrátily ke starému, nechtěly ještě uplatňovat co se naučily. Když se dívám na raná šedesátá léta, tak tam žena není, čistě mužská záležitost. O pět let později už minisukně, antikoncepční pilulky, bílé kozačky, barvitost, ženy našly k uniknuvším mužům cestu. Ale poté nastoupily drogy, šedesátá léta končí, konjunkce Urana a Pluta se rozchází, derniéra, kocovina zůstává. ale v šedesátých letech že se pánové stáhli ke svojí zábavě, to je jen stará generace (dan162)rodinná karma, převzatý rodinný vzorce, zvyky a návyky rodin, co přecházejí z generace na generaci, kdy se stanou samozřejmostí a člověk už si ani nevšimne, že dělá něco špatně(marhon)Takže jde o postupně odeznívající vlnku. A děti narozené s dvojkou (po roce 2000) to posunou úplně jinam. (dan162)

12 potlačená jangová složka agresivně hlásit o svá práva... expanduje násilí na ženách ve společnosti (Kiyoko)

13 chlapi mají jíst jen velmi málo cukru (Bosch)

14 natřepávají synáčkům maminky..peřinky (Bosch) mamánka vytváří například citový problém u matky promítaný do dítěte. Každá máma dělá pro své děti to, co považuje za nejlepší, co nejlepší ze sebe může dát a když je v pořádku, tak podporuje zdravý vývoj dítěte jako autonomního člověka, žádný mamánek tak nevyroste. (dan162) né ze všech (sourozenců) jsou mamánci, protože mají každý lunu jinde a jinak reagují na matku (Bosch)

15 absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany. Řekněme tohle. Vymýváním jen přetrhneš přirozený vývoj a nahradíš ho poslušností. (dan162) Obezita spouští pubertu dříve, kluci se stávají amorfními (Bosch)

16 Protože to ženy vzaly za špatný konec. Místo aby muže ovlivňovaly ženskými zbraněmi, tak se jim snažily vyrovnat v té mužské straně. Ukázat jim, že se bez nich obejdou ... což je neskutečná blbost. Proto pak muži začaly tu energii podvědomě vyrovnávat a začali být zženštilí. (Pomněnka) napadlo to ženy, které se ženami být necítí (Kiyoko) nejsme vaše hračky , nebudem otrokyně vašich vrtochů a šmytec.No a tím se do toho musely dát.(player)

17 což takhle začít od adama a evy (Bosch)

Příspěvky v diskuzi

Stránkování od začátku: / 13 

Řazení:
12.01.2018 - 13:08 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Kiyoko
Jak je tomu s homosexualitou z psychologického hlediska? Za poslední desítky let se ustálily ve veřejné diskuzi dva názory: podle prvního je homosexualita dána geneticky, tedy je určena již při početí, podle druhého se jedná o úchylku, poruchu vývoje, kterou je potřeba léčit.

První názor je v současnosti dominantní jak v odborné, tak ve veřejné sféře.
https://psychologie.cz/jak-vznika-h…
i když ..mně je to celkem jedno protože se mně to netýká :4:
židé i nacistu homosexuály zabíjeli
židé na popud hospodina a nacisti..ani nevím vlastně asi jen tak pro zábavu
12.01.2018 - 13:11 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » 144
min ve 40proc.
to je homosexualita pravá
ta nevrozená je pak něco jako náhradní chování, nepřirozené
homosexuál s vrozenou homosexualitou se jako homosexuál chová a cítí přirozeně
i když chlapi často strkají svoje péro do čehokoli je jim to někdy celkem jedno :4:
12.01.2018 - 14:51 | Filtr
(Býk) nebešťanka » Kiyoko
Neber to jako formu odporu, převážně s Tebou souhlasím. (Jen nemám chuť myšlenky sdělovat či kompletovat. Dlouhodobý stav.) :68:

"Vše by mělo mít své hranice. Bezhraniční prostor znamená chaos a nejistotu - a tím i nárůst frustrací."

