Co teda hvězdopravci na to krásně souměrné 2020?


03.01.2020 - 22:49
(Býk) player
Co teda hvězdopravci na to krásně souměrné 2020?
Prej se na to , co takhle naslouchám , moc netěšej...

Příspěvky: Všechny | Sosna zvlčelý

Řazení:
04.01.2020 - 10:42 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Znovuzrozená
Ono by to naopak právě smysl mělo, aby se ta úroveň pozvedla. Odpovídat skutečně fundovaně, aby to přilákalo zájemce o takovou diskuzi, ne to vzdát. :3:
Proč je ta konjunkce tak obávaná? Jako u některých chápu, jenže ti se musí obávat kde čeho.
04.01.2020 - 10:43 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý
Souměrnej snad, ale počkej si na nové desetiletí, to začne až za rok. :3:
04.01.2020 - 15:43 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Markus Jehle, saturn-pluto..symbolicky popisuje tento aspekt jako konec sveta.
Bezni lide maji duvod k obavam.
Jini na koncich sveta dokazi obratne vydelat.
04.01.2020 - 20:23 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Bosch
Běžní lidé ani nevědí, že k nějaké konjunkci dochází a proto nemají důvod k obavám, i kdyby ho měli mít. Kolik lidí skutečně ví, že k této konjunkci právě nyní dochází (přesný okamžik je 12. ledna v 16:59)? Procento? To sotva.
Myslím, že daleko větší část populace se obává konce světa bez ohledu na postavení planet v jakémkoli okamžiku. :3:

Lokace na Prahu:
K příspěvku je přiložený obrázek, který se zobrazí pouze přihlášeným uživatlům.
(Přihlásit)
04.01.2020 - 20:30 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Sosna zvlčelý
Zajímavé je ono spojení čtyř planet v Kozorohu do jediné těsné konjunkce (SL, MK, SA, PL) a jinak prakticky žádné silné aspekty (sextil SL/NE na hranicích orbisu a jeden kvinkunx LU/NE).
04.01.2020 - 20:44 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Samo o sobe je to jen okamzik situace.
Musi se to jeste vztahnout na horoskop cr csr eu..
Jinak je jedno jestli tomu kdo veri nebo ne nebo o tom nevedi, astrologie prece funguje nebo ne?
Konj - pocatek noveho cyklu, je znamo co prinasel v minulosti takze i tak ma svoji vypovedni silu. Hodnotu.
Saturn Pluto v kozorohu, gerontokracie, plutokracie. Slunce jupiter merkur k tomu, za soucasneho souhlasu lidu.
04.01.2020 - 21:09 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Lupi
Konjunkci Saturna a Pluta nelze vytrhávat z kontextu. Z minulosti proti proudu času naposledy nastala ve Lvu (Saturn v exilu) a v Raku (Saturn v exilu), Pluto bylo vždy silnější. Nyní však je Saturn kosmicky silnější (domicil - Kozoroh).
Kozoroh jako znamení přírodní, drsné, syrová příroda. Saturn vládne zemědělství. Než zaseješ, musíš půdu připravit, prohnojit, pokud chceš úrodu. Až po té přichází setí a dále musíš o plodiny pečovat až do sklizně. Je to čas, metodičnost a do toho zasahují vlivy, jež nemůžeš ovlivnit (počasí), takže i pokora. A i v okamžiku sklizně často nemáš finální produkt, zrno je třeba semlít, jiné plodiny uschovat na zimu, aby člověk nehladověl do další sklizně.
Pluto jako planeta plodnosti, klíčení (zrno sejeme do půdy a než vyklíčí, patří podsvětí - Plutu). Konec konců úrodu člověk zvyšoval hnojem, hodně hnoje znamenalo dobrou úrodu a hnůj (exkrementy, vyměšování) také spadá pod Pluto (Štíra). Proč ignorovat to dobré, co toto spojení může přinést? Jak toho dobrého můžeme využít ku prospěchu, když to zcela přehlížíme a nejdeme tomu vstříc?

