Covid-19, koronavirus faze 2 zkusemosti


16.03.2020 - 16:26
(Blíženci) Pomeranc1
Covid-19, koronavirus faze 2 zkusemosti
Kdyz jsem v patek nastoupil pred zakazniky v rousce a rukavicich meli vsichni dojem ze jsem se zblaznil. Tento dojem meli i vsichni pratele, kterym jsem telefonoval. Nicmene behem víkendu se vse zmenilo a dnes nabada primator prahy a ministr vnitra abychom se chranili.

Zde jsou me dalsi zkušenosti.

Pruser nejsou velka mesta ale vesnice! Zde existuje spolecensky a nekontrolovany zivot. Nedivte se ze se dnes ocitlo 21 obci v olomouckém kraji v izolaci. Lide na vesnici se citi neohroženě. Neverte dobrovolnym hasicum ani dalsim spolkům! Vesele se dal hraje fotbal, poradaji se nocni vecirky v tajnych klubových hospodách a tihle dobrovolnici budou rozmaset nakupy starsim spoluobcanum.

Lide na vesnici situaci kriticky zlehcuji a brzy se to projevi....

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7
Řazení:
16.03.2020 - 16:43 | Filtr
(Vodnář) Anilah
Čtu to dnes celý den a už se mi z toho motá hlava...
Myslím, že ve fázi dva začnou panikařit ti, co na všechny obezřetné nahlíželi jako na hysterky a vyvolavače paniky. A nemají ve spíži ani suchý rohlík.

Myslím, že hlavní problém je v tom, že vláda tu měsíc a půl šířila lži, že roušky jsou k ničemu a že jde vlastně jen o takovou těžší chřipku. A že přinejhorším umřou staří. :(
Tak se nedivím, že lidi nemají dojem, že by se nějak chránit měli.
Teď už mají stejně smůlu, protože není materiál.

Naděje přece jen kyne: NAFIGATE má projekt na nanotovárnu a hledá investora (100 melounů) - tak do půl roku až 9 měsíců možná začnou chrlit roušky. Kdyby se tu našel nějaký megaboháč, nechť je osloví, pomůže bližním.

***

Ještě nějaké zdravotní tipy:
Prý dobré antivirotikum je lišejník provazovka. Recept na přípravu je docela složitý, vložím v případě zájmu.
Pak jsem zachytila tip na homepopatikum Gelsemium (na viry) a na desinfekci recept na výrobu louhové vody. Platí to, co u lišejníků.
16.03.2020 - 17:20 | Filtr
(Býk) Sám jseš corona
Jako upřímně se doznávám k tomu, že lituju, že jsem ty roušky nenakoupila dřív. Stane se, no. :) Tak teď nechávám sto ušít, čtyři asi nechám doma a zbytek chci dát nemocnicím, říkám si, že lepší něco než nic. Vyšly mě na 15kč za kus, což mi přijde super, ale jsou to takový ty nejobyčejnější.

Jo a ty vesnice bych teda úplně neházela do jednoho pytle, taťka je teď v jedné z těch uzavřených oblastí mezi dědinama v olomouckém kraji, a rozhodně to tam nevypadalo a nevypadá tak, jak popisuješ. Ono samozřejmě bohatě stačí, že je jeden, případně dva nerozumní, kteří kašlou na karanténu a všude to roznesou, bohužel.
16.03.2020 - 18:31 | Filtr
(Panna) Wiké
já jsem si byla v roušce a rukavicích nakupovat v sobotu, lidí tam v krámě bylo jak psů a taky jsem měla dojem, že se na mě dívali, jak kdybych měla lepru a rozhrnují se přede mnou.

Mě ale baví trochu být někdy exhibicionista.

Roušku mám, protože jsem se ve svém městě, když byl smog, dusívala, a že jdu v ní sama jsem vlastně zvyklá odtamtud.

Je to ale jen takovej pocit, že se člověk ochrání.
Hlavně vydržet a s nikým se neslézat.
16.03.2020 - 19:31 | Filtr
(Blíženci) frnik » Yukiko
stačí nalepit :115:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
16.03.2020 - 19:41 | Filtr
(Ryby) MG34
Líbí se mi Britský přístup - kdo se bojí, že to nezvládne, tak může zůstat doma v karanténě - ostatní nemusí - ostatní si tím prostě projdou. Stejně nás to čeká všechny a pokud se to bude na začátku dusit jak se to teď uměle dusí, tak ty počty zákonitě časem budou hrozně vysoké.

Jeden kamarád (zdravý, nikam necestoval) dobrovolně zalezl do karantény už před 14 dny. Kdyby to tak udělali všichni ti vyplašení, tak je klid. Kdo chce riskovat, ať riskuje. Kdo se chce schovávat, ať se schovává. To není nic proti ničemu

Uvidíme, která taktika bude pro přežití lepší, ale tipnul bych to riskování a ne to schovávání se. Protože strkat hlavu do písku a myslet si, že to zmizí a nepotká mne to - to je dost naivní.

Tohle je teprve první měsíc, ale žít se tu s tím bude možná i několik let. Takový virus už jentak nezmizí, vždycky se znovu někde vynoří, navíc se dá čekat, že i zmutuje.
16.03.2020 - 20:11 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Wiké
Uvažuju, jestli se takto přiodít při cestě na poštu...

Navíc uvažuju, nakolik jsou ta opatření účinná, když: vir prý vydrží přežívat na pevných površích až měsíc. To není úplně normální, je to asi nějaká mrcha vyšlechtěná.
Takže člověk to může přinést třeba nalepené na kabátě, doma se to uvolní do vzduchu, sundá roušku a je to. Nakažlivost skoro 100%.

Blbé je, že člověk si na něj nedokáže vytvořit imunitu - tzn. nakazí se jednou, může podruhé a pak má nemoc ještě horší průběh.
To jen pro ty chytráky, co si myslí, že to nějak překlepou, a pak už budou mít klid.

Jediné řešení je to, co provedli Číňani - bez debat všichni na tři čtyři týdny do karantény a tvrdé postihy pro lajdáky. Jinak to tu opravdu může být měsíce i roky. Rozhodně bych radši vydržela měsíc domácího vězení, než furt chodit s rouškou a žít napolo svobodně.
16.03.2020 - 21:14 | Filtr
(Rak) AL8EX
Koronavirus tu je a bude (dokonce bude stále mutovat), karanténa je pouze a jen pozdržení nutného "střetu"...jde o myšlenku a naši imunitu...imunitu však tvoří jen a jen náš život, nikoli Vláda, společnost či žádné další "alibi", kterými by jsme odpovědnost hodit na druhé...

Tedy dokud se nezmění naše myšlení, nezmění se nic a koronavirus dál bude muset poukazovat na nutnost naši změny..

Panika a strach ukazuje na nízkost naší duchovnosti, pokory a poznání světa...paniku a strach tvoří především naše sobectví a odklon od podstaty Života - prostého Bytí.

Nevyhnutelnost změny je tak velká, že se prostě již nedá "ukecat" žádným očkováním, léky, atd...pacienti kteří virus prodělali, ale nezměnili své myšlení a způsob života onemocní mnohdy znovu s fatálními důsledky...

Rád bych psal nějaké optimistické a "sluníčkové" povídání o tom, jak je vše ok a vůle vyšší, ale v tuto chvíli je koronavirus obrazem naší nízké myšlenkové úrovně a způsobu Života..

Koronavirus se dá léčit Životem (Bytím v harmonii s Celkem) a rovnováhou myšlení...jiná cesta nebude
Nelze už uhýbat realitě...….
16.03.2020 - 21:23 | Filtr
(Ryby) ja@aja » Anilah
ad: "vir prý vydrží přežívat na pevných površích až ...."

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR:

COVID-19 a schopnosť prežiť na povrchoch:
- vzduch v interiéri - 3 hodiny
- meď - 4 hodiny
- kartón - 24 hodín
- plast - 2-3 dni
- oceľ - 2-3 dni

čo vôbec nie je krátka doba, naopak

odkaz: https://www.aktuality.sk/fotogaleri…
16.03.2020 - 21:39 | Filtr
(Ryby) MG34 » AL8EX
Kupodivu tentokrát nemám námitky i když to není úplně přesné

Optimistické se mi zdá být toto (pokud necouvnou):
https://echo24.cz/a/SYgV7/…
16.03.2020 - 21:59 | Filtr
(Rak) AL8EX » MG34
JJ zdá se, že GB k tomu přistoupila z jistého pohledu nejefektivněji...u nás se k tomuto řešení dostaneme až po několika měsících karantény a z toho plynoucího ochromení a oslabení základních struktur, výroby atd..
16.03.2020 - 22:44 | Filtr
(Vodnář) Anilah » ja@aja
Sleduji i jiné zdroje. Blbostí z oficiálních jsem přečetla za těch pár dní tunu. Včetně vyjádření prezidenta.
17.03.2020 - 07:17 | Filtr
(Panna) Wiké » Anilah
mě už to slovo rouška sejří
myslím, že není tak všemohoucná..

já beru, že to zdechne za 6 hodin, tak to sundám a zítra jdu zas

tos mě vyděsila

taky, že se člověk nakazí znovu...
17.03.2020 - 08:59 | Filtr
(Ryby) MG34 » MG34
Zjistil jsem, že článek je zamčený (když jsem ho poprvé četl, tak nebyl), takže ve zkratce:

Britové to vyhodnotili tak, že se virus izolovat nepodaří (přecejenom tady nejsme Čína, abychom prostě ty nakažené lidi nebo rovnou celou oblast i se zdravýma zavřeli a nechali klidně pochcípat hladem) a vždycky se vrátí - přes léto ustoupí a na podzim znovu propukne. Jediná ochrana těch slabých je v tom, že ti silní proti tomu budou imunní (je nutné mít 60% populace imunní - ukázala nějaká simulace), takže ti imunní už to nebudou roznášet - tak nějak to vymysleli. Je to každopádně oficiální britský názor, takže za tím stojí jejich odborníci a údajně to má podporu odborníků ve světě (že je to reálné) - asi by si vláda země nedovolila udělat nějakou zjevnou chybu.

Imunita je tedy zjevně možná, protichůdné zprávy o dvojím nakažení budou buď hoax, omyl nebo to někdo prostě nedoléčil a klasicky recidiva (anebo poetické vysvětlení viz AL8EX). Tohle v článku není, ale vyplývá to z něj.

Riziko je v tom, že na začátku zemřou nějací ti slabí, co se včas neschovali do karantény. A pak je tu riziko, že návaly nově zasažených přijdou ve velkých vlnách. To je jediný důvod, proč se částečně drží karantén. Taky je tu riziko, že tento způsob řešení vláda opustí, protože je k tomu donutí hysterie těch slabých. Nicméně teď mají stále otevřené i školy - "spoléhají" na děcka - mají nejlehčí průběh a postupně to roznesou a populace se s tím nějak vypořádá.
17.03.2020 - 09:22 | Filtr
(Rak) AL8EX » MG34
jj jen doplním svoji "poezii" :74: psal jsem pár osobních pohledů v článku: Koronavirus – myšlenka, kterou tvoříme my sami? :49:

http://umenibyti.cz/prispevek/… :29: :3:
17.03.2020 - 13:31 | Filtr
(Vodnář) mili111 » Anilah
Čau....je to sice zdroj ofiko...ale myslím, že relativně pravdivý...a určitě povzbudivý :3:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/…
17.03.2020 - 20:42 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Wiké
Mi povídej, celý den nedělám nic jiného, než čtu tohle...

Říkala jsem si, že zkusím ty tzv. jednorázové vyvařit, co to udělá. Přece jen na jeden nákup r----a za 50, to by přišlo celkem draho.

Jdu se mrknout po nějaké nanotextilii.
17.03.2020 - 20:47 | Filtr
(Blíženci) FungieD
"Běžná rouška sice neochrání nositele samotného, ale v případě, že je sám nakažený, může přispět k omezení šíření nákazy na další lidi." (novinky.cz)

Zajimalo by me, zda ti lide co jsou tak akcni s rouskami, by byli tak akcni pokud by byli vsichni radne obeznameni, ze vlastne dotycneho neochrani, pouze zabrani dalsimu sireni, v pripade ze jsou sami nakazeni :14:
17.03.2020 - 22:03 | Filtr
(Býk) Deam » FungieD
Sotva všichni, ale věřím, že většina ano. I čistě ze sobeckého hlediska je pro nemocné výhodné, aby bylo nakaženo co nejméně lidí, pokud by se jim přitížilo, potřebují funkční zdravotnictví.
18.03.2020 - 12:25 | Filtr
(Vodnář) Anilah » Wiké
Poslouchám Calábka a ten tvrdí, že vir dokáže i ve vyléčeném člověku přežívat v buňkách ještě 20 dní - proto 15 % lidí znovu onemocní a někteří zemřou, protože je organismus už vyčerpaný. Tito „vyléčení“ by tedy stále mohli být infekční.

Určitě to bude víc jak 6 hodin. Staří roušku povařit na 60 stupňů.
18.03.2020 - 13:41 | Filtr
(Rak) AL8EX » Anilah
Čínská studie tvrdí, že je člověk infekční až 37dní...osobně chápu karanténu (14denní) jen jako pozdržení nevyhnutelného...tedy dost možná více jak polovina obyvatelstva bude nakažena...

jediným opravdovým lékem je silná IMUNITA...tedy musíme začít řešit prevenci a ochranu přirozených léčebných mechanismů našeho těla...koronavirus nejspíše ještě zásadně zesílí a nakažených bude tolik, že nám žádná nemocnice již nebude moci pomoci ...

Nemějte paniku, naše tělo zvládne kde co...jen musíme vypnout "záření" (PROSÍM ZVAŽTE VYPNUTÍ WIFI, DATA VE SVÉM MOBILU A TEN VYPÍNAT ALESPOŇ V DOBĚ SPÁNKU ÚPLNĚ...), zapnout mysl a jíst a žít v souladu se životem jakožto celkem...
18.03.2020 - 13:51 | Filtr
(Lev) registrovaná » Anilah
K téme hovorí Jozef Šuvada od 27:30, neskôr hovorí aj o prístupe Veľkej Británie a ich filozofií kolektívnej imunity...

https://video.onnetwork.tv/frame83.…
18.03.2020 - 15:01 | Filtr
(Kozoroh) O coroně se nebavím a jsem na to hrdý
Mé zkušenosti jsou dosti odlišné od toho, co zde píšeš. Včera jsem celý den se pohyboval v terénu. Už při jízdě autem jsem si řekl, že budu sledovat počty lidí s rouškami. 250 km autem už dá slušný vzorek.
Nebudu zde vypisovat seznam míst na trase, ale obecně jsme se s kolegou shodli, že jsme viděli tak 25% roušek ve městech, 50% na venkově.
Ovšem pak jsme přijeli na lokalitu, kde jsme celý den pracovali (pod Králickým Sněžníkem) a zde jsme čučeli: Tak 90% lidí mělo roušku, nebo se jinak chránili! když někdo neměl, tak spíše ti nejstarší lidi.
Dnes jsem se opět pohyboval v terénu (už jen po okolí u nás) a nárůst počtu roušek venku výrazný, ale pořád ne úplně, tak cca 60-70% lidí.

Takže opravdu nemohu souhlasit s tím, že lidé na vesnici obecně situaci zlehčují. Já to u nás vidím spíše naopak, tak nejspíše jak kde.
18.03.2020 - 15:15 | Filtr
(Vodnář) Anilah » AL8EX
Těch 37 dní je myšleno po vyléčení?

Imunita - kde brát a nekrást... posiluju skoro celoživotně, a výsledky všelijaké.
Znáš teorii superviru? Leda, že bych spoléhala na to.

Hodím to teda nakonec i sem - je tam spousta informací na přírodní prostředky, které by mohly pomoct - doufejme. Ale i chemické - když jsem to kdysi zjišťovala, dal se antabus sehnat v zahraničí.
https://www.youtube.com/watch/…
YouTube
18.03.2020 - 15:18 | Filtr
(Vodnář) Anilah » O coroně se nebavím a jsem na to hrdý
Možná některé obce (jako ta naše) zakázaly vycházet na ulici bez roušky. Policie to kontroluje. Proto možná ty rozdíly.
18.03.2020 - 15:52 | Filtr
(Kozoroh) O coroně se nebavím a jsem na to hrdý » Anilah
Jo, to je možné, už to také zaznamenal.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-75 76-100 101-125 126-150 151-168
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v RakRaku
ukázat kalendář »