To je jeden úhel pohledu. Člověka, který je součástí děje. Chaos ale také znamená potenciál. A v něm už naděje třeba být může. Jsem zastánce přístupu "poznej možnosti, a pak si vyber". (Nelze samozřejmě paušalizovat na vše.)
Frustrace - rozumím Ti. Někoho jiného třeba frustruje vědomí přítomnosti mříží či zdí. Ví, že chce ven (za ně), ale nerozumí, že ho chrání.

Mě by na tom všem, o čem se tu nyní bavíte, v podstatě nejvíc zajímalo jediné: Kdo má právo určovat, co je komu třeba prožít? Kdo má právo určovat, jak má druhý žít (a projevovat se)? Jsme tím vzorem my - naše morální hodnoty?
Prosím neargumentovat zneužitými dětmi, jsou holou realitou.
Jde mi o teoretickou rovinu myšlenky. :84:
12.01.2018 - 15:03 | Filtr
(Býk) nebešťanka » Bosch
"Hlavně je to nesmysl protože děti po sexu neblaží neboť jejich sexualita není ve věku dětství aktuální."

Věta, jejíž platnost je nejspíš platná pro většinu. Ale nikoli pro všechny. Nerodíme se úplně stejní, s tím je třeba počkat na pásovou výrobu. Můžeš samozřejmě tahat psychologii, stádia vývoje... OK. Jen připomínám, že odchylky existují. A co s nimi? Topit?

Ohledně "představy, co sexualita v celé šíři znamená": Ví to tu někdo na 100% :63: ( :16:)
12.01.2018 - 15:52 | Filtr
(Býk) nebešťanka » Kiyoko
Nee :39:

Normálně téměř nikomu neurčuji, co má dělat (neubližuje-li svým chováním druhým) ale: nemaž, prosím. :68:
Ber ohled na ty pomalejší. (Čistě sobecky.)
Ne každý čte pozorně tak rychle, jako Ty píšeš :3:
12.01.2018 - 16:10 | Filtr
(Býk) nebešťanka » 144
Ono je to (možná) tím, že odpovědět si nakonec musí každý sám.
Skutečný rozhovor se nevede pod vlajkou internetového fóra, které zahrnuje pouze myšlenkové (a velice často neupřímné) sdílení.
Vůbec to lidem většinou trvá déle než si začnou povídat.
Nejdřív je třeba dostat se přes fázi sebeprojekce. Běh na dlouhou trať.
Ztotožnění - rozdíl - boj o přežití - mrtvá zóna. Teprve za tím jsme schopni vnímat druhého. Sdílet.

Nečekáš hodnotné odpovědi... Zkusils aplikovat úhel pohledu, že "neočekáváním" očekávané odpovědi odpověď vyloučíš? :3:
:68:
12.01.2018 - 17:14 | Filtr
(Býk) Petr9
13 chlapi mají jíst jen velmi málo cukru (Bosch)
===
jen jsem to letmo prolítl a tohle mě zaujalo
(nechci moc psychologizovat :) ... ke každému bodu by se dalo napsat mnoho :15:)

jsem už několik let na paleo stravě - jím jen maso a zeleninu, abych trochu zhubnul (vynechal jsem veškerý cukr, pšenici, pečivo...) a dělá mi to dobře.

a jednou za čas ulítnu a dám si něco sladkého; k tomu zbaštím nějaké to pečivo; na to to zazdím zase něčím sladkým, když už jsem to takhle porušil :16:; zapiju to kafem s mlíkem; a pro jistotu to ještě něčím přesladím ... a najednou si připadám jak ženská během PMS - všechno je špatně, cítím se jak přecitlivělá hysterka kterou všechno sere; nic nemá smysl ... a nejradši bych všechno a všechny poslal do :71: :93:

tak jen potvrzuji bod 13) :15:
12.01.2018 - 17:23 | Filtr
(Rak) dan162 » Petr9
no taky jsi četl výběr z celé diskuze, to nevzniklo jedním tahem :-)) Každej k tématu přidává, co ho napadne, pálí, zná nebo chce vědět.
12.01.2018 - 17:24 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
:61: :61: :61:

Konečně to vidíš z druhé strany. Hej ty tam nahoře, děkuju !
12.01.2018 - 17:29 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
"Někoho jiného třeba frustruje vědomí přítomnosti mříží či zdí. Ví, že chce ven (za ně), ale nerozumí, že ho chrání. "

dnes jsem zrovna si říkal, že v jedné kanceláři bych nechtěl pracovat - měla mříže, že bych měl mřížovanej pohled na většinu dne. A pak jsem si řekl, že pro někoho, kdo třeba byl v base by to naopak byla paráda - jsi sice za mřížema, ale v pohodě kdy chceš z nich vyjdeš ven :-))
12.01.2018 - 18:52 | Filtr
(Býk) Petr9 » dan162
no však jo, v tomhle duchu jsem i odpověděl;
mi přijde teda dost divné, že zrovna ty máš k tomuhle potřebu něco dodávat - když zrovna tebe se vůbec netýká ani to, že odpovídám třeba na Boshe; nebo na bod 13/
12.01.2018 - 18:56 | Filtr
(Rak) dan162 » Petr9
Téma mne zajímá, ostatně proto jsem ho založil.
12.01.2018 - 19:09 | Filtr
(Štír) Freja
ad 1... a který hry má plája na mysli?

ad 2...já do vody žádný hormony nenačůrala, tudíž věřím Danovi :4:

ad 3...jak to mají vegetariáni?

ad 4...kolega se včera už potřetí vyboural na kole a stejně jezdí furt bez
helmy...je to frajer! :4:

ad 5...lepší jeden normální solo rodič, než dva magoři, co jsou věčně v sobě

ad 6...jo tak to jsou ty plájovy hry...už rozumim

ad 7...platit nájem ze dvou paltů je výhodnější, než z jednoho

ad 8...v podstatě souhlas, až na cibuli a pot :63:

ad 10...:61: :61: to vůbec nechápu, ale připadá mi to srandovní

ad 11...zajímavý postřehy :15:

ad 12...fakt?

ad 13...yes, I´m your sugar, baby... :5: :45:

ad 14...inu...tak jest

ad 15...absence vojenské základní služby (player) rituálu/zkoušky pro přechod z dítěte do dospělosti.(dan162) Kluk potřebuje mužský vzor. Schopnost konat. Mít cíl a za ním jít. Držet slovo. Obhájit si své. Být si vědom sebe, nebýt ohnutý lokaj, oportunista. Rozvíjet svou osobnost. Mít cit, přiměřenost. Odpovědnost. Sílu přesvědčení i schopnost uznat lepší názor. Schopnost podpory, ochrany

ad 16...souhlas s Pomněnkou

ad 17...což takhle dát si špenát? :4:
12.01.2018 - 19:13 | Filtr
(Rak) dan162 » Freja
pěkněěě ! A ještě jsi devítku vynechala :-)
12.01.2018 - 19:18 | Filtr
(Štír) Freja » dan162
No páč nad tím se potřebuju ještě zamyslet, hernajs, Ty máš postřeh! :4: :15:

Jinak, těší mne, že je tu po delší době dnes co číst... :17:
12.01.2018 - 19:33 | Filtr
(Rak) dan162 » Freja
jen začneš přispívat :-))

Jo je tu pár pěkných vláken. Jako by bylo potřeba emoušky trochu nadzvednout, než ze sebe vydají to krásné ?
13.01.2018 - 06:48 | Filtr
(Býk) nebešťanka » dan162
Nenech se mýlit. I když chápu Tvé pobavení, také jsem ho měla. :4:

Řekněme, čistě nemanipulativně, že jsem pro někoho našla nevěstu. :76: :76:

Myšlenky nejsou tak hodnotné, aby na nich člověk lpěl. Ale to, jak je druhým sděluje, ledacos napoví.

Ponechávám si možnost volby - ucítím-li, že obsah může někoho zranit, nebo bude instink varovně ječet, mažu.
13.01.2018 - 06:56 | Filtr
(Býk) nebešťanka
Dík za výcuc. :68:
Čtu jej a myslím na jin-jang. Jedno se přelévá v druhé... Co když se prostě nyní přiblížil do stavu rovnováhy, aby se následně mohl zase rozdělit?
Co když se to v dějinách cyklicky děje?
Co když se to děje třeba i u zvířat? :25:
13.01.2018 - 10:12 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » nebešťanka
Znáš stádia vývoje dítěte? Kojenec, batole..bez pohlavní zralosti asi těžko má dítě "tah na branku". Tudíž bych je z tématu zcela vynechal.Je jisté že o nic nepřijdou..
13.01.2018 - 10:19 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Freja
ad 13 - roštěnky :15: :4:
13.01.2018 - 10:26 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Petr9
S tím kontrastem to je zřetelnější. Znám z praxe vlastní. Aj jsme to brali v kurzu u dr.Valenty co a jak spouští v těle. Trénoval kulturisty a biochemie nelže.
Taky jsem osciloval. Ale raději už volím kompromis, na čistou paleo nemám zatím, resp.nic mně dosud nedonutilo to brát vážně takže spíše experimentuju.
Ale když tak sacharidy jedu jen bezlepek bezlaktózu a snažím se co nejvíce sladit sušeným ovocem..datle rozinky. Ránoi sladké je ok, nejhorší je večer neb nad ránem se vyplavuje stl a ten je pro muže důležitý vyplavuje se ale jen pokud není vysoká glukóza v krvi.
Což odpovídá tomu co říkal doleček, ráno sněz vše, v poledne méně a večer nic. On jedl jen jedno jabko na večer.
Myslím si že to bude správný směr, sacharid i ano ale jen ráno a nejlépe poly.
good luck :4:
13.01.2018 - 19:43 | Filtr
(Lev) Marhon
jen tam mimochodem, tady máš možná odpověď.
https://ifenomen.cz/veda/…
13.01.2018 - 20:58 | Filtr
(Beran) marek174
Protože se celý svět a společnost, přes poslední dekády a století, velmi rychle a zásadně mění ... má to konkrétní dopady na charakter lidské psyché ...

Dnes je již společenské nastavení (podle mě bohužel) takové, že se osoba dříve, či později dostane do pozice, kdy zjistí, že jí nikdo s ničím nepomůže a je tak nucena si najít svou vlastní cestu, na které se naučí spoléhat pouze sama na sebe (zjistí, že jinak to nejde) ... bez ohledu na pohlaví ...

Dříve bylo pár jedinců, kteří měli do vínku dáno, že si budou šlapat vlastní cestičku. Ostatním se dařilo v rytmu rodiny a rodinných tradic.
Dnes je jen pár jedinců, kteří mají do vínku dáno, že potřebují rodinu (stará škola). Ostatní jsou již rytmem společnosti přetvořeni do podoby "starám se sám" ...

Děvčata, která se starají sama o sebe mužní
Chlapci, kteří se starají sami o sebe ženští

:27: :50:
13.01.2018 - 23:49 | Filtr
(Rak) dan162 » nebešťanka
Nemyslím si, můj pohled je, že naše situace je unikátní. Možná fyzická ohrožení dnes jsou v rozvinutém světě slabá a rostou psychická ohrožení, která v páru se spíš zesilují, protože neumíme zacházet se sebou. Ale novější generace jsou už zase jiné.
14.01.2018 - 00:02 | Filtr
(Rak) dan162 » marek174
To bude k tomu určitě přispívat, pěkný postřeh
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2018
Lunární kalendář
Luna v BlíženciBlížencích
ukázat kalendář »