Když v roce 1947 tato konjunkce nastala ve Lvu - katastrofální sucho a neúroda na našem území (Lev je znamení naší země). Saturn byl slabý, v exilu. Zde se nelze divit, jaké byly dopady.
04.01.2020 - 21:14 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Bosch
Já nehodnotím to, zda astrologie funguje, jen to, že běžní lidé o tom vůbec nevědí. A proto nemají důvod k obavám z konjunkce čehokoliv. :3:

No a jiný výklad (rozšířený, byť obecný) jsem Ti teď dopsal výše. To není jen gerontokracie a plutokracie. To je jen lidská vlastnost negativa vyzdvihovat, za ta mohou přece planety (a neschopnost druhých). A za pozitiva? Každý sám, to jsou přece jen jeho zásluhy. :3:

S tím horoskopem okamžiku souhlasím, však podle něho bych celou konjunkci nehodnotil, ale zase je s podivem, kolik lidí se na horoskop toho okamžiku vůbec nepodívá, když je to právě okamžik počátku nového cyklu (a co trojnásobná konjunkce, kde je počátek nového cyklu?).
04.01.2020 - 21:46 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
No vsak to vidis, lide se obavaji aniz by sledovali planety.
Na netu se objevuji clanky o valce a udalosti se zhustuji.
Ocekavaji rozpad eu, valku..ty ocekavas v kolektivni rovine prizniva obdobi u dvou skudcu, saturna a pluta? Na ukraine kopou zakopy.
Ceske gripeny startovaly 13x kvuli ruskemu ohrozeni vzdusneho prostoru v pobalti.
Cesnek mi vysel docela slusne.
04.01.2020 - 22:23 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Sosna zvlčelý
No hele - takhle já to cejtím. A nepopřeš, Sosno, že to vnímají i lidi, kteří nemají o astrologii zdání - jen cítí, že je něco ve vzduchu.
Navíc vnímám Kozoroha především jako pole hierarchie - žebříčku hodnot.
A protože končí precesní rok, mám ten dojem, že je mnohem zásadnější, než by byl normálně - nakonec vidíš přece, že se hodnoty i hovnoty přehazujou vidlema a zkouší se, co a jak. Co zachovat, co přehodnotit.
A naprosto nemám vúmyslu ignorovat to dobré - akorát si myslím, že to bude za vysokou cenu.
Kromě jiného je přece plutonsko - saturnská vazba považována za souboj mezi zákonnou(zákonitou) mocí a plutokracií - která mimochodem dosahuje netušených výšin, což všichni vidíme. I když v případě konjunkce vidím spíš jejich spojení.....což zase neodporuje realitě, ba naopak.
Pravda, trochu mě mate ten dvaaosmdesátý (v Raku, říkáš, jo?) - kromě toho, že jsem otěhotněla ( v což jsem už nedoufala) tak mě nic významného nenapadá :4:
Ale jo, kurwa :43: rok na to jsem měla příšerné sny a příšerné stavy - a nejen já. Všichni mysleli na konec světa a zpívalo se o něm a psalo a tak. A zpětně se z toho vyklubalo, že atomová válka tehdy visela na takhle tenkým vlásku.
04.01.2020 - 23:25 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Lupi
Zrovna u Tebe jsem to nemyslel tak, že Ty ignoruješ to dobré. Ale Ty vážně kolem sebe nemáš dost lidí, co to tak mají?

82. jsem přehlédl zcela. :41: Ale to nebylo v Raku, to bylo ve Vahách. V Raku byla konjunkce 1914/1915, tu bych dokázal spojit s náladou první světové války, ovšem o ní bylo rozhodnuto ještě než se k sobě planety přiblížily do orbisu, takže počátek se odehrál před samotnou konjunkcí. Zde byl spíše ten strach, kdy rodinám byli zabíjeni jejich členové, místo aby na polích se pěstovalo, tak se tak zabíjelo...
Ale jo, lidi cítí, že je něco ve vzduchu, to nepopírám. Ale jak dlouho již to cítí? Co já tak sleduji, tak to jde před dobu, kdy Saturn se dostal do orbisu konjunkce. Nebo před tím bylo vše OK?
Já si dokonce v souvislosti s touto konjunkcí myslím, že lidé začínají řešit následky, dopady, nikoli příčiny. Možná až zpětně vyhodnotí, že bojovali opět se zástupnými problémy, nikoli se skutečnými příčinami (no jo, Pluto).

Smyslem toho, co jsem napsal, bylo to, že tady (nejen v TÉTO diskuzi) čtu o konjunkci Saturna a Pluta, ale málo, pokud vůbec, je zasazena do kontextu znamení (zde Kozoroha)! A to je sakra rozdíl, kde se to odehrává, ty projevy (a dopady) jsou prostě různé, nebo myslíš, že ne?Jinak ještě jedna myšlenka by neměla zaniknout: S touto konjunkcí se nyní rodí děti, které jednou dospějí, začnou se hlásit o slovo, prosazovat se... A pak zde bude značně takto opožděně znát to, co se na obloze odehrává nyní. Jenže ten aspekt nebude trvat několik měsíců ale po celé jejich životy.
V kontextu toho neprosazují (nebo nebouří?) se nyní lidé narození v roce 1982 za konjunkce ve Vahách?
Já nevím, je to jen úvaha. Kdyby někdo hodil na toto postřeh, budu rád.
04.01.2020 - 23:33 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Stane se v realu nejspis to ze prituhne rezim.
Jedni krici ze ze zapadu, zeleny fasisnys brusel..., druzi sebobavaji ruska a ciny.
V podstate obe strany maji pravdu.
Meli by se sjednotit misto aby sli proti sobe.
Avsak otazka je zda se po nich nechce v tomto smeru moc.
A to rozhodne co dale. Tudiz nic neni urceno. Je to na nas vsech, kazdy s mensi ci vetsi moznosti neco ovlivnit, treba i jen povahou uvazovani. Nejsem az takovy fatalista.
04.01.2020 - 23:40 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Bosch
Ale ano.
Ale co z toho se neodehrávalo ještě před hodnocenou konjunkcí? V pobaltí (nejen) snad nebyl narušován vzdušný prostor? Sýrie a spol. se snad odehrávají jen letos? Na Ukrajině se kopu zákopy odkdy?
A lidi se neobávali loni, předloni...? Třeba pan Balda se neobával?


Pokud Saturna a Pluto vnímáš jen z pozice škůdců, pak naprosto chápu Tvoji interpretaci. Jen aby bylo jasno, já nezpochybňuji, cos napsal. Ale k A jsem připsal i svoje B. Saturna v Kozorohu prostě opravdu nepovažuji za takového škůdce jako ve Střelci, Rybách, nebo rovnou znameních exilu. A to právě v kolektivní rovině.
Jenže nutno přiznat, že i kdyby tato konjunkce byla sebepříznivější, máme tak "nasráno ve vlastních botách", že i po této konjunkci tomu tak bude. Ono nestačí jen zout a umýt nohy, pokud si zase ty boty nazujeme. Je čas vyměnit i boty, vzít to od podlahy.
04.01.2020 - 23:48 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » Bosch
:15:
Ano, souhlas. Měli by se sjednotit. A ne si nadávat navzájem.
Ale podívej se (a vím, že to vidíš), jak někteří umě přilévají olej do ohně. Některým to vyhovuje. Čím víc se lidi nedokáží dohodnout a spolupracovat, čím více společnost rozdělená, tím více moci mají a jsou nepostižitelnějšími. Však tu na to sám leckdy poukazuješ.
Hlavně na nich (té rozdělené společnosti) je krásně vidět to, jak následky považují za příčiny, tudíž není šance na zlepšení. Tedy pokud nepřijde nějaká tsunami, jak jsi tu psal.
To samozřejmě myslím jen obrazně. Ale skutečně něco musí přijít na globální úrovni, aby lidi si uvědomili, jak jsou malicherní a malí.
Bude to tato konjunkce? Asi ještě ne. Ale kdyby ano, nebylo by to tedy vlastně dobře? (To však je jen a jen spekulace, tu rozvíjet dále nechci.)
05.01.2020 - 00:34 | Filtr
(Kozoroh) Sosna zvlčelý » player
A vodnese Tě na Pluto! :20:
05.01.2020 - 08:38 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Taky si myslim ze konjunkce neznamena zacatek od cisteho stolu.
Na nejake impulsy bych asi pockal az se zapoji uran. Coz neni zas tak dlouho. Je v byku tudiz scenar je asi zrejmy.
Myslim ze ten lament u plnych lednicek s moznostmi psat a rikat co chceme uz ten nahore nebude chtit dlouho poslouchat.
05.01.2020 - 08:47 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » Sosna zvlčelý
Jinak, ten tranzit trval a trva a bude probihat dokud budou planety.
Kazdy stupen je tranzit, aspekty jsou jen pruseciky kdy mame vetsi moznost videt. A podle toho reagovat. Jsou to teda neco jako trosku vice vedome okamziky, obdobi v jinak pomerne nevedomem atavistickem svete. Zviretnik, zvirata, atavismy.
Smyslem zrozeni je se z toho vlivu postupne vyvazat, osvobodit, stat se plne vedomymi.
Ale i to je jen teorie.
Vse muze byt jinak.
Milé děti. :4:
Abychom jen saturnsky nesejckovali moralnim principem. Lidu blizsi kosile. A ono to tak je smyslem biologickeho ziti je mnozit se.
Jen sem tam to nekomu nestaci. Jak pises, co rikaji hvezdy skoro nikoho nezajima. Ale stejne bylo asi lepsi kdyz se hvezdy pozorovaly hledenim vzhuru nez v pocitaci. Jednou to zas asi nastane. Navrat, konec jednoho cyklu.
05.01.2020 - 10:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Sosna zvlčelý
No člověče, nějak nemám....myslím dramatický škarohlídy.
Ad kontext v Kozorohu - no vždyť to přeci beru v úvahu, naopak si myslím, že je to kardinální pozice. Pokud budu zvažovat, že je zapotřebí přeorat žebřík hodnot.
Nehádám se o tom, že lidi cítí ve vzduchu kdeco - to je pravda. Ale jsem na světě už dost dlouho a zažila jsem různé nálady a tohle napětí není úplně běžná a normální záležitost.
Možná, že mnohohlavá hydra "lidi" vnímají dost dopředu - i dozadu.
Já se narodila v roce 53; umřel Stalin a Gottwald, asi si lidi oddechli - ale procesy pokračovaly. A pamatuju si tu stísněnou atmosféru, ten mrak.
Když jsem šla do školy, mrak se začal rozpouštět. Nálada se měnila, začla léta šedesátá a věř si tomu, nebo ne, začlo být jinak i když Pražské jaro bylo ještě za horizontem.
Jestliže se tedy momentálně cítí lidi nervózní a stísnění a nejistí - něco ve vzduchu bude.
S těmi následky....to nevím. Vypadá to tak, ale něco nám tam uniká....
S tou WW1 - no a co když něco ve vzduchu bylo, jakási bojechtivost a ta konjunkce tomu prostě dodala cosi jako "povolení shůry"? Neber to doslova - prostě načalstvo začnenichalo tu nejvhodnější chvíli?
05.01.2020 - 10:09 | Filtr
(Blíženci) Lupi » Sosna zvlčelý
Přesně tak :21:


Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2020
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »