Tomu říkám názor, výpověď, sdělení...


10.08.2019 - 23:40
(Ryby) popo
Tomu říkám názor, výpověď, sdělení...
po dlouhý době norm. človjěk v Tv, tedy ČTV samozřejmě kde jinde

https://ct24.ceskatelevize.cz/domac…

Příspěvky v diskuzi

Stránka: 1 2 3
Řazení:
11.08.2019 - 08:31 | Filtr
(Ryby) MG34
Žádný misionář (náboženské víry) není normální - není normální přesvědčovat jiné lidi svou vírou ohledně jejich víry. Jedině fakta.

Naopak - tahle globální doba nabízí úplně opačnou příležitost - přesvědčovat své souvěrce (dokud nejsou ještě úplně pomíchaní s ostatními vírami), aby se zbavili všech nesmyslností, které jejich církve razí jako součást jejich víry (a že jich je...). Aby se reformovali. Vždyť ani křesťani se nedokážou dohodnout mezi sebou (katolíci-protestanti). V tomto mnohem zaostalejší islám má ještě radikálnější štěpení na vzájemně se nenávidějící proudy.

Protože všechny aktuální náboženství stojí před natolik zásadními rozpory, že jedno každé naprosto vylučuje druhé, je jakákoliv misijní činnost navenek mezi "nevěřícími" vpodstatě hrdelní zločin.
11.08.2019 - 11:34 | Filtr
(Býk) player » MG34
Souhlas. navíc - třeba egyptská civilizace měla svého Hóra a Setha a božstva daleko déle a taky musela vycházet z něčeho. A to samé vlastně všichni.

Ale - je zde jeden zajímavý podnět. Není to třeba takhle?

https://blahulenka.cz/thomas-mellen…

Pokud ano , znamenalo by to , že všechna víra jest tou pravou.
13.08.2019 - 09:49 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
no, tak tohle JE teda past, takové výkřiky do tmy...

pokud by byla každá víra tou pravou, tak by to znamenalo, že OK jsou i mayské lidské oběti, OK jsou i křížové výpravy, OK by byl i ten islámský stát, atd.

a naopak pokud by v tom výroku mělo být zrnko pravdy, tak rozhodně ne takto prvoplánově - musela by ta víra být reformovaná a očištěná - v tomto směru mají určitý potenciál (a současně OBROVSKÝ dluh) všechna hlavní náboženství

- drž se svého kopyta - udělej si v tom tvém budhismu pořádek, hlavně v počtech duší a živočišných druzích, které je můžou nosit :3: a nesnaž se z toho vylhat podobnými výkřiky do tmy, protože ti jinak ujede vlak
13.08.2019 - 14:14 | Filtr
(Býk) player » MG34
No a kde je rozhodnutí , že smrt je špatně? I podle podle regresí v hypnóze jsou (i jak on píše) v pořádku i jaderné výbuchy. Věc plnění plánu.

A že May , popravený jako oběť před tím sám dělal věci...

Nejhorší je , že v tom hledáš matematiku a fyziku. Jenže - ono to celé nakonec bude jinak. Ale jak , to já nevím. Nikdo neví. Jen se zamýšlím.

Když to ty děláš , že víš. A přitom víš kulový. Neví zatím nikdo. Neví papež , Dalajláma , ani šaman z Amazonie. Prostě pátráme po něčem , co zatím jest dobře zakódováno.
13.08.2019 - 22:33 | Filtr
(Ryby) MG34 » player
To všechno si mysli soukromě, ale veřejně s tím nikam nechoď

- a tohle přesně je věc, kterou vím celkem bezpečně - že rezignace na určitou lidskost a rezignace na možnost zde něco změnit, je přiznáním všeobecné předurčenosti. Jinými slovy schvalování všech zločinů - podívej se na ikonu zakladatele vlákna.
13.08.2019 - 23:20 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » player
No ale kdybys to věděl mohl bys aspoň hodit sem tam někomu nějakou tu jadernou bombu na hlavu s vědomím že pácháš dobro.
22.10.2019 - 07:56 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
definuj ten svůj FAKT přesně urči vymez ohodnot uveď příkladuj...
22.10.2019 - 12:51 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
Úplně nevím na co přesně narážíš.

Nicméně fakta (ohledně náboženství) jsou většinou skryta v souvislostech. Například pokud je křesťanství postavené na víře, že existuje duše, která se po smrti dostane do pekla nebo do ráje a do ráje se dostane jedině skrze přijetí JK, tak je v přímém rozporu s islámem, který duši do ráje posílá úplně jiným způsobem (podle křesťanství nemožným) - v tomto jsou ty náboženství naprosto neslučitelná (muselo by dojít jedině k nějaké zásadní reformě).

No a ten výše popsaný rozpor je prostě FAKT.
22.10.2019 - 13:08 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
že máš své pojednávání založená na faktech, tak si říkám, co je to fakt pro tě, když jimi vše udržíš v opozici...to musí bejt fakt definice taková, že mě zajímá
22.10.2019 - 13:24 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
Nějak nechápu cos napsal - je tam hodně překlepů, divný slovosled - můžeš to napsat nějak pochopitelněji?

Nicméně fakta jsou nesporná záležitost (a pokud je někdo účelově rozporuje, tak jenom z nějaké neznalosti nebo zlého záměru). Příklad jsem ti dal - ten rozpor (což je nesporný fakt) ve způsobu přístupu do ráje mezi islámem a křesťanstvím.

Při debatě s věřícím se opírám vpodstatě pouze o tato fakta - rozpory mezi náboženstvími a mezi frakcemi jednotlivých náboženství ohledně zásadních otázek - soustředím se na duši, posmrtný život a "způsob přechodu".

Už jen prostý fakt, že tyto rozpory existují, je dost důležité východisko každé takové diskuze - vpodstatě je to její základní kámen.
22.10.2019 - 13:59 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
puvodně:
"že máš své pojednávání založená na faktech, tak si říkám, co je to fakt pro tě, když jimi vše udržíš v opozici...to musí bejt fakt definice taková, že mě zajímá"

bylo tam u tě napsáno "pouze fakta", tak se ptám, co je FAKTUM pro tě, že to může vyvrátit komplet celej svět, taková definice by mne zajímala, život, zrození, jakýkoli stav je čiré faktum, ale faktum není činná složka, potřebuji definici tvoji slova FAKTUM
22.10.2019 - 14:58 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
stále je ten tvůj text obtížně čitelný - jsi cizinec nebo ti nějak úřaduje automatická korekce pravopisu? nicméně asi už rozumím - ale...

jednak ti nedám univerzální definici faktu, protože pro tento případ (diskuze s věřícími) bohatě stačí ty už uvedené příklady - "komplet celý něčí svět" se dá totiž rozvrátit (a někdy i vyvrátit) na těchto pár drobnostech

...a ty drobnosti jsou skryty právě v těch nejjednodušších nesporných faktech - jak už jsem psal, faktem je zde ten vzájemný rozpor všech světových náboženství ohledně duší, posmrtného života a "způsobu přechodu" - vylučují se v tomto navzájem - tzn. pravdu může mít jenom jedno náboženství z nich anebo spíše žádné

takže vezmu si, jak dané náboženství nakládá s těmito 3 základními okruhy (to mi řekne klidně i ten samotný věřící), porovnám to s ostatními náboženstvími - a to je celé - vzniká faktický rozpor a pak už nemusím říkat vůbec nic - protože k tomu není co dodat - ti věřící se do toho pak začínají zamotávat a ad-hoc si vymýšlet různé záplaty, jak to nějak narovnat, atd. anebo naopak tvrdě drží linii, že oni jediní tady na celém světě mají pravdu a všichni ostatní lžou
22.10.2019 - 20:43 | Filtr
(Lev) registrovaná » MG34
Schvaľovanie zločinov nie je potvrdením všeobecnej predurčenosti. Schvaľovanie zločinov je strata ľudskosti alebo je to ľudská blbosť, nihilizmus, kedy človek nevie, že ide sám proti sebe.

Predurčenosť neznamená ostať ako mŕtvy chrobák alebo pštrosie pchanie hlavy do piesku keď vidím zločin, neschopnosť niečo zmeniť....aj keď táto neschopnosť môže byť tiež predurčená.

Ak uznám predurčenosť, zároveň môžem byť veľmi aktívna v konaní, prežívaní a tým ovplyvňovaní diania vo Vedomí.
22.10.2019 - 22:52 | Filtr
(Ryby) MG34 » registrovaná
zamysli se - aktivita je přece tvůrčí síla

ale kdyby bylo vše předurčeno, veškerá aktivita se vyčerpá na to předurčení (ať už je jeho autorem cokoliv) - dál už je to jen sehrávka najatých herců

to, čemu říkáš "byť veľmi aktívna v konaní" je pak jen hluboké vcítění se herce do jeho role - nic víc
23.10.2019 - 06:55 | Filtr
(Lev) registrovaná » MG34
Presne tak, záleží od toho, ako sa kto do svojej úlohy vcíti, stotožní.

Správne rozumiem, že aktivitu (tvorivú silu) vnímaš ako konanie vychádzajúce zo slobodnej vôle?

Inak nerozumiem, v čom by si videl ten rozpor.
23.10.2019 - 07:09 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
hm a mh, tak odpočátku: co je víra...
http://archiv.ucl.cas.cz/index.php/…
23.10.2019 - 08:42 | Filtr
(Ryby) MG34 » registrovaná
Když se ale vcítíš do role a budeš si myslet, že konáš aktivně (a ve skutečnosti to stále bude jen předepsané ve scénáři), tak tím z toho aktivitu nijak neuděláš - protože tu stále bude ten scénář (podle kterého hraješ).

Pokud má být něco SKUTEČNĚ "tvořivé", aktivní nebo svobodné, musí to být nepředvídatelné - nesmí dopředu existovat nějaký scénář, podle kterého se to pak jenom sehraje. Anebo musí být možnost vybočit ze scénáře, což je ale prakticky totéž, jako když scénář neexistuje.
23.10.2019 - 09:02 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
to je otázka nebo nějaké zvolání nebo co?

budu předpokládat, že ti tam chybí otazník (ale jen předpokládat, ne tedy věřit) - tzn. když mi teď napíšeš, že to je zvolání a otazník tam nechybí, tak si svůj předpoklad v klidu opravím

a na tom předpokladu (že je to otázka) postavím "odpověď" - přímo mi to poslouží jako příklad - kdybych věřil (že tam chybí otazník), tak se s tebou budu hádat, že kecáš (když tvrdíš, že je to jen zvolání) a že jenom zachraňuješ situaci se svým příšerným slovním projevem - ale to neudělám, protože víra je mi jako prostředek uvažování celkem cizí, resp. používám zřídka a většinou se zadními vrátky

to je i případ odkazu na Rudé Právo z 5.3.1973 - víceméně věřím, že je autentické, že to není žádná digitální bouda - ta instituce dává jisté záruky - pokud bych se ale dozvěděl, že došlo třeba k nabourání jejich systému, atd., tak nemám problém aktivovat zadní vrátka, "stáhnout tuhle víru z oběhu" a udělat z ní jen předpoklad, který se dá snadno zahodit

a proč sem ten odkaz vlastně dáváš? jediné co vidím, že datum je den po mém narození - ale nebudu to dávat ani jako předpoklad - takže se ptám, proč ten odkaz?
23.10.2019 - 10:44 | Filtr
(Ryby) popo » MG34
za pár slov a jeden odkaz tolik šlágr muziky; co seš, chlapče, za jukebox na solární pohon? pokud chceš moji odpoveď dávej otázky, pokud bude správná řeknu ano, jinak bude ne.
23.10.2019 - 10:57 | Filtr
(Kozoroh) Bosch
Tomuhle taky rikam nazor
https://youtu.be/MKztc48QGtI
23.10.2019 - 11:35 | Filtr
(Ryby) MG34 » popo
ne

za daných podmínek vlastně ani ne
23.10.2019 - 17:54 | Filtr
(Ryby) popo » Bosch
o tom co se děje ve společnosti, nemusím mít předžvejkaný lidovým historikem, kterej se živí na netu, pro mne neřekl nic nového, není to tedy pro mne názor, názor naposledy řekl pro mne Havel před cca 10 lety; názor může být i ve formě postojů životní cesty bez vydání jediný hlásky; pro sebe se ptám, komu toto může stačit a proč a divim se, že se na to odkazuješ dokonce jako na názor, měl jsem za to, že chodíš dál
23.10.2019 - 18:07 | Filtr
(Lev) registrovaná » MG34
Tú aktivitu som použila preto, lebo Ty si označil predurčenosť ako rezignáciu. Čiže aktivita ako protiklad rezignácie a schvaľovania zločinov. Nemyslela som aktivitu ako akt slobodnej vôle.

Často počúvam, ako si ľudia myslia, že predurčenosť znamená asi sedieť s prekríženými nohami a nič nerobiť, nemať schopnosť cítiť, prežívať, lebo veď prečo, keď je všetko už predurčené.

Lenže naopak, predurčenosť v sebe prežívanie, aktivitu, konanie a cítenie zahŕňa.

Vcítiť sa do role a konať aktívne sa nevylučuje s tým, že je to predurčené. Rovnako ako môže byť predurčená rezignácia a neschopnosť konať.
23.10.2019 - 18:40 | Filtr
(Kozoroh) Bosch » popo
Pozor on se na netu nezivi, ma to jen jako konicek. Muzes mit take svuj popo nazor. Knez a misionar z pakistanu mne dojima.
Drive jsem ct24 fandil.
Ale pomalu zacinam mit dojem ze bude lepe kdyz to vedeni vymeni a takoveto lidi tam uz do verejneho sektoru poustet nebudou.
Salom.
23.10.2019 - 19:24 | Filtr
(Ryby) popo » Bosch
Mne nedojímá, patos nechám na sebe dopadat vyjimečně a regulovaně, prostě dělá věci, na který nemám, nejsem tedka schopen, tak má pro mne názor.
To bys mohl rovnou zrušit CT a potom automaticky všechny kanály, jsou totiž kvalitou za CT.
Příspěvky: 1-25 26-50 51-55
« předchozí  další » »|
Aktuální postavení planet
Aktuální
postavení planet
ukázat planety »
Lunární kalendář 2019
Lunární kalendář
Luna v BeranBeranu
ukázat kalendář »