Védská astrologie


07.02.2020 - 12:26
(Rak) Tralalala100
Védská astrologie
Když se dívám na svůj osobní horoskop vše je v této astrologii, téměř vše je posunuté u mě o jedno znamení. Používáte? Používat? :D K čemu je to dobré?

Příspěvky v diskuzi

Řazení:
08.02.2020 - 15:42 | Filtr
(Blíženci) Pomeranc1
Ja osobne jinou nepraktikuji. Dokonale to vyhovuje systemem memu mysleni a vychazi to presne. Neresim zadne planety za Saturnem, zadne body. Dulezite je naucit se proste sytem aspektu, ktery vypovi radu detailu.System je aritmeticky nikoliv vizualni. Skvele jsou tabulky pro prognozy. Presny stupen svetla nehraje roli pouze pozice v dome a znamení, ktere si odpovidaji. Nejde o indickou astrologii je to puvodni helenska astrologie a tak ji i pouzivam.
08.02.2020 - 17:13 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Neni to o jedno znameni ale o takzvanou ayanamsu coz je posun pocatku zodiaku vuci tropickemu o cca 22-24 st podle toho ktery system siderie prijmeme. Jsou jich desitky. Problizne se ale shoduji a tech hlavnich je jen nekolik.
Mas li tedy sun 7 st raka, budes mit ve vedske cca 15 st blizence.
Vedska(sidericka) astrologie predevsim pracuje na principu distribuce kosmickych, hvezdnych vlivu do systemu stejnych domu, tedy 1 dum = 1 znameni. Pocatek prvniho domu je na nultem stupni znameni kam padl asc. 2.dum nulty st.dalsiho znameni atd.
Tropicka(zapadni) astrologie pracuje s pocatkem v jarnim bodu rovnodennosti coz znamena ze distribuje do systemu domu slunecni svetlo.
Da se rict ze zapadni astrologie je solarni, apolonska, exoterni, zamerena na uspech v tomto svete, zatimco vedska tedy sidericka je esoterni, kosmicka, zamerena na konecne vysvobozeni.

Karty v tomto ponekud zamichal Dane Rudhyar ktery prisel s konceptem transpersonalni astrologie coz je jiz jakysi zapadni konkurent vedskeho duchovniho podani.
Oba, vlastne vsechny tri pristupy se daji tezko slucovat. Vyzaduji svuj specificky pristup.
14.02.2020 - 14:55 | Filtr
(Váhy) Čertova pečeť
Vedska astrologie x ta naše. To je na zvazenou. Jednoznacne nevim :))

Evropa je jina a nez Indie. Je vic veci, které jsou na vychode jinak nez tady. Kamaradka je architekta. Rikala, te nektere veci z feng suej ji nefunguji. Slysel jsem, ze nektere postupy z cinske mediciny nefunguji na lidi na Západě. Evropa je jiny kontinent a veci jsou tu jine. Ale i treba indiánské horoskopy mi prijdou, ze neodpovídají.

Myslím, ze v Indii budou i jini skřítci. Budou zřejmě mensi, tmavší a rychlejší, nez ti nasi :)) Skritci asijsti. Obcas je sem nekdo importuje s bambusem :))
14.02.2020 - 20:34 | Filtr
(Býk) Kapitulačka » Čertova pečeť
Mimo téma (omluva autorce, smazání respektuji).

Nemyslím si, že staré systémy nefungují. Myslím si, že nefunguje naše porozumění.
14.02.2020 - 20:47 | Filtr
(Býk) Kapitulačka
Nic přesnějšího jsem neviděla. Ale neužívám, nejsem astrolog.

Stejný symbol, trochu jiný význam. Jako když v češtině čteme "v" a Němci tam mají "f"

(Vhodnější přirovnání momentálně nemám.)
14.02.2020 - 21:02 | Filtr
(Rak) Urania
Ja som presvedčená o tom že som sa narodila pre niečo tu a teda platí pre mňa aj naš zverokruh. Ak by som mala používať indický či iný tak by som sa tam aj narodila. pred 20 rokmi som prišla na to že východná medicína či celá ezoterika nie je pre mňa, vtedy som začala hľadať príčinu prečo to tak je, v tom čase boli všetci blázni do tých náboženstiev či ako to nazvať.
preto som presvedčená že to platí aj na astrologiu. No samozrejme že sa môžem mýliť, ale zatiaľ moje skúsenosti sú takéto.
14.02.2020 - 23:06 | Filtr
(Váhy) Čertova pečeť » Kapitulačka
Nerekl jsem, ze nefunguji stare systemy. Psal jsem o jinem kontinentu. Je mozne, ze tam planety pusobi trochu jinak, tudíž astrologicka pravidla tam, nebudou zrejme platne tady. (Nevim do jake miry.) Nepsal jsem o historii.


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna ve Vodnář Vodnáři
ukázat kalendář »