"som zo seba sklamaná"


14.02.2020 - 21:29
(Rak) Urania
"som zo seba sklamaná"
- úvodzovky preto, lebo ešte som neprišla na to z ktorej strany to mám zobrať.
Dnes blbec deň ako vyšitý ale čo by som čakala od takých tranzitov a to dlhodobých.
Zbieram porcelán - teda československý, možno to čo som nemohla kým bol v predaji, lebo som živila seba a svoje deti. Pani dala inzerát že podaruje prekrásnu porcelanovú kávovú súpravu, páčila sa mi a tak som napísala že mám záujem. Ona nato že už ju nebude nikomu rezervovať lebo 2 si neprišli pre ňu a tak kto skôr príde tak ju dostane dnes od 16,30. Išla som už poobede z domu a bola som na adrese už o 15,45. Myslela som že pani je v práci, nikto neotváral. Medzitým prišla dalšia staršia pani, ktorá ked ma zbadala že tam stojím, tak rýchlo išla telefonovať. Dosť na tom že sa vrátila a presne o 16,30 nám dotyčna dvere otvorila. Ta pani sa vyrútila predo mňa, nakoľko jej zadok bol raz taký ako môj nedalo sa ju obísť, ked zbadala že chcem ísť po schodoch tak išla aj ona a krívala na nohu a tak ja som stepovala za ňou. No a nakoniec samozrejme že to dostala ona, darmo som povedala že mi ju nechcela odložiť lebo to nikomu už nerobí a bola som tu prvá, ale aj tak ju dala tej pani.
Ja som jej doniesla domáce vajíčka a aj v tom hneve som jej povedala že aj ked ona sa zachovala neseriozne tak ja tie vajička domov neponesiem a nech si ich teda nechá.
Cestou po schodoch som si uvedomila že moje myšlienky sú ako blesk a už som to priam videla ako som tie vajcia hodila na tu dlažbu v tej chodbe, no a tiež mi unikla myšlienka - nech si to ma ta pažravá, nech sa jej to rozčaptí?- neviem prečo moja myseľ také slovo našla. Ja sama už roky si dávam pozor na svoje myšlienky a viem ich zaraziť úplne v začiatkoch, ale dnes to bolo iné. Bola som rozčulená, cítila som sa podvedená a oklamaná /nič nové pod slnkom, vždy uverím iným/ - verte či nie, chcela som byť zlá, vrátiť sa tam a povadiť sa.
To že moje racio hovorilo kľud, čo blázniš - nič nebolo proti emociam ktoré ma zahltili. Koľko rokov ešte musím prežiť aby sa mi také veci nediali, či to bude životov? Kedy sa budem vedieť takým veciam brániť?
No aby toho nebolo málo pokračovalo to dalej, zastavila som sa v obchode, mali v akcii hrušky - 3x som ich vážila a stále bola pôvodná cena teda o 40% vyššia až nakoniec hurá, cena je správna.
Idem k pokladni a pani mi povie, musite si ísť odvážiť tie hrušky ešte raz, lebo nedalo celý kód. Bola som už nahnevaná ale išla som a tam pán menil akurát pásku. Nakoniec už tovar bol nablokovaný a všetci čakali a šomrali na mňa. No a tak som povedala - mrzí ma ale teraz v prvom rade si musím zobrať tovar a až potom budem platiť, toto nebola moja chyba, ja nechcem kontrolovať či vám váhy dávajú správne kody.
No a odišla som.
V autobuse ma nesmierne začal bolieť lakeť, vystreľovala mi to až do prstov a ja si hovorím, vidíš aká si hlúpa, rozčuľuješ sa a potom si vyvoláš bolesti, lenže bolesť sa viac zvýšila.
Nechápem ale v tom ma napadlo - figu, boli ma ľavá ruka a tou som mala tu paniu na schodišti odhodiť a prejsť okolo nej a mne odrazu bolesť veľmi zoslabla, bolo ju cítiť ale iba vzdialene.
A tak dúmam nad sebou - naozaj som zo seba sklamaná, viem čo urobí myšlienka a predsa neviem či nie som sklamaná z toho že som bola znovu v úzadí a brala ohľady na všetkých. Pravda je že Budhu nasledovať neviem - lebo to by som sa im klaňala a usmievala sa a dakovala že tak ma ešte nikto nepodviedol.

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2
Řazení:
14.02.2020 - 22:00 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Připomíná mi to jeden příběh. Možná v něm analogii neuvidíš. Možná jej pochopíš jinak, než já, ale to je v pořádku. Není nutné, aby všem to říkalo to samé.

U nebeské brány stála spousta duší. Byly to duše lidí, kteří ten den zemřeli.
Svatý Petr otevřel bránu a vyšel před ni mezi duše. Pravil jim:
"Určitě všichni znáte Desatero. Proto ať se nalevo přesunou všechny duše, které porušili všechna přikázání. Vpravo ať se přesunou všechny duše, které porušily alespoň některé přikázání. A uprostřed ať zůstanou všechny duše, těch bude jistě nejvíce, které nikdy neporušily žádné z deseti přikázání."
Duše se začaly přesunovat. Za chvíli Petr viděl, že vlevo je hlouček duší a vpravo veliká skupina. A uprostřed... Jen jediná duše zůstala uprostřed, protože nikdy za života neporušila nic z Desatera.
Překvapený Petr zavolal Boha a informoval jej o situaci, která nastala. Bůh se zamyslel a pak pravil k duším:
"Všichni, kdo nyní skutečně upřímně litujete svých činů, se smíte přesunout doprostřed. Tyto duše budou přijaty do Nebe."
Postupně se jedna po druhé duše začaly přesouvat doprostřed. Když tam stály všechny, zavládla všestranná spokojenost. Až na jeden hlas:
"Počkat, to nemůžete! Nepatří do Nebe! Takhle to neplatí! Kdybych věděl, že se bude odpouštět, nepromrhal bych celý život!"
Byla to duše, která nikdy neporušila nic z Desatera.
14.02.2020 - 22:02 | Filtr
(Váhy) Cililink
Co presne ta sklamalo? Zle myslienky? To ze si konala ako si konala? Podla mna si mala jednoducho smolu, aj take dni su... treba si vylozit nohy, dat pohar vina a povedat si ze vdakabohu den blbec konci, zajtra bude lepsie. Mozno je to cele o tom, neklanat sa inym na Budhu, ale pozriet sa na to ze ked mi zivot nadeli citrony, spravim si z nich citronadu ?
14.02.2020 - 22:17 | Filtr
(Blíženci) Lupi
A co tě tak zklamalo, Uranio? Že dokážeš mít hloupě vztek? Vždyť jsi nakonec babu nepraštila.....a tělo zjevně tak moc chtělo! Tak ho nech prožít to aspoň v myšlenkách........já v tom vidím takovou srandovní chamtivost a víš co? Nevadí mi to, ani trochu.
Nechtěla bych zbuddhovatět, ani propadnout šílenství pozitivního myšlení.
Udělalas myšlenkovej šmodrch, to je pravda. A co?
14.02.2020 - 23:04 | Filtr
(Vodnář) mili111
no...nejsi pánbůh....ani budha...no
jak jsem to četla....říkala jsem si, že proč si neměla chuť seřvat tu ženskou pajdavou :4:
a vlastně si asi měla :4:
no a příště si možná řekneš..hurá....budu mít prázdnější místnost...a nebo jí seřveš....a nebo ....spousty variant

PS: hele jsem právě ovlivněná shlédnutím deníku Anny Frankové....takže mi tyhle věci přijdou ...no...srandovní :3: (prořvala jsem poslední třetinu totál)

EDIT p ránu: trénuješ no...a při tom se člověk někdy zraní nebo unaví nebo.....
kdybys netrénovala nemáš tu už proč být :61:
ber se jako malé děcko....taky by ses na něj nezlobila....dokonce bys ho nechala do něčeho mlátit nebo se vyřvat a pak bys mu vyprávěla moudrý motivační příběh
....jsi na sebe moc přísná...to je všechno....a když se lidi kolem chovaj tak jak se chovaj....trénuj...a odpouštěj si
máme to tak všichni...myslím :61:

PS: a hned jak jsem tohle napsala a jedu do Práglu..je mi jasný, že to někde potkám :61:...když tak chytře radím :61:...schválně :3:

Naposledy jsem (po vteřinovém "uvážení"..ale :4:) řekla jedné paní...

"Paní vy jste kráva..ne sory..urážím zvíře...vy se chováte jako střevní chřipka"
...no...nevím jestli můžu radit :61:
15.02.2020 - 06:53 | Filtr
(Býk) Ase
Chceš, to napísať na plnú pusu? Bola si naštvaná na seba, že voči tebe niekto jednal nespravodlivo, a ty si kvôli svojej "dobrote" musela ženu z toho nechať vyjsť tak ľahko.

Počuj, si už vo veku, keď si môžeš dovoliť brať ohľady aj na seba. To ako myslíš, že tým dvom ropuchám, to samo dôjde? Nie, ty im musíš vysvetlit, ako sa vec má. A kľudne si dovoľ dospelého aj okríknuť.


Budha učí, že človek nemá zraňovať nielen druhých, ale ani seba. Sebe si ublížila, lebo ak vidíš, že si v práve, neboj sa jednať.

Tá pani pred tebou jej asi slubila peniaze, preto súpravu "darovala" tej druhej osobe. Nevidím na tom nič neseriozne, ten kto dáva, nemal voči tebe nejakú povinnosť jednať tak alebo onak. Za to že ty si taká, druhí takí byť nemusia.

(Lazarev píše, že bolesť rukách súvisí s pýchou...)
15.02.2020 - 07:04 | Filtr
(Ryby) thééé
No, já myslím, že většina neumíme správně nastavit hranice a použít pro to i svůj hněv, jako motor. Je to dané i sebehodnotou ženy, která byla tak dlouho upozaďovaná. Jakoby to k ženě nepatřilo.
U těch hrušek a ceny bych to viděla jako neschopnost rychle správně ohodnotit tu situaci s porcelánem.
Tadyto porušování pravidel, předbíhání, tohle je opravdu děsné u starší generace, a vidím za tím pocity nedostatku, možná i hladu v jejich dětství a tak.
U dnešní mladé generace za tím cítím spíš ignoraci, což mi přijde až smutnější.
(vajíčka bych ji nedala..radši bych četla, že jsi je po ní hodila :61: :62:..
radši bych je dala nějaké první mamince na cestě s malýma dětma.
Viděla bych v tom nepřímý boj - chtít v ní vyvolat pocity viny. Dlouho jsem se učila, jak je nepřímý boj úplně mimo a vyvolává všelijaké zapeklité protireakce)
ale klííííd, já myslím, že není cílem ledově blahosklonný a chápající..ale pracovat se situací třeba terapeuticky..či co..
:62: řeším to taky v různých proměnách. Ráda bych se dostala do bodu hodit ty vejce a ještě se necítit provinile :61: (trošku přeháním)
15.02.2020 - 07:16 | Filtr
(Býk) Ase » thééé
Keď sa na to pozrieš z pohľadu tretej osoby, ty si akože nemôžeš dovoliť si povedať svoje? Nemusíš byť vždy tá hodná, chápajúca. Ak človek ide do toho so zámerom NIE ublížiť alebo zraniť, ale dať situáciu doporiadku, vydiskutovať vec, bez očakávania výsledku, tak potom jedná v tomto duchu a môže si dovoliť aj viac, lebo zámerom nebude zostreliť toho druhého, ale situáciu riešiť. Ale treba reagovať okamžite, a aspoň "nejako", ako nijak. Veľmi pomáha tomu druhému vysvetliť to, ako sa cítiš. "Vadí mi, že jednáš voči mne nejak, vyvoláva to vo mne hnev, strach, naštvanost, cítím sa tak a tak atď..". Tým že oznámiš svoj stav, ten druhý je buď totálny idiot a zadubený človek, alebo minimálne aspoň berie do úvahy, že niečo sa deje. Bol upozornený, potom mu môžeš bez ostychu prásknuť do ksichtu aj tie vajíčka, pretože potom to bude už len ako odozva.. :-)
15.02.2020 - 08:03 | Filtr
(Rak) Urania
V prvom rade odpoviem všetkým, objímam vás lebo som od vás niečo také cítila a pravda je že mi to pomohlo a dalo mnoho odpovedi.
Ja som to napísala až večer, lebo som nechcela aby tam bolo ešte viac zlosti.
Som presvedčená že som sa hnevala neskôr najviac na seba, áno mala som tu pajdavú odhodiť ked bola taká drzá a tie vajíčka hodiť, aspoň by som bola v tu chvíľu sama sebou.
Možno by to bolo prvý krát v mojom živote kedy by som sa bola takto predviedla, ale nebola by som tak veľmi nahnevaná na seba lebo som ublížila najviac sebe.
Nie som svätá a Budhu nasledovať nechcem, ale vždy som sa radšej stiahla, neviem sa presadiť v takýchto fyzických veciach a toto asi bola situácia kedy som to mohla tak urobiť bud jedno alebo druhé. Ak by som prišla prvá k dverám mala som odhodiť tu ženskú.
Peniaze jej nesľúbila, ale nakoniec som sa dozvedela aká bola vyčuraná. ked videla že tam už stojím a čakám tak išla za niekym a ta cez fb napísala správu že pani prišla prvá a čaká dolu tak nech jej otvorí - samozrejme že nanepísala že už tam niekto iný čaká.
V konečnom dôsledku viem že ta ktorej som dala tie vajcia sa trápi tiež, lebo vie že porušila všetko čo písala a svätosväte sľúbila.
15.02.2020 - 08:14 | Filtr
(Rak) Urania
Nie som veľký odborník na tranzity ale vidím že som mala veľkú príležitosť sa konečne presadiť, tak už chápem svoje sklamanie.
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
15.02.2020 - 08:29 | Filtr
(Rak) Urania » Ase
No ja som to začala riešiť a povedala - počkajte pani, ja som tu predsa už bola skôr a teda podľa toho čo ste napísala tak to patrí mne ak si stojite za slovom. Na to pani povedala ale to potom naozaj nemôžem dať vám ale tejto pani - no ta ro...a schytila tu krabicu a zakričala - a to ako, ja som pri dverách ale takým hlasom že ta odpovedala - je mi to ľúto ale pani písala správu že tu už čaká a pod a nehnevajte sa na mňa.
Ja som odpovedala - hnevám sa a riadne, lebo to je nečestné chovanie ale aj ked ste ku mne nečestná ja vám tu nechám vajíčka, ktoré domov už niesť nechcem. - v podstate som ju tým potrestala, ale to vidím až teraz, vtedy som to neriešila.
15.02.2020 - 09:26 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Urania
To zní moc hezky, tohleto :17: Někdo tu psal o hranicích a o tom, jak si je ženy neumějí moc nastavovat, a to je pravda. Vem si, kdyby byl na tvém místě nějaký chlap, už by to lítalo :4:
I když jsme udělaly obrovitý pokrok nejen generačně, ale i samy v sobě - vzpomeň si, když jsme byly malé.
Mně vždycky těší, když se zašmodrchané rozšmodrchá a tohle se ti pěkně povedlo - možná lepší, než kdybys ten servis získala!
15.02.2020 - 09:32 | Filtr
(Rak) Urania » Lupi
Divné je to, ale naozaj ma neserie to že som ho nedostala. Možno to hovorí pre mňa v dobrom, že nie som chamtivá.
15.02.2020 - 09:51 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Urania
Anebo to opravdu měla být poznávací návštěva - namísto sbírková :4: Krásně ti nastavila úhel pohledu.
15.02.2020 - 10:18 | Filtr
(Vodnář) Znovuzrozená
Já už bych to asi hodila za hlavu a víc se tím netrápila, nebylo ti to souzené tu soupravu získat.

A tu chamtivou babu, co tě tak očurala, pokud má kouska svědomí, tak vždycky při pohledu na ten porcelán, by ji mělo hryzat, že to získala nečestným způsobem. :21:
15.02.2020 - 10:40 | Filtr
(Rak) Urania » Znovuzrozená
Samozrejme že dnes je to už všetko za mnou, takže to už v sebe neriešim ako včera.
15.02.2020 - 13:40 | Filtr
(Býk) Ase » Urania
Veď sa uvolni. No vidíš, okríkla vás jak dvoch malých smradov, a obaja ste stáli v pozore. :-))) Aby s vami niekto takto cvičil? Prečo sa necháš takto rozhodiť?
Ja toto vnímam ako lepenie na morálke. To že človek kontroluje myšlienky, je jedna vec, ale to že reaguje, to je druhá vec.

Kontrola myšlienok by mala byť doplnená rozvíjaním dobrých stavov, inak sa môže stať, že to je len určitá forma potlačenia. Kde boli tvoje stavy, aj keď si kontrolovala myšlienky?

Nenasleduje sa budha, ani jeho učenie, ale praktikuje sa dharma, tj. praktikuje sa budhovo učenie. To hovorí, že sú štyry správne úšilia. Ǔsilie zanechávať zlé stavy, úsilie predchádzať zlým stavom, úsilie rozvíjať dobré stavy, a úsilie dobré stavy vedieť udržať, ak už naskočia. Takže nielen kontrola myšlienok, je dobré sa oboznámiť aj s tým, čo k tomu ešte treba, ak máš záujem si v tomto trocha máknuť. Existuje knižka Štyri vznešené pravdy od Dalajlamy, a Kořeny dobrého a zlého, to sa dá stiahnuť aj z internetu. Ak si prečítaš, neurobíš chybu, možno viac budeš rozumieť tomu, čo sa v človeku deje. Praktikovat buddhismus neznamená byť fackovacím panákom, možno ešte o rád lepším ako sú kresťania (resp. ako si to o nich mnohí predstavujú - kto do teba kameňom, ty chlebom...).

Dovoľ ľuďom byť takí akí sú.

Mňa pred rokmi takto cvičila jedna ženská, v dobrej viere som jej robil všetko čo iná chcela, vedúca na druhom oddelení, nakoniec som zistil, že ma pred mojou šéfovou tou len ohovárala a hádzala na mňa hnoj. Bol som donútený si hájiť svoje. Prvé pokusy riešiť situáciu boli katastrofa, časom som sa naučil, a dnes vďaka tomu vidím veľa vecí inak, nemôžem sa na ňu hnevať. Nakoniec som to časom hodil za hlavu, lebo sa s tým aj tak nedá nič urobiť, moja šéfová má o mne mienku akú má, moja výplata sa tým nezmení, na čo si budem robiť starosti a robiť dusno v práci. Som nútený odpustiť, aj keď vidím, že to je zdanlivo nefér. O nejaký čas dám výpoveď, a život pôjde ďalej.

Pekný deň želám
:29:
15.02.2020 - 15:26 | Filtr
(Střelec) tiferett
Cesta Budhu a cesta Krista a iných majstrov je hlavne cestou o NEÚTOČENÍ.
Nech sa nám deje čokoľvek, máme zachovať stav vnútorného mieru a lásku a neútočiť. ANi myšlienkami, , ani emociami a už vôbec nie činmi..Ani činmi, ktoré si "len" predstavujeme, že by sme urobili.
Keď je naša myseľ a naša emocionalita "stelesnený" útok, tak naše okolie nám predkladá a režíruje realitu, ktorú potrebujeme zažiť ako "výcvik" k zachovaniu vnútorného mieru.
Nech by na nás bola vyslaná aj celá horda satanov a pekelníkov, zachovajme vnútorný mier a neútočme na nijakej rovine.
Aj keď naše ego to samozrejme vníma inak...-)A potom útočíme hlava nehlava- emociami, myšlienkami, slovami, činmi. A potom odrazu bolí lakeť - lebo sme vlastne zaútočili sami na seba. A je ťažké učiť sa, čo je útok, čo je pasivita, ako reagovať správne...ale nikdy neubližovať- iným ale ani sebe samému.
15.02.2020 - 15:55 | Filtr
(Rak) Urania » tiferett
No moje skúsenosti hovoria že som iba človek a chovám sa ako človek, ktorý naozaj nechce nikomu ublížiť ale tiež nechce aby bolo ublížené mne. Ak by Boh či niekto iný ako ho nazvete chcel aby na Zemi žili duchovné bytosti, ktoré nikdy neurobia žiaden ľudský citový prejav s ktorým sa nestotožňuje, tak tu nemusíme byť a nemusí existovať ani život na Zemi.
Tak chápem ja túto školu života.
15.02.2020 - 15:57 | Filtr
(Rak) Urania » Ase
Budhizmus je ten z posledných od ktorých by som brala učenie, už som inde písala že ja a východné náboženstva nie sú kompaktné aj ked netvrdím že nie sú správne.
Boli roky kedy som ich vo veľkom študovala a potom prišlo vytriezvenie.
15.02.2020 - 16:08 | Filtr
(Štír) No.4711 » Urania
:15: :68:
15.02.2020 - 20:43 | Filtr
(Býk) player
Ale nebuď. To je lidství. Člověka to zamrzí a prostě - ta myšlenka , tak se tím udav , ta tam je. Samozřejmě. Navíc , to se děje mimovolně , mysl hledá úlevu.
15.02.2020 - 22:15 | Filtr
(Blíženci) Lupi » player
:15: to je hezký, to je hezký.
16.02.2020 - 03:15 | Filtr
(Býk) Ase » Urania
Vidím to "vytriezvenie", písala si akoby Budha mohol za to že nerozumieš dharme :-).
Čo človek urobí zo svojím životom, to už je jeho "boj".
Dobrosrdečnosť a altruismus sa dá praktikovat v akomkoľvek náboženstve.
:29:
16.02.2020 - 07:32 | Filtr
(Rak) Urania » player
No ťukol si presne klinec po hlavičke, uvedomujem si aj to že mi blesklo hlavou, no vieš aká je móda, toto sa nesmie, ale ja si uvedomujem že mi to ani nevadilo skôr to že som sa viac nebránila.
16.02.2020 - 07:35 | Filtr
(Rak) Urania » Ase
Nepoužívam slová ani karma a ani dharma, ja to vidím inak s inými slovami a je to jedno. Ak by som žila v Indii tak by som zrejme praktikovala jedno z ich náboženstiev ale žijem tu a tieto veci mi viac hovoria - ja nie som praktizujúci kresťan a som rada že nepodlieham žiadnej viere okrem tej mojej vnútornej.

Vytriezvela som vtedy ked som videla ako to zavádza a kam až vedie mojich priateľov, bolo to 1992-5.
Příspěvky: 1-25 26-43
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Novoluní ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »